Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 435
Bűvössárkánynak is voltak kihagyásai, le is főttem rendesen, hogy mi a fenyő van, végső kétségbeesésemben tűt cseréltem és láss csodát! :-))
Előzmény: 36évi (434)
36évi Creative Commons License 2007.12.05 0 0 434
lehet a tű is. Tudom, kicsit földöntúli, de könnyen kihagy, ha törött a hegye...
Előzmény: Zsuzsuci (433)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.12.05 0 0 433

 

Helyette csak úgy varrogat egyenesen, és néha csinál egy kis hiányos cikkcakkot, megint egyenesen van kedve varrni, néhány öltést cikkcakkban. De több az egyenes.

Polárra applikálnék polárt, tehát lényegében a szélét szeretném cikkcakkozni.

 

Végül is a Pfaffal meg tudtam csinálni, amikor az Aurorától  már tajtékoztam.

 

A talpnyomást minimálisra állítva se változott semmi.Meg játszottam a szálfeszességgel is.Amikor próbaanyagon ment, visszatértem a munkámra, megint hol ezt, hol azt csinált.

Öntörvényű hisztis dög.

.

 

Előzmény: violini (432)
violini Creative Commons License 2007.12.05 0 0 432
De mit csinál helyette?Vagy mit nem csinál?Szélén eldolgozol, vagy díszíteni akarsz a cikcakkal?
Előzmény: Zsuzsuci (431)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.12.04 0 0 431

 

Segítsééég!

Van annak valami trükkje, hogy az Auróra 2-3 rétegű polár anyagot cikkcakkozzon?Már borzasztó dühös vagyok rá, tegnap egész este, ma délelőtt azzal szórakoztam, hogy egy mikulásos kispárnát varrjak polárból.

Eladó az Aurórám!

 

 

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.12.02 0 0 430
Szia Metyi,

Roppant egyszerű, csak az 'A' betűt kell nyomogtni, hogy a 3 közül a kívánt típust kiválaszd. Utána a betűkhöz pedig a jobbra vagy balra nyilakat.
De ezek előtt persze a 'mem' billentyűt, amivel a gép tudtára hozod, hogy mit is szeretnél.

Sue

Előzmény: metyi (429)
metyi Creative Commons License 2007.12.01 0 0 429
Szeretnék segitséget kérni,betűtipust akarok váltani,de nem sikerül.Olvasom a haszn.utasitást,de mégsem.Örültem,mint a kisiskolás,hogy a nevemet letudtam irni,a memóriával próbálkoztam.
boszi99 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 428

Köszönöm!

előbb utóbb biztosan sor kerül rá!!::-))

Előzmény: sunbonnetsue (424)
boszi99 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 427

Metyi!

nagyon jó táskát varrtál, jó látni az ismerős tűzésmintát!::-)) A héten én is varrok, több dolgot meg szeretnék valósítani.

Jó varrogatást kívánok Neked is!!

Előzmény: metyi (425)
violini Creative Commons License 2007.11.27 0 0 426
Szép! :-)
Előzmény: metyi (425)
metyi Creative Commons License 2007.11.27 0 0 425
Köszönöm,már próbálkozom a használatával.Első táskám amit vele varrtam,felteszem.
Lassan ismerkedem vele,okos kis gép,rengeteg újdonság van benne számomra.Mindennap varrok vele egy keveset.
Előzmény: sunbonnetsue (424)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.11.27 0 0 424

Szia Boszi

Csak írál nyugodtan, ha tudunk segítünk.

Metyi

Ugyan mi még személyesen nem ismerjük egymást( szerintem) de ez nem akadályozhat meg abban, hogy gratuláljak a kiváló döntésedhez!

Én csak azt nem értem, miért nem vettem hamarabb ilyen masinát...!?

Remélem sok szépet fog vele alkotni .

 

Sue

Előzmény: boszi99 (422)
metyi Creative Commons License 2007.11.27 0 0 423
boszi99!Nagyon örülök az Aurórámnak,egyenlőre én is ismerkedem a lehetőségekkel.Azért már varrtam vele egy táskát,este felteszem.Kissé bátortalan vagyok még,de a sok biztatás jól jött és remélem lassacskán merek vele még többet varrni.A sok-sok diszitő öltés egyszerüen lenyügöz.Jó,hogy van ez a fórum is,mert segitségre biztosan lesz szükségem.
Előzmény: boszi99 (421)
boszi99 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 422

Szia Sue  és Többiek!

 

böngészem a tanácsaitokat, ami nagy segítség nekem is. Engedelmetekkel Hozzátok fordulok én is, ha valamivel elakadok!

boszi99 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 421

Szia Metyi!!

 

Nekem ugyan augusztus óta van ez a csodagépem, de még én is csak ismerkedem vele, a már unalmasan ismételgetett időhiányom miatt. Biztosan sok szépséget fogsz vele alkotni! jó varrogatást  Neked!!!

