Keresés

Részletes keresés

latsia1 Creative Commons License 2007.11.01 0 0 3277
Jó reggelt Lányok!

Ady Endre: HALOTTAK NAPJÁN

Halottja van mindannyiunknak,
Hisz percről-percre temetünk,
Vesztett remény mindenik percünk
És gyászmenet az életünk.
Sírhantolunk, gyászolunk mindig,
Temetkező szolgák vagyunk!
-- Dobjuk el a tettető álcát:
Ma gyásznap van, ma sírhatunk!

Annyi nyomor, annyi szenny, vétek
Undorít meg e sárgolyón...
Hulló levélt hányszor feledtet
A megváltó, a gyilkos ón!...
Óh, hányszor kell a sírra néznünk,
Hogy vigasztaljuk önmagunk --
-- Dobjuk el a tettető álcát:
Ma ünnep van, ma sírhatunk!...

1899 november 1

hebike50 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3276



Körtés- mézes clafoutis

puha vaj és liszt a forma kikenéséhez

kb. 75 dkg körte cikkekre vágva, hámozva
3/4 dl illatos méz
4 nagy tojás
10 dkg liszt
5 dkg cukor
1 csipet só
2,5 dl tej
6 dkg olvasztott kihűlt vaj
Egy 24 cm-es tortaformát kivajazok,lisztezek. A sütőt 200 fora előmelegítem.
A formát alufóliával alaposan körbebugyolálom, nehogy kifolyjon belőle a méz.
A körteszeleteket elrendezem a formában, meglocsolom a mézzel.
Félreteszek a cukorból 1 ekanállal, a többit elkeverem a liszttel és a sóval.Beleütök 3 tojássárgát és 1 egész tojást, beleöntöm a tejet, símára keverem. Végül gyorsan hozzádolgozom a vajat.
A megmaradt 3 tojásfehérjét 1 ek. cukorral keményre verem, és a tésztához forgatom. Ráöntöm a körtére.
A sütő középső rácsán kb. 30 perc alatt aranyszínűre sütöm. Kihűtöm.
A karamellhez 1 ek. cukrot és 1 kk. vizet mérsékelt tűzön felforrósítom. Keverni nem szabad, csak néha megrázni az edényt. 3-5 perc alatt aranybarna színű lesz, ekkor rácsurgatom a clafoutisra.

Hebike:én kb 1/2 kg körtét használtam.Nem tortaformában sütöttem, hanem kerámia gyümölcstorta formában, ami alá azért tettem egy tepsit, mert a massza nagyon megtöltötte a formát és féltem,hogy kifut, végül nem futott ki.Én nem tettem rá karamellt, mert nekünk már így is elég édes volt, mivel a körte is és a méz is jó édes.
Tényleg nagyon finom, kihűtve az igazi.A piskótatészta és a palacsinta keveréke.


Most hétvégére már újabb adagot rendelt a lányom.
hebike50 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3275
A kép meg lemaradt, de most hozom:


hebike50 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3274
Szép estét Lányok!

Lili- gyönyörű a pizzád!Jó sok mindent pakoltál te is rá.Ugye milyen fincsi, ha a szélébe is raksz sajtot?Én nagyooon szeretem.

Latsia- kislányod tündéri a kis ruhácskában, tényleg nem győzök ámulni,hogy fejlődik, és már cipő is a lábán....Hát kész högy!Na és a lovag ott vele szemben...nagyon aranyosak!

Zitasz-jókat főztél sütöttél, a spenótos canellonira még ment valami szósz is?
Hozom mindjárt a clafoutis receptet.

Náninéni- hmmm ez a karácsonyi terv, élmény olvasni!Én még csak fejben tervezem a dolgokat, de én is mindig túlteljesítek főzés terén, de hát nálam ez már mánia.Annyira szeretem csinálni és nagyon szeretek én is nagyon sokfélét készíteni,és szerintem ez most karácsonykor sem lesz másként.A listádból az én kedvenceim a Gyümölcsös minikalács,a Diós mákos kifli, na és a trüffel-ek!Ja és a mákos béles.Ezek nagyon ígéretesek, biztos hozod majd a recepteket.

