Keresés

Részletes keresés

Nagulnov Creative Commons License 2006.10.21 0 0 196

A 28 éves* Gy. is ezt mondta/v.mi KISZ kongresszuson - de senki nem hallgatott rá - meg is lehet nézni hogy hova jutottunk.

 


"szeress, ne háborúzz"

 

*szeretnék csetlő-botló 28 éves boldognak látszó fiatal maradni"

 

Előzmény: fanyűvő (186)
vizinikk Creative Commons License 2006.10.21 0 0 195

és mindenkinek jó dolga van, azt hiszem...

:-)

Előzmény: big-lesz (193)
big-lesz Creative Commons License 2006.10.20 0 0 194

én is tisztellek téged! :o)

 

csak nem azt akarod mondani (természetesen elnagyolva, mert sem a hely, sem az idő nem alkalmas mélyre szántani...), hogy nem a pénzről szól a történet?

ugyan mi másról?

és a kedvezményekről, juttatásokról, amihez szokva vagyunk...

és igen, korrupcióra szocializálódott az ország. van, aki fillérekkel, van aki milliárdokkal.

hagyni kell?

vagy hány 0-ban állapodjunk meg, amikortól tilos?

vagy csak a más csalt pénze a büdös? pártpreferenciák alapján? hogyan legyen?

 

nézd, én a kisujjamat nem tenném fel egyik politikusra sem, tehát nekem ne fletózz! ezt rossz helyre címzed!

:o)))))))

 

 

Előzmény: Nagulnov (184)
big-lesz Creative Commons License 2006.10.20 0 0 193

ez már egy komoly választék...

:o))))

Előzmény: vizinikk (183)
big-lesz Creative Commons License 2006.10.20 0 0 192

Neked is kellemes 7végét!

Te, kis hedonista!

:O))))))

Előzmény: Geyza (182)
fanyűvő Creative Commons License 2006.10.20 0 0 191

Az már a harmadik helye. Egy vándortopik.

Valamelyik agyhalott moderátort zavarta az összefogás.

Előzmény: Geyza (187)
vizinikk Creative Commons License 2006.10.20 0 0 190

dehogy gyűlölködöm, (nem vagy te olyan fontos, jóképű) pusztán csak van valamiféle ízlésem, von Haus aus

:-D

Előzmény: fanyűvő (189)
fanyűvő Creative Commons License 2006.10.20 0 0 189
Ne gyűlölködj! Ellentétes a topik szellemével és különben is, a gyűlölködés csúnya dolog.
Előzmény: vizinikk (185)
big-lesz Creative Commons License 2006.10.20 0 0 188

ahhoz egy doktorit kellene írni, és nem egy felhívást! :o)))

 

nekem mondod, hogy a világ nem fekete és fehér? .o)

 

Geyzám, tudod zavar, ha valaki azt mondja, a kommunisták eladósították (anno) az országot. de nem gondol arra, hogy 3 generáció nőtt fel úgy, hogy nem tuanulta meg, mi az az érték. (tudom, nem az ő hibájuk...) hogy a munkának, az árúnak értéke van...

ingyen volt a munka, de a szolgákltatások is. hogy a szociális juttatásokról ne is beszéljünk....

 

biztosan. iszonyatos a korrupció az országban. sokan, sokat lenyúltak. büntetlenül.

de,

16 éve véget ért a szocializmus, és sokan most kezdik kapizsgálni, hogy ezzel együtt jár az, vége a szociális támogatásoknak. alanyi jogon. (mert a szolidaritásra, a szociáális hálóra soha nagyobb szükség nem volt. mint napjainkban...)

 

igen! az átlagemberek zöme vesztese a rendszerváltásnak. mégis, mindenki küzd a fennmaradásért, keresnek és találnak munkát!

(én nem ismerem ezeket az embereket. csak a "vezetők" miből élnek? 1 hónapja kinn vannak a téren. most teszik kockára a tartalékaikat? vagy ki pénzeli őket?)

 

amit írsz, az igaz. tünet.

újra megkérdezem:

merre van a kiút?

ha az ország politikai eletje leszerepelt (mind!), akkor kik is fogják vezetni az országot?

