Keresés

Részletes keresés

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.09 0 0 21240

mezőny meg ismét fogyatkozik

 

tegnap esti 5-ös csapathoz csatlakozott Maini és Grenier is, mivel az autót nem tudták összerakni, és a kvalis törés után Fraga sem lesz ott, így csak 19 fős mezőny lesz :/

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.09 0 0 21239

most olvasom csak, mert nem láttam a kvalit, hogy Fraga balesete is bekavart rendesen

hiába ő volt a leggyorsabb, de mivel a piros zászlót ő körét törölték és már nem mentek újra. Így a 2 legnagyobb esélyes javítani nem tudott. 

 

Rasték jól taktikáztak mert az elején ezért ment egy gyors kört, hogy esetleges megszakítás ne sodorja hátrányba. 

Schmid és Zug profitált a tegnapi korai kiesésből is, mert két friss gumiszettjük is maradt.

 

vdL közben 5., egy visszasorolás után nem 6.

 

 

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.09 0 0 21238

kvali sorrendje is ezek után nem éppen meglepő. Rast pole, TOP10-ben 1 Merci, aki nem Auer

 

SvdL a 6., Auer pedig 11. helyről indul

 

Rast ezzel hozott 3 pontot

 

149-147-131

 

Bortolotti ezzel kiszállt, mert a kvali után 28 pont hátránya megmaradt és innentől 26 pont szerezhető már csak.

 

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.09 0 0 21237

Audi csak elérte amit akart, mára a szűkítőn variálhattak és nem kaptak plusz súlyt se.

BMW "vissza lett butítva" az osztrák hétvégés számokra, Auer kap +5 kilót a BOP frissítés alapján, és kapja a tegnapi győzelméért járó 25 kilót is.

van der Linde meg a 2. helyért kapja az ilyenkor járó 15-öt. 

 

Lambo, Porsche, Ferrari egységesen -5 kg

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.09 0 0 21236

azt nem értem ha már előtte percekig ment SC alatti körözés, majd a restart után kb. az első kanyarban már nagy csattanás volt, és roncsok mindenfele, miért nem lett újra SC? Utána lett hamarosan a motorreptetős baleset már

nicko Creative Commons License 2022.10.09 -11 0 21235

video a cikkben.

nem kispályás crash volt, ehhez képest a Bathurst 1000 rajt utáni lófasz volt, bár ott gyorsítanak így lehetett volna nagyobb tömeg crash is. 

https://youtu.be/39pe5kFKjzk

Előzmény: Generic Jingle (21233)
nicko Creative Commons License 2022.10.09 -11 0 21234

70 AUD jövőre lehet benevezek rá. 

https://www.supercars.com/superview/

Generic Jingle Creative Commons License 2022.10.09 0 0 21233
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.08 0 0 21232

Nem kicsit volt életveszélyes ez a baleset

 

Olsen kirepülő motorja kb. 50 centin múlt, hogy nem szállt be Cassidyhez az ablakon, viszont az ajtaját vitte így is. AF Corse csapatfőnöke mondta tisztán látszik a kocsin a becsapódási pont. 

Cassidy már a rádióban mondta hogy nekicsapódott a motor, de a sérült kocsival így is eljutott a boxig.

Így is óvatosan kellett kiszedni Cassidyt, mert nem tudták sérült-e valahol. Másik ajtón tudták csak kiszedni, annyira roncs volt az ő oldala. Orvosi vizsgálat megerősítette, hogy nincs súlyos sérülés.

Viszont az autója olyan szinten totálkáros hogy alapból nem is indulna holnap.

Olsen autója totálkáros, de őt az orvosok eleve eltiltották a versenyzéstől, ahogy Preininget is. Bernhard próbált valahonnan autót szerezni, de miután megkapta az orvosoktól a választ, hogy a versenyzője nem indulhat már abba is hagyta

 

Schumacher is kisebb sérüléseket szenvedett térdén és  zúzódásai lettek ágyékon és a hátán. Hasonló helyzetben van mint a fentiek, autója teljesen roncs, így ő sem indulna ha engednék az orvosok. 

