Keresés

Részletes keresés

de_erdekes Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1298

Most beszéltem az Ügyvéd Úrral,

megerősítete az előbb leírtakat, Vermes Úrat is el lehet érni:-)

Minden Jót!

Előzmény: de_erdekes (1297)
de_erdekes Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1297

minden érintet Mártonffy-Bau-snak megszünt az előfizetése.

Ügyvédé még él de nem veszi fel, levélre sem reagált hónapok óta, előtte se szőllősi, sem nagy mátyás nem volt már elérhető, talán már május végén...

Küldtem SMS-t Balla Zoltánnak (ügyvéd), várok még egy picit...

Aztán attól tartok, hogy ..., de inkább nem írok semmit.

Hó-hó, jó hír:

most ebben a pillanatban elértem egy hölgyet a 276-0620-as számon, valószínűleg év vége fele lehet műszaki bejárás a garancia végett, de az

univertranskftkukact-online.hu-ra írjátok le, hogy milyen jellegű garanciális problémáitok vannak a lakás, épület kapcsán, és elvileg reagálnak rá:-)

Üdv:

Attila

Előzmény: mariposa14 (1296)
mariposa14 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1296
Igen, már csak azon okból kifolyólag is -időt nem sajnálva-össze kellene jönnünk, mert nem mindenki olvassa a fórumot. Jómagam is csak nagyritkán, illetve rendszertelenül. Nagyon kíváncsi vagyok, kinek sikerült az utóbbi időben bárki illetékest a Martonffy Bau Kft.-ből telefonon netán személyesen elérni!?!
Előzmény: Éva54 (1293)
erase Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1295
Hali !

Köszi, a Bókay-t néztem már, ott egyszerre túl sokan voltak, nekem "magányos" konditerem kéne :-) Asszem, veszek egy padot itthonra :-)
Előzmény: kimi075 (1289)
mariposa14 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1294
Valaki biztos információval rendelkezik, hogy egzisztál-e egyáltalán még a Martonffy Bau Kft.? Csak mert nagyon gyanúsan alakulnak a dolgok...
Éva54 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1293

Nagyon köszönöm az elszivóra a reagálást, de konkrétan nem irtam, hogy én a fürdőszobai elszivóra gondoltam. Nekem meg még külön wc elszivóm is van, de egyiket sem látom olyan nagyteljesitményűnek. Az ára és a hangja is igen nagy!!!!

Egyetértek azzal, hogy meg kellene dolgokat beszélni lakógyűlésen, vagy esetleg azokkal összejönni külön, akiket ténylegesen érdekel a ház sorsa, nemcsak laknak.

A garázs vizről pedig csak annyit, hogy a takaritók tisztességgel kimossák a kukákat, de sajnos nem folyik le nekik a viz és azért hordják ki a vizet a garázs részre. Ez bizony a beruházó hiányossága és el kell rendezni, mert a kukákat mosni kell, a garázsban pedig nem állhat állandóan a viz, mert nagyon gusztustalan és kellemetlen, főleg, hogy tudjuk honnan és milyen viz az. A kukatárolóban nem folyik le a viz, mert lehet, hogy nem is lefolyó az amit ott látunk.

A takaritók már jelezték mindenkinek, de senkit nem érdekel igazán.

Valóban össze kellene irni a problémákat és akár több órát együtt tölteni és megbeszélni azokat. Nem szabad az időt sajnálni, mert azért látom, hogy a gondnok és a közös képviselő is törődik a problémákkal.

MoveArt Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1292
Az elszívóval én is ugyanígy vagyok. Direkt nagyteljesítményű, két motorosat vettem, de semmit sem szív. Nem is használjuk. Azt mondják, úgy teszteld, hogy egy papírtörlőt tapassz rá, ha fenn marad, akor van remény. Nekem nem marad fenn.
Előzmény: Éva54 (1286)
mariposa14 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1291

Sziasztok!

