Keresés

Részletes keresés

AudiJo Creative Commons License 2021.11.19 -3 0 5791

"A te logikád mentén akkor kijelenthetjük hogy az az erősítő amelyik 2 ohmot nem bír kihajtani az egy fabatkát sem ér mert gyenge :)"

 

Sztem itt csúszik meg ok fejtésed, mivel olyat adsz a számba amit én nem mondtam! Te azt írod, hogy "kihajtani", én annyit írtam, hogy elviselni! Ez azért különbség és én soha nem kértem számon, hogy üzemszerűen müködjön fele impedancián! Tudja elviselni égbe szökő torzítás és durva klipelés nélkül! Ennyi sztem elvárható!

Terhelés értékeket meg szándékosan nem írtam, hisz tudjuk, ezek az értékek relatívak (simus-os teljesítmény vagy zenei, tartós terhelés vagy impulzus szerű, stb)!

AJ  

Előzmény: manta-z (5790)
manta-z Creative Commons License 2021.11.18 -2 1 5790

Szinte mindegyik hangsugárzóra igaz az, hogy vannak impedancia minimumai amik a névleges impedancia alá is benéznek esetenként. Amit az erősítő tervezésekor illik lekezelni illetve figyelembe venni. Ugyanez igaz a 4 ohmosokra is. A te logikád mentén akkor kijelenthetjük hogy az az erősítő amelyik 2 ohmot nem bír kihajtani az egy fabatkát sem ér mert gyenge :)

Ha már mindenáron így szeretném kategorizálni az erősítőket akkor előbb fogalmaznám ezt úgy meg, hogy amelyik erősítő a a névleges terhelő impedanciájának dupláján nem fele teljesítményt ad le hanem többet az gyenge. Vagyis gyakorlatiasabban szólva ha egy 4 ohmra készült erősítő 100W-ot ad le akkor amennyiben 8 ohm-os hangszórót kapcsolsz rá és 50W-nál  nagyobb teljesítményt szolgáltat akkor annak gyenge a tápja vagy a végfok meghajtása.

Ígérem ezzel befejeztem és remélem nem kötekedésnek vetted, csak szerintem ez így erős kijelentés volt. 

Előzmény: AudiJo (5788)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2021.11.18 -1 0 5789

Van valamelyikőtöknek Musical Fidelity M6Si erősítője?

 

Gy

AudiJo Creative Commons License 2021.11.17 -4 0 5788

Ez mind igaz, csak épp egy félvezetős erősítőnél nem szabad így gondolkozni, mert csak egyszer kell ráakasztani egy min. 8 ohm-os erősítőre egy nominálisan 4 ohm -osat (ami minimumában még lejjebb is mehet) és előszeretettel szippant ki nagyobb áramot is végfokból és ekkor volt végfok, nincs végfok - még jó ha nem gyújtja fel a lakást!:(

Persze, ha egy konkrét hangszóró (csoport)-hoz építed, az más tészta, de egy általános célú hang erősítő esetében az általad leírtak inkább az alul tervezés tipikus esete!

AJ

Előzmény: manta-z (5787)
manta-z Creative Commons License 2021.11.16 -2 0 5787

Azért ez ebben a formában nem igaz. Ez tervezés kérdése.

Mennyivel kevesebb teljesítményt ad le egy 100W-os 8 ohmos erősítő tápja mint egy 100W-os 4 ohm-os erősítő tápja? Semennyivel. 

Egyébként szerintem olyan 200W-ig előnyösebb a 8 ohm-os impedancia használata. Fele annyi pufferkondi kell, kisebb a kondenzátorok járulákos induktivitása -> tisztább közép / magas hang tartomány, továbbá a nagyobb feszültségű kondik >63-80V a tapasztalatok szerint auditíve jobban szólnak. A kisebb áramok miatt vékonyabb huzalozás szükséges/kevesebb EMI..

Egyszerűbb NYÁK lap, kisebbre/rövidebbre lehet tervezni a jelutakat, kevesebb zavart szedhet össze. Kisebb áramú végtranzisztorokban kisebb méretű szilícium lapka van, kisebb parazita kapacitással -> jobb hang. 

