Keresés

Részletes keresés

Aruncus Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9858

Készült egy újfajta lapom. Ilyen lett...........

 

  Becsukva A/6 méretű.

 

 

Kinyitva más, mint az eddigiek. A rózsák négyzet formájú kartonon vannak, és az alsó karton átlóban meg van hajtva. Kinyitva megakad a gyöngyközepű virágban.

Aruncus Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9857

Készült egy kis ajándék dobozkám.

 

 

Fehér kartonból kivágtam a mintát, aztán téli képeket ragasztottam rá.

 

Összeragasztottam a dobozt........

 

  ilyen becsukva.........

 

  a hópehely teteje felülről nézve.

 

 

Aruncus Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9856

Köszi! Betettem a könyvjelzők közé, hátha egyszer hasznát veszem. :-)

Előzmény: Törölt nick (9852)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9855

Örülök, hogy Pihe elküldte az őzikés képet.

 

Előzmény: Törölt nick (9849)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9854

Szia! Sziasztok!

Nem volt időm jönni, nálam még készülnek a karácsonyi lapok.

Ma tartottam/tartok egy kis szünetet.

Az őzikés képet a Magnahobbytól vettem. Mindig náluk veszem a 3D képeket.

A mikulásvirág Pippis, hogy Marianne volt-e azt már sajnos nem tudom. 4 méret van hozzá 2 sima és kettő erezett szirmú, + egy virágközép.

Előzmény: Törölt nick (9847)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.18 0 0 9853

Hurrá neked!!!

Előzmény: Törölt nick (9852)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.15 0 0 9852

Egy kis meglepi:

 

http://mojomonday.blogspot.hu/p/2014-sketches.html

 

Évekre visszamenően - rengeteg letölthető elrendezési ötlet, ...  :D

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.12 0 0 9851

Örülök, hogy nem vagyok egyedül, ... :)

 

Előzmény: 4Hópihe (9850)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.11 0 0 9850

Teljesen egyetértek,jól megragadtad a lényegét ennek a problémának.örülök,hogy egy véleményen vagyunk.

Nagyon fontos,hogy megtaláljuk azokat a pontokat amelyeket be kell emelni illetve meg kell tartani a hagyományörzés keretein belül,emellett fontos,hogy a jó szagembernek  a mi esetünkben a jó kézmüvesnek :o)  legyen szeme arra is,hogy meglássa mi az ami nem kell nem szép nem való,esetleg osdi.

 

Előzmény: Törölt nick (9849)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.10 0 0 9849

Köszönöm az őzikés lapot, - már ki is nyomtattam. Nagyon tetszik.

 

Ami az utolsó "költői kérdésedet" illet, - hmm? Nehéz dió. Én hagyományőrzőnek

tartom magam, ... ezért is indítottam a honlapomat, ...

 

Viszont ha, nem vigyázunk - könnyen eltűnhet valamilyen érték is, ... egyforma lesz minden, mindenhol. Nem lesznek jellegzetességek. ... Persze nehéz kiválasztani mi az ósdi? - és mit kell megőrizni, megtartani, - amit tényleg érdemes, sőt kötelességünk lenne megóvni.

Mivel nem járok vásárokba, nem üzletelek (még) - kicsit lemaradtam, - azt hiszem :D

 

 

Előzmény: 4Hópihe (9848)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.10 0 0 9848

az özikés 3D Le suh egy korábbi évröl.

átküldöm neked mélben...

 

 nem bántottad meg a manócskát.)))

ha kimegyünk a karácsonyi vásárba akkor rengeteg féle figurát találunk a karácsony jegyében,és a piacképességhez haladni kell  a korral, a divattal .

érdemes elgondolkodni azon,hogy hol van a hagyomány örzés határa és hol kezdödik az osdi.

Előzmény: Törölt nick (9847)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9847

Nagyon kellemes látványú, szelíd hangulatú, igazi  meghitt, ünnepélyes. Szép lett. Az őzikés kép ugye magnás? A mikulásvirágunk pedig marianne - ha jól látom .... :)

 

A nyomtatással én úgy vagyok, hogy ahhoz, hogy ki tudja választani magának a megfelelő

hangulatú képet valaki, - nagyobb választék kell. ... Nem biztos, hogy eltalálod az ízlését, az érzelemvilágát.

