Keresés

Részletes keresés

lacika02 Creative Commons License 2017.03.13 0 0 6724

Ennek a gépnek a matricája kb 70-80 mm átmérőjű. Szerintetek egy sima hidraulikus brikettáló mondjuk 1200bar-ral átbírja-e nyomni a lentebb említett anyagokat, annak ellenére hogy a matricán 8 lyuk van, nem pedig 1? Arra gondolok hogy a gátaknál a furatok között feltorlódó anyagok mennyire növelhetik az ellenállást? Ha mondjuk préselés történik nem pedig ciklikus ütögetés..

 

https://www.youtube.com/watch?v=zRDjjWPhQlI

Előzmény: lacika02 (6723)
lacika02 Creative Commons License 2017.03.13 0 0 6723

Igazából valami ilyesmi végtermék kellene, persze 1/10 teljesítménnyel, és ha lehet akkor nem egy ekkora géppel.

https://www.youtube.com/watch?v=EL7nbBIRc5k 

Előzmény: lacika02 (6722)
lacika02 Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6722

Ezt se gondoltam volna hogy így is lehet..

 

https://www.youtube.com/watch?v=tJLocbQSXUQ

Előzmény: lacika02 (6721)
lacika02 Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6721
Előzmény: lacika02 (6720)
lacika02 Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6720

Hát tanulságos volt a videó, megkapó volt a zene. Az olajtartalom 3-3.5% fölé nem mehet szigorúan. Persze értem a pelletálás, brikettálás hőmérséklet körüli lényegét, amit már a fórumon is többször olvastam, a brikettek felszínének fényesedése természetes jelenség és vele járója is a technológiának, ebben az esetben is megengedett ennyi hő képződés de a felszín megégése már károsítaná a beltartalmi értéket és lehet hogy káros anyagok is képződnének amellett hogy elpusztulna egy csomó hasznos is. A jellemző páratartalmat (12-15%) nem növelném ha csak a technológia nem kívánja meg. A kritikus hőmérséklet nyilván mint minden fehérjét tartalmazó anyagnál a 72°c. De persze belefér (sőt kívánatos) a pasztőrözés, ultrapasztőrözés is.. Nyilván nem sokmilliós gépekkel akarom megoldani, úgyhogy a nagylényeg az lenne hogyha százegynéhány °c fok fölé megy is a hőmérséklet, gyorsan lehüljön (talán ha eleve kevés benne a nedvesség). A végén pedig tényleg valóban kemény produktumra van szükségem, mint pl. a szögbeverős brikettednél, hogy később se morzsálódjon és ha kihül nehezen vagy ne lehessen eltörni kézzel. Továbbra sem elmélet, meg kell csinálnom egy ilyen gépet, mert a hiánya minden nap veszteséget termel.. Nem kutyáknak lessz.

A szálas összetevő 40-60% körüli de az a darától egészen a lisztig (lucerna,széna,lucernaliszt, korpa stb.). Ebben az esetben nem befolyásolja az emészthetőséget a takarmány nedvességtartalma.

Motorok azok találomra is vannak egy 10kw-s 1440-es egy 4hp-s 700-as fordulattal. Nyilván olyat veszek amilyen kell.

Minden tanácsot szivesen fogadok!

 

Előzmény: brikigép (6719)
brikigép Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6719

A duplacsigás gépemmel készítettem kutyatápot próbára. Ha van némi zsírosság-olajosság a keverékben akkor nem melegszik és könnyen kinyomja a 100 kg/ó értéket is egy 3-4 kw-os motor.Érdekes hogy a takarmánypelletálásnál előnynek értékelték a gyártók a felmelegedést mert segíti az emészthetőséget többek között. Én eddig csak tésztanyomó extrudert és kukorica pehely készítő extrudert láttam rozsdamentes kivitelben de az takarmány célra gyenge lenne.

Csigás kivitelben a matricát könnyű megcsinálni, bár mire sikerül beállítani a kellő keménységet valószínű többféle lyukhosszúságút kell kipróbálni.Ha a szálasösszetevő nagy arányban van a keményítő részhez képest akkor nagy arányban növekszik a kinyomási erő így a hőmérséklet is.

https://www.youtube.com/watch?v=2VzWmhw2Bp4

Előzmény: lacika02 (6718)
lacika02 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6718

Gondolom azok közül a gépeid közül csináltad valamelyikkel amiket ide is feltöltöttél. Nem mélyültem még el a csigás gépekben, más okok miatt inkább a hidraulikusokat nézegettem. Gondolom a csigás végén is lehet matricát cserélni, vagy levenni. A motor, a hajtómű, a csatlakozások, az asztal, elektromosság nem nagy kunszt, de a csiga, a persely, a matrica, magassága, keresztmetszete, furatok, teljesítmény stb méretezése nem tünik egyszerűnek. Olyan gépre lenne szükségem amivel teljes keresztmetszetben szintén viszonylag alacsony hőmérsékleten, lehetne szálastakarmányt is brikettálni (5-7cm magas és széles pogácsákat), szintén takarmányozási célokra..

