Keresés

Részletes keresés

BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.08.18 0 0 5559

"BMX"

Előzmény: BGfromÉ-D (5558)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.08.18 0 1 5558

Bírom az írásaidat. 😀

 

A darusokról a BM-banditák -című film jut eszembe. Emlékszik még rá valaki? Sokáig nem értettem, hogy mit jelent az, amit a bandafőnök mond, hogy átalakítás után "Mi halljuk őket, de ők nem hallanak minket." valami korai ctcss. 😀

 

Egyébként megjött az SWR-mérőm. Még töltöm az akkuját, hála a Magyar Postának, hogy másfél hónap alatt ért ide... 

Előzmény: Desert Rat (5553)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.08.18 0 0 5557

Én is ismerek olyanokat, akik következetesen a 446.160-at használják, de ők barátságosak.

Egy kivétellel, aki pont olyan, mint amilyennek leírtad, beszéltem már róla, de ő pmr. 

Előzmény: DJ Szegecs (5552)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.08.18 0 1 5556

Nem mondod... 😀

Szerintem érted te, hogy mire gondoltam. 😉

Előzmény: _nyunyuka (5551)
Desert Rat Creative Commons License 2021.08.18 0 0 5555

Több szempont alapján  az jön ki nekik optimális eredménynek, hogy ingyen frekvencián maximum 100 méterre 5W-al gyakorlatilag zavarmentesen tudnak rádiózni. Arról nem vagyok meggyőződve, hogy valami vacak bóvlival rádióznak, csak arról, hogy PMR csatornán. A daruban akár egy fixen szerelt mobilrádió is lehet, például Motorola. Errefelé BAZ-megyében a legjobb hobbyrádiósoknak a legjobb Yaesu rádiójuk van PMR-re 50W - a darusoknak is lehet.

Előzmény: megint itt vagyok (5554)
megint itt vagyok Creative Commons License 2021.08.18 -1 1 5554

Csak azt nem értem, a darusok miért olcsó vókitókikat használnak? Van a Kenwoodnak UHF sávos ipari kézi rádiója. Hiába hangolsz a frekvenciájukra nem tudod zavarni, sem adni, sem venni. Ja, hogy a biztonság pénzbe kerül? Ilyen ez a műfaj.

 

http://manual.kenwood.com/files/53d6ed5912531.pdf

Előzmény: Desert Rat (5553)
Desert Rat Creative Commons License 2021.08.18 0 2 5553

Mivel gyereknek este nyolctól ágyban a helye, nagyobb teljesítménnyel este nyolctól etikus rádiózni, ahol se a kisfiúkat se a darusokat nem zavarja, míg a többi nagyteljesítményű állomás akkor rádiózik és lenne kivel beszélgetni. De persze nem beszélgetnek, mert nincs miröl. Addig van miröl amíg a legjobb rádiót és a legjobb antennát kikísérletezik, majd kiválasztják a legjobb csatornát a legjobb CTCSS-t és valaki a legjobb rádiósok közül kirak a legjobb helyre egy legjobb átjátszót amin a legjobban lehet beszélgetni. Innen kezdve síri csend.  Nincs ez másként ott sem ahol az 50W törvényes (USA-GMRS), rádiót a fűszerboltban lehet venni és átjátszók tömkelege áll rendelkezésre ha kevés lenne az 50W

 

Ezért üdvös ha a hülyéknek kialakítanak egy közös frekvenciát ahol összegyűlve mindenki brekeghet és pukizhat, rögtönzött műsort adhat és politizálhat, a szabályosan forgalmazóknak pedig páratlan lehetőség a rádiós etikáról beszélni, továbbá a világról meg mindenről.

https://www.broadcastify.com/webPlayer/14747  - 1962 óta szolgál az úri közönség páratlan minőségű szórakozására, és amióta megjelentek a kínai rádiók a műsor is egyre jobb lett (GMT-8/7 - most alszanak!) Régebben volt EchoLink csatlakozása is, amivel Magyarországról is hozzá lehetett szólni, akár magyarul is mert senkit nem zavar.

Előzmény: BGfromÉ-D (5550)
DJ Szegecs Creative Commons License 2021.08.18 0 1 5552

Ennél még egy jobb van, amikor 25 éves ipari URH-ról nyomja, ami nem tudja a 6,25 kHz-es eltoltást, ezért csak két csatorna közé tud beállni, ráadásul óriási lökettel, majd leugat, hogy dobd ki a rádiódat, mert "gyenge, sz*** hangja van".

