Keresés

Részletes keresés

_calibra_ Creative Commons License 2008.04.02 0 0 340
Gsm adapter: Ericcson mittoménmi...

De ha nincs ott a privacy, akkor tök jól megy! Tudja használni az spa, tehát valamit a privacy kavar be. Azért kellene olyat építeni, amiben nem triakok vannak, mert gondolom az enyémben az van. Át kéne járni ezt a kapcsolás témát:) Nem vagyok profi az elektronikában, de azért összerakok sok mindent...

Az amúgy nem nagyon érdekelne, ha a központ nem kap foglalt hangot, hanem csak simán süket...
Előzmény: Phoneuser (339)
Phoneuser Creative Commons License 2008.04.02 0 0 339

Ez a KIL jelfogó valóban jó lenne, és tényleg meg lehetne építeni viszonylag egyszerűen.

 

A feszültségszintek:

 

"nyugalmi feszültség" jellemzően 24-48 V között (a 20 is "belefér")

 

beszédállapotban: kb. 10-20 V, ami függ a nyugalmi feszültségtől, a készüléktől, ami vonal végén van, a vezeték hosszától (telefonnál ez több km is lehet), stb.

 

csengetés: 50-110V, váltóáram (a másik kettő egyenáram), jellemzően 25 Hz, néhány egyszerűbb központnál 50 Hz.

 

Viszont a feszültségszint figyeléses módszernél egyszerűbb a vonai áram figyelése, ahogy a KIL is teszi. Ráadásul elég elnne a KIL-nek csak a felét megépíteni (1 relé, 1 kondi, 40 cm vezeték :-) ), mivel a 3102 eleve nem lép be a foglalt vonalba, elég csak a központnál megakadályozni.

Egy kellemetlenség még mindig marad: a foglalt vonal ebben az esetben nem foglaltsági hangot ad a telefonközpontnak, hanem süket. 

 

Más:

 

Milyen GSM adaptered van? Az nem normális, hogy a feszültség nyugalmi állapotban "ugrál". Ha ilyen változó feszültség mellett eléri a 80-90 V-ot is, annak ellenére, hogy ez még nem váltóáram, megtévesztheti az ATA-t, ezt értelmezheti csengetésnek.

Előzmény: _calibra_ (338)
_calibra_ Creative Commons License 2008.04.02 0 0 338
Bár mondjuk ezek szerint lehet ilyet készen is kapni! NA ILYEN KÉNE NEKEM!!! DE HONNAN? :(

>>KIL<<
_calibra_ Creative Commons License 2008.04.02 0 0 337
Jaja, ezt én is megtaláltam... Ez amúgy az egyetlen erről a KIL izéról:)

Arra gondoltam, h simán lehetne építeni egy relés kapcsolást, csak tudni kellene a vonal feszültségeinek a viselkedését a különböző állapotokban.

Egy aktív eszközre gondoltam, aminek van tápja is, és így már egészen egyszerű lenne.

Én nagyon nem vagyok telefonos beütésű, így fogalmam sincs a feszültségekről.

Sejtésem alapján 3 állapot van:

1:
Sima alapállapot, mikor se csörgés se beszéd.
Szerintem ez kb. 20-60V -ig kb.

2:
Csörgés:
Nemtudom hány volt, és nem tudom állandó-e vagy impulzusos?

3:
Beszéd.
Szerintem 5V körül állandóan.

Na ezeket lehetne megfogni egy egyszerűbb relés kapcsolással, és ha az egyik telót felemelték, akkor a másik teló reléje szépen megszakítja a másik telót.

Igazából csak azt kell figyelni, hogy melyik telót emelték fel. Az pedig 5V körüli érték. Tehát ha lecsökken a fesz kb. 8V alá, akkor lehet megszakítani a másik telót és kész! Az aktív teló pedig direktben kapná meg a fővonalat, és nem valami hülye privacy kapcsoláson keresztül, ami buherálja valahogy a vonalat :(

Véleményetek?
Előzmény: DuDoR (336)
DuDoR Creative Commons License 2008.04.02 0 0 336
Nekem ez kínai:)

Talán ez segít: Postai KIL jelfogó
Előzmény: _calibra_ (335)
_calibra_ Creative Commons License 2008.04.02 0 0 335
Nekem ez kínai:)

Esetleg egy másik privacy segítene? Nem hinném:( Na meg nem took túl sokat próbálkozni sem...
battila63 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 334
KIL jelfogó:)))))))
Az ősérában ezzel oldották meg a dolgot.
Ma már csak ezek vannak, de megkérdezem van-e megoldás, modernebb .
Előzmény: _calibra_ (333)
_calibra_ Creative Commons License 2008.04.02 0 0 333
Valami olyan kütyü kéne, amit a privacy és az spa közé tennék, és ami a privacy hülyeségét kiküszöböli, és az spa már jól értelmezi :( Mittomén mi kéne ide:(
_calibra_ Creative Commons License 2008.04.01 0 0 332
Most néztem: bizony magától ugrál a fesz! Nem az állítgatásoktól. Ráfrissítek a webconfigjára, és mindig más feszt mutat! :(
_calibra_ Creative Commons License 2008.04.01 0 0 331
Össze-vissza ugrándozik egyébkén t a fesz!!! Volt már 90V is! 76, 80, 30... össze-vissza. Megzavarja gondolom a privacy:( Most nem tudom h a beállítás változtatás miatt ugrándozik a fesz vagy csak úgy magától...