Szerintem nagyon felgyülemlett a tisztázatlan ügyekből, illetve az információ hiányosságából fakadó megbeszélnivaló. Nagyon egyszerűen össze kellene ülnünk ezeket megbeszélni, értem ezalatt egy gyűlést ahol mindenki szóhoz juthat, és kizárólag a lakók vannak jelen. NEM KÖZGYŰLÉS! Tudom, idő-és energiaigényes, csakhogy nincs más megoldás. A közgyűlésre határozott kérdésekkel kell érkeznünk, felkészültnek kellene lennünk, mielőtt bármiben is állást foglalunk. /lásd alakuló közgyűlés szinte időhiány és nagy valószínűséggel információhiány miatt szavaztunk mindenre tudatlanul!/ Tehát ha együtt próbálnánk beszélni, összefogni, megvitatni dolgokat, könnyebb helyzetbe kerülnénk. Nem tudom ki hogy van ezzel, szerintem érdemes lenne megbeszélni pár dolgot magunk, a lakók közt.

kimi075 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1290
Helló!
A garázsban ma megint állt a víz és azt is láttam,hogy mitől.A takarítónő simán a fal mellé öntötte a felmosóvizet,arra a részre ahol a falikút van.Nem hiszem,hogy a falnak jót tesz ha folyamatosan vizes.Nem az Ibolya volt,hanem egy ismeretlen hölgy,aki lehet,hogy csak helyettesít.De nem lehetne máshová önteni az elhasznált vizet?
kimi075 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1289
Szia!

A Városház utcában a Bókay kertnél van egy terem nem nagy de szerintem jó régebben jártam oda.Közelebb nem nagyon tudok,meg van a Havannán is a sétányon oda fél évig járta az nagyobb.Itt a Glória telepen csak fodrászt tudok de abból sokat!
Előzmény: erase (1287)
mariposa14 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1288

Szép napot,

tud vki a legközelebbi közgyűlésről, illetve az időpontjáról??

erase Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1287
Nem tud valaki közelben konditermet ?
Éva54 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1286

Kedves Szilágyi úr!

Köszönöm a válaszát, remélem megszavazzuk a legközelebbi lakógyűlésen a területarányos fizetést.

Kérdéseim még a kapuval kapcsolatos. Még mindig nem működik a távirányitóm és igen kellemetlen a kimenő kapun bejönni.

Még kérdésem a lakókhoz, hogy nekem úgy érzem, hogy az elszivóm nem sokat ér. Ha közel teszem a kezem hozzá, szinte semmit nem érzékelek. Ez azért rendben van igy, vagy szóljak annak aki beszerelte? Ezt úgy vettem észre, hogy a csempét tisztitottam és hangja az van rendesen, de a levegőt nem érzem, hogy szivná. Vagy nem ezen az elven működik?

SAJNOS a fűtésről leirtakat megértettem.

Előre is köszönöm a válaszokat.

son-g Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1285

Tisztelt Éva 54,

A társasháznak van egy adott gázfogyasztása.

Ha senki sem fogyaszt,akkor is napi 100m3 gáz elmegy.(ez becslés,de nem távoli)

Ha senki sem fogyaszt 1kWh energiát sem ,akkor nem tudom,hogy ki fizetne,mert

a mostani megszavazott álláspont szerint senki.

A lényeg,hogy a társasház gázszámláját kell szétírni a lakók között fogyasztás után.

Ez az összeg egy becsült összeg kWh-ként,és egy számított veszteség költség,mely

a fogyasztott mennyiség után fizetünk.

Ha minden lakó csak 1kWh-át használ el egy hónap alatt,akkor is a havi 30*100m3

gázt a társasháznak ki kell fizetnie.ha az össz fogyasztásunk 192*1kWh,akkor

a hömennyiségünk arányaiban nagyon drágára jön ki.192kWh=3000m3 gázzal,

akkor 192kWh=300000Ft,vagyis 1kWh=1562 Ft ,a jelenlegi 18,7 Ft helyett.

Mivel azért van fogyasztás 1kWh költsége nem 1562 Ft,de arányaiban a vezsteség az elhasznált hömennyiséghez képest egyáltalán nem elhanyagolható.

Ha csak egy ember fogyasztana,akkor a jelenlegi állapot szerint,csak rajta lehetne

behajtani a társasház 3000m3es gázszámláját.

Jelenleg 100-120 ember fogyaszt így csak rajtuk lehet behajtani a társasház

gázszámláját.-nagyon gazdaságtalan.

