Keresés

Részletes keresés

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.11.23 0 0 6984

Teljesen igazad van - mérni, mérni, mérni. Csakhogy tapasztalatom szerint száz esetből kilencvenkilenc zárlat miatt múlik ki, ami látható nyomokat (is) hagy. Ez nagyon sterilnek tűnik - ettől még lehet rossz, de valószínűtlen...

Előzmény: farkas-j (6980)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.11.23 0 0 6983

Pedig ez józan paraszti ésszel feszültség. Mégpedig az egyenrángatott hálózati fesz. Mondjuk, logikus szivatás, ha már a táp úgyis igényli az egyenirányítást, aztán most, hogy a szerelők feltankoltak mindenféle triaccal,switchel (MAC, ACS, stb), kell egy nagysebességú kapcsolóelem, hogy rá lehessen engedni az egyenfeszt a mágnesre... cél a javítás ellehetlenítése... alakul. :-((

Előzmény: sequelguru (6981)
Gabesz_77 Creative Commons License 2018.11.23 0 0 6982

Az van ráírva, jól látod. Amikor rámértem, 300 körüli vdc-t mértem. Amikor kivettem a panelt, csupaszon (csak a hálózati tápkábel volt rajta) 320 vdc-t mértem a panel kivezetésén. Miért nem stimmel a 280 volt?

Előzmény: sequelguru (6981)
sequelguru Creative Commons License 2018.11.23 0 0 6981

Jól látom, 280-340VDC van az alkatrészre írva?

Ha igen, akkor józan paraszti ésszel ez nem a feszültség lesz, mert a 280 minimum fesz ide azért nem stimel...

Előzmény: Gabesz_77 (6977)
farkas-j Creative Commons License 2018.11.23 0 0 6980

"A képen levő félvezető hibátlannak tűnik, szóval valószínűleg nem az a bűnös."
Én elektronikával foglalkozom, és tényleg nem kötözködni akarok, nem is értek a mosogatógépekhez, de egy félvezetőről ránézésre nem lehet megállapítani, hogy hibátlan e. Ezt csak méréssel lehet megállapítani. Persze ebben az esetben akár jó is lehet, és valami más romlott el. Vannak egyszerű esetek, amikor látszik a félvezetőn, hogy elfüstölt így egyértelmű, hogy hibás. Itt lép életbe a félvezetők 1. törvénye: A félvezetők füsttel működnek, így ha kijön belőlük a füst akkor már nem fognak működni. :-)

Egyébként már régóta érdekel kíváncsiság szinten a mosogatógépek működése. Mire valók a labirintusok, hogyan és mikor megy a vízlágyító regenerálás stb. stb? Erről még sehol nem találtam normális leírást. Tudnál ajánlani valami linket, vagy irodalmat?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6978)
Gabesz_77 Creative Commons License 2018.11.23 0 0 6979

A puffer tartály leeresztő szelepe. 

Leírnád, hogyan kell resetelni? Nem tudom milyen fázisban állt le, mert nem voltunk otthon. Mire hazaértünk írta a hibát. Víz nem maradt a gépben sem, sem a puffer tartályban.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6978)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.11.23 0 0 6978

Ööö... ilyen szerkezettel még nem találkoztam. Ez az egyenfeszes vezérlés újdonság nekem.

Viszont a képről itélve ez regeneráló szelep lehet, vagy  - ha van puffer víztartály -, akkor annak a szelepe. (Bár az meg a vezérlőelektronika felett van kb 10 cm-re.) A képen levő félvezető hibátlannak tűnik, szóval valószínűleg nem az a bűnös.

Ha nem reseteled a gépet, akkor elvileg akár nyithatja  is a vezérlés a szelepet, ha a program éppen azt szeretné végrehajtani. (ezeknél a gépeknél a táp megszűnése nem jelent automatikus resetet, ha visszajön a táp, akkor ott folytatja, ahol abbamaradt a program)

Szerintem valami más lesz a hibás, de sajna nem tudok innen segíteni a megtalálásban...

Mégegy: azt írod, hogy leeresztő szelep hiba a hibakód jelentése. Nos, leeresztéshez szivattyút szoktak használni, szeleptől nem ürít a gép... Itt is lehet valami értelmezési gond.

