Keresés

Részletes keresés

frankie! Creative Commons License 2008.07.19 0 0 343
Szerintetek az Audio Alchemy-től a DAC in the box lehet a jobb, vagy a cég '91-es első OV DAC-ja, Philips alapokon, amit áll. minden amerikai zenebolond relikviaképpen begyűjt. :D:D
Netán van, aki mindkettőt ismeri?
Hóapö Creative Commons License 2008.01.24 0 0 342

Hallottátok már érdemben az új Hivox Lupus S-t ? Takaros lenne de az elején az a "gyönyörű" anya meg a kapcsoló elég gáz ! Elég sufni fílingje van...

Jó-jó nem nézni, hallgatni :) 

Technowar Creative Commons License 2007.12.19 0 0 341
Ha valakit érdekel közelebbről az Apogee Duet, itt található egy cikk: http://www.studiotech.hu/apogee_duet_prmium_minsg_kls_hangkrtya.html?category_id=0&search_string=duet&search_category_id=0

A Studiotechnél raktáron van, és tesztelhető a bemutatóteremben... persze egy egyeztető mail, vagy telefon nem árt... :) (30 9917204)
Előzmény: tere (288)
naki7 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 340
Ez a vas is nálam marad az idők végezetéig. :)
Hangfalam, erősítőm nem hiszem hogy valaha eladom, legfeljebb veszek még hozzájuk másikat. (Mondjuk ez se mostanában lesz). Ez a kari is felkerült erre a listára. :D
Előzmény: naki7 (339)
naki7 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 339
Most hagytam abba a zenehallgatást.
Olyan nagyon sokat nem kell hallgatni, hogy észrevegye az ember a különbséget...
Rosszat nem tudok rá mondani. :)
Előzmény: tere (338)
tere Creative Commons License 2007.11.16 0 0 338
Idővel majd rájössz, hogy mi az igazi különbség. Nem a bejáratósdi, hanem a megszokás miatt.
Előzmény: naki7 (336)
tere Creative Commons License 2007.11.16 0 0 337
NA, hát eztet meg hallgassad csak TE! :))) Én inkább csinálok olyan kábelt, aminek az egyik fele ez, a másik az. :))
Előzmény: Contax_G (334)
naki7 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 336
Összeraktam a technikát.
1 óra járatás után azt tudom mondani, hogy jó irányba léptem. :)
A hangképemmel az volt a legnagyobb bajom, hogy egy kicsit feljebb volt a kelleténél.
A Realtek "hangkarik"-hoz képest a hangkép lejjebb került. Kevesebb a magas, így elsőre egy kicsit álmosabbnak tűnik a hangzás, meg egy kicsit kevesebb a levegő (de maradt elég).
A zenészek pozíciója precízebb. A hangja összességében lágyabb, melegebb, természetesebb.
A jelenlétérzet - ami szerintem a konfigom erőssége - nem változott. A zenész maradt a szobában. :)
naki7 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 335

Vettem 2db átalakítót is, de inkább a "kész", átalakító nélküli kábelt preferálom.

Az átalakítót (110Ft/db) csak azért vettem, hogy megnézzem a különbséget az olcsó RCA-RCA kábel (Hama kategória) + átalakító, és az általam gyártott kábel között.

 

Az általam gyártott kábel:

jack dugó 329Ft/db

RCA 299Ft/db

kábel 249Ft/m (fekete OTC interconnect)

 

 

Nagy különbséget nem várok. :)

Előzmény: Contax_G (334)
Contax_G Creative Commons License 2007.11.16 0 0 334
A Kácsa-Audióban van ilyen RCA-Jack. 250-350Ft kiviteltől függően.

Előzmény: naki7 (333)
naki7 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 333

 

Körülnéztem, RCA - 6.3 jack kábelt készen nem találtam Győr cityben.