Pihe - olyan helyre viszi az alkotásait, ahol örülnek, ha valaki meg tudja fogalmazni az érzéseiket, ... szükség van rá. Sajnos.

Én inkább helyet adok, ... legyen személyes gondolatú a lap....

 

Előzmény: Aruncus (9842)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9846

Bocsánat a manócska megsértése miatt, - még nem szoktam meg, hogy már más népek díszítőelemeit is használjuk, ... :)

ami a masinát illeti, félre érthető volt a megfogalmazásom, .... sajnos szigorú időbeosztásunk van, ... és majd, ha már megbízhatóan tudok vele bánni, akkor én is dolgozhatok vele. - Mint régen egy titkárságon az írógéppel a titkárnő. Az az ő gépe volt, ő felelt érte, ő gondoskodott róla, ... és nem adta kölcsön máshová. :D Most ismerkedünk.

 

Előzmény: 4Hópihe (9844)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9845

kellemesen álmos ,selymes szelidséget üzen nekem a lapod.. nagyon szép lett...

............................................................

 

idehozom mindhárom felületet,hogy együtt láthassuk:

 

Előzmény: Aruncus (9842)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9844

nem bohoc -karácsonymanó))))

ha jól olvaslak/értelek akkor már meg is van a saját géped, és nem a rendelkezésre álló idöben a cég gépén dolgozgatsz???

gratulálok! -a beruházáshoz-legyen nagyon sok örömed benne!!!

Előzmény: Törölt nick (9841)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9843

Gyönyörű lett a lapod! Örülök, hogy nem piros, nem zöld, mint általában a karácsony színei, hanem kellemes barna színt választottál.

A karácsonyi kívánságok is nagyon tetszenek. Szuper a belseje, és az a hátsó zseb nagy ötlet külön levélnek vagy pénznek.

Neked is csak gratulálni tudok.:-))

Előzmény: 4Hópihe (9839)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9842

Sziasztok!

Az én lapom ilyen lett...........

 

  a megadott méretekkel készült......

 

és egy közelebbi az őzikékről és a virágokról.

 

Sajnos kifogyott a nyomtatónkból a festék, mivel 10 ezer felett van az ára, nem tartanak a boltokban, úgy kell megrendelni. Így a már kinyomtatott papírjaimmal gazdálkodtam. A feliratos rész nem a legszerencsésebb, de már elszabtam a papírt, mikor rájöttem, hogy még egy réteg kerül rá és pont eltakarja.

Nyomtatás hiányában nem készült belseje. Bár újabban nem foglalkozom vele. Mindenkire rá van bízva, mit ír bele. :-)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9841

Nagyon szép és gazdag karácsonyi lap lett, - tele tartalmas gondolatokkal. ... A "bojóc" különösen jól mutat a végén csimpaszkodva.

 

Eszembe se jutott, hogy pótlapot is lehetne bele tenni, --- sőt az oldalas lapozásra se gondoltam,

folyton csak az álló képek lebegtek a szemem előtt. :D Tetszik.

 

 

Előzmény: 4Hópihe (9839)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9840

Igyekeztem, igyekeztem, köszi. :) - ráadásul ki is próbálhattam az új gépemet, .... a magyalleveleket azzal vágtam ki.

Igen a fenyőbe kell a személyes üzenetet írni. .... Mint már említettem, túl vékony volt a papír ehhez a képeslaphoz, ezért kellett a hátoldalára is egy fasort, és belülre is egy fenyőt tenni, hogy legyen tartása.

Előzmény: Aruncus (9838)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9839

nah ha elkészültél akkor mutatom én is.. és örülök nagyon,hogy igy belehuztál bár a határidö még érvényes,mégis megtetted értünk.)))

...nálam ez a sablon szerinti eleje..

 hagyományos kettéhajtott lap belül kapott egy rögzitett betétlapot igy lapozhatóvá vált...

 a hátsó oldal pedig külön zsebecskét is kapott...

Előzmény: Aruncus (9837)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.08 0 0 9838

Gyönyörű lett a lapod. Látszik, hogy szíved-lelked benne van. Gratulálok hozzá.

