Keresés

Részletes keresés

lakoss Creative Commons License 2009.05.22 0 0 783

Nem olyan régen egyszer utaltam rá, hogy nemsokára "Tisztelt Választópolgároknak" szólítanak majd.  Hát tényleg nem kellett sokat várni.

Szerinted megint megfeledkezett magáról? :-)

 

Egyébként tényleg nem kötelező sem olvasni a fórumot sem írni.

Ezt mindenki saját belátása szerint eldönti.

Válaszolgatni úgyszint, én pl. már Horiznyának is megmondtam az elején, sokat nem fogunk beszélgetni... ( merthogy nála is eléggé kilógott a Gjaco által emlegetett lóláb ).

Ha meg nyilnánosan ki is kiderül, hogy hazudozik, akkor meg mire válaszolnál vagy miről tudsz vele beszélni? A miserendet el tudom olvasni máshol is.

Előzmény: manus+ (780)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 782
mocskos jobbágy vagy te lakoss-manus..mégha megkeseredett vagy is.
Előzmény: manus+ (781)
manus+ Creative Commons License 2009.05.22 0 0 780

süttöri vagy más, akárki!

Találtam egy gondolatot a zagyvaságaid között, amellyel egyetértek:

a jelen testület, hozza határozatait, és felel döntéseiért, a tisztelt választók megbízásából. !!!!! Ha be sz....tok akkor is. ! Igy törvényes !!

Haladjunk ezen az úton tovább!

manus

Előzmény: süttöri (776)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 779

Azt hiszem, valamennyien tudjuk ki Lakoss-Manus.

Folyamatosan járjuk körül a témákat és mint általában az ilyen "problémamegoldó" fórumoknál szokás nem történik semmi. Majdnem olyan mint az oszággyűlési bizottságosdi.

Ez csupán  a nagy fehér főnök "de okos"-kodásáról szól.

És vannak néhányan, köztük jómagam is, akik mindig löknek egyet a nyekergő szekéren...

 

"Sajnálattal" közlöm Fertődön nincs elég "királycsináló" pláne nem sunyi médialovagok számára.

 

Lehet szarakodni az útépítéssel. Lehet, hogy Horváth Tibi nélkül egy talicska bitumen se lenne a fertődi úton...de van kérem. Személy szerint nem érdekel, ki mennyit dolgozott rajta. Új út van és kész.

Hogy jövőre a választások előtt ki hogyan adja elő az más kérdés.

 

Láttam itt belinkelve a következő ülés időpontját. Javaslom Lakoss-manusnak tessék elmenni, kamerázni, vetíteni...aztán Tv-ben leadni. Sőt javaslom csináljon vetítő estet és beszélje meg a népekkel. (minden jog az ötletért fenttartva) Ha ellopod az ötletem 100 évig foglak "köpködni" egy "Ellopták az ötletem" fórumon:)

De így itt köpködni név nélkül úszítani...:)....nem illik kérem..nem illik..

Előzmény: feketeattila (769)
manus+ Creative Commons License 2009.05.22 0 0 778

Üdv, topikgazda!

Kötelező ezt a topikot olvasni?

Kötelező itt "válaszolgatni"?

Lehetnek itt saját gondolatok?

manus

feketeattila Creative Commons License 2009.05.22 0 0 777
Bölcs gondolat. :)
Olyan éretlen vagyok, fel sem fogom. ;)

Ott legyél ám!
http://fertod.hu/hirek/onkormanyzati/313/kepviselo-testuleti_ules.html
Előzmény: lakoss (773)
süttöri Creative Commons License 2009.05.22 0 0 776

Ti két sz...keverő(18o + 13o) !

