Keresés

Részletes keresés

Paleokrites Creative Commons License 2008.06.23 0 0 454
Nos legyen az Paleo, avagy akárki fija borja, Birikája, mindenki előtt igen is tisztázni kell, hogy hazudnak, avagy nem!
30 év alatt már sokmindent tapasztaltam, de egyet nem, senki hívőknél akikkel kapcsolatban voltam, több ezer emberől van szó, hogy egyik sem ismerte az úgymond keresztények által szellemileg adaotált Jézust, Istent, szentszellemet személyesen!

A psziho szerep pdeig nem másra épült, mint a HITre....

Igen is jogában áll megismernie mindenkinek az igazságot, hazugságokat pedig le kell leplezni, hogy ember embert be ne csapjon, ne hittessen el, se ne tegye lelkét rabbá!

Dávidod meg nem ismerted, sem kölői ihletéseit, így nem jelenthetsz ki nevében, helyébe olyan igazságnak beállított dolgokat, aminek ma itt a XXI. századra semmi hitelreméltó nincs!
Nem is értehtte azt az Istent, aki pl. személyesen nem is szólt soha Dávid-hoz!
Előzmény: magyarpityu (453)
magyarpityu Creative Commons License 2008.06.23 0 0 453
Nem nekem szólt a kérdés, de fontos mindenkinek tisztázni maga előtt (nem Paleo előtt, hanem sajátmaga előtt) ezt a kérdést. Akinek címezted, ő nem szorul mentegetőzésre, de sokan valóban tanácstalanok, hogyan ismerhető meg Isten, megismerhető-e egyáltalán, és milyen szinten ismerhető meg? Én például valahogy úgy vagyok ezzel, mint ahogy Dávid csodálkozott rá az Úr hatalmas mindenhatóságára a 139. zsoltárban. Hová is bújhatnánk előle, hol nem tudna elérni minket? Csodálatos előttem e tudás, magasságos, nem érthetem azt.
Előzmény: Paleokrites (451)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.23 0 0 451
" igen, ismerem az egy, élő, igaz Istent szeméyesen és valóságosan, ahogyan Ő ebben a mi földi világunkban megismerhető."

Ne terelj, hanem mond meg nyíétan!

Ismered, avagy nem?

" a mi földi világunkban megismerhető " ???

Miképpen gondolatolod ezt, avagy úgy hiszed, ahogyan elhitted, hogy meggyőződtél a hitedről?

Magyarázd ,már el, miképpen ismered Istent a földi világodban???????????!!!!!!! ,???
Előzmény: prophet1 (450)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 450
Kedves Paleo!

Igen, az a meggyőződésem, hogy reménytelen alak vagy, nem azért, amiért Te mondod, hanem amiért én...És hogy én miért mondom, azt már nem egy helyen megtudhattad rólam.
És a második kérdésedre a felelet: igen, ismerem az egy, élő, igaz Istent szeméyesen és valóságosan, ahogyan Ő ebben a mi földi világunkban megismerhető.
Előzmény: Paleokrites (449)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.23 0 0 449
Reménytelen alak vagyok, mert nem térek meg az úgymond hamistanítók képeszményelt isteneikhez, akiket persze az egyházak propagálnak, reklámoznak olyannak, amilyen teológiai dogmaértelmezéseikből garagtak mindenki számára éltető placebónak, nem?

Most nézz magadba és ne nekem felelj, hanem magadnak..... Ismered, ismersz a valóságos élő Istent személyesen, avagy csupán teológáltan addaptálod egy szöveg alapkán hited zálogaként?
Nem nekem hazudsz, avagy mondasz igazat, hanbem magadnak és isteneidnek!
Előzmény: prophet1 (446)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.23 0 0 448
De te jobban tesó...sokkal...
8-D
Előzmény: Iván Gábor (445)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 446
Reménytelen alak....
Előzmény: Paleokrites (444)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.06.23 0 0 445

Hát akkor égel:-)

Előzmény: Törölt nick (441)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.23 0 0 444
Már megbocsáss, de te mit nevezel emberi gondolatszabadságnak?