Előzmény: Geyza (178)
Geyza Creative Commons License 2006.10.20 0 0 187

De mi a fenének kellett azt áttenni a klubfórumba?

 

Nehogy túlzottan oldja itt a harci zajt?

Előzmény: fanyűvő (186)
fanyűvő Creative Commons License 2006.10.20 0 0 186
Előzmény: Geyza (182)
vizinikk Creative Commons License 2006.10.20 0 0 185

na ezt mondhatod a fanyűvőnek..... nem találsz te egyetlen épeszű nőt sem, aki akár csipesszel is, de hozzá akarna nyúlni

:-DDD

Előzmény: Geyza (182)
Nagulnov Creative Commons License 2006.10.20 0 0 184

senki nem akart átláthatúságot... ezért folynak a tiltakozások. szvsz)

 

Na haragudj/és tényleg tisztelettel meg minden - ez így nem fog menni. Ha érdekel hogy miért tiltakoznak a gazdák/patikusok/tanárok/rendőrök stb - reform ez egyáltalán? - mélyebbre kéne ásnod/többet olvasnod hozzá. Persze ha szvsz - akkor okés.

 

Meg le is lehet egyszerűsíteni. Azért mert a Fletó olyan bátor volt/ő mondta - hogy hozzányúlt a reformokhoz amihez eddig senki.

Előzmény: big-lesz (167)
vizinikk Creative Commons License 2006.10.20 0 0 183

2 malac és két teknős is van

:-)

Előzmény: big-lesz (179)
Geyza Creative Commons License 2006.10.20 0 0 182

... az nem múlik, ld. a 4-es metró is hipp-hopp felépült:-))))

 

Jó éjt és kellemes hétvégét mindenkinek!

 

Ne feledjétek: a politika elválaszt és frusztrál, a szerelem összeköt és meghosszabbítja az életet, a hedonisták még nem hoztak túl sok bajt a világra, de a lánglelkű jobbítók már épp eleget...

Előzmény: big-lesz (177)
vizinikk Creative Commons License 2006.10.20 0 0 181

...az majd lesz!

 

Előzmény: big-lesz (177)
vizinikk Creative Commons License 2006.10.20 0 0 180

boruljon össze veled az, akinek két anyja van, megúnta az életét és nem fél a heveny csalánkiütéstől, amit tőled kapna. szeretni nektek kötelező, mert ti hiszte a szeretet és az összefogás erejében, ki lett az adva napiparancsba.

mint mondottad, én bunkó vagyok. válalom is.

Előzmény: fanyűvő (176)
big-lesz Creative Commons License 2006.10.20 0 0 179

Ez a vizinikk neked rokonod?

 

 3 felnőtt lány, 2 unoka, kutya, macska,

 

közülük válasszak?

:o))))

Előzmény: fanyűvő (175)
Geyza Creative Commons License 2006.10.20 0 0 178

A dolog nem ilyen egyszerű, "fekete-fehér, igen-nem":-))

 

A Kossuth-tériek egyszerű emberek, kicsit fura társaság, nem professzorok és nagyhírű közgazdászok, továbbá nem is huszonéves politológusok, akik tökéletesen megmagyarázzák nekünk a TV képernyőjén a világot.

 

Csak sajnos arra sem látok semmi biztosítékot, hogy a Parlamentben ülő "vezetőink" előre vinnék az országot.

 

Nem a Kossuth-tériek adósították el Magyarországot!

 

Nem a Kossuth-tériek építtették az autópályákat 100 milliárddal drágábban, mint szükséges lett volna (ld. az interjút Kóka Jánossal a mai Népszabadságban)!

 

Nem a Kossuth-tériek tehetnek arról, hogy Magyarország munkavállalóinak jókora része minimálbéren van bejelentve, a tényleges jövedelme jó része után nem fizet adót, sem illetéket!

 

Nem a Kossuth-tériek tehetnek arról, hogy félmillió (vagy sokkal több) cigányember olyan helyzetben van Magyarországon, amilyenben és --> Olaszliszka.

 

Nem a Kossuth-tériek tehetnek arról, hogy az igazán nagy gazembereket nálunk nem kapja el a törvény szigora!