 

Régóta érnek a Fekete Attila gondolatai, sokunkban, hogy mért nem borult eddig a az éjjeliedényetek, annak egyszerű a magyarázata:A feljeletgetés, (főként névtelenül) a mi vidékünkön még 'a Rákosi időben is közmegvetést, közutálatot vont magaután. Felénk az ilyen "embereket" , ha kiderült tettük, KIKÖZÖSÍTETTÉK, és eleik nyomán ezt teszik ma is!!! Mért nem játszotok tiszta lapokkal !!

 

13o már kijelentette, hogy ha törik, ha szakad, a soronkövetkezőt félretolva, a jelen testületi tagot, ellehetetlenitve, még az idén Fertőd Képviselő testületének tagja lesz.!?????

 

A18o - nak ráégett a cipő a lábára , így most Fertődön szeretNe, tovább vagyonosodni !!!

 

Így már érthető a fórum fontossága, a sok zagyvaság összehordása, az egység bármitéren történő bontáskisérlete, (persze sikertelenül) közérthető, és köztudott dolgok felett nyitott, értelmetlen gügyögések, a velük összehasonlíthatatlanul, náluk ezerszer(egyáltalán) tisztességesebb emberek lejáratási kísérlete .

 

Fertőd jelenlegi Polgármestere, képviselőtestülete, pedagógusai, óvódapedagógusai, közszereplői és köztetek fiúk egy közös pont van csupán , de az nagyon lényeges, főként a jövőbeni céljaitokat illetően: FERTŐD VÁLASZTÓ POLGÁRAI

MINDKÉT FÉL , MULTJÁT, JELENÉT, ÉS CÉLJAIT JÓL ISMERI , és mint eddig, ezután is DÖNT 2010. őszén!!!

 

Addig pedig a jelen testület, hozza határozatait, és felel döntéseiért, a tisztelt választók megbízásából. !!!!! Ha be sz....tok akkor is. ! Igy törvényes !!

feketeattila Creative Commons License 2009.05.22 0 0 775
Na örülök az emberi hangvételnek.

Nagyon sokat gondolkodtam rajta, hogy kérjek-e támogatást. Ugyanis...
1. Ha nagyon sokat kérek (turisztikailag), akkor nem fognak adni plusz telhetetlen sem vagyok. Jól jönne, mert tényleg kevés, amit kértem az tény.
2. Ha csak keveset kérek, akkor nem éri meg az egész, mert látod már támadnak is érte. Ennyi pénzt meg nem ér meg, hogy támadható legyek.

Sokkal inkább elvi dolognak szántam ezt több ök. részéről, mint működtetési költségnek, mert ahhoz nagyon kevés.

Az utas cikkel kapcsolatban: én úgy gondolom, hogy nem az a lényeg (99%-ban), hogy miből, ök. csinálta vagy nem, stb.
Az a lényeg, hogy új út lesz, mikor lesz, milyen lesz.
Nem tényfeltáró újságírókkal vagyunk tele, csak szeretném, ha tájékozódhatnának az emberek. Az, hogy melyik képviselő, ök. stb...sokakat érdekelne biztos. De nézd csak meg hányan álltak melléd, amikor folyamatosan fikázod az ök.-t. Nyilvános fórum, bárki megtehetné, de egyszerűen nem foglalkoznak vele. (Persze ez lehet csak szokás kérdése... rókafogta csuka)
Minden esetre tehát számomra az a fontos, hogy ha most arra megyek, akkor új út van, Esterházy oszlop van, jól néz ki. A többség számára ez a fontos. Sőt! Megkockáztatom, hogy a kutyát nem érdekelnék az ök. ügyek, ha minden így működne.
Biztos vagyok benne, hogy ha 2 év alatt tönkremegy az út, akkor utánajárunk, hogy kinek mennyi pénzében van, de legyünk már optimisták! Legalábbis a fertopart.hu az lesz.

Tegyek fel egy cikket az érdeklődő turistának, hogy "Botrány stb."? Inkább nem...
Inkább felújított útról, hegykői borról, programokról szól. (Az ilyesmit meghagyom a megyei napilapnak, ott több hely van erre. Na meg igény...)

