Keresés

Részletes keresés

lemezesember Creative Commons License 2015.03.02 0 0 3509

1085 Volvo 760 GLE ez mennyire ritka?

 

Előzmény: FERENSZ (3508)
FERENSZ Creative Commons License 2015.02.24 0 0 3508

Nos, akkor ilyen szempontból a mostani reálisabb :)

De persze ahogy a régin megcsinálták se kutya :D

Előzmény: brk27 (3507)
brk27 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 3507

Előzmény: FERENSZ (3504)
FERENSZ Creative Commons License 2015.02.23 0 0 3506

SIKU Mercedes E 500 Taxi:

 

 

Nos ez volt a másik ami miatt aggódtam a tetejét illetően a tábla végett.

Nemtudom melyik postás volt az az állat, mert konkrétan kettőt ismerek aki szokott jönni, de múltkor volt egy harmadik is.

Szerencsére baja nem lett a kicsikének.

A taxi nekem többször is megvan mivel nagyon bejött és talán ez indította el nálam a Taxi átalakításos projectet is, de mégse tudtam neki ellenállni.

Lévén ez is 400Ft volt, semmi baja, valamint az oldalán nem a bowling bábus reklám van már, hanem kávészemes.

 

Igaz én a vonószemet lehagytam volna róla, bár már volt olyan példány amelyen előszeretettel kísérleteztem más kereket adva alá és "vonóhorogtalanítva" :D

exeogyuri Creative Commons License 2015.02.21 0 0 3505

Nagyon érdekes összehasonlítás! Köszönjük!

Előzmény: FERENSZ (3504)
FERENSZ Creative Commons License 2015.02.21 0 0 3504

SIKU Mercedes 300 SL:

 

 

Ha jól emlékszem fórumon láttam meg és már pötyögtem is.

Egy másik kiszemelt példánnyal láttam meg, ami már többször is megvan, mégse tudtam neki ellenállni.
Péntekre meg is érkezett ami kissé mondhatni gyors volt, mivel kb szerdán intéztem a befizetést, és általában 2-3 nap szokott lenni az átfutási idő, míg megérkezik a várva vált példány.

Siettem is haza aznap, ugyanis volt egy programom, de ahogy beléptem a külső ajtón meglepődtem ahogy a postaládából kikandikált a nagy A4-es méretű boríték.

Most őszintén: az ilyen postás normális?

 

Érzi hogy van benne valami ami nagyobb mint a postaládán a rés amin bedobálják a csekkeket és hasonló dolgokat, mégis megpróbálja betuszkolni rajta.

Mivel a másik példány tetején van is valami, aggódtam hogy csak nem lett baja.

Arról nem is szólva hogy valaki simán ki is lophatta volna onnan.

 

 

Ezt a Mercit terveztem egy ideje, de mivel nem kedvencem, valamint számomra túl régi is, így bizonytalan voltam és 1000-1500Ft-nyi összeget nem adtam volna ki érte.

Viszont egész jó áron találtam rá, 400Ft-ért.


Igaz ránézésre kissé kancsal, mivel a bal első lámpája – velünk szemben jobb – kissé oldalt felfelé néz :D

 

Viszont ha már kézbe akadt, elővettem a múltkori Romániából érkezett régi ezüst változatomat, hogy egy afféle összehasonlítást végezzünk.

 

A régi változat ránézésre is látható hogy kissé szélesebb, vagy nagyobb benyomást kelt, mint a mostani.

Itt látható hogy a két kocsi bár ugyanaz, mégis milyen szembeötlő a különbség.

Az egyik nagyobbnak látszik mint a másik…..vagy a másik kisebbnek?

Mint említettem lehet hogy csak az ütközőbabák máshol való helyezkedése ennek az optikai csalódásnak az eredménye.

 

Persze lehet hogy csak a lökhárítón lévő ütközőbabák miatt, mivel a réginek a lámpákkal egy vonalban helyezkedik el, a mostaninak bentebb.