Előzmény: AudiJo (5779)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.25 -4 0 5786

szereztem egy fasza keréktámaszt defektszereléshez, remélem, sose lesz rá szükség

 

az isteni Higgs bozon Creative Commons License 2021.09.25 -2 0 5785

Az én erősítőm hátlapján a viszonylag ritka 6 Ohm szerepel, de én eleve úgy értettem, hogy alkuképes, és igazam lett.

Előzmény: AudiJo (5779)
Driver42 Creative Commons License 2021.09.24 -2 0 5784

Szerintem, ha már képbe került, mindig birizgálni fog a Cyrus. Én is így voltam vele, nem is bántam meg. De ha tudsz lőni egy Telefunken TA 750-et, az is jó opció, bár az sincs minden bokorban. Viszont nem marad el pl. a Cyrus Two mögött, sőt! Ja, nem hallomásból gondolom, hanem van itthon mindkettő.

Előzmény: Charlie Fineman (5780)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.24 -3 1 5783

nyuszifülecske egyetlen posztjával elárulta magát;Đ

 

Érdekes, hogy az összes defektes visszatérő pszichopatának abszolúte egy srófra jár a csökött agya, és már messziről bűzlik a kényszeres ostobaságuk. 

Előzmény: Charlie Fineman (5782)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.24 -3 1 5782

szia xnc, ez volt az alvó nicked? :DDD

csinálj egy újat, de ne írogass ugyanazokba a topikokba fikanicken, amikbe a rendessel, mert akkor hamar lebuksz. :)

ayeca Creative Commons License 2021.09.24 -3 0 5781

Érdekes 1 szempont.

Előzmény: AudiJo (5779)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.24 -1 0 5780

annak terveztem. :)

tetszik az e11, de balansz nincs rajta, nálam meg úgy van, hogy az egyik dobozhoz közelebb vagyok.

amúgy ez volt valakinek a tuti vétel:

https://hardverapro.hu/apro/musical_fidelity_e11_audioquest_beetle/hsz_1-50.html

Előzmény: AudiJo (5778)
AudiJo Creative Commons License 2021.09.24 -1 0 5779

Amelyik félvezetős erősítő nem képes elviselni egy 4ohm-os hangfalat, azt meg sem szabad venni, mert annyira gyenge/gagyi a végerősítője/tápegysége, hogy nem ér pénzt! 

AJ

Előzmény: Charlie Fineman (5755)
AudiJo Creative Commons License 2021.09.24 -1 0 5778

Ezt most viccnek szántad?

Ezen se balance, se DAC, se streamer, a 4ohm se biztos, hogy van viszont legalább 25eFt-al drágább, mint az MF E-11 és nem vagyok meggyőződve, hogy elérné az E-11 minőségét a leadott teljesítményét pedig bizonyosan nem! Ez a szerelő-táska design persze mindent visz!:))))

AJ

Előzmény: Charlie Fineman (5770)
AudiJo Creative Commons License 2021.09.24 -1 0 5777

Onnan én is szívesen vennék Naim Unity-t, ahol ezt NAD3020 árban mérik!:)))

AJ

Előzmény: Mono SE (5760)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.24 -1 0 5776

köszi, hogy szóltál!

Előzmény: quad (5771)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.09.24 -1 1 5775

Hála Trollgyalunak, a mai nappal évek óta várt mérföldkőhöz érkezett Audioland:

 

Gépház  30 perce   0 0 19464 XNC kitiltva Audioland topikból/fórumból.

Mono SE Creative Commons License 2021.09.23 -3 0 5772

késő, el van adva

Előzmény: quad (5771)
quad Creative Commons License 2021.09.23 -1 0 5771

Még mielőtt megvennéd ezt a high tech erősítőt, nézz be ide:

 

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=166034

 

Cyrus One 50 ezerért eladó.

Előzmény: Charlie Fineman (5770)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.23 -1 0 5770
Előzmény: Mono SE (5769)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.23 -1 0 5769

"az a dra minden az egyben"

 

 

Látom, végig akarod járni te is a szamárlétrát, amivel én is elbasztam kb. az utóbbi fél évet;)

Ez a denon dra - és a marantz hasonló, pár százezres mindenese - is szerepelt nálam is a célkeresztben, természetesen a Bluesound Node 2i után, mivel azt nem hoztak be fehér színben (szerencsére, mert már rég megvettük volna valami közepesen xar erősítő elé...) A családtag már akkor ordibált velem, hogy miafrancnak 200 ezerér a node, ők analóg lemezezni szeretnének, és nem fognak tidalra pénzt költeni. Végül azzal nyugodtak bele a streamerbe, hogy a Node tudja fogadni a TV hangját hdmi bemeneten és így tud küldeni hangot analóg jelként az erősítőre, vagyis nem kell tovább fülelni az oled tv szarocska beépített hangszórócskáját. 