Igaz, küldött el engem egy borízű hang a ***-ba a kis-kőháti átjátszón is, mert bátorkodtam szabványos, 12,5 kHz-es beállítással rádiózni. Ilyen ez a popszakma...

Előzmény: BGfromÉ-D (5550)
_nyunyuka Creative Commons License 2021.08.18 -2 0 5551

Hogy meghallod-e a vokitokizós kisfiút, az nem az adóteljesítményeden múlik. 

Előzmény: BGfromÉ-D (5550)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.08.18 0 0 5550

Beszélgetünk. 🙂

Az a gond ezzel, hogy még öt wattal jó esetben meghallom a walkie-talkie-zó kisfiút, hogy "Bácsi, nem hallom az apukámat!", aztán sávot váltok... De hatvannal a fél országot teleüvölti.

Hogy olvastam egy idevágó honlapon? 🤔 "Nem etikus". 

Előzmény: Moto76-reloaded (5544)
_nyunyuka Creative Commons License 2021.08.18 -2 0 5549

Egy "híres" rádióamatőrnek köszönhetően volt, hogy MiG-29-essel is, utána hónapokig ment a csevegés erről is egy levlistán, volt annyi eszük, hogy nyilvánossá tegyék. A mentális zavarás egyik példája. 

Előzmény: AR612 (5547)
_nyunyuka Creative Commons License 2021.08.18 -2 1 5548

Illetve ha a berendezés üzemeltetője más módon is belerúg-e a többiekbe. Lásd 9-es körzet sikersztorija, az illető törölt tartalmú honlapján büszkén mutatott holmik erősen hasonlítottak autótolvaj-banda elfogásakor lefoglalt cuccokra. Álmoskönyv szerint nem jó az alvó oroszlán bajszát cibálni. 

Előzmény: XANTIi (5546)
AR612 Creative Commons License 2021.08.18 0 1 5547

Ja! Frankón szoktam én is a bicikli úton csapatni a Hayabusával.

Előzmény: Moto76-reloaded (5544)
XANTIi Creative Commons License 2021.08.18 0 1 5546

Van ezer bajuk. A "szabad" sávokban csak akkor keresgélnek, ha valamelyik fizetős vagy állami frekvenciát onnan zavarják.

Előzmény: _nyunyuka (5545)
_nyunyuka Creative Commons License 2021.08.17 -2 0 5545

Lehet ott olyan kiugró grafikonokat látni, ha akarnák odacsapnának, de mégegyszer mondom: Kit érdekel? :D

 

Utolsó csepeli Burabun épp kint volt a mérőkocsijuk, az egyetlen hozzáértő szakival. Annyit mondott erre, amíg nem zavarja más szolgálatok frekvencia - használatát, nem érdekli őket. PMR-en akkora a katyvasz, hogy nem is tudnak korrektül mérni.

 

Akkor mennek rá esetleg erre, ha bevételt kell belőle csinálni és elfogy a meló a műsorszórókkal meg a mobil sávszélesség mérésével. (utóbbi miatt szinte minden mérőkocsijuk úton)

 

Nekem ott elég szokott lenni 50-100mW is. De amikor beszabadult egy hülye, jólesett egy barátunk hívása, "mivel adsz, antenna nélkül hallom a felmenőt?" Jó kis mentális zavarás alakult ki :-). 

Előzmény: Moto76-reloaded (5544)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2021.08.17 0 1 5544

Nem vitát akarok generálni, de ha olyanom volt, akkor a GM300-zal 40 Wattal toltam PMR-en, ha meg olyanom akkor 5 milliWattal. Kit érdekel? Csak ha valaki 40 vagy afölött tolja legyen hozzá antennája is, hogy meghallja a másikat. Ez egy ilyen sáv :D Nem is mérik. Illetve a frekisek oldalán meg lehet tekinteni grafikonon, mikor melyik időszakban mekkora forgalom az adott frekin. Lehet ott olyan kiugró grafikonokat látni, ha akarnák odacsapnának, de mégegyszer mondom: Kit érdekel? :D

Előzmény: BGfromÉ-D (5542)
_nyunyuka Creative Commons License 2021.08.17 -2 0 5543

Sávfordítós titkosítással szoktak beszélgetni, de néha DMR is megy, az tényleg helikopter-szerű. 

