Keresés

Részletes keresés

Delishark Creative Commons License 2015.04.15 0 0 269

Döbbenet, hogy miket olvasni itt. Ha ez így van bár nem kételkedem, az elszámolás körül elég nagy a fejetlenség jóságoséknál. Hihetetlen, hogy a tőke, náluk csak emelkedni tud :) és össze vissza küldözgetik a leveleket. Csak nem forintosították az éven belüli lejáratú autóhiteleket, rögzített árfolyamon? Micsoda böszmeség lenne már ez?.. Abban bízok, hogy az MNB ellenőrzését követően küldik csak az elszámolást, talán úgy kevesebb az esély a hibára. Jah és az a 140 igen csekély összeg..ha azt vesszük figyelembe amit a nagy elszámolás című színjátékban ígértek azt mondanám, hogy ez még csak az árfolyam különbözet miatti jóváírást lehet ne aggódj. :) Akit érdekelnek az elszámolás részletei, küldhet majd érdeklődő levelet. A Facen osztották meg Ezt a mintát Pl.

 

MINTALEVÉL Fontos:Tértivevénnyel küldje!
"Bank neve: 
címe:
tárgy: részletes elszámolás kérés
Kölcsönszerződés száma:
Tisztelt Bank!
Megkaptam a fenti számú kölcsönszerződéssel összefüggő elszámolásukat.
Az 58/2014. MNB rendelet 2.§. (8) bekezdése alapján kérem, hogy az elszámolás számszaki ellenőrzéshez szükséges, teljes körű levezetését, valamint az adatok beazonosítását és értelmezését lehetővé tevő formátumban az elszámolás során figyelembe vett valamennyi adatot e kérelem beérkezésétől számított 5 munkanapon belül küldjék meg a számomra.
Dátum
Adósneve, aláírása" 
Levelezési cím
(Fontos Tértivevénnyel!)

 

Előzmény: ZoTon (268)
ZoTon Creative Commons License 2015.04.15 0 0 268

Mint ahogy már írtam, 2006-ban felvett 3,8 mill. után írtak jóvá 140.000 HUF-ot. A meglepetés nem is ez, hanem amit most kaptam a banktól, hogy átadtak a KHR-nek (pozitív adós), és ezzel a tartozásom 609.000 HUF-ra váltott, a havi törlesztő pedig 38.000HUF-ra. Mellékesen hozzáteszem, hogy a tartozásom eddig 510.000 HUF volt, nem tudom hogy lett belőle 609.000 HUF. A törlesztőm számlalevél+törlesztő 71.000 volt, és fele ennyi lett, ez viszont pozitív. Ez is megdöbbentő, nem csak a hasraütés szerű jóváírás, mert ahogy olvastam többen fele ennyit vettek fel, és háromszor ennyit írtak számukra jóvá.

Patrick84 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 267

Bocsánat, még valami. Amit kaptatok ügyfélkártyát, azon van azonosító és titkos kód, 8 és 4 számjegyű. Azzal próbáljatok meg belépni, hátha még engedi. Nekem már nem engedte, kb 2 hete próbáltam, igaz januárban lejárt a hitelem.

Előzmény: Blonde76 (265)
Patrick84 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 266

Hali!

 

Miután lezártnak tekintik a szerződést, nem fogsz tudni belépni már az ügyfélkapun keresztül.
Amennyiben ők április 6-i dátummal lezártnak tekintik a szerződést, nem kérhetnének még fix 22-t májusban, ezt nem nagyon értem. Ellenben az árfolyam különbözetet kérik, nekem is külön be kellett fizetnem, miután lejárt a szerződésem. Úgy is visszakapjuk, legalább azt, kamatostul, még ha ez nem is sok.


Az, hogy a törzskönyvet küldték, ahogy nekem is szó nélkül, ez külön öröm, mert nem szokták, vagy külön kell kérni, hogy küldjék. Bár szerintem nem véletlenül küldték ki.

 

Viszont, én úgy gondolom, ők nem azt az elszámolást küldték, amit itt több 100 000 ember vár. Azt az elszámolást küldték, amit nekem is és sokaknak, akiknek lejárt a hitelük, hogy a legelső naptól kezdve egészen az utolsóig Te vagy a Párod, mennyit, mikor, hogyan fizettél be törlesztésként, tartozásként, amolyan összesítő. Erről én is kaptam egy több oldalas dokumentumot. Egy szóval, ők nem arra az elszámolásra gondoltak. Nem is küldhetik együtt a kettőt.

 

A tényleges elszámolást április 30-ig meg kell kapjuk. Még én sem kaptam. Várnunk kell, mást nem tudunk nagyon csinálni.

