Keresés

Részletes keresés

ani-d Creative Commons License 2013.01.22 0 0 2175

Sziasztok!

 

Nagyon örülök, h rátok találtam. Sok hasznos infót kaptam , még olyanra is ami eszembe sem jutott volna. Főleg a fakultatív programokkal kapcsolatban voltak kérdéseim, amik nem voltak egyértelműek.

Sokat rágódtunk a dolgon, de végül is febr.11-től megyünk a férjemmel a Crioulába valentinnapozni. Remélem nagyon jó lesz és nem bánjuk meg!!

Érdeklődnék, hogy esetleg jön-e akkor más is innen a fórumról? Azt láttam, h utánunk jöttök, de azért nagyon szuper lenne, ha már ismerősökkel mehetnénk ki!

 

Szép napot mindenkinek!

 

Anikó

szilvia84 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 2174

Szia!

 

 

Fürtöske84 vagyok, csak a másik nick nevemmel tudtam belépni....

Holnap már nem leszek netközelben, így ma írok neked.

Én egy zöld-homok szín csíkos kapucnis pulcsiban és farmerban leszek....remélem így megtaláljuk egymást a reptéren. :)

 

Akkor hétfőn....

 

Szia:

Szilvi

Előzmény: Steffka7 (2171)
Zöldfoki Creative Commons License 2013.01.17 0 0 2173

Sziasztok!

Akik ezután utaznak, nézzétek mit találtam :)

 

http://www.capeverde.com/live-webcams.html

 

 

 

 

Steffka7 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2172
Helló.Szóval Hepatitisz elleni oltást adattam,de mondjuk szerintem folosleges.A noverem akivel megyek szerintem nem fog.Jók a korulmények,ha nem hátizsákosan indultok-hanem szállodában lesztek-akkor szerintem nem kell-de ahogy érzitek.Ártani nem árt!
Ha jól emlékszem helyi valutát csak ATM-bol vettem fel-mikor fogyóban volt az Euróm.De Euróval szinte mindenhol tudsz fizetni.Pl. szerettem volna venni egy igazi afrikai ruhát,sehol nem találtam-míg végul egy no eladta saját magáról,és boldog volt,hogy a kézzel készitett ruhája eljut Budapestre!Azt is Euróban fizettem.Természetesen az lesz a legelso ruhadarab-amit bepakolok:)
Előzmény: Zöldfoki (2169)
Steffka7 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2171
Szuper nászút lesz biztosan.Én mikor mentem Hepatitisz elleni védöótást adattam-mert az sosem árt.De szerintem nem is kellett volna,hiszen nem ettunk össze vissza sehol.Ahogy gondoljátok:)20-án vasárnap értekezhetunk hogy ismerjuk meg egymást majd a reptéren:)
Előzmény: Fürtöske84 (2170)
Fürtöske84 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2170

Szia!

Örülök, akkor lesz "ismerős" a szigeten! :)

Mi a Hotel Oasis Atlantico-ba megyünk a férjemmel, ez lesz a nászutunk :)

Nagyon várjuk már, olvasom a hozzászólásokat, mi nem oltattuk be magunkat, reméljük minden ok lesz.

 

Előzmény: Steffka7 (2165)
Zöldfoki Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2169

Szia. Nem, mi febr. 18-tól megyünk.

Ha hazaértél, írj egy kis beszámolót lécci :) Köszi

Oltásokat Te adattál be előző alkalommal vagy most?

Helyi pénzt hol lehet váltani?

Előzmény: Steffka7 (2168)
Steffka7 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2168
Szia!Te is jan.21-én jösz? Én 2 éve a Crioula-ban voltam.Meg voltam vele elégedve.Most a Melia Totruga Beach-et választottam-fö a változatosság:)Alapvetoen a nyugalom szigete volt sok kedves emberrel.Nagyon jól éreztem magam!Voltam a Sziget túrán,Buggyzni,és a Neptun "tengeralattjárón" vízbe merult roncsokat nézni.Oda érdemes gyógyszert bevenni-mert a tengeri betegség nagyon komoly:) Én 4 éve hajózom-de játszottam már a végén minden színben...kemény hullámok voltak...szeles,de gyönyörü volt az idö,jókat napoztam!
Előzmény: Zöldfoki (2167)
Zöldfoki Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2167

Szia. Ti melyik hotelban voltatok? Mik a tapasztalatok? Írták itt korábban mások a szigettúrát. Meg említettek vmi szörf világbajnokságot, ami január-februárban szokott lenni.