Előzmény: BGfromÉ-D (5542)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.08.17 0 0 5542

Ez minden sávban elő tud fordulni.

Persze, vételnek jelzi, jó nagy térerővel. De én ezt vagy valami külső elektronikus zajnak veszem, vagy a vevő valamilyen bugjának. Van itt modem, időjárásállomás bánomisén a közelében.

Az is érdekes, hogy sokáig képes csendben maradni (most, egyes zajzárral is), de ha adok, amint elengedem a gombot vagy egy kicsit később, visít egyet.

 

Más: A pmr13-on jött olyan valamelyik nap, mintha helikopter lett volna. :-D Néha kivehető volt valami beszédszerűség is. A kijelzett erősség alapján értenem kellett volna. Valami titkosítást használtak?

Néha én is elszégyellem magam az 5 wattos rádókkal pmr-en, aztán hallok kristálytisztán olyanokat, akik arról beszélgetnek, hogy most éppen Hatvanban van hetvenöt wattal (vagy fordítva?..)... szóval az egy kicsit sok ott szerintem...

Előzmény: megint itt vagyok (5541)
megint itt vagyok Creative Commons License 2021.08.17 -1 0 5541

Nem visít. Lehet, hogy valaki szórakozik a sávban.

Előzmény: BGfromÉ-D (5539)
njjana Creative Commons License 2021.08.17 0 0 5540

Sziasztok!

Nálam is 1-esen van mind a kettőn.

Előzmény: BGfromÉ-D (5537)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.08.17 0 0 5539

Nekem az akkor szokott, ha a freki stimmel, csak a ctcss nem.

 

Neked is szokott olyan magas frekvenciájú hangon felvisítani néha? 

Előzmény: megint itt vagyok (5538)
megint itt vagyok Creative Commons License 2021.08.17 -1 0 5538

Nem, csak a zöld lámpa villog.

Előzmény: BGfromÉ-D (5537)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.08.17 0 0 5537

Akkor nem zajong nagyon? 

Előzmény: megint itt vagyok (5536)
megint itt vagyok Creative Commons License 2021.08.17 -1 0 5536

Az enyéimen 1-esen vannak.

Előzmény: BGfromÉ-D (5535)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.08.17 0 0 5535

Szervusztok, hülye kérdés:

A Baofengen mennyin érdemes a zajzár értékét tartani? Nekem hármason van. 

megint itt vagyok Creative Commons License 2021.08.14 -1 0 5534

Egyébként 10220 kHz-en volt.

Előzmény: megint itt vagyok (5533)
megint itt vagyok Creative Commons License 2021.08.14 -1 0 5533

Gondolom, hogy nem szokása. Ez az IDF Haifa rádióállomás. Pont az inv. "V"-t próbálgattam 10 mega körül, amikor a hallottam a szokásos szép CW adását. Nincs tudomásom arról, hogy gyakorló táviratokat ad-e, a válasz más frekvencián szokott jönni. Bepróbálkoztam, megkértem, hogy ismételje meg az első szócsoportot. Megismételte, csak néztem. De lehet, hogy valaki más is volt a frekvencián és esetleg ő RPT-zett.

Előzmény: megint itt vagyok (5532)
megint itt vagyok Creative Commons License 2021.08.13 -1 0 5532

4XZ szokott válaszolni? 

atika001 Creative Commons License 2021.06.24 0 0 5531

Felénk már az új gépjárműveken nincs antenna, és szerintem rádió sincs bennük, (kukucskáltam befelé az egyik szörnyetegbe) úgyhogy a rádiórendszer él, csak rádió nincs hozzá. Nyilván ez nem jelenti azt, hogy valakik elfoglalhatják, mint szabad frekvenciát. Gondolom visszaadták a frekit, de az átjátszók kikapcsolásával, elbontásával nem bajlódtak, vagy meghagyták "meleg tartaléknak". ;)

Előzmény: 580~Gábor (5527)
atika001 Creative Commons License 2021.06.24 0 0 5530

Vagy nagyon is gondolnak rá, ez a cél... :( Sikerül így fél országos lefedettséget elérniük. (Nem tudom mi zajlik ott, tőlem már messze van hozzá, hogy halljam, lehetséges, hogy tényleg nincsenek tisztába a dologgal. )Vannak akik használaton kívüli katonai műholdon nyomulnak, ott sikerül fél bolygót lefedniük...  Rókavadászatot kell rendezni... ;) :)

Előzmény: 580~Gábor (5527)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!