Előzmény: Gabesz_77 (6977)
Gabesz_77 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 6977

Közben megtaláltam. Persze nem az ajtóban, hanem alul jobb oldalon van a vezérlő panel. Kikerestem hova megy a szelep kábele. Szerintem a filccel jelölt alkatrész a ludas. A szelepre VDC van írva. 

Ha kicseréljük ezt az alkatrészt (ha tényleg ez a rossz) valószínűleg megjavul, vagy lehet még más is? Köszi!

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6976)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.11.22 0 0 6976

Egyik sem. Triac. Arra a "300 egyenáramra" (ami feszültség) mérj rá mégegyszer, mert a szelep 242V 50 Hz- en működik.

Előzmény: Gabesz_77 (6975)
Gabesz_77 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 6975

Sziasztok!

Van egy kilenc terítékes mosogatógépünk. (SPS53E08EU/30) A hét elején megállt E-19-es hibával. Utánanéztem, és ez a hibakód a 00631199-es gyári számú leeresztő szelep hibájára utalt. Kiszereltem a szelepet, és megmértem a tekercset, ami szakadt volt. Megrendeltem az új szelepet, ami ma meg is jött. Az új szelepre rádugtam a csatlakozóját. A gépet visszadugtam a dugaljba. A szelep abban a pillanatban meghúzott, rámérve 300 volt egyenáram volt a kapcsain. A hibakódot továbbra is írta. Gondolom ennek a szelepnek nem kellene azonnal meghúznia, és a régi is azért ment tönkre, mert állandóan húzott, és túlmelegedés miatt megszakadt a tekercs. Találkozott már valaki ezzel a hibával? A szelepet vezérlő elektromos alkatrészt kellene most megkeresnem. Gondolom az ajtóban van. Mi kapcsolja ezt a szelepet? Relé, vagy dióda? Köszönöm segítségeteket előre is!

V.Gy. Creative Commons License 2018.11.21 0 0 6974

Nekem is úgy jött le, hogy elismerés, azaz hogy "nagy játékos vagy!". És nem gúnyosan vagy bármi negatív.

Előzmény: erimre (6973)
erimre Creative Commons License 2018.11.21 0 0 6973

Persze, hogy nem okoz gondot.

Bocsi, ha sértőnek érezted (bár tettem szmájlit), csak nekem az ilyen, ismeretlen, de legalább erősen gyanús előéletű használt gépek esetleges megvásárlása egy lottószerű szerencsejátékra hasonlít.

Bocsi még1X, NEM sértő szándékkal írtam, tényleg!

Előzmény: remete004 (6970)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.11.21 0 0 6972

Tévedtem, nem maradt le. :-)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6971)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.11.21 0 0 6971

Szrintem nem akart belegázolni a lelkedbe, csak azt említette meg, hogy bőszen hívod ki a sorsot magad ellen a sok (több) zsákbamacska jellegű géppel. Vannak olyanok, akik szerint a használt, hibás gép az Isten és ember ellen való, míg van, aki szereti a kihívásokat. Ez utóbbi volt (lehetett) a hozzászólás ihletése. Mondjuk, egy smile lemaradhatott a végéről...

Előzmény: remete004 (6970)
remete004 Creative Commons License 2018.11.20 0 0 6970

Hogy értsem azt, hogy nagyban tolom? Azért, mert valamilyen szinten érdeklődöm ( tisztelettel a téma iránt) itt, az remélem neked nem okoz gondot. 

Előzmény: erimre (6965)
vakrepulo2 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 6969

köszi a tippet

remélem ma este azt fogom még tőled kérdezni, hogy mi a bankszámlaszámod

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6968)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.11.19 0 0 6968

Nincs benne átfolyásmérő.

Ellenben a középső kép alján van az a barna kerek izé, amire rámegy az a műanyag cső. Azt leveszed (a csövet) kitakaritod, valamint a másik felén levő csonkot is, visszateszed, örülsz, és utalod a zsét... :-))

Előzmény: vakrepulo2 (6967)
vakrepulo2 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 6967

visszaolvasva, lehet valami átfolyásmérőt kellene keresnem, vajon hol lehet az?