 

Előzmény: Steffka7 (2165)
Zöldfoki Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2166

OK, mindenképpen írj majd az ismerősödék januári útjáról. Köszi

Előzmény: big apple (2164)
Steffka7 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2165

Igen, én megyek a nővéremmel 21-én:) Nekem már a második utam lesz oda...én visszavágytam...Melyik szállodában leszel?

Előzmény: Fürtöske84 (2145)
big apple Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2164

Szia!

 

Mi nem adatunk be oltást, mert 2007-ben voltunk Thaiföld-Kambodzsa és akkor kaptunk Hepatitis A, B-t. Meg talán tetanuszt. Nem tudom fejből. Azt sem hogy mennyire tart még ez a védettség, de nem fogunk oltatni az bizti.

 

Mi eddig sok helyen jártunk, voltak mindig lehetőségek mindenkinek (vega/nem vega stb) ami biztos az ilyen helyeken hogy unikum nélkül nem megyünk.

Én nem szeretm az alkoholt, de ilyenkor egy korty étkezés előtt/után mindenképpen szerencsés.

 

Van egy ismerősöm, akinek a barátnője most januárba megy ugyan oda nászútra. Kiváncsi vagyok mit fog majd mondani.

Majd azt mindenképpen megosztom!

 

Ha van kedved írj privibe magatokról!

 

Köszi

 

Előzmény: Zöldfoki (2162)
Zöldfoki Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2163

Ez is Rokory 01 hozzászólása, de valamit elállítottam az otthoni gépem és a munkahelyi között :)

Előzmény: Rokory01 (2158)
Zöldfoki Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2162

Szia. Igen, így van. Ti valami oltásokat fogtok beadatni?

 

Meg én a kaja miatt is izgulok picit,mert elég válogatós vagyok :)

 

Olvastam valamelyik utazási iroda honlapján, hogy ha valakinek későn megy a gépe hazafelé, akkor egyedileg van olyan lehetőség a, hogy díj ellenében nem kell elhagyni a szállást 12 óráig. Ez jó lenne, mert késő este indul a gép vissza. Te tudsz erről valamit? Vagy valaki tud erről valamit?

Köszi

Előzmény: big apple (2161)
big apple Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2161

Szia!

 

akkor valószínű hogy egyszerre utazunk!:-)

Én is izgulok az idő miatt, de állítólag ott mindig jó idő van!:-)

Bízom benne.

Ti is 16.10 körül indultok Liszabonba?

Előzmény: Rokory01 (2158)
Szindbád hetedik utazása Creative Commons License 2013.01.06 0 0 2160

Ez csak a látszat. Én egyszer voltam ott és október végén, a Vila Do Farolban. Tehát minden arra vonatkozik. Más szállodákról és vendéglőkről nem tudok semmit. A szállodán kivül nem ettem semmit.

 

A farolban voltak sültek ( csirke, borjú, disznó) és mindíg volt tészta, pizza ( olasz ételek) és krumpli köretnek.

Előzmény: Rokory01 (2159)
Rokory01 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 2159

Szia Szinbáőd!

 

Te elég "tapasztaltnak" tűnsz Zöld-foki szigetekből :)

Tudnál erre válaszolni kérlek? Én elég válogatós vagyok kaja tekintetében.

Pl. nem eszem tengeri herkentyűket, sem halakat, sem zöldségeket nagyon. Szóval fogok tudni azért majd enni valamit ezeken kívül?

Köszi

Előzmény: Szindbád hetedik utazása (2156)
Rokory01 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 2158

Sziasztok!

Mi is febr. 18-26. között megyünk az OA Belorizontéba a TUI-val.

Remélem az idő jó lesz,mert írnak mindenfélét februárra...hogy az a "leghűvösebb" hónap...

Előzmény: big apple (2157)
big apple Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2157

Szia !

 

Nagyon szépen köszönöm!

 

Ha még bármi eszedbe jut szívesen veszem!

 

És azt is ha valaki ugyan ekkor jönne és jelentkezne!

 

Köszi

 

Szép napot!

Előzmény: Szindbád hetedik utazása (2156)
Szindbád hetedik utazása Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2156

Az autó bérlés 70 euró/nap plussz a benzin. Volt egy család, aki bérelt. Az idegenvezető tanácsa volt, hogy először mindenképpen egy társasútra menjen el mindenki ( Ez az ő biznisze. :-) ), aztán eldönti, hogy még mit akar csinálni.

 

A buggyra nem emlékszem, ha előkerülnek a prospektusok, akkor meg tudom nézni.

 

Én nem szeretek nagyon idegen környezetben vezetni. Terepen meg főképp nem. Meg elötte járt le a jogosítványom és az új még nem jött meg. De szvsz ez utóbbit lehet ott európai politikusok arcképével pótolni.

