Keresés

Részletes keresés

feketemadár Creative Commons License 2008.04.22 0 0 8864
Nem, nem voltam kint.
Előzmény: MrJones (8862)
feketemadár Creative Commons License 2008.04.22 0 0 8863
Tapasztalatok ?
Előzmény: Törölt nick (8861)
MrJones Creative Commons License 2008.04.20 0 0 8862
Azt elhiszem, hogy jól érezted magad! :)

Madár is kint volt?


(Ráértek válaszolni: elballagtam)

Sziasztok! :)
Előzmény: Törölt nick (8861)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.20 0 0 8861
Épp nemrég értem haza rendőrnapról. :-)

Szegény ember Mennyországa, főleg, ha úgy szereti a Rendőrséget, mint én. :-DDD
Előzmény: MrJones (8859)
MrJones Creative Commons License 2008.04.20 0 0 8860
"Ez a fajta "svédtorna" már azóta megvan, amióta roma kisebbség él hazánkban. . Én sem ma kezdtem, de már akkor hatalmas tömegbunyók voltak a telepeken."

Egyszer, még a kilencvenes évek elején Egerben... egy nyári este épp hazakisértem az egyik barátomat.
Setét volt már akkor.

Megálltunk a házuk kapujánál, oszt csak úgy dumálgattunk.
Dumálgattunk, dumálgattunk...
Hö! Némmá! Mi ez a sok rendőrkocsi?
Ott ment el vagy hat-nyolc járgány a ház mögötti úton. Szépen csendben.

Aztán egyszercsak jöttek visszafelé szirénázva a gyepen...

Akkor vettük észre a szétrebbenő tömeget!

Hát, bakker... tőlünk vagy hetven méterre kézitusázott vagy ötven-száz ember.
És semmit nem vettünk észre! :))))
Előzmény: feketemadár (8854)
MrJones Creative Commons License 2008.04.20 0 0 8859
Aggyisten.

Hogysmint?

Akarom mondani; mi a pálya?
Előzmény: Törölt nick (8858)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.20 0 0 8858
Aloha.
MrJones Creative Commons License 2008.04.20 0 0 8857
(Ejj, de bunkó vagyok ma!)

Akarom mondani, nomeg persze akinek még megtetszik.
Előzmény: MrJones (8856)
MrJones Creative Commons License 2008.04.20 0 0 8856
Köszönöm. :)
Jó kedvem volt, amikor készült.


Tedd csak el nyugodtan.
Előzmény: feketemadár (8855)
feketemadár Creative Commons License 2008.04.20 0 0 8855
Jó feldolgozás. Hallgatható. :-))
Előzmény: MrJones (8852)
feketemadár Creative Commons License 2008.04.20 0 0 8854
Ez a fajta "svédtorna" már azóta megvan, amióta roma kisebbség él hazánkban. . Én sem ma kezdtem, de már akkor hatalmas tömegbunyók voltak a telepeken.
A kamera jó is meg nem is. Volt már nem egyszer, hogy két-hérom rendőr ment ki ötven kisebbségit szétszedni és a kreatívan előkapták a kamerát (be sem volt kapcsolva) és úgy tettek, mintha videóztak volna :-))) Érdekes, milyen visszafogottak lettek.
Amúgy nem mindig jó, mert a rendőri intézkedés a felfokozott helyzetekben nem mindig példaszerűek (ha hatékonyak is). Azután az "okos" emberjogi aktivisták, akik kb. úgy értenek a rendőrséghez, mint a focihoz (mert ahhoz mindenki ért) majd elmagyaráznák, hogy mit miért nem szabadott volna tenni...
Szóval nagyon sok járőrkocsiba van már kamera és vannak kézi kamerák is. Ha kell, lehet használni é utólagosan azonosítani az elkövetőket.
Előzmény: MrJones (8851)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.15 0 0 8853
"mert gondolom róluk van szó"

Ááá, nem. Szinte kizárt. Szerintem UFO-k voltak. :-)


"Azon tűnődöm, hogy ilyenkor hol vannak a rendőrségi kamerák és hol van az utólagos elfogás?"

