Keresés

Részletes keresés

zsazsi30 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 39060

Oké.

Sztem el kell indulni, a bátorság majd megjön menet közben! :-)

(én tegnap jöttem haza egy st-németország- st túráról, 2 nap 1400km, nem vagyok túl kipihent, de nem volt vészes, pedig évekig rettegtem vezetés közben!)

 

Amúgy Boldival meg nem vészes ám, mi már tök megszoktuk, nézzük mindenen az összetevőket, másképp főzünk, ha meg vmit nem ehet, elfogadja.

Boldi száj: macska bejött, Boldi sírósan: "Anya, tedd ki a macskát (allergiás a szőrre), mert alleg... alle.... (kis töprengés) tejes lesz tőle a szemem!" :-DDD

Előzmény: jazmine35 (39058)
jazmine35 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 39059

Ez elég rosszul hangzik...

Előzmény: zsazsi30 (39056)
jazmine35 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 39058

Ha majd megyünk, szólok és megnézheted állva is :D

Mondjuk nem tudom, mikor leszek elég bátor egy St-i úthoz...

Előzmény: zsazsi30 (39053)
csengevagyok Creative Commons License 2011.06.25 0 0 39057

Nehez lehet neki :(

 

Regebb biztos mondtam hogy R is sokat csetlett-botlott, most mar egyaltalan nincs gond ezzel. Egyebkent eleteben eloszor most lett lazas, csodalkozik is magan hogy mert ilyen "lekonyult" :) Ma de. f11-kor mar alig allt a laban.

Előzmény: zsazsi30 (39056)
zsazsi30 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 39056

A lába szinte teljesen helyrejött, annyi, h ügyetlenebb, sokat elesik. Az allergia sajnos kitart, mostmár társult neki hozzá a korán virágzó fák, mogyoró, zeller is, valszeg évről évre több jön majd elő, ahogy nől. :-/ Tejes balesetek sajnos be-be csúsznak, pláne most nyári oviba jár, hiába szóltam az ovónéninek, délután már más volt, persze h megetette ropival. Szegény nagyon szabadkozott, h ő nem tudta, h nem ehet, hát mostmár tudja, mondjuk a másik oviban is ez volt kezdésnél, sajnos nem figyelnek oda eléggé, ez van. Utána beletanul mindenki. Az ovodában is onnantól vették komolyan, mikor véletlen megivott 1 pohár kakaót, 2nap múlva meg panaszkodtak, h nem bírnak vele, dobálózik, üt-vág, üvölt, harap, vér folyt meg minden. Mondtam nekik, h nna ilyen a gyerek a tejtől. Azóta nem volt gond. :-)  Úgyhogy ez az allergia nagy szívás nekünk sajnos. :-( (ráadásul, mivel a vérvizsgálat nem mutatta ki, én meg terhelésre nem akarom vinn, szakvélemény sincs róla, tehát emelt családit sem kahatunk, de ez már nem is érdekel, le van tojva a pénz, pedig nekem kell behordanom neki az oviba lekvárt, mézet, ilyesmit, h ne csak margarinos kenyér legyen neki mindig a reggeli, uzsonna. :-/)

Előzmény: csengevagyok (39055)
csengevagyok Creative Commons License 2011.06.25 0 0 39055

Zsazsi, hogy alakul Boldi laba es allergiaja?

Előzmény: zsazsi30 (39053)
jazmine35 Creative Commons License 2011.06.24 0 0 39054

Nem tudom, addig cserélem az üléseket, amíg befér 3 :D Mivel városba kell, azért is tetszik. Mondjuk a Prius 3 Solart bármikor elfogadnám, de ez is nagyon tetszik :)

 

Előzmény: zsazsi30 (39053)
zsazsi30 Creative Commons License 2011.06.24 0 0 39053

Azt nem. Az a hibrid ugye? Nekem az a típus nagyon tetszik. De jó lesz, már gondolom be vagytok sózva!? :-) Elég tágas az? Sosem láttam még, csak úgy jövet-menet... :-)

Előzmény: jazmine35 (39052)
jazmine35 Creative Commons License 2011.06.24 0 0 39052

Talán jövő hét... Írtam, h Prius?

Előzmény: zsazsi30 (39050)
zsazsi30 Creative Commons License 2011.06.24 0 0 39051

Bocs Caixa, köszi Jazmine, közben nekem is beugrott, h Kicsinap az! :-)

Előzmény: zsazsi30 (39048)
zsazsi30 Creative Commons License 2011.06.24 0 0 39050

Hát basszus, szerintem is az, de itt, világvégén így megy ez! 1,5hónapig ültek rajta, pedig 30nap a határidő, elakadtak ott, h heti 40óra a munkaidő, nem is olvastak tovább, h munkavégzés helye: otthonában. Mikor betelefonáltam nekik, h mi van, akkor azt mondták, jaaa, hát azt nem is néztük! de így már ok, jövő héten utalunk (már kb. 100e ft-t) erre ma hívtak, h mégse jó, a revizor elutasította, mert találta a törvényben, h otthon csak akkor, ha vállalkozó. Én márt átnyálaztam a törvényt, de ezt sehol sem találom, meg kell akkor majd fellebbeznem, de megőrjítenek, mert húzzák az időmet, ülnek a pénzemen, és nem értenek hozzá! :-(

 

Nálatok mi a helyzet? Kocsiügyben van vmi előrelépés? (nekem a múlthéten meghalt az akksi, Boldival meg egy csomó cuccal vártam a felmentősereget, persze hogy a férjem külföldön volt! :-)))

Előzmény: jazmine35 (39049)
jazmine35 Creative Commons License 2011.06.24 0 0 39049

Kérdezz rá Kicsinapra, ő sem vállalkozó és gyetre megy/ment. Amúgy elégé hülye elképzelés lenne...