Ugye nem azt, amit te is úgy vettél másoktól és abba a hitben is maradtál?
Ez az ember gondolatainak szabadsága, hogy azokat a bebetonozott gondoplatokat gondolja állíndóan szabadon, amiket el kellett fogadnod neked is, mint jézusi, isteni, szentszellemi veletés által lefektetett igazság?

Szerintem nem a kereszténységra jellemző a gondolatszabadság...., főleg azért sem, mert ezt igencsak elítélik, büntetik, szankcionálják és megbélyegzik, hogy kétségbe vonja egyházuk tézisrit, akkor Isten akarata ellen vétenek! Nemde?

Butaság ott kezdődik, ahol az emberre erőltetik a teológiai elképesztéseket minden hitel és bizonyíték nélkül, amiben ellentmondást nem tűrve hinni kell!

" Ha egyszer az Isten kezelésbe vett valakit, mondhatsz"

Ugyen kit, mirefől benne kezelésbe Isten, csak nem egy keresztényt?

" úgyis az Istennek van - és lesz - igaza...."
Ja....., ami egyenlő az egyházak, szekták, gyülekezetekelőljáróinak irányelveivel, nem?

Mondani istenekről oly sokmindent lehet, hogy könyvtárakat lehetne nyiitni percenként ezekkel az emberi hominákkal!
Előzmény: prophet1 (442)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 442
Azért butaság úgy általában, amiket írsz itt elég állhatatosan, mert nem veszed figyelembe az ember gondolatainak szabadságát, na meg a Szent Lélek munkáját. Ha meg úgy sem hiszed el Isten létét és munkáját, és nem ismered Őt úgy, ahogy Jézus Krisztus által megismerhető, akkor csak levegőt vagdosol, annak meg nevetségesen tragikus lesz a vége....
Ha egyszer az Isten kezelésbe vett valakit, mondhatsz Te, amit akarsz, meg millió más ember is, úgyis az Istennek van - és lesz - igaza....
Előzmény: Paleokrites (439)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.22 0 0 441
Valakit megítélni, hogy égő, az tök égő.
Ja...?
Akkor most én is égek...ajjajj

8-D
szegyenloske Creative Commons License 2008.06.22 0 0 440

 

 Nagyon egy csapatra koncentrálsz, bár van benne igazság, hiszen ez érint inkább.

 

 A vallások, a kialakulásukkor egy válaszadás, és reakció volt a világ, és élet olyan

 

 szörnyű kérdéseire, jelenségeire, amiről tárgyi tudásuk nulla volt, ezért elképzelték

 

 csak a dolgokat. Amikor a társadalmakban megjelent az alá-és fölérendeltség, az

 

 erőszakhoz képest egy nagyszerű eszközre találtak benne, hiszen a túlvilágról még

 

 reklamáció nem jött. Hogy a vallások tartalma mennyire mézesmadzag vagy

 

 furkósbot, az a történelmi körülményektől függően alakult ki. A Közel-Keleten eléggé

 

 erőszakos eseméynek voltak akkoriban. Mondjuk a magyarsághoz nem sok közük

 

 van.

 

 Azért nagyrészt ismered ezeket, ha jól tudom.

Előzmény: Paleokrites (439)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.22 0 0 439
Itt nem gyűlöletről van szó öregem, hanem arról a terelésről, ami oly jellemző a kereszténység minden egyes szektáira, egyházaira és gyülekezeteire, természetessen azokkal egyetembe, akik ideológiáit valljál és hiszik!
Észere kellene venni már, hogy a vita nem a személyeskedésekre élez, hanem a tanításokra és azok kritikáira!

Sajnos a kereszténység már Jézus halála óta önnáló útra tért, elhagyta azt a bibliált elvet, amit Jézus íróilag torzított szavaiból mégiscsak kiszürhető!