Ildikó-Rolika is milyen nagyfiú, és már áll is?Én nagy tésztaimádó vagyok, olasz tészták különösen...Egy két hete vettem az Auchan-ban az olasz heteken különlegeseket, legalábbis számomra, majd lefotózom.Na és a káposztás tészta, hát ez az én "gyengém".Szerintem már itt is írtam, hogy az én családom nem szereti, illetve a középső lányom igen, de ő nem velünk lakik.Magam miatt pedig nem állok neki, pedig annnyira szeretem,hogy naponta meg tudnám enni. Most hétvégére talán jön a lánykám és akkor lehet hogy csinálok.Jó lehet így spagettival is!

Erika- spenótgratin de jó ötlet, még nem csináltam, de finom lehet.Na és a forró csoki...
Szorgalmasan mentem a receptjeidet és az adventi hetekben én is készítem.Advent vasárnapokon mindig sütök vmi finom sütit és akkor szoktunk forró csokizni, meg díszitgetni készülödni a karácsonyra, imádom...

Ma mászkálós napunk volt a legkisebb lányommal, mert őszi szünet van.Délután, amikor hazaértünk házi hamburgert készítettem neki, nagyon finom husival, sok zöldséggel, saját ketchuppal, sajttal.Ő is segített és miután délután még el kellett mennem, a hazatérő apukájának már ő készítette el, és este, mikor hazaértem férjem dícsérte a lánya "főztjét".




Jó éjszakát!
alchri Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3273
Alex már megszokta a különlétet, nagyon sokat dolgozik, szinte alig van otthon. Inkább nekem fura, hogy nincs velünk, lassan 1 éve lesz, hogy elköltözött.
Előzmény: latsia1 (3271)
alchri Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3272

Klárikám, akkor megbeszéltük, Te legközelebb besegítesz a pisztrángba, én meg Melinaki puszilgatásába, jó????:))))) A "puhácska pofácska" olvasásánál nagyon kedvet kaptam rá:)))

 

Olyan jó, hogy van két ilyen drága Tündére a topiknak, öröm látni a fejlödésüket és a kiegyensúlyozottságukat!

 

Előzmény: latsia1 (3271)
latsia1 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3271
Szép estét Lányok!

Ildikó nagyon édes a Kisfiad, elhiszem, hogy puszilgatod, nálunk is nonstop ez megy, imádom azt a kis puhácska pofácskát!:O)))
Finomakat főztél, hű az a hekk...nyammm. De hol van az állatkás táska?? vagy csak vak vagyok?:O)) Ja, vak vagyok, most már látom:O)))Öregszem, hülyülök, na!
Sült halat ettőnk salival és Töltikét, meg a Répás sütijét, nagyon jól főz-süt meg kell hagyni!

Erika, hogy érzi magát Alex külön? Jó, tudom, nincs egyedül, csak biztos fura neki, nem?
Máskor csak szólj, besegítek a pisztrángba, ha fogni nem is, de kóstolni igen!:O))
Chrinek minden jót, rendben lesz minden, meglátod! Jó lehet az Aldi akkor, hát itt nincs, nem is tudom So-ban van-e, de az ottani Lidl-t ismered....botrány:O)))

Andi látom a sütiken a hangsúly eddig és a neveik alapján nem is akármilyenek lesznek...hmmm!
É nem tudom hogy fogom csinálni, mert 20-én érkezünk majd ide Ciprusra...21-én jön az Anyukám, szóval lesz hajtás, na de majd D.m besegít a babázásba, szerencsémre nagyon jó partnere a kicsinek:O))

Én ma nem főztem, ahogy Ildikónak is írtam, D. anyukájáéknál ettünk.
Viszont csináltam egy finom és nagyon gyors halloween-es sütikét, megy is a kedvencek közé:O))

Tudom, még adós vagyok 2 képpel, holnap pótlom!;O)Helyette hoztam egy igazi görög édesség képét, tegnap este jelent meg ezzel a tállal a szomszédunk /nagyon jó fej egyébként/, búcsú volt a kistemplomnál és onnan hozta nekünk melegen...

Jó éjt Lányok!
alchri Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3270

Sziasztok, szép estét!

 

Andi, nálunk ez kb. fél évi adag lenne:)) Az idén én is örülök, hogy vendégek lesznek, kicsit jobban kiélhetem magam mint eddig, na de akkor sem ennyire mint Te. Nekem is titkos vágyam sokfajtát készíteni, de utána mindig csak azt hallgathatnám, hogy hízlalom öket:))

 

Lilikém,köszönöm, egyelöre nincs változás. Klári aranyos volt, felhívott, mert beszélt D.-vel és azt tanácsolták, hogy ne hagyjuk ennyiben, vizsgálják ki alaposan. Úgy is lesz, remélem pénteken rendel a fül-orr-gégész dokinö és tudok vele beszélni. Utána az erdélyi barátnöm is telefonált és ugyanazt mondta mint Klári, csak sajnos szomorú példával körítve, egy barátjuknál hasonló tünetek voltak és majdnem késö volt amikor kiderült, hogy mi a baja.... Férjem szerint semmiség az egész, de azért inkább minél elöbb zárjuk ki a legrosszabbat.