És ez nem elfogultság kérdése, hanem szemléleté.


Másik.
Tetszett a Bagatelle Alapítvány Haydn vetélkedője, ott voltam, jópofa volt.
Ha ilyen kezdeményezésekre van 200e Ft (nem tudom volt-e), akkor nehogy már a programokra, pozitív hírekre ne legyen! (És egyáltalán nem az Alapítvány ellen szóltam, mert legyen arra is, ha már megszervezik lebonyolítják, stb.)
Előzmény: lakoss (772)
lakoss Creative Commons License 2009.05.22 0 0 773

:o)

 

A gazda, hajtja ki az ökröt a szántóra. A szarvaira rászáll egy-egy légy.

Arra repül a darázs, megkérdi a legyeket:

- Ti hova mentek?

- Szántani.  mondják a legyek.

Előzmény: manus+ (770)
lakoss Creative Commons License 2009.05.22 0 0 772

Hogy komolyra fordítsuk.

 

Az említett összeg szerintem még kevés is. Igen, tudom vagy legalábbis el tudom képzelni, mennyi munka a honlap fenntartása. Ezt tényleg illene támogatni minden ök-nak.

 

De!  Ha már egyszer működik, akkor bizony rossz ízű dolog magadat objektívnek mondani. Nem jó dolog csúsztatni ( mint pl. most at útfelúójítással kapcsolatban), mert egyszerre ott a vád, hogy te ezt ennyiért meg ennyiért csinálod. Végül is 2 különböző dolog kapcsolódik nálad össze.

 

1, az amit említessz, túristák, fertődpart stb...

2, ök -al kapcsolatos ügyek.

 

Ha csak az elsőt nézzük, akkor kevés az említett összeg. ( szerintem )

Ha a másodikat nézzük, akkor le vagy fizetve.  ( nem csak szerintem )

Ha a kettőt együtt nézzük  - mindenki gondolhat valamit...

 

Ezt így is kellene nézni Attila.

Mondtam már, kisveréb....

Előzmény: feketeattila (769)
manus+ Creative Commons License 2009.05.22 0 0 771

Üdv, lakoss!

Olvasom mástól:

"Nem kevés munka és pénz folyamatosan (ingyen) fejleszteni és tölteni egy ekkora adatbázist. "

Nem önként indította a vállalkozását?

Ha igen, akkor mit panaszkodik, ha meg nem, akkor felkérésre?

Utóbbi esetben értem, hogy miért nem jelenik meg erőteljesebben az önkormányzat szerepe az útjavításról szóló tudósításban.

élhet! Ne keresgélj tovább!

manus

Előzmény: lakoss (766)
manus+ Creative Commons License 2009.05.22 0 0 770

élhet!

Sajnos az említett cikk írója erre nem volt kíváncsi. Vagy nem hagyták, hogy az legyen. Az önkormányzat pontos szerepe nem derül ki a nyilatkozatból. Az azonban igen, hogy az út szélén az önkormányzat kozmetikázik és így már KÖZÖS megvalósítású lesz a projekt. Ez a fertődi útfelújítás tudomásom szerint majdnem pontosan százmillió forintba kerül(t). Pontosan kinek is?

Ha tudnám, leírnám.

manus

Előzmény: Törölt nick (764)
feketeattila Creative Commons License 2009.05.22 0 0 769
Nem haragszom, a Te szokásos hülyeségednek tudom be. Bár egyszer már leírtam a fórumhozzászólásaimmal kapcsolatos álláspontom. :(


Szerintem pont neked nem kellene megmagyaráznom, hogy mennyi munkával jár töltögetni önkormányzati és adott települések civil szervezeteinek programjait.
Ha már ennyire okos és figyelmes vagy elárulom, hogy több önkormányzattól is kértem arra támogatást, hogy működtessük a lapot.
Nem kevés munka és pénz folyamatosan (ingyen) fejleszteni és tölteni egy ekkora adatbázist. Mit gondolsz, aki a Fertő tóhoz akar jönni (vagy nem tudja hova, de keresgél) az vajon hol találja meg a programokat, látnivalókat, fotókat...stb.?
De most minek magyarázzam, úgysem akarod ezt megérteni.