Előzmény: zsazsi30 (39048)
zsazsi30 Creative Commons License 2011.06.24 0 0 39048

Caixa: jól emlékszem, hogy te Gyet-et kapsz? (vagy hogy hívják ezt a gyermeknevelési támogatást?) Most utasították el az enyémet (majd 2 hónap után), állítólag azért, mert a törvény szerint csak akkor jó a 40 órás otthonról történő munkavégzés (én vagyok ez), ha az igénylő vállalkozó!!! (én alkalmazott) Ezt sehol sem találom a törvényben, tényleg így van vajon?

csengevagyok Creative Commons License 2011.06.22 0 0 39047

Egyik se :) Se nem asszonysag, se nem dama, hanem falun elo, ideje elott megoregedett no, keveset utazott (anekdota: "jé, mashol nem feltetlenul francia vinaigrette ontettel fogyasztjak a salatat"), nyilvan sok kozos vonasunk nincsen, de a fiat es az unokajat merhetetlenul szereti es R-ert barmit megtenne. Altalaban jobban tud mindent mint mi :) de R nagyon ragaszkodik hozza, ugyhogy tobbe-kevesbe sikeres egyeztetessel ra lehet azert bizni a gyereket. A masik nagymama is bevonhato csak ugye tobb szervezest igenyel.

 

Pont most nezegettem az arakat az ominozus pragai hetvegevel kapcsolatban, amit mar 10 eve igergetunk magunknak es mikor vegre osszejott volna a tavaly, befigyelt a vulkan :)

Előzmény: caixa (39046)
caixa Creative Commons License 2011.06.21 0 0 39046

milyenek a francia anyósok? vagyis a tiéd? elzászi asszonyság vagy párizsi dáma?

 

az én anyósom semmit sem ér, de az anyukám bármikor bármeddig vállalja a lányokat

 

így párszor már sikerült 4-5 napra elszabadulnunk kettesben és még csak nem is drágán

igaz, igényeinket minimálisra szoktuk venni, tavasszal Párizsban 2 csillagos szállásunk volt, máshol kis motelekben vettünk ki szobát, de úgyis egész nap a városban csavargunk

nekem nagyon kell az efféle szellőztetés, utána hetekig minden szép és jó :) majd jön a verkli persze

 

Előzmény: csengevagyok (39045)
csengevagyok Creative Commons License 2011.06.21 0 0 39045

Odaado keresztszulo vagy :)

 

Mi pl a ferjem szuleit hivjuk egy hosszabb hetvegre es akkor nekunk is szabad az estenk (pl most hetvegen Versailles-ban leszunk komolyzene-koncerten nagyjabol szulinapi ajandekkent) de ez persze ritka. Viszont a bebiszitterunk, aki otthon fogadja a gyerekeket, van olyan flexibilis hogy akar ejjel is nala maradhatnak a gyerekek, sot, volt olyan testverpar aki egy hetet toltott nala egyhuzamban. Mi meg nem eltunk a lehetoseggel, viszont volt mar ugy hogy nappal a szokasos program szerint foglalkozott Rolanddal mikozben mi mindketten szabadnapot vettunk ki :))

caixa Creative Commons License 2011.06.21 0 0 39044

szóval túl sokat ne várj a keresztszülőktől...

Előzmény: Gonoszka2 (39042)
caixa Creative Commons License 2011.06.21 0 0 39043

na, nálunk sem mindegyik keresztszülő teszi magát tönkre azért, hogy foglalkozzon érdemben a gyerekekkel

 

megjegyzem, hogy mielőtt gyerekeim lettek, én sem éreztem át nagyon a barátnőm problémáit és nagyjából formalitás volt a kapcsolat

 

most viszont szeretném, ha be tudna pasizni és ha kell, ennek érdekében igyekszem valamit tenni...megérdemli az újrakezdést, bár mondtam, hogy ha szexel egyet a randin és jobb a kedve tőle, nekem az is oké...csak szóljon előre és a saját gyerekeim ugyebár hosszadalmas lefektetése után tudok odaautókázni, ha kellek

Előzmény: Gonoszka2 (39042)
Gonoszka2 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 39042

Milyen jó is egy ilyen keresztszülő...

 

a mieink 1 év házasság után váltak. Keresztmama le sem szarja a gyereket.... 2szer látta több, mint 3 év alatt. Kb. szerintem többbet nem is fogja... Nem igényli.