Tokkal vonóval 1700Ft drága? :)

 

Előzmény: tere (331)
spacc Creative Commons License 2007.11.16 0 0 332
jah-jah-jah...... :))))
Előzmény: tere (331)
tere Creative Commons License 2007.11.16 0 0 331
Hmmm... mind1, csak drága legyen? :))))
Előzmény: naki7 (330)
naki7 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 330
Köszi.

Egyelőre vettem az üzletben található legdrágább vezetékből 1m-t (OFC), meg hozzá a legdrágább dugókat.
Majd meglátom milyen lesz.
Előzmény: tere (328)
opelgeza Creative Commons License 2007.11.16 0 0 329
Igen :) Egészen pontosan csak egy csatornát alakítottam át, ha valamit elszúrnék még maradjon tartalék :)))
Előzmény: tere (327)
tere Creative Commons License 2007.11.15 0 0 328
Neutrik RCA-JACK... én speciel videokábellel használom. RG59B/U MIL-C, de a Klotz kábelek se rosszak. :)
Előzmény: naki7 (325)
tere Creative Commons License 2007.11.15 0 0 327
Hagytál régi chipet legalább 1 csatornán? :) Akkor lenne A/B tesztre lehetőség.
Előzmény: opelgeza (326)
opelgeza Creative Commons License 2007.11.15 0 0 326
Sziasztok!

Miután tegnap gyakorlásképpen kiforrasztottam egy régi SB Live-ból az összes SOIC tokozású IC-t, ma végre összeszedtem a bátorságom és lecseréltem a 1820m-ben az eredeti opampokat LM4562-re.
A legnagyobb csoda az benne, hogy ezek után még mindig működik!!! :)
Most még alig pár perce jár, úgyhogy korai lenne komolyan fülelgetni, de mintha ütős hangszerekben lenne a legnagyobb különbség.
Huhh.

opelgeza
naki7 Creative Commons License 2007.11.15 0 0 325

Megkaptam a 1212M-et. Már csak kábelt kellene hozzá vennem/gyártanom (erősítő-hangkari közé).

Ki milyen kábelt használ?

Jazzbasser Creative Commons License 2007.11.14 0 0 324
Nekem van 1 ilyenem,és elégedett vagyok vele.Kell hozzá egy kicsi keverő hogy használható legyen.Sonar 4 progival használom zenekari demó felvételek készítésére.Nagyon alacsony a késése (96kHz/24bit -en 1ms).Szép természetes hangja van, zaj és zavarmentes.A fülhallgató kimenete átlagos hangú,nem torzít hallhatóan.Hátránya viszont hogy szar kábeleket adnak hozzá,és aszimetrikus a bemenete.Ha csak zenehallgatásra kéne,akkor jobbat is találsz ennél,mivel ez nem kimondottan arra van kihegyezve.
Előzmény: Scott (322)
pagrus Creative Commons License 2007.11.13 0 0 323
Hallgasd meg. Ha a bemenetét nem használod, akkor nem fog hiányozni a szintszabályzás hiánya, azt ennél a rácsatlakozó eszközzel kell megoldani.
Előzmény: Scott (322)
Scott Creative Commons License 2007.11.13 0 0 322

 Csak füles és PC zenehallgatáshoz ehhez mit szóltok. Ismeri valaki ?

 