Előzmény: vakrepulo2 (6966)
vakrepulo2 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 6966

sziasztok

segítsetek nekem lsz mert oruletbe kerget a mosogatogepem, most szedtem szét 2 hónap alatt 3madszor

indesit d 41 kb 10 éves lehet, 8-9 teríték

1) az ajtó nyelve nem ugrot át a másik állásba kinyitáskor ezért nem lehetet utána visszacsukni, nem probléma szétszedtem visszakattintottam mosogatunk tovább boldogan

2) megint az ajtó pöcke, de most valószínű valaki a családból kinyitotta menetközben, úgy nem kattant át, de azt hitte így a gép, hogy be van csukva így ment tovább a program, elég jól eláztatta a konyhát, mivel nyitott ajtóval ment egy ideig. kiszedtem a helyéről, körbe lebontottam, kiszáírítottam, mosogatunk tovább boldogan. Az előzményeket csak azért tartottam fontosnak leírni, hogy látszódjon rendesen vizet kapott az alja itt-ott.

3) a 2. eset után 3 héttel megint leállt. A hibajel szerint azért mert a legaljába víz van. Van ott egy uszókapcsoló, gondolom az jelzett be. Kiszedtem lebontottam, most szabadon járatom. 3 futatásból 1szer minden rendben, 1szer egy túlfolyónak tűnő gumicsövön kijön pár cl víz, 1szer pedig a közepes program alatt kijön kb 1 dl habos víz. Mondjuk elég nehéz megítélni hogy az tényleg 1 dl vagy több vagy kevesebb.

Na szóval így állunk most, csak nem tudom hogyan menjek tovább. Tehát úgy néz ki, van benne egy túlfolyó, de nem 100% vágom, hogy az honnan jön (talán az alsó forgóspicli mellett-mögött van egy lyukacsos fém gomba. Az lenne az?) és azon a túl folyón néha túlfolyik a víz. 

Tehát azt gondolom, hogy túl tölti magát vízzel. Tehát lennie kell benne egy telítetség jelző szenzornak, ami nem nagyon rossz, de nem is nagyon jó már.

Csak ugye nincs gyakorlatom, hogy hogyan tovább. Lehet csak koszolódás? De akkor mit takarítsak meg? Vagy halálán van a szenzor? mit csaréljek ki? egyáltalán megéri cserével szendvedni (vagy a csere után meg valami tömítés lesz szar, stb stb stb)

Szíves vennék ötleteket, hogy ez mi és hogy miként javítsam és hogy megéri-e foglalkozni vele, vagy itt a balck friday oszt fogyasszunk.....

de ha valaki azt mondja hogy eljön hozzám és 5ezerért meghúzza  maegfelelő csavart én lennék a legboldogabb. (15ker) jelenleg megbontva, de hálózatra kötve, a konyha közepén téglákon álva működik

köszi 

erimre Creative Commons License 2018.11.18 0 0 6965

Te elég komolyba tolod ezt a lottószerű szerencsejátékot. :)

Előzmény: remete004 (6964)
remete004 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 6964

Ezek ravasz dogok! Néztem egy kijelzős elég új gépet, amiről a tag leírta a hibakódot. Írta, többet nem tud róla.(fűtés hiba) Na, mondom megnézem a fűtőbetétet mi az ára. Hát, ha az a rossz, akkor az tuti fürdő megvenni, mert nem is helyettesíthető semmilyen más típussal. Mint kiderült másik fórumon erről a gépről értekezik. Mellesleg az is kiderült, hogy tv szerelő. Na ott kicsi az esély, hogy csak "lerázódott a vezeték"! :):) Ennyit,a szlogenről: "szerelő  nem látta". 

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.11.18 0 0 6963

Hát ja. Egy szétszedett, áttúrt gép javításától nekem is feláll a szőr a hátamon, sokkal több energia kell hozzá, mint egy "nemtom, csak megállt" hibához. Pedig én már láttam két-három gépet. :-)

Előzmény: remete004 (6962)
remete004 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 6962

Köszönöm az eszmecserét! A gépről, amit kinéztem (bosch) occsón nem fogom meg sem nézni.