Ha esetleg részben vagy egészben vannak terveid, gépeid, azok darabjai, részegységek és esetleg eladó és jól használható, lehet hogy az lenne a legegyszerűbb. Ha nem találok valamilyen kutyatáp extrúdert.. Köszi a segítséget!

Előzmény: brikigép (6715)
lacika02 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6717

Köszönöm, hálás vagyok hogy segítetek, a pénz az beleférne a keretbe, esetleg ha még egy kicsit tudnátok terelgetni pl.: márkákkal, tipusokkal, méretekkel, teljesítményekkel. De azért már ez is megnyugtató, hogy van kiút.

Előzmény: naox (6716)
naox Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6716

Erre a célra egy használt extruder tökéletesen megfelelhet. 2 éve kerestem ilyen gépet, meg is néztem vagy 3-4 félét, mindegyikkel tápot gyártottak korábban. Normális, rozsdamentes gépek voltak talán 0.4-0.7M közötti árban. Alighanem megérné egy ilyet venned, és esetleg az igényeidre igazítani, mint nulláról felépíteni egyet.

Előzmény: lacika02 (6714)
brikigép Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6715

Üdv!

Takarmánypeletet (kutyatáp) nyomtam már csigával, egyszerűbb mint görgőkkel.

Előzmény: lacika02 (6714)
lacika02 Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6714

Üdv mindenkinek!

Itt még nem jártam, de:

Muszály építenem egy 18-20mm-es vagy brikett, vagy pellet gyártó gépet (kinek hogy tetszik).

Csak takarmány előállítására kell, az anyagot nem megsütve benne (a vitaminok, fehérjék miatt).

Kb 40-60% szálas takarmány, a többi része magkeverék darából áll.

Viszonylag kemény anyag kellene végeredménynek.

Óránként kb.30 kg-mal megelégednék.

Épkézláb ötleteket szeretnék, aki teljesen amatőr az inkább ne szóljon hozzá, tudom hogy vannak itt a fórumon profik is, és ez egy komoly projekt! 

 

Előre is Köszi Mindenkinek!

Üdv, Lacika

 

balu7720 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 6713

Az alapanyag nedvessége 10-15%.

balu7720 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 6712
galvin Creative Commons License 2017.02.20 0 0 6711

Üdv!

Azért valamilyen válaszra számítok...

GV.

Előzmény: dizsolti 1 (6709)
galvin Creative Commons License 2017.02.19 0 0 6710

Hali!

Privátban írtam, küldtem képeket is. Üdv: GV.

Előzmény: dizsolti 1 (6709)
dizsolti 1 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 6709

Hello Mindenkinek engem egy hatekony karton darallo erdekelne elerheto aron ,valaki tud ilyenrol?Elore is koszonom!!!

brikigép Creative Commons License 2017.02.14 0 0 6708

Gratulálok, szerkezetileg valamivel összetettebb mint mikor a csőben szorítás alatt préselődik az anyag, de egyenletesebb terméket ad .Ezért is választotta a német RUF cég ezt a megoldást, itt nem kell fűteni meg hűteni se.

Azonban találtam a némettől is nagyon profi csigás gépet:

http://www.heliobrix.de/

Előzmény: kpfenyo (6707)
kpfenyo Creative Commons License 2017.02.13 0 0 6707

Jól emlékszel, nekem van egy formába nyomó gépem, de egy percig nem bántam meg, hogy ilyen gépet csináltam. Azóta is szépen termel. 

Előzmény: brikigép (6705)
Füli1975 Creative Commons License 2017.02.13 0 0 6706

Bocs, hogy kiakasztottalak. De az anyagi körülmények miatt csak egyszer van lehetőségem megépíteni. A gépnek elsőre működnie kell, vagy neki sem szabad àllnom.   :(

Előzmény: brikigép (6705)
brikigép Creative Commons License 2017.02.13 0 0 6705

Kicsit kiakadtam, a cső (mert olyanra kérdeztél) alap alkatrész a brikettálón. Valóban azért igazad van mert van formába nyomó hidraulikus( RUF ) és mechanikus (Távolkeleti szénpréselők) gép is. Ezeknél nem kell csőszorulással vesződni .Úgy emlékszem itt a fórumozók közül is készítettek formába nyomó hidraulikus gépet.