 

Megfigyelhető hogy a mostaninál – lévén későbbi példány – sokkal erőteljesebb a Mercedes hűtőmaszk, rajta az emblémával kifestve, valamint ívesebb is, és a motorháztetőn is erőteljesebb a két kitüremkedés íve.

 

A kerék természetesen más, ez nem annyira érdekes lévén kb 20-30 év választja el a két példányt egymástól.

A mostani kapott lámpa pingálást a farára, valamint a lökhárítónál egy kis kipufogója is lett.

 

 

Nemtudom pontosan a Sirály Mercinek meddig volt felnyitható az ajtaja, de szerintem ilyen szempontból a mostani reálisabb, mivel a régi változatnak teljesen fel lehetett nyitni.

 

FERENSZ Creative Commons License 2015.02.21 0 0 3503

Ja én is így éreztem...még postával is 1000 alatt volt, hülyeség lett volna kihagyni :D

Előzmény: exeogyuri (3502)
exeogyuri Creative Commons License 2015.02.20 0 0 3502

Szép darab. 450-ért ingyen volt.

Előzmény: FERENSZ (3501)
FERENSZ Creative Commons License 2015.02.19 0 0 3501

SIKU Mercedes E 230 „Gendarmerie”:

 

 

 

Épp a soron következő filmes járgányomon munkálkodtam.

Miközben kaptam szét a Mercit – mármint a következő filmes kocsi projectem résztvevőjét mivel Mercedes – pont jött a postás és hozott egy másikat :D

 

Ezt a járgány eleinte nem terveztem de nagyon jó áron jött, így kihagyhatatlan volt.

Ilyet először a Keszthelyen lévő Játékmúzeumban láttam, de különösebben nem érdekelt, mivel nekem csak sima és max német rendőrségi változatban jön be, na meg persze az egyedi Taxi változatom amit imádok és külön kis részben van tárolva :D

 

Viszont ahogy említettem nagyon jó ára volt, kőkemény 450Ft-ért vettem meg és postával se volt több egy ezresnél.

FERENSZ Creative Commons License 2015.02.13 0 0 3500

SIKU Porsche 959:

  

 

A facebook-on láttam meg egy illetőtől hogy hirdette és rákérdeztem.

Bár rémlett mintha nekem már meglenne, de gondoltam egy próbát megér.

Az állapota nem top, van rajta kopás persze korából eredően, sőt a farán van egy igen csak nagy kopás, de gondoltam egy retróautók áráért még így is megérte a kicsike.

Ránézésre a kerekei igen jó állapotban vannak, mivel nincs perem-felirat kopás.

Gurulást illetően is jó a masina.

Korához képest igen jól fent marad ezt a kis példány.

 

Ami azt illeti utána is néztem.

Már kétszer is megvan, így most ez már a harmadik darab.

A másik kettő azonos színű, kopottas példányok, csak más-más kerékkel.

Az egyik ilyen a másik fekete kerekes változat.

Valamint van még valahol egy kopottas, talán filcezett piros változat is.

FERENSZ Creative Commons License 2015.02.11 0 0 3499

SIKU Vw Golf III + trailer:

 

 

  

 

A facebook-on láttam meg az egyik modelles csoportban.

Rögtön ahogy megláttam, érdeklődtem is hogy megvan-e még.

Különösképp nem érdekelt volna a lila Golf III-as, mert már így is vagy kétszer megvan, viszont ez kissé más.

Ami ugyanis nekem megvan azok fekete alvázas példányok, ez viszont az alap „fémszínű” alvázas változat.

 

A trailer meg szintén megtetszett és gondoltam elhozom ezt is, noha idáig csak ezüst változatban láttam ami meg is van.

 

Persze azon is megnéztem mindent alaposan hogy megvan-e, de szerencsére semmi nem hiányzik róla.

