Keresés

Részletes keresés

sensei47 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6063
Olvastad a 6044-ben közzétett linket?
Előzmény: prérikutya (6062)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6062
Ez mitől gazemberség? Mitől bizonyítottak az állításaid???
Előzmény: sensei47 (6060)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6061
Unalmas? Akkor látogass el más topikba... Ennyi...
Előzmény: prérikutya (6059)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6060
Fontosnak tartom hogy minél több ember tudomást szerezzen erről a gazemberségről. Ennyi...
Előzmény: prérikutya (6057)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6059
Unalmas, ennyi. A másik oldalt miért nem kérdezte meg a Strabag tévé????
Előzmény: sensei47 (6058)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6058
Érdemi reagálás?
Előzmény: prérikutya (6057)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6057

Nem unod még ezt a marhaságot????

 

Igaz, hogy az ismétlés a tudás anyja, de azért ez már kezd unalmas lenni....

Előzmény: sensei47 (6054)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6056
A kilencedik kerületi rendőrkapitányt régen meg kellett volna kérdezni erről gyalázatos atrocitásról.
Előzmény: Barátocska :) (6055)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6055
Pontosan.
Előzmény: sensei47 (6053)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6054
"A járőr ígérete szerint ezután valóban következett a „java”. Pécsi Zoltán még most is érhető felháborodással adja elő a történteket.
– Még be sem léptünk a fogdába, az a rendőr, aki a Soroksári úton utánam futott, megfogta a fejemet és a lábát fölemelve a térdével arcon rúgott. Azonnal eltört az orrcsontom és ömleni kezdett a vérem. Hiába kérdeztem, miért hoztak be, mivel vádolnak, nem kaptam választ. Viszont megtagadták, hogy értesíthessem valamelyik hozzátartozómat vagy az ügyvédemet. A verés után rám parancsoltak, hogy töröljem föl a vért a fogda padlójáról a kabátommal, merthogy az már úgyis véres."

Szolgálunk és védünk, igaz? :-((((((((
Előzmény: zogu (6044)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6053
"Az sem bizonyítható, hogy mit, és hogyan mondott a sértett."

Bármit mondott, az nem ok arra, hogy brutálisan véresre verjék őt a rendőrök, nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket okozva.
Előzmény: 1.4 Elite (6050)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6052
Én is várom az idelátogató rendőrök véleményét.

Én láttam a HírTV riportját amit Pécsi Zoltánnal és ügyvédjével készítettek. Pécsi Zoltán egy jókötésű, stramm fiatalember.
Előzmény: 1.4 Elite (6051)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6051
Azért kiváncsi vagyok a biztosurak véleményére.
Előzmény: 1.4 Elite (6050)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6050

Ezt nem igazán akarom elhinni!

Azt elhiszem, hogy valakit laposra vernek a rendőrök, de azt nem, hogy ilyen pitiáner ügyből kifolyólag!

Az sem bizonyítható, hogy mit, és hogyan mondott a sértett.

Pl: Mia a f...nak tartunk mi el az adónkból titeket, ha még erre sem vagytok képesek? Bezzeg 23.-án?

Mert egy ilyen kezdéssel tiszta más a szitu, bár igy is teljes mértékben jogellenes, és aljas eljást olvashattunk.

De bitzos hogy ez megtörtént?

Mert ha igen, akkor én onnan el nem mozdulok, mig fel nem veszik a feljelentésemet. Vagy pl felhívom onnan a 112-t, és bejelentem az esetet. Rögzítik a felvételt, tehát valószínűleg nem tette volna meg a diszpécser, hogy nem járnak el megfelelően!

Előzmény: zogu (6044)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6049
"#8439 lobo53 elôzmény: #8437 2007-01-20 20:50
Ami azt illeti, borzalmas volt.
Azóta is sűrűn látom ezeket az eseményeket álmomban. Közvetlen közelről láttam olyan fiatal fiút, ártatlan, romlatlan arccal, rettegő szemekkel, aki könyörgött összetett kézzel, hogy ne bántsák, nem csinált semmit, csak haza szeretne menni. Két pillanat múlva nem lehetett látni az arcát a vértől.Összegörnyedve sírt , ezek meg rugdosták. Aztán bedobták egy rabomobilba. Nem tudom mi lett vele. Elsodort a tömeg, de azóta nem tudok szabadulni ettől a képtől. És nem engedték, hogy segítsek rajta."