 

A szigeten 3 db útszakasz van, ami aszfaltos. Az egyéb utakat a keréknyomok jelölik ki. A semmi közepén néha van egy egy irányjelző tábla.

 

Szvsz ha gyakorlott vezető vagy terepen, minden további nélkül bérelhetsz, de ez max 1 nap. De a sziget 1 napos. Van 3 db látványosság:

- sóbánya a kráterben

- délibáb

- blue eye

 

Ez utóbbi, ahol szerintem még pár percet el lehetett volna tölteni a félnapos kirándulás alatt.

( Kicsi fűrdés, kicsi napozás).

Előzmény: big apple (2155)
big apple Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2155

Szia !

Végig olvastam :-) Köszönöm!

Hasznos infók voltak!

Még annyit, bár gondolom nem voltál buggy-zni, mert nem írtál róla. Hogy az mennyi vagy hogy van?

A sziget mérete miatt gondolom a gépkocsi bérlés sem javasolt?

 

Köszi

Előzmény: Szindbád hetedik utazása (2154)
Szindbád hetedik utazása Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2154

Mi all-inclusívon voltunk, így a szállodán kívül nem ettünk egy falatot sem. (Illetve a hajókiránduláson igen, de az is benne volt az árban.)

 

Vízen kívül ( 1 euro vs. 90 escudo) csak szuvenírt vettünk.

 

De korábban mindent leírtam. Ha november elejétől végigolvasod a topicot, akkor benne van minden, amit tudtam. Ami esetleg érdekel (és tudom), arra megpróbálok válaszolni.

 

A szuvenír vásárlás pedig egy másik kaland. Ha nem köpnek le, akkor rosszul alkudtál. :-)))

 

A "csak ma, csak neked, csak mert magyar vagy féláron adom" szövegre nem kell meghatódni, ez mind standard duma. Ne vigyél magaddal több pénzt, mint amit a dologra szánsz egy nap. Ne egy napon végy meg mindent. (Mindenhol ugyanazt árulják.)

 

Kedvenc trükk (marketing fogás), hogy neked vagy a párodnak kínálnak "teljesen ingyen" általában egy karkötöt vagy kisebb bizsut. Sokan ezután nem tudják megállni, hogy csak "becsületből" ne vegyenek valamit. (Én sem.) Ezért nem szabad sok pénzt vinni magaddal és ekkor is kötelező a kemény alkudozás. soha ne mutasd meg, hogy mennyi pénz van nálad. ( Illetve csak akkor, ha 25 a végső ár és nálad csak 20 van.).

 

Én általában az "első" ár harmadáért szoktam venni. És amikor másnap ismét találkoztam velük és rámmosolyogtak, éreztem, hogy még lehetett volna alkudni.

 

Persze volt, hogy ugyanannál az árusnál másnap, harmadnap vettünk még valamit. Holtszezon volt, így emlékeztek ránk és nyilván az alku sem ugyanonnan indult.

 

Az erőszakosságuktól nem kell megíjedni, nyugodtan lehet nemet mondani.

 

Az itt is emlegetett Luca üzletét a főutcán szintén ajánlani tudom. Nem annyira erőszakos, mint a többi, hagyja a nézelődést az üzletben. Persze nála is kötelező az alku.

Előzmény: big apple (2153)
big apple Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2153

Szia!

 

Nagyon köszi!

 

És a kaja árak meg a suvenirek milyen árban vannak? Mi az amit feltételnül ki kell próbálnunk/ mehg kell néznünk?

 

Köszi

Előzmény: Szindbád hetedik utazása (2152)
Szindbád hetedik utazása Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2152

Szerintem a dollár nem jó. Inkább eurót vigyetek. Mindenki euroban számol és abból tudnak "visszaadni".

 

Egyébként jó tanács volt itt korábbról, hogy kis címletű pénzt kell vinni és lehetőleg aprót is. Mert azért lehetséges, hogy csak helyi pénzben tudják (akarják) adni a visszajárót.

 

Helyi pénzben bizonyos dolgok persze olcsóbbak. De az első nap kaptunk egy kis tanfolyamot az érvényes címletekről és a helyi pénzekről, de nem vállaltuk be. Ott is vannak (lehetnek) "trükkös" pénzváltók.

 

A visszajárónál érdemes erőszakosnak lenni. Azaz, ha azt mondod hogy csak akkor van üzlet, ha euroban ad vissza, akkor előkerül az euro is. De ez nyilván csak olyan terméknél megy, amire tulképpen semmi szükséged nincs.