"elengedtem". Szerintem a tulaj szerelgette, ahogy a szövegéből leszűrtem. Majd, amikor lesz egy bizalomgerjesztőbb. :)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6961)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.11.17 0 0 6961

Széles a paletta, a hibrid polimer, ecet alapban az fbs, a térhálósodó poliuretán, stb.

Nekem is meggyőződésem a beépített hiba, de ez a fogyasztói berendezkedés velejárója. Mosógépet is lassan úgy terveznek, hogy egy garanciális javítás bele van kalkulálva az eladási árba... meg különben is, öt év már irreálisan sok élettartam, addigra rég kimegy a divatból; ergo teljesen felesleges tartós dolgot készíteni. :-(

Előzmény: remete004 (6960)
remete004 Creative Commons License 2018.11.17 0 0 6960

Nem akartam én új tömítést még véletlen sem. Mondjuk arra gondoltam, pl. hogy mivel ragasztod

meg ilyen esetben ami neked bevált. Mondtam én ezen a területen nem vagyok gyakorló csak "kontár". :)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6958)
remete004 Creative Commons License 2018.11.17 0 0 6959

Sok mindenben igazad van, de én komorabban látom a dolgot az árképzések tekintetében. Szerintem sok meghibásodást, már előre beterveznek a gyártók a profit érdekében. Ez meggyőződésem.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6958)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.11.17 0 0 6958

Régebben is itt tartottunk, csak akkor nem hatvanezer, hanem ötezer alkatrészből állt a példában felhozott autó. A bizbaszok legyártásához szükséges szerszám (akár egy bizonyos formára sütött gumi) elkészítése meg milliós tétel lehet. És ilyen szerszámból sokfajta kell - ezeket is valaki legyártja, valaki megfizeti, nem az útmenti bozóton teremnek.

Amit nem értek az az, hogy egy öreg  gép javításához minek kell neked vadiúj gumitömítés... Vannak kifejezetten javításhoz kifejlesztett anyagok, azok felhasználása miért nem jó neked? Nem fintorogni, meg panaszkodni kell - meg kell oldani a problémát, és ennyi. Szerintem.

Előzmény: remete004 (6957)
remete004 Creative Commons License 2018.11.16 0 0 6957

Sajna itt tartunk, hogy egy pár száz FT-os alkatrész 9-10 ezerért lehet megkapni. Ez megy már szinte minden vonalon. Az autóipar is megér egy misét. Abban is az elektronikai rész viszi a prímet.

Mondjuk egy olyanra méretezett IC elszáll pontosan a gari lejárata után, akkor lehet csodálkozni. :)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6948)
eREr78 Creative Commons License 2018.11.15 0 0 6956

Ez volt a tippem, hogy kb semmit sem ért hibásan a gép.

1. kiszállást, hibamegállapítást ki kellett mindenképpen fizetni. Plusz, ha kukáztuk volna, akkor még 100k-t biztos elvitt volna az új gép. Így lett volna bő 200k (1. és 2. gép és kiszállás), de újabb nyugalom 3-5 évre. Most meg 150k alatt van még, de kvázi bármikor elromolhat bármi (rizikó), kivéve fél évig az új motort. Még egy ilyen drága javítás bele fog férni az eldobom és újat veszek variációhoz képest és akkor lesz kb. ugyanott anyagilag a 2 sztori.

De legalább láttam, hogy mit csinál és hogyan, hogy néz ki belülről (pontosabban alulról) a gép és ha legközelebb lesz valami a masinával és egy alkatrészcserével megúszható, akkor talán meg tudom majd én is oldani anyagárból.

Ez volt kb a gondolatmenet, ami a javíttatáshoz vezetett.

Előzmény: reimre (6955)
reimre Creative Commons License 2018.11.15 0 0 6955

Nem tudom, én elvitettem a futárral aki az újat hozta.

Nem ér annyit az egész, hogy hirdetgessem hetekig, hónapokig, kerülgessem, aztán vagy kell valakinek vagy nem egy kis apróért.

Sajnos ilyen lett a világ.

Használd és dobd el.

:(

Előzmény: eREr78 (6954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!