Ha kérdése van hívjon fel.

szilagyi

Előzmény: Éva54 (1280)
Szi-Gyu Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1284
ez a probléma nálunk is fenáll, a két szoba között. Elég csúnya.
Előzmény: de_erdekes (1283)
de_erdekes Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1283

Sziasztok,

inkább arról beszéljünk, hogy valakinek sikerült utolérnie a Mártonffy-Bau-t,

ugyanis nekem sem telefonon, sem emailben, nem sikerült, a két hálószobám között húllik a vakolat, nem csak glett, festék miegymás, kicsit kelemetlen, majd éjszaka ásítok, aztán beleeseik a számba az anyag...

Garancia? Mikor? Meddig? Ki?

Üdv

GTi 4ever Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1282
Szerintem ebben nincs igazatok.

Ugyan megvette a garázsban azt a helyet, de az szerintem nem lakó ingatlan. (eleve az illeték mentesség sem érvényes rá)
Így feltételezem, hogy más jellegű építési előírások is vonatkoznak rá.Biztos, hogy kéne azért valami építési engedély, vagy tervmódosítás, vagy nem tudom, mert különben mindenki azt csinálna amit csak akar.

Biztos vagyok benne, hogy az el nem adott garázsok helyén felhúzott tárolók sem csak úgy épültek, hanem tervmódosítást és hasonlókat adtak be róla. (bár a kerítés esetét végiggondolva lehet, hogy tévedek)

Minden esetre a tárolókban és szerintem az említett lefalazásos helységben is lesz/van világítás. Ezt ki fizeti? Feltételezem, hogy mi.

Illetve az építés során a hegesztéshez is szerintem mi adtuk az áramot.
Előzmény: Szi-Gyu (1281)
Szi-Gyu Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1281

...közös használatú helységekbe ...

Azt hiszem, hogy az illető kifizette azt a garázsbeállót, valószínűleg a közös költséget is fizeti utána.Nem a közös lépcsőházi folyosón kerített el egy részt, hanem a saját területéből áldozott fel egy darabot. Az nem közös használatú helyiség, hanem a sajátja. Ha majd valaki a kukatárolóban falaz, akkor abba joggal beleszólhatunk. Mert az közös.

Előzmény: DeNemAz (1277)
Éva54 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1280

T.Gondnok úr!

Miért is lesz nyáron több a hődij fizetés? Ha én 2000 kw-t után fizettem eddig 18,70-et és ebben benne volt a veszteség is, akkor ha most 100 kw a fogyasztásom, akkor nem 100 kw után fizetek majd 18,70-et? Persze a jelenlegi fizetésről beszélünk. Ha nem fogyasztok jelenleg, akkor nem is fizetek? Nem? Ezért volt helytelen negszavazni a fogyasztás arányában fizetni a veszteséget? Nem? Vagy még mindig nem értem? Most miért több nyáron? és miért lesz jobb télen?

Kaphatnék rá választ? Vagy NŐ vagyok és ezért nem értem? Bocsi.

Szi-Gyu Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1279

Sziasztok!

Mi, amikor a műszaki átadás volt, megkérdeztük, hogy ha úgy adódik, hogy nem lesz tárolóhelyiség (mert akkor ez még nem volt egyértelmű, hogy nem lesz), akkor el lehet e keríteni a saját garázsbeállónk végén egy részt, és oda biciklit, babakocsit betenni. Akkor egyértelműen azt mondták, hogy igen. Mi nem falra, hanem rácsra gondoltunk, és valószínű, hogy majd ha szükéges lesz, mi is meg fogjuk ezt lépni.

Ha már az összképnél tartunk, akkor kényszeríteni kellene a földszinti lakókat arra, hogy több vizet használjanak, és locsoljanak gyakrabban, hogy ne legyen ilyen ronda a szépen lerakott gyepszőnyeg? Ki van égve elég rondán és mivel nincs összehangolva a fűnyírás sem, egyik helyen hosszú másik helyen rövid, számomra ez sem szép látvány. De nincs jogom beleszólni.

sasha11 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1278

Sziasztok!

Először is leszögezem h engem nem zavar ha valaki így megcsinálja a garázs beállóját, főleg ha azt szépen teszi. Azt csinál vele amit akar.

DE önhatalmúlag, engedély nélkül ezt nem tehetné meg...

Mondom engem nem zavar, de azért ne Istenítsük már h engedély nélkül elkerítette a részt... Mert ehhez bizony engedély kellett volna... -bár lehet h megkérte, talán a közös képviselő tudna erről többet mondani-

Ugyanezt csinálta a beruházó is a kerítéssel, és mi szívunk vele...