Már reméltem, hogy nem találsz meg újra, de csak sikerült belém kötni.


Ha már ennyire beletaposol mások életébe, én is kérdeznék egyet: nem aggódsz, hogy fény derül arra a sok szemétséged kapcsán, hogy ki és milyen érdekeket szolgálva áll a neved mögött? Akkor vajon mit fogsz tenni, mondani?
Mert ez már rég nem arról szól ám, hogy valamit jobbá akarsz tenni. (Csak gondoltam szólok, hátha már észre sem veszed.)
Előzmény: lakoss (767)
Grasi Creative Commons License 2009.05.22 0 0 768

Köszönöm! (Meg persze lakoss-nak is!)

Hát, ha el nem mossa a jósolt vihar, fél 3-kor a nyugati sétányt felavatjuk és jelképesen a kőoszlopokat is. Után 4 órakor az új kiállítás megnyitója lesz, majd 6 óra felé a fertődi óvodásoknak rendezünk a díszteremben kishercegi bált.

Mindenkit szeretettel várunk!

 

Előzmény: manus+ (762)
lakoss Creative Commons License 2009.05.22 0 0 767

Jajj de figyelmetlen vagyok!

 

Attilát akartam írni. Ugye nem haragszol a nyelvbotlásért?

Előzmény: lakoss (766)
lakoss Creative Commons License 2009.05.22 0 0 766

Manus+ !

Ejnye :o)

 

Tudhatnád, hogy Élhet a szövetkezetben van otthon. Ilyen útfelújítások meg hasonlók nem igazán az ő asztala. Nem fair olyat kérdezni tőle, amiről nem világosították fel :-)  erre csak a már jól ismert "ismétlés" a válasz, ahogy eddig már láttuk párszor, bemásolni egy korábbit és kész.

 

De apropó.  Bertoldka!

A belinkelt, objektíven szerkesztet honlap kapcsán jutott eszembe.

A jegyzőkönyvben olvashatunk arról is. hogy ez a roppant objektív magán üzleti vállalkozás igényelt 120.000 forint támogatást az önkormányzatól.

 

http://s720.photobucket.com/albums/ww206/Hirdeto/?action=view&current=egyebek.jpg

 

Persze ezt a polgármester aztán szigorúan "munkamegbeszélés" keretébe tette át.

De gondolom a végeredmény sokakat érdekel, hisz nem mindegy mennyi az "objektivitás" ára.

 

Megkaptad az igényelt támogatást?

Előzmény: manus+ (760)
lakoss Creative Commons License 2009.05.22 0 0 765
Csatlakozom, Sok Sikert Grasi!!!
Előzmény: manus+ (762)
manus+ Creative Commons License 2009.05.22 0 0 763

élhet!

Most láttam, hogy "fényes Eszterháza" határköve éppen az útfelújítás végén van. Még inkább érdekel, hogy mi volt a város, az önkormányzat és a süttör által erősen támogatott polgármester szerepe az útfelújításban.

manus

manus+ Creative Commons License 2009.05.22 0 0 762

Üdv, grasi!

Eszterháza újjászületése napján drukkolok nektek a sikerhez!

manus

lakoss Creative Commons License 2009.05.22 0 0 761

Azért tanulságos ez a jegyzőkönyv.

Ismerve a képviselőket, van némi fogalmam, milyen lehetett a valóságban...

 

Pl. Alpolgármesterünktől megtudhatjuk, hogy ő bizony rendszeresen járja a temetőket. ( sajnos)  de miért sajnos azt nem tudjuk....