 

Ildikó, tüneményes Rolibaba, nagyon édes kisfiú!!!! Ez a tornacsuka meg haláli:))) Biztosan jól áll neki! Ildikó, ezeket a csodálatos kagylókat is Olaszországban vetted? Fantasztikusak! Táskáid is csinosak, a fehér nagy divat volt most a nyáron. Látom Te is kedveled a forrócsokit, mindjárt beírom a 3. receptet a füzetböl, ez sem rossz;))) Köszönöm a jókívánságot, nagyon remélem, hogy meggyógyul a gyerekem, már csak ezért is kellene, mert ennyien gondolnak rá;)

 

Ma a pisztráng kifogott rajtam, sajnos nem bírtam megenni az egészet. A spenótgratin csúcsfinom lett, többször is elkészítem.

Holnap Brassói lesz, férjem szeretné megsütni, a húst már 2 napja pácolom hozzá. Alex is jön.

 

Spenótgratin/alchri:

 

1 személyre:

 

20 deka mélyhütött spenót, 1 deci tejszín, 1 hagyma, 2 ek. zsemlemorzsa, 5 deka reszelt parmezán, só, bors

 

A spenótot forró vízben blansíroztam, majd leszürtem. A hagymát kockára vágtam és egy serpenyöben megdinszteltem, rádobtam a spenótot. Pár percig együtt sütöttem. Utána összekevertem a tejszínnel, a sajttal, a zsemlemorzsával, füszereztem, majd egy kis tüzálló tálba töltöttem és a sütöben pirosra sütöttem.

 

Forró csokoládé rumos meggyel/alchri:

 

6 deci sovány tej,10 deka keserücsoki, 1 deci tejszín, 2 tk. csokireszelék, 4 ek. lecsöpögtetett meggybefött, 4 ek. rum

 

A meggyet a rummal fél órát állni hagyni. A tejet egy kis lábosban a csokival felmelegíteni, egy habverövel habosra keverni. A rumos meggyet a rummal két csészébe osztani, a forró csokit ráönteni, tejszínnel és csokireszelékkel dekorálva tálalni.

alchri: természetesen rumosmeggy nélkül is elkészíthetö;)

 

 

 

 

 

 

Kellemes estét!

Náninéni Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3269

Szia Lilikém!:)

 

Itthon nem is mutatom meg a listát, mert csak vita lenne belőle! pedig mindig elmagyarázom, hogy nekem nem az ajándékokból áll a karácsony, nekem az az ünnep, ha nyugodtan tudok sütni-főzni. Persze sosem fogy el, de akkor is!:)

A főételeket a három napra gondoltam, nem egy napra. Lesznek vedégek is, úgyhogy azért valahogy csak fogynak majd az étkek!:O

Előzmény: litati (3264)
d.ildiko Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3268

 

 1. Anyukám székelykáposztája, naggyon finom!:o))

 

 2. Reszelt kakaós-túrós süti

 

 

 3. Szép nagy kagylókat vettem

 

 

 4. amiből lecsós kagylót készítettem, p.rizzsel

 

 

 5. Káposztás tésztám, most spagettivel:-)

 

 

 6. Tegnapi ebédünk: Rántott hekk, k.püré, cs.ubi

 

 

 7. Forró csoki
d.ildiko Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3267

Hoztam én is pár táskát, ha lesz időm, akkor hozok még.

 

 

 

 

 

 Ezt az állatkásat Rolcsi miatt vettem meg olaszban:o))

 

Nagyon szeretem az olasz tésztákat, pl. ezeket hoztam kintről--->

 

 

 

Ezt a De fonseca cipőcskét is onnan hoztuk:-)

 

d.ildiko Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3266

Szép estét!

 

Hoztam pár képet--->

 

 

 

d.ildiko Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3265

Az utolsó pár napot sikerült visszaolvasnom.

Fő a töltött káposztám, Rolcsi csicsikál, most tudok írni Nektek!

