Keresés

Részletes keresés

HG4I Creative Commons License 2008.01.28 0 0 20
Hiába szerzel készüléket. Kevés...., az biz' csak egy darab "vas", önmagában használhatatlan.
V.ö.: egy GSM telefon SIM kártya nélkül (vagy lejárt, kitiltott SIM-el...).

Aki ilyen hirdetést fölad, annak halvány dunsztja sincs az egészről....
Előzmény: panabubus (17)
HG4I Creative Commons License 2008.01.28 0 0 19
Erre a célra (is) alkalmatlan...
A digitális adásokat nem lehet analóg eszközzel scannelni... :(
Pedig a TETRA is trönkölt (nyalábolt) módusú... :)

üdv itt.
Előzmény: panabubus (18)
panabubus Creative Commons License 2008.01.28 0 0 18
Kissé megkésve nektek is BUÉK. (január van még éppen)
Ha már ide "irányítottál". Amit köszi különben.
Egy kérdés frissiben, és csak kizárólag technikai szempontból:
Van egy RadioSchack Pro92-es scanner. Abban van egy pár digitális funkció, habár imkább a trunking-system vonatkozásában. Az jelen topik vonatkozásában egyáltalán nem "játszhat"?
Előzmény: HG4I (16)
panabubus Creative Commons License 2008.01.28 0 0 17
Szia! Gondolom, már ennyi idő után "bottal lehetne ütni a nyomukat..." Kár hogy most tévedtem erre :-(
Előzmény: kabelfekteto2 (3)
HG4I Creative Commons License 2008.01.02 0 0 16
Úgy legyen! :)))
BÚÉK!

Előzmény: Zümi 31 (15)
Zümi 31 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 15
Nemsokára találkozunk személyesen :-D
Majd akkor meg érted hogy nem csak egy felelőtlen ígéret volt a részemről.
Előzmény: HG4I (13)
Zümi 31 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 14
Szerintem nem baj....
Előzmény: HG4I (13)
HG4I Creative Commons License 2007.12.10 0 0 13
Már 4 hónap is eltelik lassacskán...
Előzmény: Zümi 31 (7)
No!Kia? Creative Commons License 2007.08.23 0 0 12
Nem én írtam a cikket.
Előzmény: HG4I (11)
HG4I Creative Commons License 2007.08.23 0 0 11

Hmmmmmm.....

Nagy szaktudor lehetsz...

Idézed, írod:

"mindenféle térerő nélkül is működnek"

 

Jó nagy marhaság: semmilyen rádióberendezés sem működhet térerő nélkül...

"A TETRA telefonok ugyanis rádiós adó-vevőként is képesek üzemelni"

Hmmmm....

És még miként??? Mondjuk húsdarálóként? A TETRA nem egy trönkölt rádiórendszer, amelyben felhasználói végeberendezésként adóvevők működnek?

Amire te gondoltál, az az úgynevezett DMO mód.

Eredetileg a gyártó arra az esetre alakította ki ezt a hagyományos félduplex rádió módot is, ha nem ér el egyetlen cellát sem az eszköz.Ekkor teljesen hagyományos csoportkommunikációs üzemben dolgozik az eszköz.

Átkapcsolása azonban nem automatikus. Előre fel kell programozni (a módot is, a frekvenciát is és a többi paramétert is).
Mintha nem lenne előrelépés a hagyományoshoz képest....
A "központ" semmit sem hall a forgalmazásból....

Nagy freményt fűztek a nagyobb diplomata táskányi hordozható, mkompakt átjátszók alkalmazásához, azonban kútba esett. Képzeljük el az azbesztruhába öltözött tűzoltót, amint egy műanyag bőröndöt cipel a tűzben, hogy tudjon rádiózni.... Hahahaha! A marhák! (Mármint azok akik meg akarták győzni a felhasználókat ennek célszerűségéről....)
Méltán merev elutasítást kaptak. Ráadásul a táskák nem por-, víz- és tűznemtesek...