Megállapítja, hogy nagyon sok drága síremlék található. Majd közli, hogy ha a hozzátartozók továbbra is méltó környezetben akarják ezt látni, hozzá kell járulniuk.

Ez olyan " ha van pénzetek síremlékre, akkor adjatok az önkormányzatnak is" szagú megállapítás, jó kis szent maszlaggal leöntve.

 

De rendben. Ez természetes dolog, hogy hozzá kell járulni. Ezt nem vitatta senki.

 

Alpolgármester!

Kit akartok hülyének nézni azal, hogy Bánfalvát Fertőd környéki településnek soroljátok, a környező településeket pedig egyszerűen kihagyjátok a felsorolásból?

 

Nem stimmeltek volna az árak. Egyszerre kiderült volna, hogy az általatok jónak vélt ár toronymagasan kilóg a környék áraihoz képest.

Aztán pedig van képed úgy érvelni, hogy ez szent dolog. Ezen nem  "töprengsz" ?

manus+ Creative Commons License 2009.05.22 0 0 760

Üdv, Hírdet!

Először is köszönöm az újabb dokumentumokat.

Ezekből arra következtetek, hogy sokkal több információd is van az önkormányzat működésével kapcsolatban. Bízom benne, hogy juttatsz nekünk is azokból.

- Segíthetnél élhetnek, hogy megtudjuk, pontosan mi is volt az önkormányzat szerepe ebben a látványos útfelújításban!

- Azt látom, hogy hamarosan lejár az iskola-igazgatói pályázat beadási határideje. Mikor is, dátum szerint?

- Az összeférhetetlenség+okirathamisítás ügyeket megtárgyaló zárt ülés (tervezett) időpontja is érdekel.

- Tudsz-e olyan pályázatról, amelyet a fertődi jegyző írt?

manus

 

Előzmény: Hírdet (754)
manus+ Creative Commons License 2009.05.22 0 0 759

Üdv, élhet!

A 721-ben információs segítséget kértem tőled, jutottál valamire:

"Az útépítéssel kapcsolatban nekem nem világos a város (önkormányzat) szerepe. Úgy tűnik, más tollával ékeskedik. Kérlek, segíts ebben tisztán látni! A Muzsikaház és a Kelemente közötti járdára alig jön össze a pénz, honnan került a városnak útépítésre, vagy annak csak az önrésze fedezetére. A másik érthetetlen dolog, hogy az egységesnek mondott város (Eszterháza-Süttör) útfelújítása miért ér véget a Dori-kanyarnál?

Az valóban jó minden közlekedőnek, hogy az állami út megjavult. De mit tett ezért a városvezetés? Nézz utána, kérlek, élhet!"

manus

manus+ Creative Commons License 2009.05.22 0 0 758

A 752-ben olvasható a törvény.

manus

Előzmény: Töprengtörp (756)
lakos007 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 757

Szia töprengő!

Hát a kazetta ügyön kár volt neked töprengeni!

A lakossák ügyeit nem igy kell kezelni, demokráciában élünk, vagy Fertődön ez sem igy van???,

Nem ugy müködnek ám a dolgok, hogy ha akarom adom , ha akarom nem.

Nem ám 12+1 körül forog a városban az élet!

Vezetőink arra esküdtek,hogy tudásuk szerint a választókért dolgoznak!

Ennyi a tudásuk,hogy jól megszivatjuk az embereket, vagy más okok késztetik őket/zseb, esetleg rossz szándék/????

A jegyző most "megint jól kitett magáért"!!

 

Szép napot!

Töprengtörp Creative Commons License 2009.05.21 0 0 756
Ha törvény nem kötelezi a hivatalt a videofelvétel átadására, abszolut megértem őket. Ha vki jószándékkal kér tőlem vmit, szívesen odaadom. De ha hátsó szándék van mögötte, esetleg azzal épp nekem akarnának ártani, akkor nem adom oda.
Előzmény: Törölt nick (755)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.21 0 0 755
Videokazi: nem egyszerübb lett volna kiadni - megelözendö a suss-must! Jelen helyzet viszont a felháborodott tömeg pozicioját erösiti.....
Előzmény: Törölt nick (753)
Hírdet Creative Commons License 2009.05.21 0 0 754
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.21 0 0 753

Na de megkapta a jegyzőkönyv másolatát miután elkészült?