 

Klári, nagyon finomakat etettek a hétvégén és édesek a gyerkőcök!:o) Látom Nálatok is megy a pakolászás, ismerős a téma!:o))) Roli legújabb mániája, h. a számítógépet kapcsolgatja ki-be. Na, ha látnád a páromat, 1 percenként távolítja el a gyereket a géptől:o)) Sajna még hozzá tud férni, de már nem sokáig!:-)

Mit ettetek Anyóséknál?:-)

 

Erika, jobbulást Chrinek! Hmm, de guszta ez a bécsi pöri és a máglyarakás is! 1ik este én is készítettem forró csokit, köszi az ötletet!:o)

 

Felkelt a picikém, mennem kell megint, de hozok még képeket...

 

 

litati Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3264

Sziasztok.

 

Zita, finomakat gyártottál mostanában.

 

Vica, én is csinálok majd most valamelyik reggelire rántottát, nagyon jól néz ki.

 

Erika, jópofa halat vettél. Chrinek javulást kivánok!

 

NániAndi, nálunk ennyi sütemény cca egy évig lenne elég, még ha minden héten vendégek jönnének, akkor is. Nem is igazán értem, ki bír ennyi édességet megenni, még olvasni is sok. Ezek a főételek csak első estére lesznek?

Náninéni Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3263

Sziasztok!

 

Tegnap nekiálltam a karácsonyi menü tervezésének... A sorrend még nincs meg, csak nagyjából összeszedtem, hogy miket akarok elkészíteni. Hogy ebből mennyi valósul meg, az még a jövő zenéje...

 

Édességek, sütemények, torták: Amarettos-csokis aprósütemény, Gyümölcsös minikalács, Marcipános őzgerinc, Zserbó, Sárgabarackos falatok marcipánnal, Diós-mákos hókifli, Marcipános vaníliás kifli, Nagymacs mákos bélese, Whiskys trüffel, Vaníliás trüffel, Narancsos trüffel, Nutellás trüffel, Csokis trüffelgolyók, Angyalszemek, Ünnepi csokitorta, Citromos-sárgadinnyés biscotti, Amaretto golyók, Mozart golyók, Aszalt szilvás-mandulás fügesütemény, Tojásos, marcipános finomság, Angyalszárnyas muffin, Bejgli, Diós stangli, Mézes puszedli, Marcipános mogyorótorta

 

Leves: Diós szárnyaskrém leves

 

Fő-étel: Erdélyi töltött káposzta, Lazac lime-mártással

Karácsonyi előétel, Kesudiós-mozzarella falatok

alchri Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3262

Sziasztok:)

 

Klárikám, Chri állapota változatlan, ott van még ez a daganat szerüség a torkában. Férjem hívott és mesélte, hogy neki is volt hasonló 18 éves korában amikor bekerült a föiskolára. Kórházban kezelték, nála allergiára gyanakodtak, ugyanilyen gumó nött a torka mélyén.

 

Az Aldi csodaszép, hatalmas, majdnem kétszer akkora mint a Lidl amibe járok. Gyönyörü,gusztusos minden polc, a mélyhütöládák is, óriási a választék. Egyedül a zöldséges része nem olyan mint a Lidlben, pl. nem kaptam fokhagymát:( Meg a cukkinit és a padlizsánt hálóban árulják, nem darabonként. De sürün fogok járni, az biztos. Ma az összes pénztár nyitva volt, a nagy tömeg ellenére 10 perc alatt bevásároltam:)

Vettem 70 dekás lazacfilét paradicsomos,bazsalikomos bevonattal, meg szarvashúst kockára vágva. Mindezt nagyon kedvezö áron!

 

Ma ebédre Chri zöldborsófözeléket kívánt, sütök hozzá pár halfilét panírozva. Magamnak elövettem egy pici pisztrángot, spenótgratint készítek hozzá valószínü. A halat meg fóliába csomagolva sütöm meg, füszervajjal megkenve.

 

Ildikó, örülök, hogy látlak, várom a képeket Rolikáról!

 

Szép napot Mindenkinek!

d.ildiko Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3261

Szép reggelt Lányok!

 

Megpróbálok visszaolvasni, aztán jövök, bár a kis hercegem nem nagyon enged! Amikor szeretnék kicsit leülni és írogatni, akkor is rohannom kell Hozzá, mert mindig csinál valamit:o)))) Most pl. a tv zsinórját ráncigálja, húúúú, megyek is... A haragom persze, ami nem is igazi, 1 pillanat alatt elpárolog, csak ölelgetem és csókolgatom a fiamat:o))

 

Hozok képeket is, az elmúlt napok étkeiről és a kicsikémről is!:-)

latsia1 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3260
Szép napot Lányok!