Ezért persze bűnhődni kell, előbb vagy utóbb, de kell...
prérikutya Creative Commons License 2007.01.19 0 0 6048

És mennyi "villanyozás" lenne szórakozásból, vagy khmm... megelőzésképp.

 

Pont annyi mint gumibotozás...

 

Szerencsére itt még nem is szokják (ellentétben a nagybüdös példakép usákokkal).
Itt még elég a rendőrbot is.

 

Tehát akkor a magyar rendőr jobb kiképzést kapott mint az amerikai??? A büdös fenét. Ha valaki késsel támad rám, tuti, hogy belepuffantok.

 

És épp így más a hatása, mint ha egy higgadt rendőr használja, mint ugyanaz a rendőr néhány macskakő után, adrenalinnal telítve.

 

Adrenalin mindenkiben termelődik izgalom, vagy stressz hatására. Adjunk nekik hurkapálcikát, azzal csak nem tud sérülést okozni....

Előzmény: MrJones (6043)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 6047
Lehetséges...
Előzmény: zogu (6046)
zogu Creative Commons License 2007.01.19 0 0 6046

Valószínűleg "Orbán-bérencet" szimatoltak benne... Aki októberben kicsúszott a kezük közül. Hát ez a vadaknál bosszúért kiált.

 

"A cselédsajtó persze kussol..."

 

A cselédsajtó azzal foglalkozik lázasan, ki lesz Orbán utóda...

 

Előzmény: sensei47 (6045)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 6045
Köszönöm, így tényleg jobban hozzá lehet férni!

Bizony elképesztő és fölháborító! Pécsi Zoltán brutális megverése 2006. november 13-án történt... Vadásztak rá a rendőrök, mint egy veszélyes gonosztevőre... Pécsi Zoltán teljesen egyedül volt... Én igyekszem nyomonkövetni ezt az ügyet is...

A cselédsajtó persze kussol...

Előzmény: zogu (6044)
zogu Creative Commons License 2007.01.19 0 0 6044

Elképesztő!

Így jobban hozzá lehet férni (legalábbis remélem):

 

http://heti.demokrata.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=3024&Itemid=36

 

 

 

Előzmény: sensei47 (6036)
MrJones Creative Commons License 2007.01.19 0 0 6043
"Sok közelharc megelőzhető lenne..."

És mennyi "villanyozás" lenne szórakozásból, vagy khmm... megelőzésképp.


"és a késsel hadonászó embert sem kellene lelövöldözni...."

Szerencsére itt még nem is szokják (ellentétben a nagybüdös példakép usákokkal).
Itt még elég a rendőrbot is.


"Teljesen más a hatása, ha te ütsz vele, vagy mondjuk Sebeők...."

És épp így más a hatása, mint ha egy higgadt rendőr használja, mint ugyanaz a rendőr néhány macskakő után, adrenalinnal telítve.
Előzmény: prérikutya (6035)
MrJones Creative Commons License 2007.01.19 0 0 6042
"55. § (1) A rendőr vegyi eszközt, elektromos sokkoló eszközt, rendőrbotot, kardlapot, illetőleg más eszközt saját elhatározásából vagy elöljárója parancsára használhat."

Jahh... ezen sokat röhögtem.

(A "saját elhatározás" és a "parancs" mellett még esetleg a véletlent lehetne felsorolni.)

Kábé az "azt és akkor használ, amit, és amikor neki, vagy a főnökének jólesik", csak bikkfanyelven.
Az ilyen szabályokat rég ki kellett volna hajítani a picsába, vagy megfelelően biztosítani, hogy ne élhessen vissza velük senki (a rendőr ne a rendszeresített cucc helyett használhassa azt a bármit, hanem kizárólag utána).


"Nos, vajon ez mit jelenthet ? Vajon mikor nincs lehetőség a rendelkezésre álló rendszeresített eszköz használatára ?"

Ha elveszik tőle kézitusában. Vagy elveszti közben.
Más, szabályos alkalom nem jut eszembe.
Előzmény: BlackByrd (6011)
MrJones Creative Commons License 2007.01.19 0 0 6041
"De kérdezem, a másik oldal kődobálóstankososdi, késselrendőrkezétmegvágósdi magatartásait hogyan értékeled ? Jogos védelemnek mi ?"

Nem.
Törekvésnek a kiegyenlített küzdelemre.