 

Ha taxit fizetsz és nincs pont annyi, akkor valószinüleg helyi pénzt kapsz vissza.

 

De lehet bankkártyával is sok helyen fizetni. Például a vízumot a reptéren azzal fizettük. ( 56 Euró volt, a híresztelt 25-tel szemben.)

Előzmény: big apple (2151)
big apple Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2151

Sziasztok!

Mi február 18.-án megyünk Karthagoval  OA BELORIZONTE**** -ba. Van esetleg valakinek tapasztalata a hotelről, februári időről?

Jó ha dollárt viszünk?

Milyen árak vannak?

 

Köszi előre is!

Szindbád hetedik utazása Creative Commons License 2012.12.28 0 0 2150

 

Így néz ki a Vila Do Farol elötti partszakasz.

 

 

Ez pedig ugyanott a másik irányba, a sziget délnyugati sarka felé.

 

 

Ez pedig a szálloda part felöli kijárata.

Előzmény: Szindbád hetedik utazása (2148)
timea66 Creative Commons License 2012.12.26 0 0 2149

Sziasztok:) Köszönöm a hozzászólásokat.../Szirtimorc....Terelasz/....:)))  ismerösöktöl is tájékozódtam.......egy kicsit el is vették a kedvem:(( végül ugynéz ki elcsábulok egy Vörös tengeri hajóutra. Február végi indulással.. Állitólag ekkor már jobb az idö.és az ár....

 

....Hááát csak remélni tudom. Egyébként az idö annyira a szerencse kérdése....Tenerifére szoktunk menni....egyik évben "100" fok....idén februárban meg déltöl boru és ősz... Ha megjöttünk....mindenképp megirom a tapasztalataimat. Üdv:))) 

Szindbád hetedik utazása Creative Commons License 2012.12.25 0 0 2148

A szálloda a déli-parton van. Az utolsó szálloda, mielött a part északra fordul. A szálloda hátsó kijárata közvetlenül a tengerparton van. A víz saccperkábé 200 m-re van.

 

Van egy fedett napozó és a napozóágyak ingyen vannak. Napernyőt nem láttam.

Mi holtidényben voltunk, így minden nagyon tágas volt a parton. Egy magaslesen csücsült egy vizimentő.

 

A homok nem fehér, inább szürke. A sziget anyaga bazalt, ezért sok a fekete homokszem.

 

A pálmákról annyit, hogy ez nem egy csendes-óceáni trópusi sziget. Ami pálma van, az is csak a szállodák kertjében. Maga a sziget egy kopár kősivatag. ( Ez Sal-szigete, a többi állítólag más, de az egy napos túra repülőgéppel és 150-200 E per fő.)

Előzmény: iphone (2146)
Szindbád hetedik utazása Creative Commons License 2012.12.25 0 0 2147

Mi ott voltunk. Az étkezésről már korábban írtam itt.

 

Olasz szálloda, főként olasz vendégekkel. Ami alapvetően csak az esti programoknál lehet zavaró ( animáció, diszkó, zene a bárban, "szinházi" előadás szinte csak olasz zenével, olasz nyelven. Minket nem zavart, mert nem kedveljük egyébként sem az ilyen programokat.)

 

De olvastam német véleményeket, őket ez nagyon zavarta.

 

A szobák kb. 8 szobás faházakban vannak. A szoba tágas, a fürdőszoba nagy. Van benne egy pici TV. Van egy kicsi hűtőszekrény.

 

A klíma az nagyon hangos, szinte lehetetlen aludni. Október végén 30-35 fok volt, így kellemetlen volt, mert aludni vagy a klímától vagy a mlegetől nehezen lehetett. Talán most hűvösebb van és nem lesz annyira szükség a klímára.

 

A szállodának van egy tengervizes ( sós) medencéje 0,20-1,5 m változó mélységgel, középen a medence bárral. Az ellátás all-inklusive. Mindenki kap egy narancsszinű karkötőt, azzal lehet mindent igénybevenni.

 

A tengerparti bejátat és a medence bár között van egy snack-bár, ahol egész nap ( 10-18 óra) van valami harapnivaló. Általában pizza.

 

Van egy emeleti kávézó és bár. Ott is van általában harapnivaló. ( Pizza).

Előzmény: iphone (2146)
iphone Creative Commons License 2012.12.25 0 0 2146

sziasztok tud valaki erröl a szálodárol valamit mondani VILA DO FAROL ?

illetve januérban milyen ott az időjárás , viz mennyire meleg? jah és még egy nagyon fontos kérdés a tengerpart milyen tiszta ,pálmás a homok fehér e?

köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!