Nekem már sül a Halloween-es sütőtökös sütim, ebédre viszont anyósomékhoz megyünk majd, úgyhogy főzni lehet, hogy ma nem főzök, bár vacsorára már kinéztem egy csirkés recit....majd meglátjuk;O)

Erika, remélem Chri jobban van már, gyors gyógyulást neki! Én még sosem voltam Aldi-ban, milyen?

Vica, mi egymásközt a férjemmel magyarul beszélünk, ugyanis ő megtanult akkor, amikor megismerkedtünk, és mivel szívügye Magyarország, nem akarja elfelejteni a magyar nyelvet. Így nekem jóval nehezebb volt viszont görögül megtanulnom, nem is beszélek még tökéletesen, de azért eladni már nem lehet:O))) Viszont olvasni hamarabb tudtam görögül, minthogy megértettem volna, hogy mit is olvasok!:O)))
Melinakival eddig magyarul beszéltünk, csak anyósomék szóltak görögül hozzá, de mivel itt fog oviba és suliba járni majd mostantól inkább mi is a görögöt nyomjuk és ha abban már megérti azt, amit az ő szintjén tudnia kell, akkor folytatom én a magyart vele, de akkor jobb ha már csak én. Hogy jól vagy rosszul csináljuk-e nem tudom, de vannak ismerőseink is vegyesházasságban, és nekik ez a módszer nagyon bevált...
Jól néz ki a "talált" lecsó is, na de a rántotta is bejön nekem, ha maradt egy kicsike...
Egyébként nagyon jó vagyok, megérdemlem a macit!!!:O))

Na jött egy úthenger, felkeltette a gyereket, mennem kell, majd jövök és folytatom, csók!




alchri Creative Commons License 2007.10.30 0 0 3259

Szép estét Lányok:)

 

Köszönöm a jókívánságokat! Sajnos semmi újat nem tudok mondani, a dokik nem tudják mi ez. A CT szerencsére semmit nem mutatott ki. Most tovább kell sajnos az antibiotikumot szedni és a jövö héten mégegyszer megnézik. Láza nincsen. Holnap már megint megy a suliba, azt nem kérdezte meg, hogy énekelhet-e vele, de férjem szerint inkább kímélnie kéne most a torkát.

 

Zita, nagyon gusztán néz ki minden, spenótos canelloni nekem jöhetne;)

 

Vica, ez a lecsó....finoooom! Mi itthon magyarul beszélünk, mivel a férjem is magyar;) A gyerekekkel kezdettöl fogva magyarul beszéltünk, nem tudtam volna németül gügyögni velük amikor picik voltak. Ök egymásközt is magyarul beszélnek.

 

Ma este sushit ettünk, a Lidlben ázsiai napok voltak, ott vettem mélyfagyasztva. Chri is szereti és a torka is jól bírta;)

 

Holnap nyílik egy Aldi a közelünkben, elmegyek megnézem milyen akciókkal köszöntik a vevöket;)

 

Jó éjszakát Mindenkinek!

KicsiVica Creative Commons License 2007.10.30 0 0 3258

Szép estét!

 

Erika! Látom neked tényleg sokkal több fűszered van. Jól néz ki ez a bécsi pörkölt is, meg a máglyarakás is. Remélem Chrinek nincs komoly baja.

 

Klári! Még vacsora után is veszélyes ennyi finomságot nézni. Tudnék válogatni. Már akartam többször kérdezni, Tőled is meg Erikától is, hogy milyen nyelven beszéltek a gyerekekkel, illetve a párotokkal....persze ha nem titok. /pirul a kis kiváncsi/ Amúgy mindenből nagyon szívesen postázok nektek. A Mézesmackó százforintos boltból van, de ha jól viselkedsz és tényleg szeretnél, akkor lesz neked is;):DDDDD A lányod olyan ebben a fehér ruhácskában, mint egy kis menyasszony, azért anya is nagyon csinos;)

 

Lili! Nagyon ínycsiklandóan néz ki a pizzád.

 

Andi! Nem lesz meleg nyáron a sötétkék autó?

 

Rágica! Le a kalappal az ablakpucolási teljesítményed előtt. Nekünk igazából csak két ablakunk van az sem komoly méret, de még ennek sincs kedvem neki állni.

 

Zita! A képek tanulsága szerint te sem unatkozni jársz a konyhádba.

