Keresés

Részletes keresés

cren Creative Commons License 2007.06.07 0 0 619
"függetlennek kellene lennie" - Álmodik a nyomor. Remélem meg tudod mondani, kik tehetnek arról, hogy az ilyen köztestületek tagjait pártok között megállapodások eredményeképpen jelölik, és ha valaki ezt nem tartja be, mint legutóbb Sólyom az ombudsmanok jelölésénél, akkor éppen a jobboldali politikusok sikoltoznak a leghangosabban.
Előzmény: Törölt nick (617)
cren Creative Commons License 2007.06.07 0 0 618
Hát ha szerinted a vizitdíj kérdését a te zsebedben való turkálásra lehet egyszerűsíteni, akkor azt kívánom neked, hogy te inkább paraszolvenciát fizess a szemlesütve odacsúsztatott borítékban, hiszen az olyan végtelenül egyszerű és direkt módon tudsz hatni a felhasználására. De ha mégse, és az orvos az akaratoddal ellentétben mondjuk nem Mazdát, hanem Mercédeszt vesz belőle, akkor remélem jól pofánvágod majd.
Előzmény: ca vinton (616)
ca vinton Creative Commons License 2007.06.07 0 0 616

Nem ápellálok a diplomáimra, azok Isten ajándékai.

 

A válasz roppant egyszerű, addig, amíg X-ről, Y-ról, Z-ről nem tudjuk kicsoda, micsoda, milyenné válik a cím birtokosaként, addig a vizítdíj, stb. kérdésénél elég a zsebemben turkálni :-)))

 

kit érdekel a költségvetés bevételi oldala, ha az én zsbenmből viszik a pénzt és nem tudok direkt módon hatni annak felhasználására.

Előzmény: cren (614)
chapelle Creative Commons License 2007.06.07 0 0 615
Ezzel egyetértek, ezért káros azt mondani, hogy politikailag motivált döntést hozott az AB. Ha Halmai nem politizált volna hanem szakmai hibákra hívta volna fel a figyelmet akkor még talán én is elhinném, hogy az AB esetleg tényleg kifogásolható döntést hozott, de így csak azt mondom, hogy Halmai-t a politikai szimpátiája vezérli amikor odamond egyet, ergo hiteltelen kispályás a csávó
Előzmény: syllus (593)
cren Creative Commons License 2007.06.07 0 0 614
Ha ezt bővebben kifejtenéd? Szerintem akármilyen diplomáid vannak és akármennyi elérhető információd van, nem vagy abban a helyzetben, hogy eldönthesd, melyikhez mennyi tudásszint szükségeltetik. :-))))
Előzmény: ca vinton (613)
ca vinton Creative Commons License 2007.06.07 0 0 613
az alkotmánybírák netáni közvetlen választása és a vizítdíj, stb. népszavazásra vitele azért két különböző dolog, nem ugyanazt a tudásszintet igényli.
Előzmény: cren (611)
cren Creative Commons License 2007.06.07 0 0 612
Nem is beszélve az országyűlésről, amely 1990-től 1994-ig az MDF 1994-től 1998-ig az MSZP, 1998-tól 2002-ig a Fidesz és az FKGP, azóta meg az MSZP és az SZDSZ fiókszervezeteként működik. Szúrd tökön magad, légyszíves!
Előzmény: Törölt nick (609)
cren Creative Commons License 2007.06.07 0 0 611
Egyetértek, kissé pontosítva: a választók túlnyomó többsége nincs abban a helyzetben, hogy megfontolt döntést hozzon. Nem ezzel vitatkozom, hanem azzal, hogy ha valaki, aki emiatt mondjuk az alkotmánybírák közvetlen választását ellenzi, az nekem ne csápoljon itt ezerrel a vizitdíj, a tandíj, a kórházprivatizáció és más, (amúgy az alkotmány által tiltott) népszavazás érdekében.
Előzmény: ca vinton (610)
ca vinton Creative Commons License 2007.06.07 0 0 610

amit kifejtettél - leegyszerűsítve: a választók nincsenek abban a helyzetben, hogy megfontolt döntést hozzanak -   az sajnos minden választásra, szavazásra igaz, és nemcsak nálunk, hanem a vilg minden részén igaz.

 

Gondolod, hogy az ogy választásokon a listás szavazásnál a pártra szavazók tisztában vannak azzal, hogy szavazatukkal kit juttatnak az országgyűlésbe? néhány nevet megnéznek, talán a 8-10 helyig ismerik politikusokat, aztán slussz.

 

 

Előzmény: cren (594)
cren Creative Commons License 2007.06.07 0 0 608
Link alak vagy, sajnos.
Előzmény: pernahajder (605)
ca vinton Creative Commons License 2007.06.07 0 0 607

a körúton, ahol én voltam, ott egyááltalán nem voltak jobberek, csak kíváncsiskodók és huligánok.