 

Egyébként, bár nem illene, de úgy elküldeném őket másik bolygóra, hogy köpni-nyelni nem tudnának...

 

Én örülök, hogy lejárt a hitelem, meg van a törzskönyv és várom a levelet, kapok vissza egy kis pénzt.

 

Szóval nyugi, várunk. :)

Előzmény: Blonde76 (265)
Blonde76 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 265

Sziasztok!

 

Egy kis tanácsot szeretnék kérni az alábbiakkal kapcsolatosan:

 

Párom 2005-ben kötött szerződést a Merkantillal gépkocsivásárláshoz. Kb. 2,8 M Ft CHF-ben 22.000,- Ft fix törlesztőrészlet + negyedévente árfolyamkülönbözet. Március végén érkezett egy levél, hogy be kell fizetnie a fix törlesztőrészletet április 2-ig + a negyed éves árfolyamkülönbözetet. A levélben tájékoztatták, hogy még májusban számítson a fix 22-re és kb. 38 e árfolyamkülönbözetre. Az áprilisi befizetések után múlt héten (úgy emlékszem csütörtökön, vagy pénteken) újabb levél érkezett melyben közölték, hogy a szerződést április 6-i dátummal lezártnak tekintik, illetve mellékelik a befizetésekről szóló elszámolást, illetve a zöldkönyvet. A zöldkönyv megérkezett az elszámolás nem. Kerestem a bankot, de durva hangnemben leráztak azzal, hogy törvényileg előírt módon április 30-ig postázzák az elszámolást. Várjunk türelmesen, vagy keressük újra a bankot?

 

Mi ügyfélkapun keresztül nem tudunk belépni az oldalra, mert semmilyen jelszót, kódot nem találtunk a szerződésben. Esetleg tudna valaki ebben segíteni?

 

Köszönettel:

 

Blonde

Patrick84 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 264

Még én sem kaptam levelet. Elvileg a mai naptól várhatóak. Mivel nekem január 22-én lejárt a hitelem, így az ügyfélkapura már nem tudok belépni. Nagyon kíváncsi vagyok már...

Előzmény: levélreváró (262)
namenhej Creative Commons License 2015.04.14 0 0 263

az Ügyfélkapus adatok alapján nálam is nagyon úgy tűnik, hogy tőke+kamat elszámolás volt. A tőke nem csökkent olyan arányban, mint amennyit jóváírtak. Levél még sehol semmi.

Előzmény: toopp (256)
levélreváró Creative Commons License 2015.04.13 0 0 262

Az a gyanúm, hogy levelet még senki nem kapott a Merkantiltól:(

Előzmény: toopp (261)
toopp Creative Commons License 2015.04.13 0 0 261

Rákérdeztem az MNB e-mail címén. Meglepődtem , de 1-2 órán belül jött is a válasz!

Kb annyi, hogy első körben forduljak a bankhoz. ( megtörtént- elhajtottak)............ha a válaszukkal elégedetlen vagyok, akkor megadták az MNB honlapjának a címét, ahol remélik, hogy megtalálom a számomra fontos információkat.

Na ezzel aztán előrébb vagyok. :-)

Megvárom a levelet, ha abban is így van a jóváírás, ahogy az ügyfélkapun, akkor valamerre lépnem kell.

Csodálkoztam volna, ha minden simán megy.

 

Aki megkapta a levelet, annak teljes egészben a tőke tartozás csökkent?

Előzmény: Delishark (260)
Delishark Creative Commons License 2015.04.13 0 0 260

A tőkéből kell jóváírni a túlfizetést, az mnb honlapján megtalálod az elszámolással kapcsolatos fogyasztóvédelmi elérhetőségeket, kérdezz rá. 

Előzmény: StefaN_ (259)
StefaN_ Creative Commons License 2015.04.13 0 0 259

Hát ha úgy gondolod rosszul számoltak el veled, szerintem zaklasd őket. A kedves ügyfélszolgálatos meg menjen a p.csába :) Bár az egész társaság elmehet oda, mert szinte az utolsók között számolnak el az ügyfelekkel, de ha te késel a fizetéssel pár napot már küldik a 800 forintos ajánlott levelet.

Előzmény: toopp (258)
toopp Creative Commons License 2015.04.13 0 0 258

Én is többre számítottam.De ha igazam van, és az élő szerződések esetében a tőkét kellene csökkenteni, akkor még a tényleges tartozás csökkenhetne. De már sok jót nem remélek. AZ ügyfélszolgálaton úgy bánnak az emberrel, mintha szívességet tennének, hogy szóba állnak velem..................pedig nekik azért van állásuk, mert annó mi hitelt vettük fel, és most a bank ügyfele vagyok.

