Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2017.12.13 0 0 2898

Mi ez és mire való?

Előzmény: FBenyó (2897)
FBenyó Creative Commons License 2017.12.13 0 0 2897
bord444 Creative Commons License 2017.12.04 0 0 2896

Ha átdugtad a gépbe , indítsd újra a modemet,hátha úgy jó lesz.

Előzmény: shaggy86 (2892)
v_lacika Creative Commons License 2017.12.03 0 0 2895

lehet hogy a halo kártyával van a gond ha a patch kábel bedugasara sem vilagit semmi.de persze csak talalgatok.

Előzmény: shaggy86 (2892)
v_lacika Creative Commons License 2017.12.03 0 0 2894

szerintem a gépével lehet a gond nem?mert ha a kábel lenne rossz akkor az ip tv sem műkődne neki.persze ez csak egy észrevétel.

Előzmény: blg (2893)
blg Creative Commons License 2017.12.03 0 0 2893

ne várd, hogy ezt majd a switch varázsütésre megjavítja. most is működnie kéne. valami gond van a kábellel vagy a gépeddel

Előzmény: shaggy86 (2892)
shaggy86 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 2892

Egyebkent az miert van ha a kabelt beledugom a gepbe (amit regen is erre hasznaltsm mig a telekomosok nem raktak iptvre) nincs net es nem is erzekeli a gep h be lenne dugva es a modemen sem vilagit semmilyen lampa de ha visszadugom a tvre akkor meg minden jo? Szoval megoldja a gondom a switch?

Előzmény: blg (2890)
shaggy86 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 2891

Értem köszönöm akkor én is ilyet veszek amit linkeltél ha neked bevált.

És akkor ugyan azt a sebességet leadja a netre és mellette még tv-m is lesz?

Előzmény: blg (2890)
blg Creative Commons License 2017.12.03 0 0 2890

IGMP snooping-ra képes switch-et vegyél, ez fontos!

én ilyet vettem, és működik: http://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-4763_TL-SG105.html

Előzmény: shaggy86 (2888)
pajaci Creative Commons License 2017.12.02 0 0 2889

A router jó megoldás.

Előzmény: shaggy86 (2888)
shaggy86 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 2888

sziasztok!

 

Pár hete bekötésre került az iptv 3 boxot tettek be plusz az internet.

A gondom annyi mivel nem voltam itthon és nem tudtam h csináljak nekem már volt egy utp kábel kihúzva a szobába erről ment az internet és abba a szobába is került egy box és mivel nem tudtam így felhasználták a boxhoz így azon a gépen nincs net.

A kérdésem az lenne, hogy nem lehet esetleg ide beiktatni valami routert vagy switchet vagy valamit h a kábelen keresztül legyen net és tv is?

Wifi nem nagyon megoldás már próbáltam messze van a t-home routertől.

Optikát húztak ki sagemcom F@st 5655v2 AC routert tettek be ha jól olvasom a nevét.

-Smiley- Creative Commons License 2017.11.20 0 0 2887

Köszi az infót. Hát remélem hogy ez lehet a háttérben. 

Előzmény: bord444 (2886)
bord444 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 2886

Csütörtök éjszaka hálózatfejlesztés,karbantartás volt a thome-nál,éjszaka 2-3 óráig nem tudott csatlakozni a modem.Azt hittem elromlott ,de utána rákerestem a honlapjukon és írták,hogy karbantartás 0-5 óra között.Valószínű ez okozhatta a gondot,általában karbantartás után furcsa dolgok történnek.Nálunk 3 éve az egyik ilyen karbantartás óta nem lehet kikapcsolni 2 beltérit,illetve csak a hátulján a kapcsolóval.A szerelő mondta,hogy a szoftverfrissítés miatt van,és hogy már ilyen marad:)Ha kicsit visszaolvasol 2873-as hozzászólás,ott a wifi ment el.Valószínűleg a tv-d hdmi portjai jók,szóval ha a tv szerelő kicseréli kb 20000ft-ért akkor is ugyanaz lesz a baja.Próbálj meg más eszközt is rákötni hdmi-vel pl laptop-ot,szerintem működni fog. Ha sikerül aktiválna a másik hdmi portot gondolom az is szaggatni fog.A thome vélhetően kapott pár száz telefont ,azoktól akiknek hasonló tipusú tv-je van.Szerencsés esetben már töprengenek rajta mit basztak el,talán 1-2 hét alatt javítják.Persze az is lehet,hogy tényleg csak a tv hdmi portja szállt el,de én nem arra fogadnék:)

Előzmény: -Smiley- (2884)
bord444 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 2885

Próbáld meg összekötni a másik hdmi porttal a beltérit .Áramtalanítva legyen közben a tv és a beltéri is.A scartot szerintem addig húzd ki .Ha bekapcsolod és nem ismeri fel a hdmi jelet,lehetséges,hogy a tv menűjében rá tudsz csatlakozni.Nem ismerem ezt a tv-t,de valami ilyesmit keress:HSMI/DVI1 vagy 2 bemenetre csatlakozás . A beltéri menüjében  a képarány 1080i legyen

Előzmény: -Smiley- (2884)
-Smiley- Creative Commons License 2017.11.19 0 0 2884

Szia!