 

A jobberek csak dumálnak, ők mindig azt mondják, hloy előre és nem azt, hogy utánam :-)))

Előzmény: Törölt nick (603)
Callie Creative Commons License 2007.06.07 0 0 606
Ezzel éppen Halmait igazolta és Biharit cáfolta.
Előzmény: PJ Proby (599)
pernahajder Creative Commons License 2007.06.07 0 0 605

Amint látom, a kelepcét magadnak állítottad fel, ha egyáltalán.

 

Elmélkedj róla még egy kicsit, mert ez így zavaros. Főként próbáld megérteni a saját magadtól citált mondataidat.

Előzmény: cren (594)
figyelő Creative Commons License 2007.06.07 0 0 604
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.07 0 0 603
Hol kaptál te könygázt? mi keresnivalód van arrafele, ahol a jobbereket ilyennel szórják meg? Ja, bedobtak egy gránátot a belvárosi lakásod ablakán. Akkor érthető!
Előzmény: ca vinton (598)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.07 0 0 602
Mert ezt te is - akárcsak Halmai - kiolvastad az áldozati bárány beleiből, nemde?
Előzmény: figyelő (600)
sashimi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 601
Mival Halmai is pontosan ezt mondta, ezert nehezen nevezheto cafolatnak a nezetevel megegyezo velemeny.
Előzmény: PJ Proby (599)
figyelő Creative Commons License 2007.06.07 0 0 600

Az eddig is világos volt, hogy új eljárásra utasíthatja.

Viszont nem írhatja elő az új eljárás eredményét.

Előzmény: PJ Proby (599)
PJ Proby Creative Commons License 2007.06.07 0 0 599

Halmainak igaza van.

 

Ficzere Lajos, az OVB előző elnöke a választási eljárásról szóló törvényre hivatkozva cáfolta Halmait. Elmondta, a jogszabályban feketén-fehéren ez áll: „Az Alkotmánybíróság az Országos Választási Bizottság, illetőleg az Országgyűlés határozatát helybenhagyja, vagy azt megsemmisíti, és az OVB-t, illetőleg az Országgyűlést új eljárásra utasítja”.

Előzmény: andzsin (523)
ca vinton Creative Commons License 2007.06.07 0 0 598

én  tojást még nem kaptam, de könnygázt már igen! :-))

nézz körül a táborodban, van ott néhány kotlósnak látszó hölgyemény :-))

 

Halmai nem azért háborog, mert visszaszóltak, hanem azért mert butaságot szóltak vissza. Lassan kiderül, hogy az eddigi szent tehén AB is csak egy trágyaszagú kérődző!

Előzmény: Törölt nick (595)
sashimi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 597
Hm. Az AB egy testület. Ott a kisebbség tudomásul veszi, hogy alulmaradt. Amikor 97-ben megtámadtam a gyülekezési törvényt, az indítványom 6-4 arányban maradt alul.



Tudomásul véve.



Termeszetesen.

Az OVB is tudomasul veszi, hogy uj eljarast kell lefolytatniuk.
Erre kotelezi oket az AB dontese.


Előzmény: pernahajder (147)
Droopy Creative Commons License 2007.06.07 0 0 596

És ugyebár egy jogállamra az jellemző, hogy közjogi ügyekben csűrjük csavarjuk évekig, akadályozva egy alkotmányos jog érvényesülését.

 

Ha nem igy lenne jelenleg jogilag, akkor nem merult volna fel orbannal, hogy valtoztatni kell a ve-n hogy nepszavazasi ugyben is hasonloan a valasztasi ugyekhez szimpla masodfokkent mukodjon az AB. Mert jelenleg is valasztasi fellebbezeseknel ugye ecceruen megoldodik minden, a torveny szerint az ab efogad vagy elutasit es kesz. Ha a jogalkoto azt akarta volna, akkor nepszavazasi kerdesben is megtehette volna ugyanezt.

Előzmény: pernahajder (500)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.07 0 0 595
persze, mert Ágica felhivta a figyelmetek a rossz koleszterinre, nem? Dehát sokan nem sajnálják tőletek azt tojás formájában  sem. Én megátalkodottabb vagok, mert még a hideg vizet is sajnálom tőletek, nemhogy a tojást! Mégha kotlós lenne, esetleg. A visszabeszéléssel viszont cimet tévesztetteél, erre ti vagytok alergiások. Ahogy a halmai is  azért háborog, hogy az AB visszamerészelt szólni neki.  Mik nem történnek?
Előzmény: ca vinton (590)
cren Creative Commons License 2007.06.07 0 0 594

Segítek.

 

Ezt írtad arra a - kelepcének szánt - felvetésemre, hogy az AB tagjait a nép közvetlenül válassza: "A választópolgárnak képtelenség a döntéshez szükséges információt megadni. Az meg ugye képtelenség, hogy minden választásra jogosult állampolgár jogi diplomát szerezzen. És még ez sem lenne elég!"

 

Én ezt írtam: "Kedves pernahajder, asszem besétáltál a kelepcébe.:-)))) Miért gondolod, hogy ha az egyik kérdésben a választópolgárnak képtelenség a döntéshez szükséges információt megadni, akkor a másikban lehet? Közgazdasági, orvosi stb. diplomája mindenkinek lehet, csak jogi nem?"