A privacy adapter amúgy egy sima t-com vonalon jól megy! Szal annak nincs baja. És amúgy az spa-val is kipróbáltam t-com vonalon, és úgy jó volt! De ezzel a gsm adapterrel + SPA-val nem akar menni:(
_calibra_ Creative Commons License 2008.04.01 0 0 330
JA! Ennek nem kell csörgetnie egyáltalán az SPA-t, tehát ha van ötletetek, hogy milyen beállítások mellett nem fogja azt hinni az SPA h nem csörög, akkor szóljatok! És mondom: soha nem kell h csörögjön, tehát a végletekig el lehet vinni a beállításokat, h soha az életbe ne is csörögjön!

Köszi!
_calibra_ Creative Commons License 2008.04.01 0 0 329
Fejlemény:)

Beraktam mégis a privacy-t a párhuzamosító helyett.

Mikor párhuzamosító volt, akkor 46V volt a fesz, amit a fővonal adott! A fővonal amúgy egy gsm adapteré!!!

Most privacy-val 14-15-23 V körül mozog, de ami a kellemetlen, hogy az SPA azt mondja, hogy RINGING :(

Állítottam már sok mindent ott a PSTN fül "International Control" környékén.

Mit tegyek? Miért hiszi azt az SPA, hogy csörög? Átveri ez a privacy:(
Előzmény: Phoneuser (328)
Phoneuser Creative Commons License 2008.04.01 0 0 328

Ha a központ 20 V-ot adott a vonalon, akkor az ATA-ban a  "Line-In-Use Voltage" nem lehet több, mint 12-15 V.

 

Nekem 26 V vonal feszültségű központon 18 V beállítással üzembiztosan működik.

20 V-oson nem próbáltam, de szerintem ott is mennie kellene.

Előzmény: _calibra_ (327)
_calibra_ Creative Commons License 2008.04.01 0 0 327
Fogalmam sincs miért :(
Egyszerűen nem tudott indítani semmilyen tárcsázást a melléken :(

A fesz 20V volt (amit a telközpont adott), még az spa-t is hozzáállítottam, de az sem segített rajta. Most már tárgytalan amúgy.
Előzmény: Phoneuser (323)
battila63 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 326
Olyannal még nem találkoztam. De tudom Murphy dolgozik:))
Gyaníthatóan bármi előfordulhat, de az hogy foglalt beszédcsatornába beengedje az alközpontot, az talán Nt hiba lehetett. Alközponti illesztő talán nem.
Előzmény: DuDoR (325)
DuDoR Creative Commons License 2008.04.01 0 0 325
Vannak, de analóg, régi tipusú központ között nem nagyon.
Bár ha így jobban belegondolok........tudsz típust mondani?


Pl a Siemensek, bár nem minden modell.

Talán a digitális központok közt.
Az ISDN központ is csak azért nem lép be a beszédcsatornába, mert nincs szinkron.
Számtalan esetben találkoztam ISDN-nél is rossz Layerrel, oszt mégis belépett az alközpont, mert volt szinkron.


Olyat tapasztaltál, hogy belekapcsol a foglalt B-csatornába?
Előzmény: battila63 (324)
battila63 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 324
Vannak, de analóg, régi tipusú központ között nem nagyon.
Bár ha így jobban belegondolok........tudsz típust mondani?

Talán a digitális központok közt.
Az ISDN központ is csak azért nem lép be a beszédcsatornába, mert nincs szinkron.
Számtalan esetben találkoztam ISDN-nél is rossz Layerrel, oszt mégis belépett az alközpont, mert volt szinkron.
Előzmény: DuDoR (322)
Phoneuser Creative Commons License 2008.03.31 0 0 323

Miért nem volt képes az SPA használni a központ mellékét?

 

Lehet, hogy figyelmetlen voltam, megpróbáltam visszaolvasni, de nem találtam.

Előzmény: _calibra_ (320)
DuDoR Creative Commons License 2008.03.31 0 0 322
Viszont a központ akkor szó nélkül belép a süket vonalba, sajna.
Van olyan buta. Viszont telefonálni nem tud mert nincs t-hang, ilyenkor szoktak átkozódni, hogy megint rossz a a fránya alközpont, legalább adna foglaltat, de hát nem tud.


Azért vannak olyan típusok, amik képesek arra, hogyha nincs thang a fővonalon, akkor rossznak minősítik és nem kapcsolnak rá addig, amíg az időnkénti további ellenőrzés során nem kapnak újra thangot rajta.