Előzmény: metyi (419)
36évi Creative Commons License 2007.11.25 0 0 420
Üdv itt is Metyikém!! :)))
Előzmény: metyi (419)
metyi Creative Commons License 2007.11.24 0 0 419
Katafa!Köszi szépen.Olyan nagyon sokfélét lehet vele varrni,csendben megy.Most már nem is hallja a családom,hogy még mindig varrok későn este,éjjel. A BSR még nem nagyon megy,de gyakorolom és majd!
Kipróbáltam a diszitő öltéseket,csodálatosak! Nehéz lesz választani közülük.
Én is remélem,hogy sok örömömet lelem benne és szépeket varrok vele mások örömére is.
Előzmény: katafa (418)
katafa Creative Commons License 2007.11.24 0 0 418
Metyi! Gratulálok! Teljék benne sok örömöd! A kb. 25 éves Naumannom után nekem volt néhány évig egy Huskystarom is, de hát ez .... ha én zongorázni tudnám....
Előzmény: metyi (417)
metyi Creative Commons License 2007.11.24 0 0 417
Sziasztok!Bejelentkezem hozzátok,egy hete boldog tulajdonosa vagyok Aurórámnak!Köszi 36 Évivinek a végső biztatást!Még egy kicsit félve varrogatok vele,próbálgatom.Élmény vele varrni,eddig egy 25 éves Neumann géppel foltozgattam,meg voltam vele elégedve.
Megvalósult az álmom,enyém a gép!
violini Creative Commons License 2007.11.20 0 0 416
Sue, ez sokat segített! Nem iktattam ki az alsó továbbítót, így nyílván nem tudtam volna nagyobbat húzni rajta, ha tudtam volna hogy lehet ilyet akkor se. Igen, jobb mint kézzel,az tuti! Kipróbálom majd így is.
Előzmény: sunbonnetsue (415)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.11.19 0 0 415
Szia Violini,

ez azért van így mert egyrészt tetszőlegesen hatalmas léptékben is lehet haladni,másrészt a végén ezt szeretnénk könnyedén eltávolítani.
Tehát azért áll meg, hogy akkorát húzzál rajta, amekkora öltéseket szeretnél, hiszen az alsó továbbító ilyenkor ki van iktatva.
Szerintem még mindig jobb, mint kézzel......

Sue
Előzmény: violini (411)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 414
A fércelő programja a Pfaffnak is ilyen, minden öltéshez rá kell ugrani a gázpedálra. :-)
Előzmény: violini (411)
violini Creative Commons License 2007.11.19 0 0 413
Köszönöm a választ.Ez szomorú.Ha legalább érteném hogy miért?! Nincs ilyen mazochista a földön,ha kismama,ha nem.
Előzmény: katafa (412)
katafa Creative Commons License 2007.11.19 0 0 412
Igen, ilyen. Fájós lábú kismamáknak nem ajánlott:)
Előzmény: violini (411)
violini Creative Commons License 2007.11.19 0 0 411

Kérdésem volna!

Próbáltam gépi fércelni a 21-es programmal,de csak "pumpálva" megy: lenyomom a pedált,de csak egyet ölt,aztán ezt játszhatnám tovább,ha el nem fáradna a bokám. Kínomban talpnyomás- meg szálfeszességállítással oldottam meg a kérdést, hogy végül össze tudjam húzni a cérnát.

Mit csinálok rosszul?Vagy ez ilyen?

Zsuzsuci Creative Commons License 2007.11.04 0 0 410

Jó, akkor érezd magad megrugdosva!:) Bár túrázni is jó dolog!

 

Nekem se megy mostanában a varrás. Jó darabig nem értem rá, aztán meg azt se tudtam, mihez fogjak, csak szerencsétlenkedtem.

Ma viszont megtaláltam a pancsing  tűlemezt, az adott egy kis lendületet.

 

Ezek a tűk biztos mások, pl. nagyon vékonyak, a fene vigye el őket:)

Előzmény: Márta néni (409)
Márta néni Creative Commons License 2007.11.04 0 0 409
A TVK-n gyártják a geotextiliát, és azt ilyen tűkkel tömörítik, kaptam valamennyit, de nem használom. Gondolom én is, hogy nem elég hogy szőrös tű, azt oda valahogy be is kell fogni. Valaki megrugdoshatna már egy kicsit, mert hetek óta legfeljebb a túrabakancsomba csináltam talpbetétet.
Előzmény: Zsuzsuci (408)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.11.01 0 0 408

Márta néni! Melyik fajtáról beszélsz? Űgy emlékszem, Te a múltkorában azzal a kézi pancsingolóval csináltad a csodáidat. Vagy van a gépedhez is?

Épp gondoltam, hogy tán nem is olyan jó buli ez a gépi pancsingoló ilyen drága tűkkel.

 Mondjuk, mostanában nem fenyeget a veszély, hogy pancsingolok, mivel a tűlemezem még mindig nem került elő.

 

Szóval: milyen tűt szeretnél milyenre átalakítani?

 

Ja, most újra elolvastam, és már értem is:)

Ne félj, ki van ez találva, nehogy kompatibilis legyen.

Miért van neked olyan sok szóló tűd?

 

Előzmény: Márta néni (407)
Márta néni Creative Commons License 2007.10.31 0 0 407
Nekem még mindig van egy csomó szóló pancsingtűm, amiket nem ajándékoztam el. Ezeket nem lehet valahogy átalakítani hogy ha az apparátban eltörik, valahogy beletenni?
Előzmény: Zsuzsuci (404)
Márta néni Creative Commons License 2007.10.31 0 0 406
Hú Katafa mi lesz itt, ha még időd is lesz a tehetségedhez, és a fantáziádhoz! Csak a festett gyapjut ne úgy akard beszerezni ahogy én, még mindig kötöm a gyapjut, amit erre a célra kaptam.
Előzmény: katafa (405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!