 

Újraindítás utáni első kanyaros balesete után Ineichent mentőhelikopter vitte el, mert erős hátfájásra panaszkodott mikor mentették. Elővigyázatosságból kórházba küldték mielőbb vizsgálatra, de nem történt nagyobb baja. Ő pl. indulna, de szintén totálkáros az autója.

 

Tehát holnap nem lesz a mezőnyben: Cassidy, Olsen, Preining, Schumacher és  Ineichen

 

-5 autó, de legalább megúszták komoly sérülés nélkül a versenyzők.

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.08 0 0 21231

Gore van vizsgálat alatt, de még semmit se olvastam. Mert ő pont a red flag előtt volt kint, kérdés hogyan állt akkor a verseny mennyi volt hátra, mikor ment be a boxba stb.

 

de ha eddig nem történt változás akkor megtartja szerintem a 4. helyet

ott a csapata nagy mágus ilyen téren, az a 2. helye idén ugyanúgy egy mesterien időzített csere volt. (írtam erről akkoriban, hogy beférjenek a boxutca nyitásba azt a körét lassabbra vette és pár másodperccel a zöld lámpa villanása után már benne volt az időben. Kellett hozzá az is hogy hátul legyen, mert Maini pl. esélytelen volt erre a trükkre) Csapata nagyon jól kapcsolt akkor is, szerintem hasonló gyors reagálás volt ez is most. 

Bár Rast örülne ha kizárnák mert nyerne egy helyet.

 

Végén meg bármiben fogadtam volna, hogy Wittmann mellett el fog menni a márkatárs és címesélyes SvdL. :) persze nyilván nem amatőr módon rádiózva, le volt ez zsírozva :)

Gore meg milyen harcias volt, majdnem kibaszta a végén :D

 

Audi a futam után nagyon pampog a szerintük őket hátrányba hozó BOP miatt, mert szerintük érdemben nem tudtak versenyezni...pedig pont a Mercedes, Lambo kapott még plusz súlyt is a futamra

Előzmény: Generic Jingle (21229)
nicko Creative Commons License 2022.10.08 -11 0 21230

2006 óta követem a Bathurst 1000-et, de nem emlékszem, hogy törölték volna az időjárás miatt a TOP 10 kvalit. 

https://youtu.be/JXVFybyKBoE

Generic Jingle Creative Commons License 2022.10.08 0 0 21229

Az ilyen utólagos döntések sima futamon is remek mókát adnak, hát még szezonzárón, ahol a cím dől el...

Előzmény: JarnoTrulli (21228)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.08 0 0 21228

igazából a hivatalos sorrendet még most se tudni :D legalábbis amit vizsgálnak még nem olvastam eredményt

Előzmény: Generic Jingle (21227)
Generic Jingle Creative Commons License 2022.10.08 0 0 21227

Este nézem meg felvételről, de olvastam már, hogy csihi és puhi.

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.08 0 0 21226

az ott egy kiszakadt Porsche motor 

 

nagy baleset volt, jogos a piros. Bár a restart után is volt egy kemény falbaállás akkor nem küldték be, ez meg utána jött abban a körben még

 

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.08 0 0 21225

S. van der Linde, Preining, Olsen 10 rajthelyes büntetés :O 

 

futamra meg 5 kilóval nehezebb lesz a Mercedes és Lambo, Ferrari viszont 10 kilóval könnyebb lesz

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.08 0 0 21224

kvali után Auer faragott már rögtön 3 pontot a hátrányából, ami már csak 8

 

címvédő Götz meg kiszállt, így 9 versenyző maradt matematikai eséllyel a címre. 55 pont szerezhető még, hátránya már 56

 

TOP5 innen indul nemsokára:

 

van der Linde 6.

Auer 1.

Rast 9.

Preining 8.

Bortolotti 3.