 

Tegnap a KMT (ki mit talál) alapon történt a vacsora. Ma reggelire viszont készítettem szalonnás, lilahagymás tojásrántottát. Vacsorára pedig lecsót. Ime képekben:

 

Előzmény: alchri (3241)
zitasz Creative Commons License 2007.10.30 0 0 3257

Sziasztok!

 

Na, végre valahára hoztam pár elmaradt képet: tortilla cukkinis-gombás töltelékkel, rozsos zsemlék (na, erről csak nyersen van kép), és a vasárnapi spenótos canelloni -jelentem ezennel minden elmaradásomat pótoltam :)

 

Erika -  jobbulást Chrinek! Finom lehetett a pörkölt! jó ez a fűszerpolc, így azért könnyebb megtalálni, ami éppen kell. Nekem az eredeti zacskókban vannak, és az pedig egy cipősdobozban a szekrényben, egy külön polcon. Anyunál is így volt otthon, ezért nekem evidens volt ez a megoldás! :))

 

Klári- Melina nagyon csini ebben a ruhában! És a mamája is;) nagyon sok finomság volt, ahogy így elnézem a részleteket! és az almáspite meg csak egyszerűen nyamm!! :)

 

Lili - azért így is biztosan finom volt a pizza!

 

hebike - beírnád a clafouti receptet?

 

Vicus - te megint nem unatkoztál a konyhában! :)

 

Náninéni - csokis kuglóf nagyon guszta! és a husi is!!

 

További szép napot mindnekinek!

alchri Creative Commons License 2007.10.30 0 0 3256

Sziasztok:)

 

Hebike, Lili, köszönöm a jókívánságokat, rám is fér, mert már kezdek bedilizni itthon. A gyerek nem akarta, hogy elmenjek vele, jó, meg is értem, nagyfiú már, de most itthon rágom a kefét. Sms-ben tudósít, most éppen ct-re vár, mivel nem tudják, hogy mandula-e vagy egy ciszta a nyirokcsomón. Egyiksem lenne jó:(

 

Hebike,ablakpucolásért nem irigyellek! Gyönyörüen néz ki ez a juharszirupos csirke!!! Most egyelöre én nem fözök, majd csak az ünnepnap legközelebb. Chrit nem tudom ehet-e a napokban, férjem meg elutazott.

 

Lili, a maradék pizzatésztát esetleg 2 centis virslidarabokkal vagy füszerezett fetával megtöltve megsütheted kis harapnivalóknak.

 

 

litati Creative Commons License 2007.10.30 0 0 3255
Jó reggelt!

 

Klári, a gyerekek gyönyörüek. Olyan aranyos a kis Melinaki ebben a ruhácskában! Sok finomságot ettettek. A baklava rajta van a képeken? Csak nem azok a kiflik azok? Mert nekem is csak az a bajom a baklavával, hogy túl édes.

Köszönöm, a pizza receptem nagyon jó volt, isteni volt az egész, csak én lehettem béna. Nekem is SIEMENS sütőm van, és eddig nem volt gond, most valószinüleg nem kellett volna a legalsó polcra tenni 220 fokon, de hát ezt irta a tüzhelyhez mellékelt utmutatás. Hát mindent ők sem tudhatnak. Igaz, hogy az utmutatás csak 15 perc sütést ír, én meg 25 percig sütöttem, mert elég vastag volt a tészta (mi vastag tésztával szeretjük), és a tésztának kellett is ennyi, pont jó puha lett, 15 perc után meg szerintem nyers maradt volna. Azt már megfigyeltem, hogy akkor és ott marad nekem nyers az alja, amikor teszek az aljára egy vízzel teli tálkát (kelt tésztáknál), hát fölötte nyers marad. Az utóbbi időben már nem is teszek.

 

Erika, Chrinek mielőbbi gyógyulást!

 

Lányok, maradt még nyers pizzatészta, azzal mit lehetne ma kezdeni?

 

 

rágica Creative Commons License 2007.10.30 0 0 3254
Szép, jó reggelt kívánok Mindenkinek!
Klári!
Hogy micsoda bulin voltatok?! Melinaki tündéri kislány! Nagyon édesek ott ketten a képen! Jó volt látni Téged is!
A csirkés receptjeidet mentettem. Tegnap visszaböngésztem a fórumot, mert volt egy időszak,amikor csak olvastam, és nem volt időm menteni a recepteket. Találtam 2 fotót, amihez nem leltem a receptet. Megkaphatnám?
Erika!
Én is hallottam már erről a mandula visszanövésről. Nagyon sajnálom, remélem azért egyszerűbb lesz a gyógyulás! Minden jót Chrinek! Tehetséges és mellette nagyon szép fiad van!
Andi!
Remélem jól döntesz autó ügyben! Mert ugye ez nem olyan, hogy majd veszek egy másik színűt is, ha ez nem tetszik. Szerintem a kék nagyon elegáns szín, bár roppant kényes.