Kicsit jobb a helyzet a SAGEM gyártmányú eszközökkel (még csak próbaüzemben vannak, de később /2008-2009-től/ ez képezi majd a kézi készülékállomány törzsét).
Ugyanis minden egyes kézi rádió automatikusan (ha engedélyezve van) mini átjátszóként is üzemel.....
Vagyis nem kell DMO módban rádiózni és a teljes csoport is együtt marad, a "központ" is hall mindent.

Ilyenkor a készülékek egymással állnak közvetlen rádiós kapcsolatban, amely telefonhíváshoz ugyan kevés, de azonnali, hang alapú, üzenetváltáshoz elegendő.

 

Toptális képzavar. A mondat első állító fele így igaz. A magyarázó közbevetett félmondat butaság. Milyen telefonhívásról beszélünk???? A TETRA (mint protokoll)csoportkommunkikációra való, ebben különbözik leginkább a GSM technológiától, amely alapvetően pont-pont közötti címzett hívásokat támogatja.

Vagyis: nem tárcsázunk, hanem PTT-t nyomunk és (közel) azonos időben a csoport minden tagja (lehet akár több száz rádióból álló csoport is!) csak engem hall.

Semmiféle telefonhívás nincs....

Illetve: lehet személyes beszélgetésre hívni bárkit (a telefonos tárcsázáshoz hasonló kiválasztással), de az megint egy másik zene, nem mindenkinek van engedélyezve, mert minden beszélgetés külön csatornát foglal, spórolni kell vele.

 

 

Hmmm....

 

Egy rövid bekezdésben ennyi marhaságot egybegyűjteni - nívó díjat érdemel!

 


Na, mindegy.


üdv.

Előzmény: No!Kia? (10)
No!Kia? Creative Commons License 2007.08.22 0 0 10

Mi a helyzet egy bánya, barlang mentés, vagy pincetűz esetén?

 

A rendszer és a készülékek legnagyobb előnye, hogy mindenféle térerő nélkül is működnek. A TETRA telefonok ugyanis rádiós adó-vevőként is képesek üzemelni, amely igen hasznos lehet például egy olyan akció során, amely mondjuk egy pincében zajlik. Ilyenkor a készülékek egymással állnak közvetlen rádiós kapcsolatban, amely telefonhíváshoz ugyan kevés, de azonnali, hang alapú, üzenetváltáshoz elegendő.

 

http://mobilarena.hu/cikkek/2006-11-21/eads_thr880i_es_tetra/oldal_5.html

Előzmény: Zümi 31 (9)
Zümi 31 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 9
Mi a helyzet egy bánya, barlang mentés, vagy pincetűz esetén?
Ezekben a helyzetekben is fényévek vannak?
A BS 4. teljesen ismeretlen volt a felhasználók számára. Néha 2-300 méterre keresgették egymást a tűzoltók és rendőrök. Pedig az országos együtt müködési csatorna a rádiókban benne volt.
Termen belül árnyékolva pl őrezred?

Előzmény: No!Kia? (8)
No!Kia? Creative Commons License 2007.08.20 0 0 8

Nézzük hogy is néztek ki az egyes szervek kommunikációs rendszerei a Tetra előtt:

 

Rendőrség:

van házon belül több egymással sem kompatibilis rendszer, szimplex CR, BS stb,félduplex XA, stb és a duplexek MRKB. Akár két kerület között sem kompatibilisek egymással. Ezek akár megyénként is változó minőségűek, néhány megyében katasztrofális műszaki állapotú átjátszókkal. Kézirádiós lefedettség néhol csak 50 százalékos.Nem a rádiók miatt rossz a rendszer sok helyen, szakember sincs mindenhol aki értene hozzá. Van ahol a fele rádió ugyanazt a select 5 öt küldi ki ptt nyomáskor, iszonyatos löketdifferenciákkal, stb.
Van ahol a szomszéd megye csatornája sincs beleprogramozva a rádióba, próbáljon meg kommunikálni a lopott autó után száguldás közben mikor átlépi a megyehatárt.
( mentségükre legyen, annyi pénzért nem kell komoly szakemberek között keresgélni most már)


Tűzoltók: abból a rendszerből a CC csatornákon amit lehet kihoztak, vidéken szimplex az egész, többet ne várjunk tőle.

