Keresés

Részletes keresés

fintorgó Creative Commons License 2007.12.19 0 0 184

Így jár, aki körbecsurgatja a remoskája lábosát mindenféle sült szafttal-zsírral, aztán meg csuszatolná, de az az áldott aluminijum nem engedi semmi módon a ráégettet!

Biztosan van másik lábosod, amire ráillik a fedél, főzz abban, amíg ez a nagy gond megoldódik, vagy a dzsuva leoldódik. :)
Előzmény: Gömbtatu (174)
Gömbtatu Creative Commons License 2007.12.19 0 0 183

Nálam max. úgy hangozhatna a kérdés, hogy "Csak nem főőőőz?"

Bár ez, ugye, az utóbbi időben már alaptalan, de hát a szomszédok világképe lassan idomul a realitáshoz.

Előzmény: esotherica (180)
lilapereszke Creative Commons License 2007.12.19 0 0 182
:-))))))))))))))))
Előzmény: esotherica (181)
esotherica Creative Commons License 2007.12.19 0 0 181
Almamártással. :D
Előzmény: esotherica (180)
esotherica Creative Commons License 2007.12.19 0 0 180
S majd gyönnek a szomszédok, hogy "Mit főz aranyom, aminek ilyen isteni illata van?"
"A Remoskát." :)
Előzmény: Gömbtatu (179)
Gömbtatu Creative Commons License 2007.12.19 0 0 179

:D

 

Még ha lenne akkora edényem, akkor sem férne rá a domino főzőlapra. De a szomszéd nem rossz ötlet, odaadom neki, hogy főzze ki.

 

Mégis a legjobb az lesz, ha kirakom a savasesőre, az mindent megold.

Előzmény: lilapereszke (178)
lilapereszke Creative Commons License 2007.12.19 0 0 178

Azóta már nekem is eszembe jutott, egy újabb megoldás :-)

Nem a mosogatóba, hanem egy nagy-nagy edénybe amibe belefér a remoskád, abba tedd bele az alját, és akkor már főzheted is kívül, belül. Csak azt ne mond, hogy nincs akkora edényed, adok kölcsön, vagy lehet, hogy a szomszédnak van :-))

Előzmény: Gömbtatu (177)
Gömbtatu Creative Commons License 2007.12.19 0 0 177
Az a bibi, hogy nekem fém főzőlapom van, ha arra ráöntöm a sót, aztán elkezdem csiszatolni, szépen megkarmolássza. Na, de nem akarok kötni, látom, mindent megteszel. Csak még egyet. Szerintem az almás főzőlének a lényege, hogy a citronysav főzés közben fejti ki a hatást, mosogatóban nem biztos, hogy elégséges. De amúgy tényleg nagyon értékelem az ötletbörzét, ígérem a sós-ecetes bizbasszal nekirontok a remosnak. Aztán irány a manikűr.
Előzmény: lilapereszke (176)
lilapereszke Creative Commons License 2007.12.19 0 0 176

Már meg is van, igaz gáztűzhelyre, szerintem remoskára is alkalmazható.

 

"Ha a gáztűzhelyen erős a lerakódás, szórjunk sót a tűzhely lapjára, és öntsük le ecettel, hogy ellepje a ráégett ételfoltokat. A legmakacsabb szennyeződést is oldja."

Vagyis próbáld meg az ecetes sót a szélére :-))

 

Előzmény: Gömbtatu (174)
lilapereszke Creative Commons License 2007.12.19 0 0 175

Egy nő soha nem ismer lehetetlent:-)

Mi lenne, ha a mosogatódba beleöntenéd az almás főzőlevet, ebbe belefordítanád a remoskádat, hogy a víz ellepje kívül-belül, így nem kellene a külsejére ráfőznöd az almát :-) Mellesleg így a tisztítóhatás mindenhol érné. A széléhez lehet drasztikusabb zsíroldó szert használni, na mindjárt keresek környezetbarát megoldást. :-) 

 

Előzmény: Gömbtatu (174)
Gömbtatu Creative Commons License 2007.12.19 0 0 174
Ahan, ezek sem ismerik a Remoskát. Az aljával nincs is semmi gond, pompásan ki tudom ganajozni. A rohadékság ott adódik, ahol a teteje a peremre feküszik, ottan maradandó a csúfság. Meg kívül. Hogy az hogyan keletkezik, ne kérdezzétek, viszont a külsejére ráfőzni az almát, hát nem tudom.
Előzmény: lilapereszke (171)
Gömbtatu Creative Commons License 2007.12.19 0 0 173
Tényleg nem ismered.:)
Előzmény: szysssz (170)
lilapereszke Creative Commons License 2007.12.19 0 0 172

Nem alma, szilva (savanyúság helyett).