Előzmény: StefaN_ (257)
StefaN_ Creative Commons License 2015.04.13 0 0 257

Nekem már tavaly szeptemberben lejárt a hitelem. Az ügyfélkapus belépést a lezárással meg is szüntették, ezért most próbálok tájékozódni, hogy kb. mekkora összegre számíthatok - amíg meg nem kapom a levelet. De ahogy olvasgatom a fórumot elég nevetséges összegeket írnak jóvá, valószínűleg csalódás lesz...

Előzmény: toopp (256)
toopp Creative Commons License 2015.04.13 0 0 256

2007. febr. 10 évre....2.400.000.-Ft. .............29.317 törlesztő részlet, és a havonta küldött elszámolás. Mindig rendesen fizetve:-).............erre lett az " egyéb" kategória 330.000.-ft az ügyfélkapun a befizetéseknél, de a levelet még nem kaptam meg.

Ezért érdekelne, hogy kinek , hogy írták jóvá az összeget? ( tőke+ kamat)?

Mert ha az egész összeget a tőkébe építenék be, akkor annak a csökkenése alapból csökkentené az árfolyam különbözetet is.......vagyis a tényleges tartozás csökkenés jóval több kellene hogy legyen.

StefaN_ Creative Commons License 2015.04.13 0 0 255

Megkérdezhetem, hogy mekkora felvett összeghez kaptad ezt a jóváírást?

Előzmény: toopp (252)
toopp Creative Commons License 2015.04.13 0 0 254

Hát épp ez az! A törvény szerint ha nincs elmaradás a fizetésben, sem más fizetési könnyítés, stb.... akkor az elszámolás teljes összegének a tőke tartozást kellene hogy csökkentenie. 

 

 

3. Milyen formában jutok hozzá az elszámolás során megállapított követelésemhez, ha még élő szerződéssel rendelkezem? (2014.12.23.)

 

Amennyiben Ön élő szerződéssel rendelkezik, és nincs lejárt tartozása, akkor a megállapított követelést a pénzügyi intézménynek előtörlesztésként kell jóváírnia, vagyis a fennálló tőketartozása a követelése összegével fog csökkenni.

 

 

Ezt az MNB oldalán lévő információs oldalról másoltam be. Én úgy értelmezem, ahogy már leírtam. De nagyon úgy tűnik hogy a Merkantil csak a mondat elejét olvasta el. Mert ha csak úgy simán előtörleszteni akar valaki, akkor a befizetett össze egy része megy a tőkébe, a többi a kamatba. De az MNB nem ezt írja!!!!

vagy félre értem az egészet????

levélreváró Creative Commons License 2015.04.13 0 0 253

A tőketartozás mellett a kamat és árfolyam különbözet nem csökkent? Nálam mind  a kettő, megosztva.

Előzmény: toopp (252)
toopp Creative Commons License 2015.04.13 0 0 252

Ma jelent meg nekem is az online ügyfélkapun egy 330.000.-Ft os jóváírás. Viszont a tőketartozás csak 180.000.- körül csökkent. Idáig mindenhol azt lehetett olvasni, hogy annak akinek nem volt elmaradása, és tartozása, annak a teljes visszajáró össze a tőketartozását fogja csökkenteni. Akkor hogy van ez??

levélreváró Creative Commons License 2015.04.12 0 0 251

Persze nem 2,7 millió chf, hanem 2,7 millió chf-ben:) Az induló ügyleti kamatom 10,50% volt, ami igen alacsonynak számított már akkor is, valszeg menet közben jól megemelték, az árfolyamrésből nem lenne ennyi. Ez kb. a felvett hitel 18%-a.

Előzmény: levélreváró (250)
levélreváró Creative Commons License 2015.04.12 0 0 250

Ma reggel (vasárnap!)jelent meg az ügyfélkapun a jóváírás, 495.000 Ft. 2007-ben vettem fel, 7 évre, fix törlesztő, változó futamidő, 2,7 millió chf. A szerződés persze még nincs lezárva, az utolsó kivonat szerint még 3 évig kellett volna fizetnem, ez most gyakorlatilag 2 évre csökken:) örüljek vagy sírjak?

Delishark Creative Commons License 2015.04.07 0 0 249

Mindenkit leráznak sablon válaszokkal. Nem lennék a jóságos bank alkalmazottja. Gondolom ugyanúgy ahogy minket fizető automatának néznek, az ott dolgozókat minimum robotként kezelik. A nagy kivárás mögött inkább egy kifárasztásos technikát sejtek, aminek az lehet a célja, hogy mire megkapod az értesítőt, már annyira tele van a fejed az egésztől, hogy inkább nem perelsz, elfogadod amit kapsz csak legyél túl rajta. 