Szerintem, de majd BB korrigál, ha hülyeséget beszélek, a kamera elsősorban éppen azért van, hogy a nagyobb tömeg "dokumentálható" legyen a későbbi felelősségre vonás miatt.
Csakhogy ez egyszerű elfogásnak indult, csak aztán jött a rokonság.
Talán megfontolandó lenne, hogy ha legközelebb ilyen környékre mennek, akkor vigyenek kamerát, és talán, ha rögtön a hátukra kapnak egy bevetési csoportot, könnygázt meg vízágyút, az se baj. :-)
Előzmény: MrJones (8851)
MrJones Creative Commons License 2008.04.15 0 0 8852
Asszem erről jutott eszembe a "nézz rám tizedes", de ez nem biztos.
(Mostanában kicsit el vagyok havazva. Frankón.)

Blabla!



A lényeg, hogy megvan.

Mit szólsz?
Előzmény: feketemadár (8455)
MrJones Creative Commons License 2008.04.15 0 0 8851
"Amikor azonban elő akarták állítani a két férfit, pillanatok alatt kétszáz fős tömeg verődött össze a gyanúsítottak rokonságából, és ordítozva keltek a védelmükre."

Azon tűnődöm, hogy ilyenkor hol vannak a rendőrségi kamerák és hol van az utólagos elfogás?
És a zérótolerancia?
A bűnsegély ilyenkor nem áll meg?
Vagy ezek kizárólag politikai jellegű megmozdulások esetére vannak rendszeresítve?

Mindegy.

Erről az összeugrósdiról marha gyorsan le kéne szoktatni a tisztelt kisebbséget (mert gondolom róluk van szó), mielőtt egyszer elhiszik, hogy célravezető is lehet.
Előzmény: Törölt nick (8841)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.13 0 0 8850
Majdnem újabb Olaszliszka Nyírkátán.

Bencze József szerint több roma rendőr kellene.
Tényleg ez lenne a megoldás??
breien Creative Commons License 2008.04.12 0 0 8848
Te madár.

Véletlenül nem azért végeztetik veletek azokat a "tornamutatványokat" hogy az az ehhez hasonló ügyekre, már ne maradjon időtök?
Előzmény: feketemadár (8823)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.11 0 0 8847
Egy kicsit elgondolkodtam ezen a dolgon, és arra jutottam, hogy abban ugyan igaza volt Tomcat-éknek, hogy a szabály az legyen szabály, a 72 óra az 72 óra. Ellenben ez a "ha nekik szabad, nekünk is" hozzáállás már kicsit sántít, bár a Rendőrség sem volt a helyzet magaslatán a dolgot illetően. :-/
Szóval, ami rondítja ezt az egészet (bár a Kurucinfót ez valszeg vajmi kevéssé érdekli majd), hogy az ellentüntetők csak egy napot csúsztak, Tomcaték 2,9 napot. Namost, a 48 óra alatt, talán egy kicsit erőltetett menetben ugyan, de el lehet bírálni egy területfoglalási kérvényt, másfél-két óra alatt azonban nem.
Ugyanakkor, ha ezt így elfogadjuk, akkor ki kéne egészíteni a gyülekezési törvényt egy "tűrés" idővel, mely szerint a 72 óra az előírás, de ha késik mondjuk 12 órát, az még "megbocsátható".
Mert jelenleg ugye felmerül a kérdés, hogy hol az a határ, amikor még megvizsgálják a kérelmet, és hol az a határ, amelytől már élből elutasítják, ahogy most is tették.
Mert ez így eléggé röhejes.
Bár én inkább azt mondom, hogy 72 óra és pont, egy perccel se kevesebb.
Mindenesetre ez most megint nem jött jól a Rendőrségnek, bár reméljük az ellenkezőjét!