A beszélgetést viszont nem figyelik, hisz nem igazán életszerű helyzet egy alközpont esetében az, hogy párhuzamosan legyen készülék is a fővonalon, így ez nem is tervezési szempont.
Előzmény: battila63 (321)
battila63 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 321
Így érhető, azt vettem.
Viszont a központ akkor szó nélkül belép a süket vonalba, sajna.
Van olyan buta. Viszont telefonálni nem tud mert nincs t-hang, ilyenkor szoktak átkozódni, hogy megint rossz a a fránya alközpont, legalább adna foglaltat, de hát nem tud.
Előzmény: _calibra_ (320)
_calibra_ Creative Commons License 2008.03.31 0 0 320
Más a helyzet:)
Az spa phone csatiján már van egy fővonali csatlakozása a telóközpontnak. Azt a központ a kiemnő vez. irányokba használja.

Az spa line csatiján (amit az spa hívásindításra használ) pedig kénytelen voltam ikresíteni egy másik vez. fővonalat, mert a központ mellékét nem volt képes használni az spa (ezt már tárgyaltuk lejjebb).
Előzmény: battila63 (319)
battila63 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 319
Ok. Elfelejtettem a privacy adaptort. Az elméletileg kiszűri a dupla felhasználást, hiszen az lenne a dolga. Ekkor ha a privacy-n keresztül használja a voip, az alközpont belép ugyan, de nem kap T hangot.
Igaza van az előttem szólónak, a legjobb megjáratni a SPA-t.
Előzmény: DuDoR (313)
Phoneuser Creative Commons License 2008.03.31 0 0 318

Ha az SPA tel portja üres, akkor oda dugd a tel.központ fővonali portját, az"áttárcsázás" egy jó dial plannel sima ügy, és nincs akaratlan lehallgatás :-)

Előzmény: _calibra_ (317)
_calibra_ Creative Commons License 2008.03.31 0 0 317
Most már nem privacy van bent, hanem sima párhuzamosító elosztó vagy mi...
Előzmény: Phoneuser (316)
Phoneuser Creative Commons License 2008.03.31 0 0 316

Ha párhuzamosan kötöd a vonalakat akkor a telefonközpont valóban belép a beszélgetésbe, ha a Phone porton van a központ akkor tárcsahangot kap.

 

Az SPA Line és Phone portja külön életet él. Amikor a Line porton beszélgetés van, akkor a phone port vonalat ad, és lehet is rajta telefonálni, kivéve, ha a hívás a Line porton menne ki. Ebben az esetben a tárcsázás után foglaltsági hangot ad.

 

A privacy adapterek jelentős része nem ad feszültséget a telefonkészüléknek, ha a vonalon alacsony a feszültség. Ez egy elektronikus telefonkészülék esetén elég, mert így nem indulnak el sem a beszéd, sem a tárcsázó áramkörök.

 

A telefonközpontok nagy része viszont a fővonali áramkör táplálását nem a telefonvonaltól várja, hanem saját maga megoldja, így megy az erősítő is, tárcsázás is, és mivel a privacy adapter nem 0V-ot, hanem 0,6-2 V-ot ad a készülék felé, valamennyi áthallás is lehetséges mindkét irányban.

 

DuDoR Creative Commons License 2008.03.30 0 0 315
igen, az spa figyeli a vonalat ilyen vonakozásban is.
Előzmény: _calibra_ (314)
_calibra_ Creative Commons License 2008.03.30 0 0 314
De akkor az SPA ugyanilyen esetben (párhuzamosítás) miért nem lép be a fővonalra, és miért ad foglalt jelzést?

Mert intelligens? :)
Előzmény: DuDoR (312)
DuDoR Creative Commons License 2008.03.30 0 0 313
Nekem úgy egyértelmű ha a PSTN-ben fővonal és a Phone-ban az alközpont. Amikor a SPA a fővonalon kommunikál akkor a Phone elméletileg süket,

Nemigazán szabad neki süketnek lennie, hanem tárcsahangot kell adnia, hiszen mi van, ha az alközpontról voip felé szeretnének hívni? Ennek mennie illik akkor is, ha a pstn foglalt.
Előzmény: battila63 (310)
DuDoR Creative Commons License 2008.03.30 0 0 312
Tehát ha az SPA használja a fővonalat, és a telóközpont belép rá, akkor elvileg aki azon a fővonalon akar kommunikálni, az hallja a beszélgetést, amit az spa bonyolít?

Párhuzamosítás esetén igen.
Előzmény: _calibra_ (311)
_calibra_ Creative Commons License 2008.03.30 0 0 311
Teljes párhuzamosításra gondoltam:) Eredetileg egy privacy adapter volt, amit Te javasoltál, de valami nem volt kóser vele:(

Tehát ha az SPA használja a fővonalat, és a telóközpont belép rá, akkor elvileg aki azon a fővonalon akar kommunikálni, az hallja a beszélgetést, amit az spa bonyolít?

Köszi!
Előzmény: battila63 (310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!