Behringer F-CONTROL AUDIO FCA202
tere Creative Commons License 2007.11.12 0 0 321
Az út... igen, olyan nincs, hogy elsőre "igazit" talál az ember, vagy nagyon ritka. Még a bolti behallgatás is átverős, mert hiába választja ki az ember sok közül a pillanatnyilag legjobban szólónak ítélt eszközt, egyáltalán nem biztos, hogy hosszútávon is tetszeni fog a hangja. A másik elesés az az, amikor kölcsön kap vagy egy másik hasonló kategóriájú eszközt és kiderül, hogy az eddigi egy fo$, vagy kiderülhet éppen az ellenkezője is. Nem egyszerű, na... de az e-mu irány mindenesetre jónak nevezhető.
A digi001 (szigorúan KIMENETI) hangja vs e-mu csúcs... hogy is fejezzem ki magam... az emu lágy, elkent, de ennek ellenére mégis részletes, a dinamika nem érződik, de mégis jelen van. Végülis természetesnek nevezhető hangzás. A 001 kőkemény, de mégsem hideg, részletgazdag, határozott, dinamikus, és igen! Eszméletlenül dinamikus, mégsem csörömpölős, életrevaló. Igazság szerint az e-mukkal nem egy kategória, max az elavult ára miatt, mert a 001 anno 400kHuF körüli áron volt kapható, szal valszeg ez is benne van a pakliban. :) Kísérletező kedvűeknek bátran merem ajánlani.
_percy_ Creative Commons License 2007.11.12 -1 0 320
Egy ilyenem van: http://www.echoaudio.com/Products/PCI/MiaMIDI/index.php
(DAC chip: AK4528)

Nem nagyon használom, de a hangja sztem jó, bár az EMU-knál kicsit drágább..... :-)
pagrus Creative Commons License 2007.11.12 0 0 319
Úgy vettem észre, hogy a DSP támogatás nagyon meglöki az árat, aki nem effektezik annak nem biztos hogy érdemes emiatt többet fizetni.
A Terratec EWX 24/96 pl. egy nagyon egyszerű és olcsó kártya, nincs semmi extra rajta, csak éppen nagyon jó, nem feltétlenül rosszabb egyszerű zenehallgatásra, mint pl. a Yamaha i88x. (Azért ezeket hoztam példának, mert ezek vannak itthon.)
Előzmény: Contax_G (318)
Contax_G Creative Commons License 2007.11.12 0 0 318
"Nekem ne a kártya zenéljen, legyen semleges :))" - írtad

Szerintem nincs olyan, hogy semleges, maximum az van, hogy a rendszeredben melyik készülék ad semlegesség érzetet számodra. Én már megelékszem azzal is, hogyha egy készülék csupán "zenél".
Előzmény: pagrus (317)
pagrus Creative Commons License 2007.11.12 0 0 317
A szavak nem csak szavak, hiszen aki kimondja, valamit ki akar fejezni vele, és ha valóban figyelünk rá, értékes információkat kaphatunk, még olyat is, ami ellentétes az illető ezekből kialakult véleményével (nem a konkrét idézetre értem).
Természetesen konkrét készülék kiválasztásához a fülemre is hagyatkozom, de bevallom, a mérési eredményekre is, és a választás előtti szelekciót megkönnyíti a mások véleményére való odafigyelés.

Vagy ezt, hogy "Látom, hosszú és fárasztó út előtt állsz! :))" úgy értsem, hogy hosszú út van előttem a konnekt hívővé válásig? :))
Előzmény: Contax_G (316)
Contax_G Creative Commons License 2007.11.12 0 0 316

Bizony! A szavak csak szavak...

Előzmény: opelgeza (315)
opelgeza Creative Commons License 2007.11.12 0 0 315
:)))
Mivel a dús lehet túl dús, de a semleges is túl semleges, a végső (hmm) ítéletet mindenki bízza a saját fülére a saját rendszerében :))
pagrus Creative Commons License 2007.11.12 0 0 314
Csak figyelek :) opelgeza írta:
"Ami a konnekt-et illeti, az én tapasztalataim (fülem) szerintem éppen az EMU (1820m) "tárgyilagosabban" és egy kicsit világosabban v. nyíltabban szól, a konnekt pedig dúsabb textúrákat szövöget, és nagyon jól "zenél"."
Ebből én azt is kivehetem, hogy az EMU semlegesebb, a "dúsabb textúrákat szövöget" pedig azt is jelentheti, hogy odakerült valami, ami nem volt a felvételen.

Előzmény: Contax_G (313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!