Keresés

Részletes keresés

freedom_no_flt Creative Commons License 2008.03.16 0 0 109
Hol láttál 1-ken egy fideszest aki ennek tapsolna?
Ez kárt tesz a fidesznek, ezt mindenki látja.
AS fidesz már 2/3-nál tart ha választáa lenen, ez pont a kormánynak jól jön, megint lekommunikálhatja és a fideszre mutagathat, mint a fórumos ballibes is elkezdte.
Előzmény: joeyline (104)
Aragorn Creative Commons License 2008.03.16 0 0 108

Nem vagyok szent, és talán teljesen balek sem.

Egyszerűen nem szeretek haragot tartani, mert tapasztalatom szerint az nekem többet árt (mentálisan), mint annak, akire haragszom. Indulataim keletkeznek néha, de azok sosem tartanak tovább tíz percnél.

Ami meg a megszívatást illeti: ez nehéz döntés az ember életében, hogy ha csalódott, vagy becsapták, legyen-e utána alapállásból bizalmatlan, vagy adja meg továbbra is az esélyt mindenkinek, hogy esetleg szintén megszívassa.

Én nem jól bírom a gyanakvás, a bizalmatlanság légkörét, ezért az utóbbi utat választottam. Mindenkiben megbízom, aztán aki bebizonyítja, hogy méltatlan volt rá, azt a továbbiakban, ha tehetem, elkerülöm. Ennyi.

Előzmény: Neon Licht (85)
breien Creative Commons License 2008.03.16 0 0 107
Képzeld, sem tegnap, sem máskor soha senkinek nem szoktam "tapsolni". (eddig ebből soha nem volt problémám Debrecenben )
Ünnepelni, méltón emlékezni járok márc. 15-én és okt. 23-án a koszorúzásokra. (fejet hajtok a mártírok és az ártatlan áldozatok emlékére. számomra, ez az ünnep. )
Előzmény: Aragorn (97)
freedom_no_flt Creative Commons License 2008.03.16 0 0 106
Kinek az érdeke ez a balhé?
A baloldali-liberális osztrák napilapban Gregor Mayer Orbán Viktor új stratégián töri a fejét című cikkében próbálja találgatni a Fidesz referendumot követő lépéseit.
Valahogy ők látják azt amit a magyar ballib.nem:
"ha nem lesznek újra utcai zavargások – érett gyümölcsként hullhat a Fidesz ölébe."
"Verlagert sich der politische Kampf aber erneut auf die Straße, könnten sich – wie in der Vergangenheit immer wieder geschehen – viele Wähler der Mitte wieder von Orbán abwenden."
cikk cima:
Viktor Orbán ringt um neue Strategie
Ungarns Oppositionsführer schwankt zwischen Massenmobilisierung und Abwarten
http://derstandard.at/
(fidesz -re kell keresni)
brutalside Creative Commons License 2008.03.16 0 0 105
Kihasazánlja a demokrácia lyukait. Egyébként utcára lépniük szabad, ha törnek-zúznak, akkor finom könnygázzal, gumibottal és hasonlókkal kell jóllakatni őket. Egy 2 milliós városban mindig is lesz egy pár ezres söpredék.
Előzmény: freedom_no_flt (100)
joeyline Creative Commons License 2008.03.16 0 0 104

Fidesz fanok buzgó tapsolása mellett!

Előzmény: freedom_no_flt (100)
elector Creative Commons License 2008.03.16 0 0 103
Nem baj elvtars, nem kell agyverzest kapnod! Ugyan ma nem lesz olyan szep nap, mint volt tegnap, de azert jo ez a tavasz!:)
Előzmény: freedom_no_flt (99)
breien Creative Commons License 2008.03.16 0 0 102
Mi is volt annak az oka, hogy a "csőcselék" (kösz a becézést, mivel 1991-óta elősször vettem részt 2006. okt. 17-én utcai tüntetésen , igaz, csak Debrecenben. Bp-re egyszer sem mentem fel!)