Almát is szoktam benne sütni, csutka helyére töltelék, nagyon finom.

 

Előzmény: kika28 (162)
lilapereszke Creative Commons License 2007.12.19 0 0 171

Aluminium edény tisztítása a hazipraktikak.com -ról :-))

 

  • Alumínium edényt csak forralással és fertõtlenítõ hatású mosószerrel tisztítsunk. Lúgos mosószert ne használjunk, mert a lúg a fémet megtámadja. Ezért ajánlatos a többi, zománcozott edénytõl elkülönítve mosogatni.
  • Ha az edény nagyon zsíros, elõbb újságpapírral töröljük le, majd mosószeres vízben mosogassuk el. Meleg vízzel öblítsük. Amennyiben az edényt sikálnunk kell, használjunk finom fémgyapotot vagy súrolóanyagot. Durva kõporral sohase tisztítsuk, és késsel se próbáljuk levakarni a szennyezõdéseket.
  • Ha az edény foltos lesz, fõzzünk benne gyümölcsöt vagy almahéjat. Az alumínium felületérõl a foltok eltûnnek. Ha viszont az edény megszürkült, félbevágott citrommal dörzsöljük fényesre. A nyers paradicsomtól is megtisztul.
  • Az alumínium felületére a vízkõ könnyen kicsapódik. Ezért idõnként tanácsos a vízkõtõl is megtisztítani. A hozzáférhetõ helyen lévõ vékony követ súrolással távolítsuk el, a vastagabb vagy nehezen elérhetõ réteget vízkõoldóval oldjuk le.
  •  

    Előzmény: Gömbtatu (163)
    szysssz Creative Commons License 2007.12.19 0 0 170
    Nem ismerem a Remoskák "lelkivilágát" - mert nincs, de ha vékonyan kikennéd valamilyen zsiradékkal, talán nem ragadna bele az étel, s maradandó mintázat sem keletkezne. :-))
    Előzmény: Gömbtatu (169)
    Gömbtatu Creative Commons License 2007.12.19 0 0 169
    Te, én ma éppen ezt csináltam, a kis rohadék krumplik meg úgy leragadtak az aljára, hogy pájszerrel jöttek csak fel. Mondjuk ami feljött, azt be is lapátoltam, mert isteni volt, a többi meg ázik reggelig. A teflonossal meg ne bosszancsá, jó? Pont most fontolgatom, hogy veszek egy kőedényt a teteje alája, aszt az alunak fapapucs. Nem bírom én ezt idegekkel.
    Előzmény: faqkac (168)
    faqkac Creative Commons License 2007.12.19 0 0 168
    Szerintem egy ici-picit túlspirázod!

    Mielőtt belepakolod a húsokat, (bármilyen húsrol van szó) nyugodtan megágyazhatsz nekik a krumpliszeletekkel.
    (a krumpli nem fog szétfőni!!!) De az íze..................!
    Előzmény: fintorgó (164)
    faqkac Creative Commons License 2007.12.18 0 0 167
    "Figyejjetek mán remoskások! Van valami spéci ötlet arra, hogyan lehet ezt a rohadék alumínium tálat takarítani?"

    Igen! Vettem néhány éve egy teflonosat, és az alut kitakarítottam! ( :-))) Bocsíííííí!)