Már csak olyan erősítő kell, amiben van phono bemenet... De akkormár miért ne legyen benne dac is, amire közvetlenül rá lehet dugni a tv digi hangját is...  Dehamárakkormárdeha.... Két hete írt a gyerek, hogy képzeljem el, gyalog megy munkába, és az egész zenekar ott masírozik mellette végig a Ráday utcán, olyan kurvajól szól a fülesben a... mi is?;)) 

Előzmény: Charlie Fineman (5767)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.23 -2 0 5768

a cyrus 2 tudja azt, amit az 1?

Előzmény: btamas70 (5764)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.23 -2 0 5767

az a dra minden az egyben, azért írtam, meglenne a forrás is.

ha legalább lenne autóm, akkor könnyebb lenne nézelődnöm, de nincs. marad budapest, én futárral nem veszek semmit, főleg használtat nem.

Előzmény: btamas70 (5765)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.23 -2 0 5766

akkor inkább az orion. :)

elhiszem, hogy nem viccelsz.

Előzmény: Mono SE (5763)
btamas70 Creative Commons License 2021.09.23 -2 0 5765

Denon PMA (nem DRA) jó is lehet, de kellemetlen is. Sokkal rendszerfüggőbb, mint a Cyrus.

Előzmény: Charlie Fineman (5758)
btamas70 Creative Commons License 2021.09.23 -2 0 5764

Balanszos Cyrus 2-t szerintem jobb eséllyel találsz, bár szvsz nem emiatt érdemes kibővíteni a keresést.

Előzmény: Charlie Fineman (5761)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.23 -2 0 5763

na ugye megmondtam!;)

...hogy egyik szavam a másikba ne őccsem, a leggyorsabban és garantáltan a legolcsóbban úgy úszod meg a hangász vadászatot, ha most összeszámolod, hogy összesen mennyi mozdítható pénzed van erre a célra, majd a végösszeget azonnal megszorzod kettővel, és rögtön ebben az ártartományban kezdesz el nézegetni. És majd kérsz kölcsön valakitől, mert az a cucc, ami tényleg megéri a befektetést, az eleve háromszor annyiba kerül, mint amennyi zséd erre a célra van.

 

Most azt hiszed, vicceltem, pedig ez manapság a vásárlói szívatás karakterisztikája a gagyi-minőség-ár tengelyen.

Előzmény: Charlie Fineman (5758)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.23 -2 0 5762

ő inkább lement a pincébe egy kis hidegért.

és most röpködnek itt a mínuszok. :D

(szegényt szó szerinte sajnálom.)

Előzmény: btamas70 (5759)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.09.23 -2 0 5761

az még ritkább? az tök jó! ::

uniti-re nekem nincs pénzem, amúgy pofás, jól nézne ki a dobozaim mellett. :DDD

amúgy félek ezekről az okos-erősítőktől? mennyi lehet ezeknek az élettartamuk? ha úgy avulnak szoftveresen, mint a mobilok, akkor nekem nagyon nem éri meg.

Előzmény: Mono SE (5760)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.23 -2 0 5760

jahh, ha neked nem eredeti cyrusone kell, akkor nem szóltam... az igazín balance helyett csak kifényesedett élű tekerentyűk vannak :):

 

 

Szóval balanszos cyrus one-ra még kisebb az esélyed, tényleg jobb ha elengeded ezt az opciót, és egy jobb erősítőt kell inkább keresni. (nem a kis orionra gondoltam;) 

 

Ha nem cél a digibemenet, vagy a majd egy esetleges anlóg lemezjáccó, akkor részben könnyebb, részben meg nehezebb a koncepcióváltás... (Eredetileg én is csak egy használt Nad D3020-at akartam venni a családtagnak, de aztán annyi akadály gördült az útra, hogy a végén egy naim unity lett;))))))))

Előzmény: Charlie Fineman (5756)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!