Elképzelhető olyan gondolkodás, amelyik lehetővé teszi, hogy a rendőr viseljen halántékig páncélt, valamint nézzen ki úgy, mint egy karácsonyfa, ám aki elvárja, hogy adott esetben a rendőr ellenfele ilyenkor vetkőzzön meztelenre, és puszta kézzel rontson a rendőrnek, de ennek a gondolkodásmódnak a tulajdonosa szerintem galaktikus mértékben hülye.
Előzmény: BlackByrd (6020)
MrJones Creative Commons License 2007.01.19 0 0 6040
"Igen, neked civilnek közbiztonságra különosen veszélyes eszköz. De mivel a rendőrnek nem az..."

A rendőrnek is az. Egy eszköz nem minősül át attól, hogy épp rendőrkézben van-e, avagy sem. A kényszerítő eszközei sem lesznek civil kézben fegyverek, és a fegyvere sem lesz civil kézben ártalmatlan játékszer.
Ettől még lehet olyan szabály, hogy lehet nála, csak ne használja. Legalábbis amíg az ő standard lehetőségeit - rendszeresített eszközeit - ki nem merítette.

Ez egyébként SzVSz elég hülye jogszabály, az eredeti célja (SzVSz) inkább vonatkozhat az esetenként khmm... begyűjtött fegyverzetekre (amit ugye be köll vinni, és hát a hé a hazaúton se lehet törvényszegő), és nem arra, hogy a zsaru alapból úgy nézhet ki, mint egy horrorisztikus karácsonyfa.
Előzmény: BlackByrd (6018)
MrJones Creative Commons License 2007.01.19 0 0 6039
"Ennek alapján is esetleg csak a felfegyverkezettség fogalmi körébe tartozhat a vipera, ugyan úgy, mint egy másfél méteres bot használatakor."

Így igaz.
Nnomost, aki fel van fegyverkezve, annál mi a túró is található tulajdonképpen?
Igen, fegyvernek minősülő tárgy.


"A vipera (teleszkópos bot) a rendőrbot fogalmi körébe tartozik, ugyanis több spec. egységnél ekként van rendszeresítve."

Helytelen. Egy eszközt nem az határozza meg, hogy miként van rendszeresítve, hanem az ő eredeti funkciója.

Tehát mi alapján van rendszeresítve egy fegyver a kényszerítő eszközök közt?
Előzmény: BlackByrd (6010)
MrJones Creative Commons License 2007.01.19 0 0 6038

"Keress a fenti linken (htaályos magyar törvény az EU irányelvei alapján ) olyan paragrafust, mely szerint a vipera fegyver. H megtaláltad másold be ide."

Nem keresek, mivel nincs netem.
A kevés könyvtári időmben letöltök pár topikot, otthon megírom a hozzászólásokat, és a következő alkalommal beküldözgetem.
Keresgélésre nem futja.
Egy régi CD-jogászom akad.

"A vipera nem fegyver."

Jó.
Akkor megkérdezem: mi a vipera (mármint nem a csúszómászó hüllő, hanem az inkriminált eszköz)?


"A lőfegyverrel az az eszköz lenne egy kategóriába sorolható, amely ugyan úgy, mindenféle felhasználás során legalább azzal a hatásfokkal alkalmazható."

Nem kizárólag, hanem minden fegyvernek minősülő tárgy.
A 9 centis bugylibicskára is a fegyverhasználat szabályai az érvényesek, pedig hatékonyságban a messzi távolban keresendő a pisztoly mögött.
Az azonossággal (én "egyenértékű"-t mondtam) meg már megkontrázott itten a kollegád, amikor én jöttem vele. 'Szal azt akkor tán hagyjuk, mert akkor vagy neki nem volt igaza, vagy most neked.
(Amúgy sem érvényes, mivel ha már a pisztolyt lehet használni, akkor bármit - tankot is, legfeljebb azzal nem kell annyira pontosan célozni... szóval nem számít.)

"Úgyhogy a vipera, mint lőfegyver helyett, a lőfegyver használat lehetősége esetén alkalmazandó helyettesítő eszköz, alig elképzelhető."
Az valóban nehezen, mivel a vipera kizárólag kézitusában ér valamit. Ott viszont SzVSz túlzottan sokat.