Nem értem h emiatt valaki szól -DeNemAz- és már az is baj...

Miért baj az h valaki a szabályokat, törvényeket számon kéri!?

Tényleg ez baj!?

Tudom Magyarországon már sikk ezeket áthágni, de akkor is...

Ezzel a lépésével a tényleg senkinek, semmilyen kára nem származott, de ez egy társasház, ahol bizonyos munkálatokra, átalakításokra engedélyt kell kérni...

Ebbe a garázs támába nem akartam belefolyni, de furcsáltam h valaki szól a szabályok betartására és még ő a hibás...

Előzmény: sziren220 (1276)
DeNemAz Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1277
Tisztelt sziren220!

Ez nem irigység, csak egyszerűen senki sem építhet semmit a közös használatú helységekbe építési engedély nélkül, ugyan úgy, ahogyan a ház homlokzati képét sem változtathatjuk meg hiába a mi lakásunk az. Egyszerűen vannak törvények és tűzvédelmi előírások amiket be kell tartani. (Sajnos ez vonatkozik a szép kerítésünkre is.)

Holnap akkor mondjuk levonul valaki a kukatárolóba egy raklapnyi ytong-gal és leválaszt magának egy sarkot, mert szerinte az kihasználatlan? Vagy a jelenleg kihasználatlanul álló babakocsi tárolóra nyom egy levághatatlan lakatot?
Előzmény: sziren220 (1276)
sziren220 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 1276
Sziasztok!
Csatlakozom az előttem szólóhoz!
És még ezek után valaki csodálkozik a szomszéd ház lakóin a kerítés miatt?
Nem kell messzire menni (még a szomszédig sem ),hogy irigységgel találkozzunk.
Mindenkinek ott volt az elején a lehetőség,hogy azt a beállót válassza.
A szerencsés szomszéd használja egészséggel azt a kis tárolót,én is kihasználtam volna a lehetőséget.Ahhoz meg ,hogy milyen hirdetést fog feladni,és mennyiért árulja majd a lakást (véleményem szerint nem szándéka ha ilyen befektetést csinál )semmi köze senkinek!Igaz,hogy társasházban vagyunk,de ez nem azt jelenti,hogy teljes tolerancia nélkül árgus szemekkel figyeljük a szomszéd mit csinál,mibe köthetünk bele,hogy rendre utasíthassuk.Senkinek semmilyen kára nem származott az elkerítésből,még csak észre sem lehet venni,hogy az összképet rontsa.
erase Creative Commons License 2009.08.01 0 0 1275
"A szóban forgó lakó éppen most növelte meg a lakásának az értékét a szemünk láttára!!!!!! Lehet, hogy nem most, de ha egyszer árulni fogja, akkor már teremgarázs a hozzá tartozó tárolóval és a lakással lesz meghirdetve."

???
Én pedig vettem egy klímát, és ezzel növeltem a lakás értékét. Meg kellett volna szavaztatnom a lakóközösséggel?? Sőt, van kávéfőzőm, és kenyérpirítóm is, ez legalább +15200 Ft.-tal növelte a lakás értékét... Majd úgy fogom hirdetni is...

Most komolyan, nem értem, mi ezzel a probléma. Szerencsés ember, hogy jó elhelyezkedésű garázst kapott. Én minden reggel ott megyek el mellette, ha nem nézem árgus szemmel, észre sem veszem.
Előzmény: DeNemAz (1273)
kimi075 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1274
Helló!
A garázs kapu működésére már biztos olvastad a válaszokat.Ami a másik gond,hogy sok lakót nem igen érdekel a saját és a mások biztonsága.Hiszen már a gondnokunk is kiírta a bejárati ajtóra,hogy este legyünk szívesek kulcsra zárni magunk után, mert ha nem tesszük igen könnyű bejutni a házba.És igaza van,mert ha a bejáraton bejutnak semmi nem akadályozza meg,hogy a garázsba is lejussanak.Szomorúan tapasztalom,hogy ezt kevesen teszik meg.Jó volna ha mindenki odafigyelne!Nem hiszem,hogy megterhelő betenni a kulcsot a zárba és kettőt fordítani rajta.
Előzmény: cili7 (1267)
DeNemAz Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1273
Szerény véleményem az, hogy a lakók többségének támogatása és építési engedély nélkül senki sem építhet semmit sem a garázsba, sem a folyosóra, sem a kertbe, de még a kukatárolóba sem.