Könyörgöm, miért ne "Ünnepelhette" volna meg egy jobb oldali párt az 1956-os forradalom 50. évfordulóját Bp-en, azt az ünnepet, amit ötven éven keresztül méltatlanul elhallgattak külföldön - 50 év után elősször hallottam a nemzetközi diplomáciától elismerő, méltató hangot az 1956.-os magyar forradalomról- , itthon, éppen ez a bagázy elhazudott! ( szemtanúja voltam az 1956-os és az utánna történt "eseményeknek" itthon. sajnos, mindenre emléxem.
Előzmény: Ki(vagyok)_én (91)
brutalside Creative Commons License 2008.03.16 0 0 101
Hajdúböszörményben olyan mocskosul a lop a FIDESZ-es vezetés, hogy a hadóböszörményiek már csak röhögik.

Debrecenben a városi tévében nincs olyan dolgozó, aki nek lenne FIDESZ párttag. Adósságból fejlődik a ávros, a FŐnix részvények legújabb sorozat az előzőek kamatát(!) fedezi. Ezt úgy hívják, totális adósságspirál.
Előzmény: Aragorn (97)
freedom_no_flt Creative Commons License 2008.03.16 0 0 100
Ezt kétlem.
Budaházy nyugodtan masirozhat a városban és ezt teszi már 2002 óta.
Neked ez nem furcsa?
Előzmény: brutalside (90)
freedom_no_flt Creative Commons License 2008.03.16 0 0 99
Nem vagyok és soha nem voltam elvtárs, még kisz tag sem voltam.
Ne személyeskedjél!
Ti mást sem tudtok, csak ocsmányúl mocskolni a másikat?
Miért nem szólsz a kedvenc pártjaidnak hogy kezdjenek el dolgozni és fejezzék be a nonstop kampányt, és lenyúlásokat?
Előzmény: elector (93)
Cyran Creative Commons License 2008.03.16 0 0 98
Nos, neked Budapestből volt eleged. Elhiszem, mert van, hogy időnként én is tele vagyok, csak, hogy a közlekedést említsem :) De vannak a városnak gyönyörű részei, akinek van rá szeme, az észreveszi. Aki itt él nap mint nap sem mindig, nekem, aki évek óta itt élek, egy hajnali - külföldi útból való visszatérés során, át a Lánchídon - hasított be, hogy "atyaég, de gyönyörű!". Hát ezekért az érzésekért érdemes itt lenni.
Amikor én Debrecenben tanultam, nekem a város ridegsége nem tetszett. Nyüzsgésre, életre, barátokra, ha úgy tetszik, a "gyökereimre" vágytam, amik itt vannak. Azért hidd el, az nagy húzóerő.
Nem kell mindenkinek Budapestet szeretnie - ahogy a vidéki városokért sem kell mindenkinek lelkesednie - most képzeld el, ha egyformák lennénk, egy helyre vágynánk mindannyian, az ország többi része kiürülne (most lelki szemeim előtt megjelent, hogy megbillenne a térkép :)
Előzmény: breien (88)
Aragorn Creative Commons License 2008.03.16 0 0 97

Békéscsabáról tudok konkrétumot mondani.

Ottani barátaim szerint sokan félnek, hogy ha kimennek az ünnepségre és tesznek egy meggondolatlan megjegyzést a fideszes ünnepi szónokra, vagy nem tapsolnak neki a végén, akkor másnap már nem biztos, hogy lesz munkahelyük. Tudod, vidéken (és különösen az Alföld egyes területein) sokkal kevesebb a politikától viszonylag független munkahely, mint a fővárosban. Különösen az értelmiségi állások függenek erősen a helyi politikai erőktől.

 

Békéscsabán Fidesz-uralom van, a megyei elnök, Domokos Laci élet-halál ura. Egy ismerősöm a városházán dolgozik, ő mondta: baromira kell vigyáznom, hogy ne is szálljak szembe, de ne is hagyjam magam semmibe belevinni, mert most megorrontották a pénzszagot, semmilyen törvény, szabály, előírás nem érdekli őket. És persze, ha bukta van, nem a döntéshozók feje hull a porba, mint tudjuk, hanem egy-két közhivatalnoké.

 

Ilyen körülmények között nem csoda, ha a baloldal nem nagyon mutatja meg magát az utcán.

Előzmény: breien (74)
brutalside Creative Commons License 2008.03.16 0 0 96
"Az mszpében ülnek a volt komcsi elvtársak és a régi kiszben magas beosztásban lévők."