 

Te ezt válaszoltad: "Nem látok kelepcét. De még csak hasonlót sem. Mitől orvosszakmai kérdés az, hogy legyen-e vizitdíj, vagy sem? Mitől neveléselméleti kérdés az, hogy legyen-e tandíj, vagy sem? Legfőképp pedig: hol írtam én olyat, hogy mindenkinek lehet orvosi, közgazdasági diplomája, csak jogi nem?"

 

Vagyis olyasmivel vitatkoztál (gyakori az ilyen a polfórumon), amit én nem állítottam (Nem írtam, hogy "orvosszakmai kérdés az, hogy legyen-e vizitdíj, vagy sem", és nem írtam, hogy "neveléselméleti kérdés az, hogy legyen-e tandíj, vagy sem". Legfőképpen pedig nem állítottam, hogy szerinted "mindenkinek lehet orvosi, közgazdasági diplomája, csak jogi nem". Sőt, arra utaltam, hogy nemcsak az "képtelenség, hogy minden választásra jogosult állampolgár jogi diplomát szerezzen", hanem az is, hogy közgazdasági, orvosi stb. diplomát szerezzen.) Mivel nem gondolom rólad, hogy szándékosan mellőzted az általam írottakat, ezért marad a lehetőség, hogy nem értetted azokat.

 

Térjünk a lényegre: Ha a nép szerinted nem képes a döntéshez szükséges információk és jogi diploma híján megítélni, hogy egy ember alkalmas-e alkotmánybírónak, akkor akármilyen szakirányú diploma és a döntéshez szükséges információk híján, hogyan képes bármilyen országos jelentőségű kérdésben - sőt lényegében akármilyenben - dönteni? Népszavazni akármiben szabad (még abban is, amit az alkotmány tilt), de alkotmánybírót nem szabad közvetlenül választani? Sőt, továbbmegyek: milyen alapon feltételezed, hogy az országgyűlési képviselők mindegyike rendelkezik az AB-tag megválasztásához - szerinted - szükséges jogi diplomával és kellő információval? Arról nem is beszélve, hogy csak azok között választhatnak - még a köztársasági elnökök esetében is - akik előzőleg a pártmutyik révén jelöltekké váltak.

 

Legyél következetes, ha az AB-tagok közvetlen választását ellenzed, akkor ellenezned kell a népszavazást bármilyen kérdésben.

 

 

Előzmény: pernahajder (582)
syllus Creative Commons License 2007.06.07 0 0 593

Halmaival kapcsolatban sajnos teljesen igazad van.

 

Adott egy szent tehén (az AB), aki eddig érinthetetlen volt, a kritikák leperegtek róla. Most van egy, a laikusokat is érdeklő ügy, ami valóban jogilag igen összetett, így sokkal finomabb kommunikációt igényelne. Halmaiban tényleg egyszerűen vulgarizál, ezzel csont nélkül beszáll a politikai közbeszédbe. Ez azért gáz, mert az AB szvsz valóban rossz döntést hozott, amit ott egyen meg a fene, volt már ilyen, meg lesz is, de magáról az AB-ról lehetne már valami értelmes vitát folytatni. Így persze esély sincs rá.

 

 

 

Előzmény: pernahajder (-)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.07 0 0 592

képtelenség, hogy minden választásra jogosult állampolgár jogi diplomát szerezzen. És még ez sem lenne elég!

 

Ezt látjuk a népszavazásra felterjesztett kérdések minőségéből...:}}

Sok-sok jogi dr. művelte...:}}

Nem kis százalékát még az oly megvetett AB is nettó hülyeségnek minősítette...:}}

Előzmény: pernahajder (567)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.07 0 0 591
Ezért kár volt tasztot ragadnod...:}}
Előzmény: Törölt nick (559)
ca vinton Creative Commons License 2007.06.07 0 0 590

igazad van.

mi itt kellemesen beszélgetünk, vitatkozunk, érvelgetünk, ti pedig menjetek fütyülni és tojásokart dobálni.

a tojás nem beszél vissza, az való nektek.

Előzmény: Törölt nick (581)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.07 0 0 589
Sajnos ebben nem lehet az ember biztos. De abban igen, hogy most nagyon "soknak" akarnak látszani és teremtenek ekkora cirkuszt és zsivajt. kezdik komoly veszélyben érezni magukat  és tudják, hogy nagy lesz a baj, ha az eü-ben nem sikerül kierőszakolni az akaratukat!
Előzmény: pernahajder (586)
Magic Horse Creative Commons License 2007.06.07 0 0 588
szerencse, hogy vannak olyan nick-ek és politikusok (főleg liberók), akik mindenkinél okosabbak, ha kell hülye az AB, a fidesz, hülye a nép, mindenki hülye, csak ők tévedhetetlenek
Előzmény: Törölt nick (581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!