Keresés

Részletes keresés

Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.28 0 0 47071

"Az olaj besorolas mitől függ?"

Viszkozitás, összetevők, a gyártó által javasolt kenési helyek.

A hétköznapi szilikonolaj fém alkatrészek kenésére nem alkalmas, viszont gumitömítések és egyes műanyag elemek esetében használjuk.

 

A billegőkhöz, hajszálrugókhoz, horgonyokhoz, egyéb finom alkatrészekhez patikai benzint használunk. 

De pl. kotyvás mosás után 2 lépcsős foltbenzines öblítést alkalmazok az ELMA tisztítónál, oda öblítéshez az is megfelel.

 

Kotyvához az összetevőket egy OBI áruházban egyben megtalálod.

 

Előzmény: akkokoko (47070)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.28 0 0 47070

Irigyellek az óráért..🙂 Na mindegy! Idővel...

Ma beszereztem a kotyva összetevőket. Nem volt egyszerű....

A benzin még gázabb. Csak patikában kaptam megfelelőt. Mentest már sehol nem tartanak..

Az olaj besorolas mitől függ? 

 

Tegnap majdnem megkérdeztem, hogy a szilikonolaj miért nem jó!? De gondolom leginkább az eltávolítás miatt... Pedig jónak tűnt. Víztaszító, kémiailag semleges, 100-as viszkozitás...

Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.28 0 0 47069

Annyi igazságuk van, hogy az átlag műszerolaj olyan 4-es 5-ös besorolású ami pl. a rugóházba pont jó.

SLAVA vakórám nekem is van,  új, dobozában.

Előzmény: akkokoko (47066)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.28 0 0 47068

Kivsit beszélgettünk. Mondtam neki, hogy kicsit próbálom helyre rakni a quartz slava órát. Felhomályosított, hogy elég vacakkal kezdtem, mert elég rossz konstrukció...

akkokoko Creative Commons License 2025.02.28 0 0 47067

De az egyikük legalább mutatott egy ilyen érdekességet (vakóra)

 

akkokoko Creative Commons License 2025.02.28 0 0 47066

Nagyon szép!!!

 

Ma meglátogattam pár órást, de olajat nem tudtam venni tőlük... Egyik azt mondta: vekker!? Abba jó a műszer/varrógép olaj is...

Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.28 0 0 47065

El is hiszem, hogy kedvenc.

Ez a tok az ívelt volta miatt látszatra karcsúsítja az amúgy elég vastag szerkezetű órát.

 

Előzmény: akkokoko (47064)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.28 0 0 47064

Nagyon szép! Az eddigiek közül nekem is ő a kedvencem! (Ha nem is annyira cizellált, mint  a tiéd...🙂)

Előzmény: Tsaby Motors (47063)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.27 0 1 47063

Nahhh!

Új életet kapott egy orosz csoda.

A képeken annyira nem jön át, de nagyon szépen játszik a fény a számlapon.

Előzmény: Tsaby Motors (47020)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.27 0 0 47062

Ja! 

A külföldiek közül lemaradt a TEMU.

Előzmény: Tsaby Motors (47061)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.27 0 0 47061

Hazaiak:

- oratechnika.hu (KRONO Kft.)

- orabox.hu

- vatera.hu

- BOLHAPIAC (Nyíregyháza és Debrecen)

 

Külföldiek:

- ebay

- Aliexpress

- etsy

- wish

 

 

Előzmény: akkokoko (47057)
APT Creative Commons License 2025.02.27 0 0 47060

Én erősen gyanítom, hogy kezdetnek és ezekhez az egyszerűbb-robusztusabb ruszki werkekhez simán megfelelők lehetnek a kínai olajak is. Megvallom, nincs velük tapasztalatom - de kínai órákkal van, és szerintem az olcsóbbakat ezekkel a saját olajakkal kezelik gyárilag - és nincs velük gond, nincsenek kenési problémák.

Möbius 9010-el meg Lubetával én is finom és drága órákat kenegetek csak, Rolexeket, Patekokat, Vacheronokat - no jó, ha már vannak ilyenek, a sima ETA werkeket is, de amiket annak idején sima Tillwich 1-2-es olajokkal kentem, azok sem köszöntek vissza soha.

Előzmény: akkokoko (47059)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.27 0 0 47059

Szerszám téren teljesen oké az ali és társai. Sokszor ugyanazt árulják itthon is. De az olaj más tészta... Igaz árulnak Möbiust is....  A kínai óraolajok -gondolom- nem igazán megfelelőek!? 