Katasztrófavédelem: igazán egyedi, sokat tudó semmivel nem kompatibilis rendszer magas üzemeltetési költséggel.


Mentők: legalább egy egységes motorola rendszer szakemberek által megcsinálva, szerintem kevés átjátszóval,de ez csak anyagiak miatt van , más baja nincs.


BV.: a rendőrökét használják, házon belül szimplex.
Határőr: aránylag jó rendszer aránylag jól megépítve(select5, ctcss, stb)

 

 

Azért a hibái ellenére ezeknél a Tetra fényévekkel jobb!

Zümi 31 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 7
Üdv!
Érdekes téma. Csak nehezen találtam ide. Szerintem más is igy van ezzel.
Van észrevételem, pontosabban nem is nekem hanem felhasználói ill. leendő felhasználói körökből.
Ezeket nem sokára le íróm, és nem 3 hónap múlva. :-)
Előzmény: No!Kia? (-)
HG4I Creative Commons License 2007.07.23 0 0 6
Nem veszem sehonnan....
Nagyon sok szálon (topikok, lev. listák, sajtófigyelőzés, személyes kapcsolatok, stb.) "rajta vagyok" a témán, de lanyha a "forgalom"....
Ennyi.
Előzmény: OPi (5)
OPi Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5
"Valószínűleg keveseket érdekel a téma."
- ezt meg honnan a csudából veszed? :-))))
Előzmény: HG4I (2)
HG4I Creative Commons License 2007.07.23 0 0 4
Úgy látom a két havi gyakoriságú bepillantásom a topikba túl sűrű.....
Legközelebb 3 hónap múlva visszanézek.

Pontosan akkora az érdeklődés itt, mint amennyire az EDR-t manapság vidéken használják.

üdv.
kabelfekteto2 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 3

Kaptam angliábol 2 db Nokia THR 850 es készüléket.
Telejesen jó állapotba vannak. nem törött nem sérült. és szeretném eladni mert én ugy se használom, meg nincs is mire. 15.000 Ft lenne az ára a két készüléknek.

Nem lopott, rendes szép állapotban van.

 

Skype: szecso_lr

Előzmény: HG4I (2)
HG4I Creative Commons License 2007.03.22 0 0 2
Lesújtó a topik passzivitása.
Valószínűleg keveseket érdekel a téma.

Kár.

Nekem a címadó trönkölt rádióhálózatról van ugyanilyen rossz véleményem.
De ez más kérdés.

üdv, kíváncsian várom a topik további folyását....
No!Kia? Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1
?
Előzmény: sneci (0)
sneci Creative Commons License 2007.02.08 0 0 0
A 0-ra senki se gondolt.
Előzmény: No!Kia? (-)
No!Kia? Creative Commons License 2007.02.08 0 0 topiknyitó

Egy tűzoltónak, egy katasztrófavédelmi szakembernek, vagy egy rendőrnek igenis fontos, hogy bármikor, bármilyen helyzetben elérhesse a társait, erre a GSM alkalmatlan. Ráadásul fent említett szervek kommunikációját már csak biztonsági okokból sem lett volna tanácsos felengedni a publikus hálózatokra, nem is beszélve a hagyományos mobilhálózatokban kissé nehézkesen megoldható lokalizációs feladatokról.

  </P>

A mobilarena.hu oldalain "EADS THR880i és a TETRA" címmel cikk/teszt jelent meg (olvasd: http://mobilarena.hu/cikkek/2006-11-21/eads_thr880i_es_tetra/ ) a hazai TETRA rendszerről (magyar neve: EDR, azaz Egységes Digitális Rádiótávközlő Rendszer) és a Nokia THR-880 készülékéről.

Vélemények?</P>

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!