Tegnap én nagyon ügyes kislány voltam. Megpucoltam az összes ablakot. Volt belőle bőven, egész nap azt csutakoltam. Persze a függönyöket is lemostam. (Hogy mennyivel világosabb lett a lakásban?! Pirul!)
Ma pedig konyhai sika-mika lesz. Van még zöldborsó levesem, a férjem csak egy kis sajtos tésztát kért, így bőven van időm tenni-venni.
Szabolcs este jön haza, mert csak a szerdát kapták meg őszi szünetnek, akkorra majd sütök egy kis tejes pitét. Norbi pedig csak holnap, mert ő az estin ugye késő estig van.
Holnapra már kitaláltam, hogy húsleves lesz, és valószínűleg meggyes mákos gombócot főzök. Most, hogy megtanultam gombócot csinálni, be kell pótolni a húszegynéhány évet! Szerencsére nem bánják a fiúk. Csak Szabolcs morog, mert szerinte túl kevés benne a hús. Majd neki belecsempészek megint valami húsost.
Legyen szép napotok!
Klári! Itt vannak a képek.
- Juharszirupos csirke
- Halálosan finom csokis, mogyorós szelet

alchri Creative Commons License 2007.10.30 0 0 3253

Sziasztok, jó reggelt!

 

Chri ma reggel kórházba megy, a fül-orr-gégészeti ambulanciára. Teljesen úgy néz ki, mintha visszanött volna baloldalt a mandulája és az most tüszös lett. 4 éves korában operálták ki, de egy sebész barátunk szerint ritkán elöfordulhat, hogy visszanö. Nagyon aggódom, egy mandulamütét most igazán nem hiányozna, nagy kiesést is jelentene a tanulmányában.

 

Klárikám,mindjárt írom a pontos receptet. Fantasztikus finomakat föztél, gyönyörüen néz ki minden! Abban a füzetben amiben Tim Mälzer máglyarakása is van, olvastam egy pont ilyen ragacsos csirkeszárnyas receptet, már meg is vettem hozzá a szárnyakat, de megvárom míg Chri meggyógyul. Micsoda szépséges süteményekkel kényeztettek Benneteket! Melinaki írtó cuki a kis ruhájában, nagyon édesek vagytok együtt a képen;)

 

Lili, jól néz ki ez a pizza nagyon! Az én sütöm egyenletesen süt alulról felülröl, viszont a tepsi hátsó része sül meg elöbb.

 

Bécsi pörkölt/alchri:

 

60 deka marhahús, 40 deka hagyma, 2 gerezd fokhagyma, 2-3 színes paprika / sárga,zöld, pisros/ 1 deci bor vagy víz, 40 deka krumpli, só, bors, pirospaprika,olaj

 

A marhahúst kockákra vágtam és az olajon egy lábosban megpiritottam. Amikor barna szaftja lett, rádobtam a karikára vágott hagymát, a csíkokra vágott paprikát és a fokhagymát. Jól összekevertem és 10-15 percig sütöttem. Utána füszereztem és beleöntöttem a bort. Lefedve 1 órát föztem. Utána beledobtam a kockára vágott krumplit és készre föztem.

alchri: több folyadékot igényelt, amikor a krumplit tettem rá, öntöttem egy deci vizet bele. Így is sürü leve lett. Nagyon finom!

 

Szép napot Mindenkinek!

Náninéni Creative Commons License 2007.10.30 0 0 3252

Szia Klári!!:))))))))))

 

Már nem tudtuk elképzelni, hogy mi történt Veletek!:O Örülünk, hogy újra itt vagy!:)

Én személy szerint külön köszönöm a csirkeszárnyas recepteket, nagyon szeretjük, főként Kentucky-san!:)))))))

 

Most délelőtt megyek megint az autószalonba, viszem a jányom is magammal és próbavezetek!:) Majd beszámolok! Még azon egyalok, hogy biztos-e, hogy sötétkék metál színűt szeretnék-e... Lehet, hogy ma még átváltoztatom a színt...