Mondjuk... a véleményem az (ha már emlegette itt valaki a szakszerű használatot), hogy a stukker nem fog nagyobb golyót kilőni, ha a tulajdonosának "elborult az agya" (mert mondjuk kéthetemárszolgálatbanvanésnemláttaacsaládját, meg efféle dumákok).
Előzmény: BlackByrd (6009)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 6037
Részlet a cikkből:

"Ahogy beértünk, mindjárt a fogdába vittek, pontosabban szó szerint lerugdostak oda. A maszkos kétszer rúgott hátba, miközben a pince felé mentünk.
A járőr ígérete szerint ezután valóban következett a "java". Pécsi Zoltán még most is érhető felháborodással adja elő a történteket.
- Még be sem léptünk a fogdába, az a rendőr, aki a Soroksári úton utánam futott, megfogta a fejemet és a lábát fölemelve a térdével arcon rúgott. Azonnal eltört az orrcsontom és ömleni kezdett a vérem. Hiába kérdeztem, miért hoztak be, mivel vádolnak, nem kaptam választ. Viszont megtagadták, hogy értesíthessem valamelyik hozzátartozómat vagy az ügyvédemet. A verés után rám parancsoltak, hogy töröljem föl a vért a fogda padlójáról a kabátommal, merthogy az már úgyis véres."
Előzmény: sensei47 (6036)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 6036
Elolvashatjuk immár az interneten is Ágoston Balázs cikkét, amely a Pécsi Zoltánnal készített interjút is tartalmazza.

Cím: Térddel arcba

Alcím: Saját kabátjával töröltették föl a vért az áldozattal a rendőrök a fogda padlójáról a verés után

=============================

Pécsi Zoltánt 2006. november 13-án verték meg brutális módon a rendőrök...:-(((((


http://heti.demokrata.hu/index.php?option=com_content
&task=view&id=3024&Itemid=36
prérikutya Creative Commons License 2007.01.16 0 0 6035

Hi. Válaszolok pár felvetésedre.....

 

Állitólag több rendőr is komolyan megsérült. Mitől? Kockakőtől. Védőfelszerelésben.

Elárulom neked, hogy nálunk a huszonegynéhány emberből, talán ha 5-nek van testpáncélja. Anélkül pedig csak addig állsz, amíg egy kődarab mellbe, vagy lábon nem talál. Az egyik Transitunk ablakán egy kb. 10x10x3 cm darab márvány repült be, elképzelheted milyen súlya van. Elképzeléseid a rendőrség felszereltségéről elég hiányosak, bár ezt egy civil sem tudta szeptemberig....

 

De ha az én feleségem, és babám felé indult volna meg az a köcsög, most a sitten lennék.

Azért remélem, hogy őket nem viszed olyan helyre, ahol a legisebb esély van rá, hogy kitörhet a balhé. Másrészt nem hinném, hogy láttál olyat, hogy babakocsit toló nőt vertek volna meg..... 

 

Viszont találtam egy kivételt:Ha filmforgatásra viszed, nállad lehet rejtve, tokban, stb.

Ha igazolni tudod....

 

Én azért is felelőségre vonnám, hogy nem volt meg a rendőrbot!

Da, ha van róla jelentés, akkor tuti, hogy nem vonod felelősségre.

 

Jogi kiskapuk segitségével, megmagyarázható a vipera. De akkor miért nem dobáltatok dobócsillagot, vagy használtatok sokkolót? Esetleg "nundzsaku"-t?

A sokkoló rendszeresített eszköz. Valójában nem értem, hogy miért nem vásárol belőle a rendőrség többet. Sok közelharc megelőzhető lenne, és a késsel hadonászó embert sem kellene lelövöldözni....

 

Mert aki vizes, az ugye ott volt.

Ha megnézed a felvételeket, akkor láthatod, hogy a vízágyúban speciális festék (kék) volt. Így nem a vizes, hanem a festékes embereket szedték össze. Ez már egy bevett módszer Angliából. Ott a focihuligánok ellen alkalmazták.....

 

A bevizsgálás alatt azt értem hogy senki sem döntötte el előre, hogy "hatása a rendszeresített rendőrbotéval azonos."

Ezt most komolyan gondolod? Hogy a fenében lehet egy viperát bevizsgálni? Teljesen más a hatása, ha te ütsz vele, vagy mondjuk Sebeők....:-))))

 

Ja és közbiztonságra veszélyes eszköz:

 

b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);

 

Vagyis a széklábtól kezdve a gumiboton át a viperáig, minden alkalmas arra, hogy megnövelje az ütés hatását..... Akkor gumibotot se hordjon a rendőr, mert az is tiltott....

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700035.KOR

 

Ez pedig a veszélyes ebek tartásáról szóló kormányrendelet. (nem okoskodok, csak érdekességképpen, hátha nem ismered)

Előzmény: 1.4 Elite (6034)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.01.14 0 0 6034

Másodikra csk össze jött!

Megyek dolgozni, hétvégén folytatjuk a rendőrjog korrepetálást.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!