Előzmény: APT (47058)
APT Creative Commons License 2025.02.27 0 0 47058

Itthoni üzletként a Krono Kft kínálkozik, amúgy a neten, eBay, Aliexpress - minden elérhető.

Előzmény: akkokoko (47057)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.27 0 0 47057

Ha még nem kérdeztem: olajat, szerszámokat hol vásároltok? 

akkokoko Creative Commons License 2025.02.27 0 0 47056

Nagyon köszönöm! Igyekszem! 

Igazából a szerelés mindig közel állt hozzám. A szakmám is gépész. (Sosem dolgoztam benne..) Sokáig makettoztam. Most hirtelen ez ütött be. Viszont már hasonlít a gépészethez, és kicsi mint a makettezés. Amúgy orosz mániás voltam (pl haditechnika) mindig. Ez lett belőle!🙂

 

Előzmény: APT (47055)
APT Creative Commons License 2025.02.27 0 0 47055

Tanulni nagyon hálás óra, mert már egész finomnak mondható (egy kicsit darabosabb zsebórának simán elmegy), korrekt, kövezett szerkezet, nem nehéz szerelni, de ugyanakkor nem is a legkönnyebbek közé tartozik, bőven van pótalkatrész, könnyen ad sikerélményt is. Rádásul, ha rendben van, korrekt szerkezet, pontosan, megbízhatóan működik és tartós.

Amúgy sok szerencsét és kitartást, fontos a lelkesedés is, mindenki így kezdte, a legnagyobbak is. :)))

Előzmény: akkokoko (47054)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.27 0 0 47054

Így igaz! Viszont lehet gyűjteni, átalakítani...🙂

Nagyon köszönöm az ajánlatot! Lehet majd élek vele!

Előzmény: Tsaby Motors (47053)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.26 0 0 47053

Kismillió tokozása van ennek a típusnak.

Ha valami kell hozzájuk szólj, nekem is van itthon cirka 40-50 db :o)

Előzmény: akkokoko (47052)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.26 0 0 47052

Viszont ma jött meg ez a kis szépség. A rugó viszont rossz lehet benne, mert"örökhúzós". Ha így van, mindjárt lesz csere.🙂

akkokoko Creative Commons License 2025.02.26 0 0 47051

Egyenlőre vár. Össze kellene raknom egy Tsaby féle mosógépet...🙂 Aztán kotyva stb.... Ez a terv. Hosszú végrehajtással.

Előzmény: Tsaby Motors (47050)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.26 0 0 47050

Az alkatrészmosást hogyan oldod meg?

Előzmény: akkokoko (47048)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.26 0 0 47049

Dehát 500ft-ért pont jó volt..🙂

 

akkokoko Creative Commons License 2025.02.26 0 0 47048

Szuper! Ismét köszönöm! 

 

Igazából a belső szerkezezen nincs rozsda. A ház hátsó része rozsdás (nagyon) meg a gombok. Igazából a gombokat szeretném rendbetenni. A ház hiányos és -mint már írtam- nagyon rozsdás. Alkatrészbányának és gyakorló eszköznek szánom. 

Előzmény: Tsaby Motors (47047)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.26 0 0 47047

Pár kefefajta:

 

Felül acél és rézszálas műszerészfefe.

Tollkefék:

PIROS - üvegszálas

KÉK - damilos

SÁRGA - rézszálas

FEKETE - acélszálas

Előzmény: Tsaby Motors (47046)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.26 0 0 47046

A rozsda kiterjedtségétől és helyétől függ.

Finom műszerész drótkefe, rozsdaoldó folyadék (RO-55, EVIPASS, stb.), üvegszálas kefe, WD-40, csiszolóvászon, stb., stb.

Előzmény: akkokoko (47045)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.26 0 0 47045

Rozsdamentesítést hogyan szoktátol megoldani? 

akkokoko Creative Commons License 2025.02.26 0 0 47044

Eddig kész! De ez volt a könnyebb...

akkokoko Creative Commons License 2025.02.26 0 0 47043

Ismét köszönöm!

 

Közben nekiálltam a szétszerelésnek. Persze nem össze-vissza, hanem menetrend szerint. Találtam hozzá egy jó segédletet.

https://mysku.club/blog/diy/86519.html

 

Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.26 0 1 47042

A motorrugóhoz, vekkerrugóhoz és a mutatószerkezethez mehet a 3-5, a többi részhez az 1-3.

Előzmény: akkokoko (47041)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!