Előzmény: Füli1975 (6704)
Füli1975 Creative Commons License 2017.02.10 0 0 6704

Nem haragszom :)

Nem építettem még. De szeretném magamnak megépíteni ( gazdasági okokból). Nád fűrészpor és gally amihez értelmesen hozzá tudok jutni. Mielőtt nekiállok szeretnék minél többet megtudni róla.

Előzmény: brikigép (6703)
brikigép Creative Commons License 2017.02.09 0 0 6703

Ne haragudjgy má készítettél mán hidrapolikus gépet?

Tudod hogy a cső vagy szorul vagy enged? Geometia és esztergaképeség(köszörűképeség!!!!!!!).A csőben meg vagy megszorul , vagy normálisan megy , vagy enged, rajtatok múlik!

 

Előzmény: Füli1975 (6702)
Füli1975 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 6702

Ne haragudj de azt hogy érted, hogy csúszik a brikett.

Előzmény: brikigép (6701)
brikigép Creative Commons License 2017.02.09 0 0 6701

A brikettálásra szolgáló bioanyagok rendkívül széleskörűen viselkednek préselésre, hőhatásra. Megszenvednek evvel minden típusú gépen ,a lendkerekessel is ahol bődületes nyomások érhetők el viszont a lignint mint ragasztót csak a csigás gép tudja kellő mértékben előcsalni.

Nekem volt hidraulikus gépem komoly nyomóképeséggel. Nádat kellett préselnem , mondtam olyan nádat hozzanak próbára amivel tartósan dolgozni fognak. Hoztak nádat többször, mikor felmelegedett a cső 55 C fok fölé a 20 tonnás szorítóm se tudta megfogni. Szereltem rá vízhűtést és utánna nem csúszott meg a brikett. Mit ád a sors átadtam a gépet , a tetthelyen valami más nádat adtak , más földben termett meg régebbi is volt. Minimális szorítónyomással is és hűtés nélkül is jól megfogta a brikettet ,jól bekeményült.Megálláskor kikapcsoltam a szorítónyomást és alig akart feltágulni a brikett hogy újrakezdésnél laza szerkezetről indulhassak. Ennyit az én tapasztalatomról.

Előzmény: Füli1975 (6699)
kpfenyo Creative Commons License 2017.02.08 0 0 6700

Szia!

Én úgy tudom, hogy a dugattyúsnál kezdésnél fűtik,később meg hűtők a csövet

Előzmény: Füli1975 (6699)
Füli1975 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 6699

Eddig azt gondoltam, hogy tudok valamit , de rá kellett ébrednem ,hogy mégsem.

A csigás brikettálónál fűteni kell a szerszámot.

A napokban olvastam : a dugattyúsnál hűteni?  

Ez hogy van most? Kérlek benneteket segítsetek.

Előre is köszönöm.

brikigép Creative Commons License 2017.02.03 0 0 6698

Szia

Eredetileg 3 kw motor volt ami nulla.

Kínai gépeken 15 kw motor van alapban ami egyáltalán tud olyan brikettet ami nem tágul égés közben.

Én 11 kw motorral szereltem fel és nem fúlik le ha netán megerőlködik.

Ez a gép nem az én konstrukcióm , csak kínai, kézzel 80kg , adagolóval 120kg , valami spéci vezérlővel 130kg.

Én ilyet nem készítek , az enyém minimum 200kg /óra.

Nekem van megoldásom biobrikettre, aprítéktűzelésre, legalább 1 vagy több tonna / óra készítésére képes rendszerre , még ha kicsit nedvesebb is a kelleténél !!!, gondolom ezt érted ?

Előzmény: naox (6697)
naox Creative Commons License 2017.02.03 0 0 6697

Mekkorak a motorok? Mennyit termel orankent?

Előzmény: brikigép (6696)
brikigép Creative Commons License 2017.02.03 0 0 6696

Üdv!

Itt vagyok én csak kicsit vissza kellene olvasni.

Most teszek fel képeket újból és újból , nem tudom mi lesz az elég?

Ez a kettő gép bangladesi-kínai keverék , szerbiában másolták és nem sikerült.

Ledobtam a szerszámjukat és feltettem az enyémet, sajnos hogy itt Szerbiában és Magyarban

nem lehet olyan könnyen "atesztálni"mint kínában.

Az egyik gép 60 mm készít a másik 70 mm . Ha a megtermelt brikettet tűzre teszem az nem dagad meg, nem foszlik szét , megőrzi a parazsat. Higgyétek el ami ilyet tud készíteni az a gép csak nagyon komoly szakműhelyben készíthető el.

Előzmény: ancsuka.ancsa (6694)
kpfenyo Creative Commons License 2017.02.02 0 0 6695

küld el a számod ide:kpfenyo@gmail.com ,felhívlak

Előzmény: ancsuka.ancsa (6694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!