 

 

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.08 0 0 21223

azt mondják, egyedül Stolz lepheti meg ezt az 5-ös brigádot

majd kiderül

mindjárt kvali

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.07 0 0 21222

lehet előbb nyernék a lottón, mintha Götz innen fordítana (főleg ezekkel a tiltásokkal)

neki talán az segítene, ha minden pontot összeszed, pole, lgyk, győzelem és utána a sorrend valami Deledda, Buhk, D. Schumacher és a többiek lennének

 

én Fragát sajnálom nagyon, ritkán látni ennyire peches versenyzőt mint őt, simán menne a címért a tempója alapján

Bortolotti meg inkább magának köszönheti (és ebben akkor is érintett volt Fraga, mert ő majdnem mindenben benne van)

Előzmény: Generic Jingle (21221)
Generic Jingle Creative Commons License 2022.10.07 0 0 21221

Valóban kicsi az esély arra, hogy az első ötből annyira bakizzon mindenki, hogy valaki a második ötösből kerüljön ki győztesként, de bizonyos szemszögből ez is olyan, mint a lottó, vagy telitalálatod lesz, vagy nem, vagy a végéről kerül ki a győztes, vagy nem. :-)

Előzmény: JarnoTrulli (21219)
Generic Jingle Creative Commons License 2022.10.07 0 0 21220

Lehet, hogy osztrák a fodrásza, de biztosan nem az, mint aki a red Bull-os időkben vágta a haját.

Előzmény: JarnoTrulli (21218)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.07 0 0 21219

ehhez a 10-hez elég elmebeteg futamoknak kellene lennie hogy valamelyik onnan nyerjen

Előzmény: Generic Jingle (21213)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.07 0 0 21218

lehet a fodrásza maradt osztrák (Bécsben él)

Előzmény: Generic Jingle (21216)
Generic Jingle Creative Commons License 2022.10.07 0 0 21217

Az előző év vége az kb. gusztustalan volt, mind a lökdösődő hülyegyerek, mind a TO bajnok Mercedes részéről.

Előzmény: JarnoTrulli (21215)
Generic Jingle Creative Commons License 2022.10.07 0 0 21216

Ez a Bortolotti gyerek milyen jóképű lett, mióta nem a Red Bull adja a sztájlisztot. :-)

Előzmény: JarnoTrulli (21212)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.07 0 0 21215

Bortolotti tart attól, hogy hiába tiltott, mégis lesz TO a hétvégén, de már a kvalin is lehet ezzel játszani. Itt burkoltan a Mercedesre célozhatott, mert sok emberük várható a mezőny elejére ezen a pályán és csapaton belül is szorosan együttműködnek a szezonban.

Szerinte ő és Preining tiszta eszközökkel fog versenyezni, mivel nem várható nekik segítség.

 

Winward csapat cáfolta ezeket, pont a legutóbbi osztrák futamot hozták fel példának, ahol Auer úgy lett 6., hogy előtte végzett Maini, Engel és Stolz is és a futam egy részében Götz is meccselt ellene. 

Rádiózások is nyilvánosak így ezzel sem lehet trükközni a futam közben. 

Tavalyig a Mercedesnél minden csapat szerződésében benne volt, hogy a Mercedesé az utolsó szó és beleszólhattak a futamok alakulásába, de idén ezt kiszedték. 

 

van der Linde és Rast abban bízik hogy a többi csapattársuk majd veszi el a pontokat a riválisoktól, azzal, ha elöl lennének. 

 

Én teszem csak hozzá, ha a Nürburgringen mindkét nap nem csinált volna hatalmas hülyeségeket, akkor most kényelmes előnnyel várhatná a szezonzárót...

Generic Jingle Creative Commons License 2022.10.07 0 0 21214
Előzmény: Generic Jingle (21213)
Generic Jingle Creative Commons License 2022.10.07 0 0 21213

Matematikailag még tíz bajnokesélyes van, reálisan persze "csak" öt.

Előzmény: JarnoTrulli (21212)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.10.07 0 0 21212

nicko Creative Commons License 2022.10.07 -11 0 21211

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!