 

Scarton rosszabb minőségben de van kép, hang, nem akad.

HDMI-n akad a kép, a hang és a menü is.  (tévé nincs lenémítva)

 

Szolgáltatás utcai fa-póznán - coaxon jön be a hátba, és megy be a routerbe.  A routerből egy sárga  lan kábel megy be a beltéribe (ezt is cserélték) a beltériből meg HDMI kábel megy a tévébe (ezt is cserélték) 

 

Kicserélték a tetőn is a csatlakozókat, a jel is jó azt mondták szóval passzolom mi lehet. :( 

 

 

Előzmény: bord444 (2882)
bord444 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 2883

Esetleg megpróbálhatnád a tv-t pár percre áramtalanítani .A menűjében csinálni egy  visszaállítást gyári állapotra.

Előzmény: -Smiley- (2880)
bord444 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 2882

Az iptv menüje is szaggat vagy csak a tv adás?Interneted is van?Az jól működik?Scarton akkor van hang is?A beltérin vagy a tv-n nincs megnyomva véletlenül a némító gomb?Milyen kábelen kapod a szolgáltatást,koax?Van még kötve más eszköz a rendszerre(tv,beltéri,saját router)?

Előzmény: -Smiley- (2880)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 2881

Próbáltad a tv szoftverét frissíteni?

 

Előzmény: -Smiley- (2880)
-Smiley- Creative Commons License 2017.11.19 0 0 2880

Összekötöttem. rosszabb minőségű a kép, de megy. 

2 HDMI van a TV-n. 
Az 1-es port DVI/HDMI (ez fel sem ismeri a telekomos beltérit)

A 2-es port csak sima HDMI, ez felismeri, de a kép szaggat és nincs hang. 

 

 

A Chromecastot viszont felismeri mindkettő, és tökéletesen megy vele.  TEhát nem értem :( 

Előzmény: bord444 (2879)
bord444 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 2879

Próbáld meg scart csatlakozóval összekötni a tv-t és a beltérit,ha így tökéletesen működik ,akkor legalább az kiderül,hogy a szolgáltatás jó.Nincs másik hdmi csatlakozó a tv-n?

Előzmény: -Smiley- (2878)
-Smiley- Creative Commons License 2017.11.19 0 0 2878

Sziasztok. Van egy Samsung 40 EH 6030 tv-m amire a telekomos IP tv beltéri egység a HDMI csatlakozóba van bedugva. Pénteken teljesen eltűnt a hang a kép pedig szakadozni kezdett.


Kijött a telekom, kicserélték a modemet, beltérit, Hdmi kábelt, adatkábelt, bemérték a bejövő jelet is de a hiba nem múlt el. Közölték, hogy itt már minden jó, valószínűleg a tv-m HDMI portja okozza eztna hibát.

Bedugtam egy chromecastot, az tökéletesen működik. USB porton bedugtam egy pendriveot, azt is akadásmentesen játsza.

 

Letétezik, hogy ha rossz a HDMI port akor a telekomos beltérinél szakadozik a kép és nincs hang, de a chromecast meg működik? Mi lehet a gond szerintetek?

Proart Creative Commons License 2017.11.17 0 0 2877

Csatorna kiosztás változások 2018 januárjától:

 

Röviden: 2018. Januárjában bekerül a Nat Geo HD, Spíler TV HD, Shorts Tv, Heti Tv,Vivid Tv és a Penthouse.
Kikerül a Sport M (csatorna megszűnik) a Sundance TV, Brazzers TV és a Blue Hustler.

Részletek:

https://www.telekom.hu/static-la/sw/file/Csatornakiosztas_valtozas.pdf

Zorroka07 Creative Commons License 2017.10.24 0 0 2876

Köszönöm, meg fogom vizsgálni... 

Üdv!

Előzmény: bord444 (2875)
bord444 Creative Commons License 2017.10.23 0 0 2875

Valószínűleg csatlakozó probléma.De ha van kötve plusz router  a thomos mögé ,az is okozhat problémát.Ha igen akkor próbáld meg,hogyha kikapcsolod a saját routert akkor is szaggat-e.

Előzmény: Zorroka07 (2874)
Zorroka07 Creative Commons License 2017.10.23 0 0 2874

Üdv! Régóta a thomnál vagyunk. Nekünk is volt olyan,hogy nem lehetett rácsatlakozni a cisco modemre. Kihívtuk a szerelőt.ő persze letesztelte és nála minden rendben müködött. Sőt az asztali pc is kapcsolódott. De  laptopunk nem. Szintén a laptopot mondta,hogy rossz.A szerelő ki akarta fizettetni velünk a kiszállását (valami 7000ft.) Erre én a tabomat is mutattam h az se tud csatlakozni. Erre nagy nehezen behozott a kocsijából egy másik modemet és minden müködött rendesen. Persze a profi szerelő így elnézést se kérve nem kérte a kiszállási pénzt. Mert tényleg hibás volt az eszközük.