Meg a FIDESZ-ben és környékén. Egyébként minden igennel szavazó nyugodt szívvel leelvtársazható. Csak az igazságot mondod ki, nem többet.
Előzmény: freedom_no_flt (89)
freedom_no_flt Creative Commons License 2008.03.16 0 0 95
Igy van.
Kint voltam, mindenki elindult haza, a ballibes fórumos meg kavarja a szart...megint.
Inkább a kormányuk telejsitményével foglalkoznának.
Előzmény: 14-69 páncélvonat (50)
laja30 Creative Commons License 2008.03.16 0 0 94
Ha ezt komolyan gondolod, teljesen meg vagy őrülve. Látlelet vagy arról, amilyen hangulatot Orbánék az utóbbi 8 évben itt csináltak. És ez történelmi bűnük. A kormánypártok hihetetlenül bénáznak, ez igaz. De az elcseszett költségvetést pár év alatt helyre lehet hozni. Ezt a habzó szájú elmebajt, amit te mutatsz, sajnos nem.
Előzmény: Törölt nick (-)
elector Creative Commons License 2008.03.16 0 0 93
Kedves elvtars, nincs nenikem...
Igen, ott is ulnek. Mint ahogy uldogelnek szep szammal a fidesz komcsi partban is.
Előzmény: freedom_no_flt (89)
freedom_no_flt Creative Commons License 2008.03.16 0 0 92
Ez nem igaz, senki nem örült a jobboldalon a rombolásnak, ez is csak a ballibesek fejéből indult ki, és a médiájukból.
A jobboldalnak ez kárt okoz, tehát a ballibesek nagyon benne vannak a témában, nekik nagyon jól ön a balhé, hamár a kormányuk semmihez sem ért, és romból , képetelen épiteni.
Előzmény: Aragorn (38)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2008.03.16 0 0 91
A nagy számok törvénye alapján óhatatlan volt.
Nem lehetett megkérdezni minden embert: békésen vagy itt? Netán balhéznii jöttél?

Off
Apósom 75, de minden balhén ott van. Megveszekedett soviniszta.((
On

Az okt.23.-i események pontos leírását nem neked és nem nekem kell megtennünk.

Elfogultan nem lehet azokat az órákat elemezni.
Egy biztos: hiba volt akkor gyűlésezni a fidesznek, amikor a csőcselék már több hete hugyozta a várost körbe-körbe.
Ezután pedig -mivel a két tömeg összekeveredett- törvényszerű volt a végkifejlet.
A rendőrség szakszerűségét lehet felemlegetni, főleg az összeengedés miatt, a többi már csak az okozat volt.
Előzmény: 14-69 páncélvonat (83)
brutalside Creative Commons License 2008.03.16 0 0 90
A söpredék nem bal- vagy jobboldali. A Budaházi-féle csürhe ideológiája a pusztítás, a balhé csinálás , a gyujtogátás. Köztörvényes bűnözők, semmi több. Könnygázzal, vízágyúval, és más tömegoszlató módszerekkel szokták letakírítani az ilyesféle mocskot minden európai országban.

A FIDESZ valaha a szavazataikra hajtott, ma nem teszi, mert van elég szavazója, másrészt a söpredék nem találja elég radikálisnak Orbánt. Sőt, mostanában Izraelből irányított műellenzékinek tekintik.

A rendőrség köszönet érdemel azért, hogy ilyen példásan helyt állt e mérhetetllenül agresszív és örjőngő primtív prehumán söpredékkel szemben.
freedom_no_flt Creative Commons License 2008.03.16 0 0 89
Elvtárs a jó nénikéd.
Az mszpében ülnek a volt komcsi elvtársak és a régi kiszben magas beosztásban lévők.
Előzmény: elector (35)
breien Creative Commons License 2008.03.16 0 0 88
Itt az alakalom, sorold kérlek azokat a "jó dolgokat" hogy megismerjük őket.
( az is igaz, hogy 2006-tól , amióta ilyen helyekre járok, az szdsz Debrecenben nem jön koszorúzni sem a Petőfi, sem a Kossuth térre márc. 15-én, sem okt. 23-án .)