Előzmény: latsia1 (3251)
latsia1 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 3251
És akkor egy pár finomság, amikkel kedveskedtek nekünk....készen vett és házi egyaránt. Volt még más étel is, de már meguntam a fényképezést:O))

Legyen szép napotok!

latsia1 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 3250
Jó reggelt Lányok!

Lilikém, ne hidd, nagyon hamar megvolt minden, igaz addig D. volt a bébicsősz, mert már ien aktívan venné ki a részét a gyerek a konyhai teendőknek, ha hagynám!:O)))
Úgyis mint mosogatógép kipakolás, fiók-kihuzogatás, morzsa-felszedés egyenként egy ujjal....:O))
Nem tudom miért éghetet meg a pizzád alja, nem ismerem a Stahl receptet, én mindig a Jamie Oliver pizzáját sütöm és attól függően, hogy vastag vagy vékony tésztát akarok hagyom kelni, vagy nem. ha érdekel, beírom Neked a receotjét.
Viszont most vettem egy olyan pizzasütő lapot, ami alul lukacsos, ki fogom próbálni, kíváncsi vagyok lesz-e különbség?
Egyébként én meg most pont azon szenvedek, hogy ez a sütő nem süt alul /sose láttam ilyet, pedig Siemens/ és így a már kész sütinek nyers marad az alja, vissza kell tenni a sütőbe letakarva és tovább sütögetni.....úgyhogy össze kellene adni a Te és az én sütőmet és osztani 2-vel, hátha akkor jól járnánk:O)))

Hoztam képet a szombati buliról, csináltam egy pár fotót a kajákról is. A Baklava annyira isteni volt és olyan jópofa így feltekerve, hogy begyűjtöm a recepetjét, mert nem volt olyan túlédes szotyogós....ezért is ízlett nekem és a többieknek nem nagyon!:O))

1. az Ünnepelt - Christos
2. az egyik meghívott - Melinaki selyemben:)
3. édeskettes
4. dekoráció
5. torta
6. estefelé húvösödik, már kardigánban



Előzmény: litati (3249)
litati Creative Commons License 2007.10.29 0 0 3249

Huuu, Klári, de sok gyönyörüség!!! És ezt mind Te csináltad? azért ezzel volt egy kis munka.

 

Én ma pizzát csináltam. Most a Stahl-féle recept alapján. Finom volt, csak odaégett az alja, azt nem ettük. Sok finomsággal megraktam (szalámi, sült szalonna, kukorisa, hagyma, oljbogyó, paradicsom stb.), sajttal megszórtam, a szélébe is tettem sajtot és nagyon jó lett az íze. De azért bosszant ez az alja. Nem is igazán értem, nálam még nem is volt ilyen soha (pl. a süteményeknél ha volt is néha probléma az aljával, inkább az, hogy nyers maradt).

Előzmény: latsia1 (3247)
latsia1 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 3248

Visszaolvastam!:O)

Erika, én szívesen venném a Pincepörkölted receptjét, mert nagyon jól néz ki!!! De ahogy látom, Tim is kitett magáért!:O)
Mi a frappét isszuk Baileys-szel, az sem rossz:O)) Na de ahogy látom Te sem veted meg az édes életet ezekkel a csokisálmokkal, hű de innám, még így a melegben is!!

Lili, ha nem rajong a Férjed a Bundáskenyérért, én szívesen helyet cserélek vele az asztalnál, amikor az a menü!:O)) Köszi a receptet a káposztához, a gerslit meg majd meglesem!

Hebike, hogy készült a Halad? Írtó guszta!!! Na meg a Clafoutis is!

Hinnye Vicus, már megint jó kis ellátásotok van!!! Ilyen sorrendben kérném postázni,jó?:O)) Honnan van az a Mézesmackó???? Műanyag itt is van, tuti lopkovic Mo-ról, de ileyn üveget sehol nem láttam!!!!! Hol szerezted Te szerencse lánya, tök cuki!!!!!

Nániandi, az a kuglóf...anyáám de szép!!!! Az a ropogüs kacsacomb....már érzem is az ízét, köszi a recepteket!!!

Zitasz, te már nagyon adós vagy képekkel ám!;O))

Flixi, a gyalogkakukk semmi hozzád képest, de még így futtában is jó látni Téged!
Martinra meg ne haragudj, csak feldobta kicsit a tapéta színét!:O))) Tudod, a kibicek semmi sem drága:)))

Jó éjt lányok, én majd holnap folytatom a képfelrakást.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!