    Egyébbként a citromos dörzsike sokat segít! Ha nincs, akkor dörzsike+citrompótló!
    Előzmény: Gömbtatu (163)
    ereik Creative Commons License 2007.12.18 0 0 166
    Az nem minta, hanem patina! Ki minél többet és jobban használja, annál jobban meglátszik rajta. Különben, ha tudod lúgozd el, az oldja a zsírt (a rongyot, meg a kezed bőrét is) és közben súrolhatsz is rajta.
    Gömbtatu Creative Commons License 2007.12.18 0 0 165
    Nem tudom már jobban súrolni, mert kilyukad. Persze hogy zavar, mániás vagyok. De valahogy csak megmaradok.
    Előzmény: fintorgó (164)
    fintorgó Creative Commons License 2007.12.17 0 0 164

    Vizet? Olajat? Minek van abban annyi, amennyi köll!

    A 121 hsz-ben írtam: "
    Csirkecombok besózva, mikor félig főtt/ sült, akkor kihalászva, a kisült zsiradékba hasábba vágott krumpli sózva, borsozva, pár fokhagymacikkel megszórva beleforgatva, rá a combok és mindenki, aki arra járt a kempingben az orra után jött nézni és szagolni, mi is ez a kajaillat? Nagyon finom lett, nekünk ez a mobil sütőnk mostanában. Nem gyújtom be a sütőt itthon sem. 4 egész comb szépen belefér, alá a krumpli. Jó adag.

    Felvágom a combokat a csont mellett, beirdalom, sózom, a remoska lábosába bőrrel lefelé belefektetem, innen egyezik.

    Az alján így is marad vacsorára kenyérrel kimártható zsíros pecsenyelé.

    Ha mindenáron mintátlant akarsz, súrolgasd...nagyon zavar?
    Előzmény: Gömbtatu (163)
    Gömbtatu Creative Commons License 2007.12.17 0 0 163

    Én kétszer is csináltam combokat a hétvégén, egyszer sem raktam hozzá vizet. Kicsit több olajat tegyél alá, úgyis ereszt az új generációs hús valami levet.

     

    Figyejjetek mán remoskások! Van valami spéci ötlet arra, hogyan lehet ezt a rohadék alumínium tálat takarítani? Nekem egész éjszaka ázott, még zsíroldóval is permeteztem erősen, de a minta csak nem oszlik róla.

    Előzmény: kika28 (162)
    kika28 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 162
    Az alma is a remoskában készült? Mitől lett ilyen piros?

    Én is kipróbáltam innen pár receptet. A rakott túrós palacsinta osztatlan sikert aratott, a csirkecomb is, csak még a vizzel kisérletezni kell, hogy mennyit szabad hozzáadni.
    Előzmény: lilapereszke (156)
    Kanbéka Creative Commons License 2007.12.17 0 0 161
    nagyon szívesen, használjátok egészséggel!
    Előzmény: zimpulyka (160)
    zimpulyka Creative Commons License 2007.12.16 0 0 160

    Szia!

     

    köszönjük a remoskát ezúton is. nagy örömöt és meglepetést fog okozni.:)

    Gerda

    Előzmény: Kanbéka (154)
    lilapereszke Creative Commons License 2007.12.10 0 0 159

    Naón jóóóóóóóó!

    Előzmény: Gömbtatu (158)
    Gömbtatu Creative Commons License 2007.12.09 0 0 158
    Nade aszongyad, milyen lett. Mert nézésre isteni, az biztos.
    Előzmény: lilapereszke (157)
    lilapereszke Creative Commons License 2007.12.09 0 0 157
    Gömtatu, köszi az alapötletet:-)))))
    Előzmény: Gömbtatu (153)
    lilapereszke Creative Commons License 2007.12.09 0 0 156

    Én nem ígértem, de kipróbáltam :-)

    Persze a gombát nem hagytam ki belőle, a fokhagyma mellé egy kis szárított gombaszeletet is bedugtam a bőr alá. A babérlevél helyett egy vöröshagymával ízesítettem, a folyadékot, egy deci sőrrel biztosítottam, szerintem kell a párolási szakaszhoz egy kevés abból is.  

    A csirkecombot gombás yorshire-pudinggal tálaltam, melyhez az ötletet és a sörös megoldást  Márta néni gombás yorkshire-pudingjából  merítettem.

     

     

     

    (A pudingot nem muffin formában, hanem hagyományos kis tepsiben sütöttem.)

    Előzmény: Gömbtatu (153)
    kika28 Creative Commons License 2007.12.07 0 0 155
    köszönöm a receptet, ma kipróbálom
    Előzmény: Gömbtatu (153)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!