 

Keresztapa sem látta sokkal többször, talán az új barátnő majd jó hatással lesz rá.

 

Előzmény: caixa (39041)
caixa Creative Commons License 2011.06.21 0 0 39041

a barátnőm is sok-sok év után vált el :( most, kb 3 év után újra randizna, de az anyukája nem vállalja be az unokát estére :( 

sebaj, van még tartalékban a gyermeknek egy keresztanyja, ez vagyok én...:)

Előzmény: Gonoszka2 (39032)
caixa Creative Commons License 2011.06.21 0 0 39040

főállásban jogtanácsos vagyok

Előzmény: csengevagyok (39039)
csengevagyok Creative Commons License 2011.06.18 0 0 39039

Engem nem talal meg este mobilon a fomufti :) Bar a kovetkezo lepes az lesz h strategikus szinten fogom mindezt uzni, ott mar lehet h mas lesz a helyzet.

 

Es te mit dolgozol?

Előzmény: caixa (39038)
caixa Creative Commons License 2011.06.18 0 0 39038

rendesek, ha nem kell gyakran túlórázni, én azt tippeltem, hogy Páriszban is olyan munkamániások, mint Chicagoban pl. bár az amerikaiak ezen a téren őrültek...évi 10-15 nap fizetett szabadság ott normális és persze a túlóra is

 

a marketingesek nálunk is nagyon sokat hajtanak, a főmufti is ált. őket találja meg mobilon este is

 

 

 

Előzmény: csengevagyok (39036)
csengevagyok Creative Commons License 2011.06.18 0 0 39037

Mindenbol R csak annyit tud hogy anyuka a munkahelyen szamitogepen dolgozik egy nagy epuletben, egy park mellett ahol kacsak is vannak :)

Előzmény: csengevagyok (39036)
csengevagyok Creative Commons License 2011.06.18 0 0 39036

OFF

Marketinges vagyok egy multinal, hivatalosan Consumer Relationship Manager. Ezen belul rengeteg mindennel fogalkozom, pl adatbazisfejlesztes, reklamanyag-szerkesztes, weboldalfejlesztes, fogyasztoi kapcsolat kiepitese, mediakampany-szervezes es meg sorolhatnam. A napi rutint ugy kell elkepzelni h a cegen beluli kapcsolatokon kivul kb 10 kulonfele ceget, ugynokseget kell iranyitani, ami tobb mint 100 embert tesz ki, felvaltva angolul es franciaul beszelve, mindkettot anyanyelvi szinten. A 100 ember kozt szoftverfejlesztotol fenykepeszig minden van; a legtobb projektet akar 1 evre-9 honapra elore kell megszervezni. Gyakorlatilag semmihez se ertek jomagam, csak azt tudom h a ceg strategiajabol kiindulva nekem mire van szuksegem ahhoz hogy a kituzott celokat elerjem, igy en szabom/ szervezem meg hogy kire mikor es mire van szuksegem egy adott budzse kereten belul, amit en osztok be. Van egy fulltime asszisztensem.

 

Az elert eredmenyek messze meghaladjak a szakmai atlagot, barmilyen alaphoz viszonyitva (cegen beluli, francia, europai stb); aki ert hozza, leesik az alla, aki meg nem ert hozza (sajnos a ceg elnyomo tobbsege), azt hiszi hogy csak szorakozas az egesz.

 

Mindezt ugy intezem h nem dolgozok napi 8-8.5 oranal tobbet.

Előzmény: caixa (39035)
caixa Creative Commons License 2011.06.17 0 0 39035

Csenge, mit dolgozol? jöhet privátban is, de most már kíváncsi lettem.

 

A nyúzottságot ismerem :( Én szerdán arra mentem be, hogy a főnököm intenzívre került tüdőgyulladással...így fontos és nehéz feladatai is a nyakamba szakadtak, úgy, hogy pár nap szabadság után eleve felhalmozódtak a sajátjaim. Nem vagyok ettől vmi boldog, de még jobban aggaszt, hogy rosszul érzi magát a főnököm. Aki holnap lesz 40 éves, szóval elég fiatal és férfi, mégis hihetetlenül rendes és megértő velem, mint családanyával. Pedig neki otthon van a neje a már iskolás korú gyerekeivel, tehát más az élethelyzetük...és attól, hogy ő későig dolgozik, mi el tudunk jönni idejében.

 

Előzmény: csengevagyok (39029)
csengevagyok Creative Commons License 2011.06.17 0 0 39034

Megneztem tegnap Saci babakori videoit a youtube-on es egy jo nagyot nosztalgiaztam. Apjaval rendszeresen talalkozik?

 

(Mi is majdnem, aztan szerencsere megse.)

Előzmény: Gonoszka2 (39032)
rokuci Creative Commons License 2011.06.17 0 0 39033

Írtam Neked.

Előzmény: Gonoszka2 (39032)
Gonoszka2 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 39032

De, tavaly szeptember vége óta... :-(  11 év után

Előzmény: stunc (39031)
stunc Creative Commons License 2011.06.16 0 0 39031
Apjánál? Csak nem ti is...??
Előzmény: Gonoszka2 (39022)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!