Itt nem egyháziasításról kellene, hogy legyen szó, hanem közössen megvizsgálni, hogy mi igaz és mi nem az!
Ha erre elfogultak a keresztények és nem hajlandóak, kitartva álláspontjaik mellett...., akkor ne csodálkozzunk, hogy a hit/tetés csupán már a végső cél lett....

Ha a bűnt gyűlölni kell, agy akkor miért is követi el sokszorta az egyház és miért is hárítja el magáról a felelősséget?

Ha volt egy gyilkos szekta..... és te ennek a mai formájának a tagja vagy......, akik már nyíltan nem gyilkolnak, nem rabolnak, nem hódítanak, nem őlnek, de lelkkileg szinte mást sem tesznek, mint megközözik Jézusra hivatkozva, nevében sajátságos emgeri értelmezések következtetéseit agybarágni, pszihéssen meggyengíteni, majd függőséget stipulálni...., akkor mi ez, ha nem lélekkúfárság?
Előzmény: prophet1 (432)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.06.22 0 0 437

Elhuzhatasz a személyeskedéseiddel melegebb éghajlatra.

A gondolat szabadsága mindenkit megillet. Még téged is, ha még pogánynak is tartod magadat.



Előzmény: prophet1 (435)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.22 0 0 435
A megkereszteletlen pogány, meg a megkeresztelt pogány között nincsen semmi különbség. Ez nem "belső" kritika, amit csinálsz, hanem a vak ló "bátorsága".
Előzmény: Iván Gábor (434)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.06.22 0 0 434

Csecsemőként megkereszteltek görög katolikusnak.

Így ez csak egy belső kritika.

Előzmény: prophet1 (432)
szenyor Lakatos Creative Commons License 2008.06.22 0 0 433
Persze hogy lehet. A fórumon nem tilos se hazudni, se igazat mondani. Különben is IG vatikáni ügynök, hogy állandó csesztetésével részvétet ébresszen a keresztény egyházak iránt, és csakazértis nyomják a lóvét oda. Cseles, mondhatnám duplacsavar.
Előzmény: prophet1 (432)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.22 0 0 432
Lehet büntetlenül hazudni a keresztyénségről? - Lehet. Iván Gábor a példa rá....Mivel annyira gyűlöli a keresztyénséget - nyilván a titkos bűnei miatt - azért úgy tünteti fel, mintha annak nem több lenne a pozitív, mint a negatív oldala a népek történetében....
Előzmény: Iván Gábor (430)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.22 0 0 431
Számít valamit CSACSI-ságod? Bizony, meglesz a jutalma. Addig is legyen neked a Te véleményed a helytálló....Bosszantani ugyan bosszant, de amúgy meg nem az enyém a felelősség érte....én megtettem, ami keveset tehettem az érdekedben...
Előzmény: Törölt nick (421)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.06.22 0 0 430


Nagyjából ez igaz, csak azért nagyjából, mert a kereszténység a leggyilkosabb vallás és még is a szeretett vallásának kívánja beállítani, marketingelni magát.

Előzmény: Hierro Nyh. (429)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.06.22 0 0 429

Ez épp annyira égő a keresztényeknek, mint a muzulmánoknak, zsidóknak, hinduknak stb.

 

Előzmény: Iván Gábor (424)
szegyenloske Creative Commons License 2008.06.22 0 0 428

 

 Kinek a pap, kinek a papné. Nekem az Auchan !! A szektásoknak a Lidl, Aldi.....