Előzmény: osika87 (237)
ZoTon Creative Commons License 2015.04.06 0 0 248

Üdv!

A Merkantil "ügyfélkapu"-n szerepel 03.16.-án egy "egyéb" kategória a követelések közt, 140 ezer forintról. Majd pedig az jóvá is van írva. Nem igazán tudni mi ez, hiszen a 2006-ban felvett 3,8 mill. 10 évre, abból 5,5 milla kifizetve. Abban az esetben ha ez lett volna az elszámolás, akkor megdöbbentően jelentéktelen jelképes összeg...

lufi77 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 247

Köszi!

Azt hittem, hogy a magyarország.hu-n. Csodálkoztam is. :)))

Előzmény: levélreváró (246)
levélreváró Creative Commons License 2015.04.06 0 0 246

Merkantil honlap, de rendelkezned kell azonosítóval meg jelszóval, én anno a szerződésemhez kaptam ilyeneket. De kérhetsz a banktól emailben, pár nap alatt megküldik. 

Előzmény: lufi77 (245)
lufi77 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 245

Ügyfélkapun? Hol?

Előzmény: levélreváró (243)
Patrick84 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 244

A végén még igaz lesz az az 50k-60k Ft, amit írtam...
CHF-esek biztosan többet kapnak vissza, nekem az EURo-val szerencsém volt.

Előzmény: levélreváró (243)
levélreváró Creative Commons License 2015.04.05 0 0 243

Az alábbiakat egy szintén merkantilos írta, másik fórumon. Elég lehangoló:(

 

"Senki semmi jóra ne számítson! 2008 januárban vettünk fel 3,9milliót. Eddig befizettünk 5,45milliót. eddig a CHF állása alapján majdnem 2,7millióval tartoztunk. a papírt még nem kaptuk meg de az ügyfélkapun már látjuk 188.000Ft-ot írtak jóvá. ez a nagy elszámolás!!! még 5%-ot sem éri el a jóváírás."

Előzmény: Patrick84 (242)
Patrick84 Creative Commons License 2015.04.05 0 1 242

"az adós visszakapja az árfolyam-különbözet miatt befizetett összegeket a törvény szerinti jegybanki alapkamattal növelten! "

A kérdés az, hogy az alapkamatot a szerződés létrejöttekor esedékes alapkamattal számolják e, mely, mint tudjuk minden évben csökkent, ami mostanra már 1,95%. Tehát 6-7 évvel ezelőtt volt kb 9%, míg 2014-ben már csak 2,85% volt. Ezt figyelembe veszik, vagy fix alapkamattal növelik meg az árfolyam-különbözetet? Erre még nem találtam választ.

Mindenesetre, amint kapok levelet, írok.

Patrick84 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 241

Nekem 15,76 az induló ügyleti kamat. Van ezen kívül a Teljes hiteldíj mutató kamat, ami 18,320%, valamint a Merkantil Referencia EUR kamat, ami a kölcsönszerződés megkötésekor 4,31%.
Ezeken kívül még a részletfizetés esedékességének napján lévő aktuális árfolyamnak az aktuális kamata... ami nem tudom hogy van számolva, nincs benne logika, ha több a HUF/Euro, akkor X%, ha kevesebb, akkor Y, de nem.

Nem találtam egyéb szerződést, vagy levelet kamatváltozásokról... vagy max nem tájékoztattak. A lényeg, annyit fizettem vissza, amennyit kell, addig ameddig kellett, leszámítva a negyedévente kiküldött törlesztőrészlet különbözetet, ami a kamat- és árfolyamkülönbözetből van elszámolva. Csak hogy jó egyszerű legyen. :D

Előzmény: levélreváró (240)
levélreváró Creative Commons License 2015.04.05 0 0 240

Az árfolyamrésből biztosan jár, és mint már írtam, nagy kérdés, hajtott-e végre kamatemelést a Merkantil a már futó szerződésekre? Az én szerződésemben (2007) annyi áll, "induló ügyleti kamat: 10,50%. Egy ismerősöm szerződésében, aki 2009-ben vett fel hitelt (már a válság idején) a Merkantilnál már 24% százalék szerepel. Szóval nem tudni, közben pl. az enyémet (és másokét) is felemelte-e 24-re? Ha igen, akkor durván sok járna vissza. Ha nem, akkor marad csak az árfolyamrés... a felvett hitel 5-10%-a.

 

Előzmény: osika87 (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!