Vidám, kellemes hangulatot áraszt. A hópelyhek is nagyon jól mutatnak rajta.

Érdekes a belseje is. A fenyőbe kell írni?

 

Előzmény: Törölt nick (9831)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.08 0 0 9837

Szia! Sziasztok!

Most készült el a lapom. Sötétben nem tudok fotózni, így holnap rakom fel a képet.

 

Közben láttam Kata már feltette az övét.

 

Az enyémnek nem készült belseje és hátoldala sem. Remélem nem baj. Nem akarlak várakoztatni benneteket.

Előzmény: 4Hópihe (9830)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 9836

Elhoztam újból a mintát, kicsit feljavítva, és egy bekukucskálós fotót a képeslapomról.

 

Látható, hogy nincs minden alapréteg ragasztókockákra állítva, ennek az az egyszerű oka,

hogy nem elég kemény papírral dolgoztam, (TANULSÁG =) és a ránehezedő további rétegektől lelapultak

volna, ... :D

 

   

 

4Hópihe Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9835

én is szeretlek))))

 

Előzmény: Törölt nick (9834)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9834

Köszönöm a gratulációt, .... de, vannak még hibái. ... Nem árulom el, - :D :D

akik ezzel foglalkoznak, és ez a napi munkájuk, úgyis látják.

 

Nem tudtam várni Aruncusra, - biztosan nem fog érte haragudni, .... de, már annyira

izgatott a dolog. ... Tényleg Pippis ajándékpapírból készült, .... van még belőle maradékom,

azt is tudom már, hogy mire használom majd. :) Azon kívül nyugodtan akarok az új gépemmel

foglalkozni, - és közben vettem pergához való papírt is, ... szóval hirtelen annyi mást is

akarok csinálni, ... ezért ezt már megmutattam, késza a házi feladatom, és hogy beinduljon a hobbizók alkotói kedve. :D

 

Ez egy vidám karácsonyi lap. ... De, láttam már hófehéret is, ... a kerek lap gömböt utánoz, domborított

fényes papíralapokon, mintha friss hóeséssel borítaná be a tájat, - gyönyörű, ... (majd egyszer elkészítem).

 

Aki efféle lapot akar készíteni, - számítson rá, hogy "eszi a papírt"!!!! (Pláne, ha elront valamit!) A ragasztó szivacsdarabkák pedig feltépik a papírt, .... a snicer néha félresiklik, a macska meg ráugrik a ragasztós lapokra, vagy belefekszik az apró kivágott virágokra, ... az ember ujjai ragacsosak lesznek, ... és azt is felszedjük, amit nem akarunk, ... (a pergában jobban otthon vagyok! :D)

 

Te jössssssssssssssssssssssssssssssz :)

 

 

 

 

Előzmény: 4Hópihe (9833)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9833

gyönyörü darab. a hátoldalán a rengeteg pöttyöcske nagy nagy türelemre utal.és finom motorikára,hogy odakerüljenek ahová szeretnéd..

az elején egy lendületes  energiával teli kivánság jön át nekem.szépek a mikulásvirágaid..

ha jól látom ezek pippis lapok-  ajándékba a rendelésért, én is kaptam-aztán amikor megnézegettem öket azt gondoltam ez sem használodik el sosem...pedig nagyon tetszik csak éppen nem tudok gondolkodni ezzel a kavalkáddal..  jó ránézni a tiédre.

 

kellett volna még egy kicsit várni,hogy aruncus kreativ barátunk is elkészüljön.)))

 

Előzmény: Törölt nick (9832)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9832

Egy világosabb eleje:

 

 

és a hátoldala:

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9831

Vidám karácsonyi (közös játékos) lap:

 

Szemből nézve

 

Bele kukucskálva

 

Oldalról ...

 

 

4Hópihe Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9830

nem sürgetlek, ahogy kényelmes. de ha elöbb elkészülnél akkor szólj!!!

Előzmény: Aruncus (9829)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9829

Én még el sem kezdtem. November végi határidőt írtál. Bocsi!

Hétvégén ráérek, ha készen lesz jelzek. De nem ígérek semmit. Mindig közbejön valami más.

Előzmény: 4Hópihe (9825)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!