Előzmény: Paleokrites (427)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.22 0 0 427
Igen......, a Tsco, Cora és a Metro..... :)
Előzmény: szegyenloske (425)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.22 0 0 426
Számodra egy élő Isten a zagyvaság......, a feltámasztott betűkből kreált isteni sugallat az értelem....., a bölcsesség tárháza, hisz te sem teszel mást, mint magyarázod azt amit te sem ismersz, avagy fából...... üveggyöngyöket készítesz a száddal...., nemde?.....
Kimondod, fából üveggyöngy és máris kész az üveggyöngy....., márcsak atényleges bizonyítás kellene....., ehhez viszont már nincsennek meg a feltételek....
Tehát mondani a legkönyebb bármit, de bizonyítani....?
Előzmény: prophet1 (417)
szegyenloske Creative Commons License 2008.06.22 0 0 425

 

 Fura ez az egész eredet. A Noé csapat három fia külön nemzetséget alapított.

 

 Nem repesek a családon belüli szaporodás gondolatától. Túl belterjes :-((

Előzmény: Törölt nick (423)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.06.22 0 0 424
szegyenloske Creative Commons License 2008.06.22 0 0 422

 

 A mítosz szerint Káin az édestestvérét. Jó családból származik az emberiség !!!!

Előzmény: Törölt nick (421)
szegyenloske Creative Commons License 2008.06.22 0 0 420

 

 Nem csak a Hetek ír róla.  Fura ez a Hitgyüli-Vatikán harc. Ha a Vatikán veszi a lapot.

Előzmény: szenyor Lakatos (418)
szegyenloske Creative Commons License 2008.06.22 0 0 419

 

 " majd alszom én, ha véget ér e kín, majd ha e testet bársonyokba rejtik "

 

 Jól idéztem ???

 

 Egyébként a náthára célzok :-)))

Előzmény: prophet1 (416)
szenyor Lakatos Creative Commons License 2008.06.22 0 0 418

Hú, ez nekem mint halálkutató számára igen érdekes, és találtam rá bővebb forrást is a neten. A világ mán csak ijen.

 

"Az usztasa haláltáborok egyes parancsnokai és tisztjei katolikus papok voltak. Jasenovac parancsnoka, Miroslav Filipovic páter ferences szerzetes volt. Három további ferences rendi barát – Zvonko Brekalo, Zvonko Lipovac és Josef Culina – szintén usztasa tisztekként szolgáltak a háború alatt, és ők voltak Filipovic segítői a tömeges kivégzések felügyeletében. Közben az usztasa milíciák a vidéket járták, városokat és falvakat dúltak fel és raboltak ki. A kivégzések többnyire az áldozatok otthonában történtek, a legkezdetlegesebb fegyverekkel – kalapácsokkal, kaszákkal, vasvillákkal vagy szekercékkel. Az utcák mentén akasztottak holttestei lógtak. Egyeseket keresztre feszítettek, köztük Luka Avramovicot, a jugoszláv parlament egykori tagját, tízéves fiával együtt.
Az egyik jellemző rémtett során usztasa katonák 331 szerbet fogtak össze, akiket arra kényszerítettek, hogy ássák meg a saját sírjukat, majd baltákkal mészárolták le őket. A helyi ortodox pópának könyörgő imádságokat kellett mondania haldoklók lelki üdvéért, miközben a saját fiát a szeme láttára darabolták fel. Azután a pópát megkínozták: a szakállát és a haját kitépték, a szemeit kitolták, végül pedig élve megnyúzták.
Az ortodox templomok, kolostorok és lakóházak kifosztása után az értéktárgyak ferences templomokba és rendházakba kerültek, ahonnan később a Vatikánba vándoroltak.
XII. Pius a Horvátországba delegált személyi küldöttje, Ramiro Marcone olasz bencés apát segítségével gondosan tájékozódott a történésekről. Stepinac érsek szintén rendszeres jelentéseket küldött a Vatikánba. Egy 1944. május 8-án kelt hivatalos levélben az érsek örömmel tájékoztatta az egyházfőt, hogy addig a napig "244 ezer ortodox szerb tért be az Isten Egyházába".

 

Teljes cikk itt: http://hetilap.hetek.hu/index.php?cikk=55944

Előzmény: szegyenloske (414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!