A videókazettát az elkészülte után iktatták és hivatalossá minősítették??

Mert ha nem, akkor a kikérése olyan, mintha én átmennék a szomszédhoz és elkérném a homevideóját aztán ha nem adja akkor megsértődöm....

 

Tehát, véleményem szerint a jegyzőkönyv kiadásának megtagadása törvénysértő....

Az meg, hogy egy annak elkészítését segítő segédanyagot odaadnak vagy sem lehet nem elegáns, de szívűk joga....

Előzmény: lakoss (751)
manus+ Creative Commons License 2009.05.21 0 0 752

Üdv, lakoss!

Egy kis kiegészítő, talán jól jön:

 

- A közérdekű adat megismerésére irányuló igénynek az adatot kezelő szerv az igény tudomására jutását követő legrövidebb idő alatt, legfeljebb azonban 15 napon belül tesz eleget.
- Az adatokat tartalmazó dokumentumról vagy dokumentumrészről, annak tárolási módjától függetlenül az igénylő másolatot kaphat.
- Az adatigénylésnek közérthető formában és ... az igénylő által kívánt technikai eszközzel, illetve módon kell eleget tenni. Az adatigénylést nem lehet elutasítani arra való hivatkozással, hogy annak közérthető formában nem lehet eleget tenni.
- Ha a közérdekű adatra vonatkozó igényét nem teljesítik, az igénylő a bírósághoz fordulhat.
- A bíróság soron kívül jár el.

 

manus

Előzmény: lakoss (751)
lakoss Creative Commons License 2009.05.21 0 0 751

Nnnna.

 

Gjaco, ha felveszed kamerával, mehetsz a kertmoziba levetíteni. Pont ez az, ami miatt foggal körömmel megakadályozzák, hogy bárki is felvehesse és azt hiszem most kiderül, hogy a legvégksőkig hajlandók elmenni, ezeknek semmi sem szent!!!

 

De nézzük:

 

Márc. 25. Testületi ülés, temetői díjak, bölcsőde...stb   jegyzőkönyv belinkelve

 

Ápr. 14.   Beérkezik egy kérelem a jegyzőkönyvet kérve   levél egy korábbi hsz.-ben

 

Ápr. 21.   Jegyző válasza: A jegyzőkönyv készítése még folyamatban van, majd május 6-án át lehet venni.    korábbi hsz-ben belinkelve

 

Ápr. 28. Beérkezik egy kérelem a videofelvételekre.   korábbi hsz-ben belinkelve

 

Máj. 14. Jegyző válasza, csak a jegyzőkönyv elkészültéig van meg, utána megsemmisítik.   Válaszlevél belinkelve.

 

Tehát: Ápr 28-án még nem volt kész a jegyzőkönyv, tehát a kazetta még meg volt. Ettől függetlenül a jegyző erre való hivatkozással nem adott ki kazettát. Vagyis Ápr. 28 és Máj. 6 között a kérelem birtokában és tudtában annak, hogy azt kérték , a lakossági írásos kérelem ellenére az önkormányzat megsemmisíti a videofelvételt, a jegyző vezényletével.

 

Ezek után mondja valaki, hogy ez nem szándékos. Mondja valaki, hogy nem szándékosan akadályozzák a lakosság tájékoztatását. Mondja valaki, hogy nem akarnak eltussolni valamit. Mondja valaki, hogy ez demokratikus.

 

Látod Gjaco, ilyen ám a helyzet, azt mondod fejre is állhatnak miattad?, hát szerintem fejre is fognak.

 

Előzmény: Törölt nick (750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!