Erre a kettőre szoktam elmenni, aug. 20-án nem szoktam Debrecenben tartózkodni, akkor az unokáimmal vagyok. ( Istennek hála, akkor sem Budapesten.- ismerem azt a várost, én is jártam oda oskolába és két évig ott voltam katona.- egy életre elegem volt abból a városból )
Előzmény: Cyran (80)
Cyran Creative Commons License 2008.03.16 0 0 87
Nem élezném ki az egyik oldalra, csak azért mert épp a másikon állok. (eltelhet 5-10 év, más tények ismeretében vélekedhetünk még ellenkezőleg is, hagyjuk nyitva a lehetőséget) A véleményem EGYES DARABKÁIT szélsőségesek is vallhatják, ettől még nem az én nézetem lesz rossz, selejt, nem azt minősíti...
Ezeknek a vitáknak a legmélyén sajnos soha nem a vélemény a lényeg. (ha így lenne, klassz lenne, véleményt cserélnénk, észérvekkel - mindkét oldal értelmesebbjének van! - és elfogadnánk, hogy lehet a mienktől különböző világnézettel is élni . Időnként már nem is számít a "vélemény", letesszük a polcra, (nem hallgatjuk meg a másikat) az elsődleges szempont az, miként tudunk nagyot rúgni a másikba.
Előzmény: Vén Csataló (70)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 86
majd ha OV fog kormányozni ő meg majd a rabszolgahajcsárok főnöke lesz, oks ? a polkorrektség jegyében.
Előzmény: 14-69 páncélvonat (82)
Neon Licht Creative Commons License 2008.03.16 0 0 85
Ha nem tartod számon a haragosaidat, akkor szent vagy, vagy balek, mert semmit sem tehetsz, hogy ne szívassanak legközelebb is.
A békés polgárok lelki egyensúlyára hivatkozás mindig is az elnyomó tendenciák fő eszköze volt (vö Rákosi propagandája a szabotőrök és népellenségek tárgyában).
Előzmény: Aragorn (45)
Aragorn Creative Commons License 2008.03.16 0 0 84

89 előtt egy másik, egy önmagát túlélt rendszerben éltünk.

Mi, akik akkor megpróbálkoztunk ezzel-azzal, nem azért akartunk rendszerváltást, hogy egy magáról megfeledkezett figura kisajátítsa magának az egészet. Demokráciát akartunk, vallás-, szólás-, lelkiismereti szabadságot, igazi parlamentarizmust - nem pedig ingyensört meg jó királyt.

 

Az MSZP-ben is vannak olyanok, akik abban a rendszerben is fölül voltak, meg olyanok is jócskán, akik 88-89-ben fogadták el a baloldalt, amikor szakított a kádári hagyományokkal, és elkezdte lebontani a saját hatalmát. És ugyanígy van ez a többi pártban is.

 

A memóriám miatt meg ne aggódj. Akkoriban minket március 15-én a Szózat énekléséért is megfircangoltak a zsaruk, ma a csürhe Molotov-koktélokkal is dobálózhat. Nagyon bátrak, bravó.

Előzmény: Vén Csataló (67)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2008.03.16 0 0 83
Békés járókelők ? A 70 éves idős ember ? Ugyan má...
Előzmény: Törölt nick (81)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2008.03.16 0 0 82
De mily igaza van OV-nek. Láttam a zászlófelvonást. Mutatták a ferit. Kezét idegesen rángatja, néha lábújjhegyre emelkedik. Pedig a hidegre sem lehetett panasz, tudod múltkor Szabó képviselő úr erre hivatkozott. Tehát remeg a magasságos helytartótanács. Ez az ember egyszerűen beteg. De csak maradjon mert iszonyatosat fognak bukni. Ezt nemcsak én mondom hanem baloldali érzelmű ismerőseim is mondják.
Előzmény: geszthi (55)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 81
És munkájukat végző rendőröket is megdobáltak.
És felszólításra nem reagáltak.

Előzmény: 14-69 páncélvonat (79)
Cyran Creative Commons License 2008.03.16 0 0 80
Mert nagyobb "olvasztótégely". Másban is más. Jó dolgokban is. Csak annak nincs túl sok hírértéke.
Éltem Debrecenben, négy évig, ott tanultam. Nem mostanában, a 80-as évek végén. Akkor is más volt, hű, de mennyire! Miért lenne most ugyanolyan?
Előzmény: breien (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!