A szóban forgó lakó éppen most növelte meg a lakásának az értékét a szemünk láttára!!!!!!!

Lehet, hogy nem most, de ha egyszer árulni fogja, akkor már teremgarázs a hozzá tartozó tárolóval és a lakással lesz meghirdetve.

Előzmény: Sixyke (1272)
Sixyke Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1272

Sziasztok!

Napok óta azt tapasztalom, hogy az A épület első emeleten bármikor is lépek a folyosóra szinte egyfolytában ég a villany! Tehát ennyit a spórolásról...

Továbbá nekem a garázsban még soha nem sikerült úgy eljutnom a parkolómtól egészen a lépcsőházig, hogy akár egy percig is égett volna a villany. Szerintem nincs elég mozgásérzékelő felszerelve, hiszen a villany akkor kapcsolódik fel, ha elérek a lépcsőház ajtajához. Ez kilépve nagyon jó, de egyébként a sötétben botorkálok odáig.

Szerintem az úr, aki a garázsbeállójából leválasztva tárolót eszközölt magának igen szerencsés, hogy megtehette, az övé. Megjegyezném, hogy ha ez nem lenne ennyire szem előtt, szerintem soha senki még csak észre sem vette volna. Kérdezném, hogy tulajdonképpen irigységen kívül zavar minket bármiben is?

A tároló kérdésében tud bárki bármilyen információt? Merthogy az viszont böki a csőröm, hisz anno én is jeleztem, hogy igényt tartanék rá.

ati-szaki Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1271

Kedves Tulajdonosok!

Ügyfelem SOS bérelne egyszobás, vagy másfél szobás lakást a házban.
Kérem, aki tud ilyenről hívjon!

Kiss Attila

20/241-0000

http://ok.ingatlan.hu

son-g Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1270

Tisztelt Lakók,

Általános infók,mely sokmindenkit érdekel.

1,

A liftnél a riasztási szolgálat még nem működik,hiába látjuk a kis készüléket felszerelve.A képviselőnk,ha visszaérkezik a szabiról,bizonyára intézkedik,

tudomásom szerint lépett az ügyben,csak nem lett befejezve.

2,

Garázs falazási egyéni akció:tudtam a dologról,tájékoztattam a lakót a szabályokról,

egyéni döntése volt hogy megcsinálja.

3,

méréseim és a kapott információk alapján a hőmennyiség díja a mostaninál is magasabb lesz.Az első adatok után annyit lehetett tenni,hogy egy fég-es szakember

átvizsgálta a rendszert és a paramétereket optimalizálta ,megszüntette a pazarlást.

Ez az akció 15% gázfogyasztást spórol meg ,140 helyett 120m3 lett a napi fogyasztásunk.Többet ez ügyben senki nem tud tenni.

Mellesleg ez az adat ha valaki átszámolja még mindig sok,és kicsit szerintem be lettünk csapva ami a rendszer takarékosságát illeti.

Télen lehet jó,de nyáron kegyetlen sokat pazarol.

4,locsolás általam van kezelve,néha esőben is megy,ha a talaj annyira ki van száradva.ha sok eső esik akkor a rendszer ki van kapcsolva.

5,szemetes konténer kezelése:

fogalmam sincs,hogy mi a logikája a rendelésnek és elvitelnek,egy biztos,hogy 

a tűzoltó felvonulási útra nem hozatom be,mert bokáig járnánk a szemétben,

volt is rá példa nem egyszer.-inkább az idegenek szemetét is vitessük el,mint

a sajátunkba fulladjunk bele.

szilágyi

Előzmény: son-g (1269)
son-g Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1269

Tisztelt Lakók,

A kimi által írt szöveg igaz,sajna csütörtökön sem jöttek a kapusok,mert

olyan alkatrész hibásodott meg,mely jelenleg nincs nekik.

A biztonsag erdekeben nem részletezem,elvileg hétfőn jönnek,de ez mar a

3. időpont lesz amit adnak.

A hiba pediglen 50 lakóra nem vonatkozik,a maradék kb.120-ra igen.

Szilágyi János

Előzmény: kimi075 (1268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!