Amúgy meg, teljesen felesleges volt Tomcaték előállítása, holnap úgyis előkerül a Morvai-Gaudi szuperpáros. Már biztos írják a beszédeiket... :-///
Előzmény: Törölt nick (8842)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.11 0 0 8846
A Rendőrség lépett... :-) A gyereknapnak vége. :-PPP
breien Creative Commons License 2008.04.11 0 0 8845
"Nagy az Isten állatkertje..."

Hallod, yan, amit nagyon sajnálok, hogy Schröder is lealacsonyodott arra a szintre, hogy olyan alakkal együtt mutatkozott. Kancellárként, a hibái ellenére is konzervatívként tiszteltem.
Soha nem hittem volna arról az emberről, hogy ilyen mélyre sűllyed. Kár érte....
Előzmény: Törölt nick (8843)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.11 0 0 8844
Kezdődik... :-/
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.11 0 0 8843
Úgy tűnik, lesz egy pár politikus ezen bródvéj-es bulin. Az a "drága", "kedves" Gyurcsány miniszterelnök úr is ott lesz. :-)
Fel kéne oszlatni őket, szívjanak egy kis könnygázt azok is, életükben egyszer. És ha a gumibottal is közvetlen ismerettséget kötnek, azért sem haragszom meg... :-)))


*aljas gonosz disznó*

:-PPP
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8842
És végül itt a holnapi tüntetősdi.
Nem kívánnék a kelleténél jobban beleszólni, de a BRFK veszélyes játékot játszik.
A szabály egyértelmű. A 72 óra az 72 óra. Ha valaki kicsúszik az időből, nem kell betiltani a rendezvényt, csak tegyék más időpontra.
Bár mostanában nem, de korábban lényegében minden sz@rért föloszlattak tüntetést.
Ha most nem tesznek semmit, annak igen súlyos következményei lesznek.
A szabályokat mindkét oldalnak be kell tartania!
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8841
Aztán:


Kétszáz fős tömeg szállt szembe a rendőrökkel Borsodban

Kétszáz fős tömeg szállt szembe azokkal a rendőrökkel, akik két veszedelmes bűnözőt akartak elfogni a napokban a Taktaközben. A nyomozók csak az ötven fős erősítés megérkezése után tudtak intézkedni.


A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozói szerdán délben Taktaszadán és a szomszédos Prügyön akartak elfogni két férfit, akik a gyanú szerint brutális zsarolásokkal tartották rettegésben a környék lakosságát. Amikor azonban elő akarták állítani a két férfit, pillanatok alatt kétszáz fős tömeg verődött össze a gyanúsítottak rokonságából, és ordítozva keltek a védelmükre. A nyomozók csak úgy tudták elfogni a két embert, is elvégezni a szükséges házkutatásokat, hogy a főkapitányságról mintegy 50 rendőrből és kommandósból álló erősítést küldtek a segítségükre.

A nyomozás eddigi adatai szerint a 25 éves taktaszadai és 39 éves prügyi gyanúsítottak abból éltek, hogy felkutatták a környéken a tehermentes ingatlanok tulajdonosait, majd hitelügyintézést ajánlottak számukra, végül súlyos zsarolással elvették tőlük a pénz túlnyomó részét. A környéken az elmúlt időszakban megsokasodtak a különös öngyilkosságok is, s a rendőrség úgy véli, hogy ezek a rendkívüli halálesetek is kapcsolatba hozhatók a két férfi tevékenységével. A párost élet és testi épség elleni közvetlen fenyegetéssel elkövetett zsarolás gyanújával őrizetbe vették és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat is. A rendőrség egyúttal várja a zsarolók további sértettjeinek jelentkezését is.