 

De most a gondom,hogy az miért van,hogy 5-10-20 percenként befagy a tv adásunk. (Iptv) kicsit terheltük a plussz  routert, ami eddig jól müködött. 120mb/s ból kb 60mb/s mérek a tv-én. 

Amikor befagy átkapcsolom , vissza és megint ok. De ha úgy hagyom befagyva akkor kb fél perc és elindul. Idegesítő tud lenni. Gondoltam itt kérdezem meg mielőtt őket hívom,hogy mi lehet a gond.?

Thx.

Baliszoft Creative Commons License 2017.10.12 0 1 2873

Hali! Régóta nem jártam errefelé, a sztorim sem pont IPTV de azért megírom hátha valaki más is találkozott ezzel.

 

Kb egy hete volt nálunk "hálózatfejlesztés" vagy mi (BP. XVI.ker). Utána a T-Home által biztosított modem/router-ünk wifije érdekes dolgokat kezdett csinálni (cisco epc3925: amit az IPTV-hez, telefonhoz és internethez adtak). Ez a modem ugye tud wifit is gerjeszteni, ezt is használtuk már hosszú évek óta: problémamentesen! Egészen eddig a "hálózatfejlesztésig".


Azt vettük észre, hogy volt olyan telefon amelyik előbb találta meg a szomszéd wifi-jét mint a miénket, a tableten (fél éves Lenovo) és a telefonokon (Samsung, Huawei) minden egyes új oldal vagy videó vagy bármi megnyitásakor kb 20-30 másodperces késedelem és gondolkozás... (a sávszélességgel utána gond már nem volt, csak az oldalhoz való csatlakozással ha lehet ilyet mondani). Újraindításokon, újrasetupolásokon már többször is túl voltunk: sikertelenül.

 

Hívtuk az ügyfélszolgálatot, hogy mi a gond. Mondták hogy 72 órán belül intézkednek: nem történt semmi. 5 nap után felhívtuk megint őket és mondtuk hogy modem cserét kérünk, mert eddig jó volt és most nem jó. Másnap ki is jöttek: a meglehetősen pökhendi kolléga letesztelte a saját 200e+ Ft-os telefonjával a wifinket: pechünkre neki jó volt minden. Én mutattam a mi eszközeinkkel, hogy nekünk viszont nem jó (és nem is volt az). Értelemszerűen a tabletet hibáztatta (gyakorlatilag leszarozva), mondván, hogy az ő telefonjával hibátlanul működik: nem is tudtunk vele vitatkozni, mert ez így volt, bár minket ez nem segített ki a bajból, mert a mi telefonjainkkal tabletünkkel továbbra is fennállt a lassú netezés. Ennek ellenére kicserélték a modemet egy ugyanolyanra, a probléma azzal sem változott: nem tudom mit csináltak hálózatfejlesztés címszó alatt (sw-t frissítettek???) de azt, hogy hirtelen több eszközünk is megkergült volna egymástól függetlenül kizártnak tartottuk. A T-Home mondván, hogy ők a wifire semmiféle garanciát nem vállalnak ennyivel letudta a témát (végülis az IPTV és az asztali gépen a net ami kábelről ment jó volt).

 

A végső megoldás az lett, hogy ma vettünk egy külön wifi router-t, a cisco-ét pedig lekapcsoltuk a francba (mert annyira jól meghálózatfejlesztették). Érdekes módon azóta ismét megjavult a fos tabletünk és az összes telefonunk is...

Simbad77 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 2872

Köszönöm a választ.

Olvastam az előzményeket, csak gondoltam hátha van azóta valami újabb fejlemény. Ha van valakinek valami újabb infója írja meg legyen kedves.

v_lacika Creative Commons License 2017.10.04 0 0 2871

nem hiszem.mindegyik egyedi azonosítóval rendelkezik ami az előfizetéshez van hozzá rendelve.ugy tudom.

Előzmény: Simbad77 (2870)
Simbad77 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 2870

Kedves Fórumozók!

Szeretném megtudni, hogy a nem a T-home-tól vásárolt/bérelt set-top boxot (pl. Jófogásról vásárolt), lehet-e használni valamilyen módon, mint további (2.) készüléket, hogy ugyanazokat az adókat tudjam fogni, mint a bérelt boxon (a Jófogásról vásárolt box ugyanolyan típusú mint a bérelt)

Az előfizetői helyen 1 db set-top box van jelenleg regisztrálva, de amikor regisztrálom a 2. boxot, "lelövi" az elsőt.

Köszönöm.

zmagix Creative Commons License 2017.10.02 0 0 2869

Publikusan nem. Ha írsz egy mailt nicknevem citromailes verzióra, akkor ot megválaszolom.

Előzmény: Pitylog (2868)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!