 

Stb., stb.

 

Vagyis: ami a Kossuth-téren van, az nem a baj, hanem a tünet, a tükör!

 

 

Látom a jószándékodat és tudom, hogy jó szándékkal nyitottad ezt a topikot, de szerintem nem a valóságos problémát tűzted "tollhegyre.

 

Pussz!

Előzmény: big-lesz (169)
big-lesz Creative Commons License 2006.10.20 0 0 177

hogy eddig senkinek eszébe nem jutott, hogy a parlament, nem csak egy középület, de műemlék is. amihez méltó környezet tartozik...

 

a liberális város bizonyítéka, hogy erre eddig nem született rendelet.

de ami késik...

:O)))

Előzmény: vizinikk (172)
fanyűvő Creative Commons License 2006.10.20 0 0 176

Mi lesz a közös ünnepléssel, taplófejű? Összeborulás, megértés, szeretet!

 

Előzmény: vizinikk (174)
fanyűvő Creative Commons License 2006.10.20 0 0 175

Ez a vizinikk neked rokonod?

Előzmény: big-lesz (173)
vizinikk Creative Commons License 2006.10.20 0 0 174
te szádból ez nekem dícséret - komoly bajban lennék, ha jó véleménnyel lennél rólam, te homályos lépcsőház, a szádból jövő avíttas rothadásbűzzel.
Előzmény: fanyűvő (171)
big-lesz Creative Commons License 2006.10.20 0 0 173

akkor tőled is megkérdezem:

a valódi problémákat hogyan is tudjuk megoldani?

Előzmény: Nagulnov (170)
vizinikk Creative Commons License 2006.10.20 0 0 172

egy okkal több, hogy megpróbáljunk rendet tenni a házunk táján.

Igen közeli kapcsolatom dolgozik Bukarestben..... azt látja, hogy ellentéteket félretéve gőzerővel dolgoznak az eu csatlakozásért, itt meg meredeken zuhan a színvonal.

egyébként igazat adok neked: mára egy balkáni késdobálós kocsmára hasonlít az ország..... és ha a Kossuth téren történtek után valaki sátortábort ver a ligetben, vagy a csónakázó tóban mossa az autóját, mit mondasz neki, ha el akarod küldeni? Ha a Kossuth téren lehetett büntetés nélkül környezetet rongálni, neki miért nem lehet?

én azt mondom: nem kellene összetéveszteni a szabadságot a szabad rombolással, hiszen a parlament eleje olyan már, mint máshol a putrisor, a szent forradalom nevében. és honfoglaló nomád eleink nyilván rendezettebb környezetben éltek, mint amit ma a főváros sziváben tapasztalhatsz 

Előzmény: Geyza (165)
fanyűvő Creative Commons License 2006.10.20 0 0 171

Analfabéta vagy, ráadásul elkúrod ezt a szép topikot. Nem kicsit, nagyon.

Bunkó vizinikk.

 

Előzmény: vizinikk (166)
Nagulnov Creative Commons License 2006.10.20 0 0 170
Olvastam - egyetértek/tetszett. Jól összeszedted - a valódi problémákat.
Előzmény: Geyza (165)
big-lesz Creative Commons License 2006.10.20 0 0 169
azt áruld el Geyzám, az alagút végét a "Kossuth tériekkel" fogjuk megtalálni? ugye viccelsz?
Előzmény: Geyza (165)
big-lesz Creative Commons License 2006.10.20 0 0 168
köszönöm! :o))))
Előzmény: drzyx (164)
big-lesz Creative Commons License 2006.10.20 0 0 167

nézd! az eu-s pénzekkel el kell számolni! azért ez a segély nem egy feneketlen kútból jön... ha Te adnád, felteszem, te is megnéznéd mire, hogyan költik... (mégis, mi az oka, hogy a reformokhoz senki nem mert, akart hozzányúlni? senki nem akart átláthatúságot... ezért folynak a tiltakozások. szvsz)

 

hogy mit tudnak a vendégek? bizonyára mindent!

fogadjunk, hogy mégis mosolyogni fognak, és nem kiröhögni bennünket?

:O(((

Előzmény: Nagulnov (163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!