HavariaPress



Kicsit azért sajnálom, hogy nem támadtak rá a bevetésiekre... :-DDD
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8840
Aztán, szó volt a rendvédelmi szerveknél működő nyugdíj rendszerről.
(A főkapitány úr megint szerepelhetett... :-) )

Azt mondta, hogy a rendőrök nyugdíja 160-230 ezer forint.
Miért van az az érzésem, hogy ez megint csak bizonyos rendfokozat fölött érvényes, bizonyos embereknek??

:-???
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8839
Na, összegyűlt egy pár érdekes eset ebben a pár napban.

Először is a hétfői sztrájk. Nem tudom, hallottátok-e, történtek is balesetek, az egyiknek egy rendőrségi jármű is részese volt.

A kurucon is helyett kapott, valami orbitálisan idióta kommentár kíséretében.

a videó:
http://youtube.com/watch?v=CHqBu4LaYNI

"A hétfői BKV-sztrájk nagyobb közlekedési káoszt okozott a városban, mint a tavaly őszi hídblokádunk. Most persze mégse vezényeltek ki annyi ávóst az utcákra, holott pl. a buszsávokba és a villamossínekre terelhették volna a forgalom egy részét. Videónkon egy csapatszállító rendőrautó használt a sztrájk idején szirénát (látszólag indokolatlanul, hiszen a kisbusz nem rohamkocsi, és nem szállított zsarukat, nem is volt mit akkor), de ennek tudatában figyelmetlenül, gátlástalanul hajtott: bele egy személyautóba, mely nem vette észre a száguldó, kék-fehér járművet. A karhatalmisták egyébként rendszeresen visszaélnek a szirénával, pl. március 15-e előtt szintén indokolatlan volt a tömegesen érkező csapatszállítóknak így robogni a Hungária körúti laktanyába."


Már napokkal előtte mondták, hogy szükség esetén a buszsávokra fogják terelni a forgalmat a közlekedési rendőrök.
Gondolom kurucék nem néztek utánna, hogy így történt-e, csak szokás szerint élből köpködnek.
"Látszólag indokolatlanul"... röhejes, a "látszólag" az nem tény. Lehet, hogy indokolatlan volt, lehet, hogy nem. De az vesse rá az első követ, aki nem használ ki minden lehetőséget egy dugóban, hogy előrébb jusson.
"Figyelmetlenül és gátlástalanul"... hogy mennyire volt figyelmetlen, azt a felvétel alapján elég nehéz megállapítani. Ellenben a másik autós egyértelműen vétkes volt. A rendőrségi jármű már a kereszteződés közepén volt, amikor jött a piros kocsi.
Látnia kellett a megkülönböztető jelzést.
A gátlástalanra meg... no comment... rendőri brutalitás. A rendőr biztos tudta, hogy egy hazafi ül a kis pirosban, ezért rongyolt bele.... :-)))
A "nem vettem észre" meg nem mentesít a KRESZ szabályai és a következmények alól. Viselkedjünk felnőttként!


Na, erről ennyit. Túl sok szót is fecséreltem rá... :-)
MrJones Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8838
Jahh... egy windows vista és egy xxx movie közt. :)

Mondjuk, amilyen az őrzők őrzése... (ki emlékszik rá, amikor a BSA honlapon volt kopirájtos tartalom?) nem is csodálkoznék.
Előzmény: Törölt nick (8837)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8837
Torrentről töltötték le... :-)))
Előzmény: MrJones (8832)
MrJones Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8836
Áhh, annyit nem ér az infó, hogy ennyire utánamenjek.

Egyszerűen csak kíváncsiság volt.
Előzmény: Törölt nick (8834)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8835
Nem tudom, de 99%-ban biztos vagyok benne, hogy minden jogtiszta náluk.
Előzmény: MrJones (8832)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8834

De van.Szolgálati titok -sőt talán szt minősítése is lehet- milyen alkalmazásokat, szoftwareket használnak.Ilyesmire vagy kíváncsi és tényleg érdekel, akkor kérdezd meg a valamelyik sajtóst, elérhetőségük fellelhető a police.hu-n.

Előzmény: MrJones (8833)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!