 

Itt már láthatjuk is amint német apuka éppen viszi a frissen vásárolt régebbi használt Golf III-as példányt a fiának :D

exeogyuri Creative Commons License 2015.01.30 0 0 3498

Én sem...

Előzmény: FERENSZ (3496)
FERENSZ Creative Commons License 2015.01.30 0 0 3497

...ja és jó látni hogy újra ezüst lámpái vannak elől.

A platós piros nemtudom miért nem kapott, az a tűzoltós ami meg most jött ki, jobb nem is beszélni róla....tudnak ezek még ha akarnak...

Előzmény: FERENSZ (3496)
FERENSZ Creative Commons License 2015.01.30 0 0 3496

Érdekes...én is fel vagyok iratkozva, de idáig még nem kaptam meg.

 

 

Személyautók közül egyedül a Fiat 500-as esélyes nálam, bár nem biztos, majd meglátjuk milyenre sikerül, viszont a májusi megjelenések között a narancs Mercedes Sprinter emelőkosaras 1:50-es példány nálam tuti befutó, ilyet szereznem kell :D


A SIKU SHOWROOM márkakereskedés is érdekes lehet, csak kérdés milyen árban lesz, vagy kapható lesz-e egyáltalán.


Hmm most látom csak hogy a szeptemberi megjelenésben számomra érdekes lehet - a Fiat 500-ason kívül - a narancssárga bóják, amiből ha jól látom 20db lesz egy csomagban?

Mondjuk a piros-fehér kerekes dolgok nem kellenek, így akár ez megbeszélhető valakivel ha azok kellenének belőle.


Ó Május gyere, gyere, gyere, sárga emelőkosaras Sprinter, parkolj hát végre be, be, be :D :D :D

sonnenshein Creative Commons License 2015.01.29 0 0 3495

A hírlevelükben is benne van, az nekem tegnap jött.

Előzmény: exeogyuri (3494)
exeogyuri Creative Commons License 2015.01.29 0 0 3494
http://www.siku.de/de/neues/events/beitrag/live-bilder-der-spielwarenmesse.html
Előzmény: FERENSZ (3492)
exeogyuri Creative Commons License 2015.01.29 0 0 3493
Sajnos nem. A Siku honlapján találtam őket egy Facebook link alapján.
Előzmény: FERENSZ (3492)
FERENSZ Creative Commons License 2015.01.29 0 0 3492

Hát több mint a semmi az tény.
A Porsche Macan-ra már számítottam mivel láttam az oldalukon, de a három másik számomra teljesen új.
Viszont sajnos nem valami esélyesek mert megint sportkocsik és coupe példányok.
Hol maradnak az átlag, hétköznapi személyautók, a sedanok, a hatchbackek, a kombik, a taxik stb....

 

Ezek közül nálam egyedül a Fiat 500-as esélyes, de mivel az se egy kedvenc - mivel a régi Mini, Bogár, Fiat egyaránt tetszik, de az újak közül egyik se jön be - így meglátjuk milyenre sikerül.

 

Ezek saját képek?

Vagy Te voltál ezen a Spielwarenmess-én?

Előzmény: exeogyuri (3491)
exeogyuri Creative Commons License 2015.01.28 0 0 3491

SIKU újdonságok a nürnbergi Spielwarenmesséről:

 

1452  Porsche Macan

 

1453  Fiat 500

 

1475  Porsche 918 Spyder

 

1483  Bentley Continental GT

 

Ez így nem tűnik rossz felhozatalnak.

FERENSZ Creative Commons License 2015.01.04 0 0 3490

Szia.

 

Én csak ezt a zöld-fehér rendőrségi változatot tudom ajánlani.

 

http://jatek.zsibvasar.hu/siku-mini-police-6193844.html

 

Korábban gondolkoztam rajta, de sajnos nekem a Mini annyira nem jön be.

Legalábbis ez, a régebbi jobban tetszik.

Előzmény: MIHI (3488)
FERENSZ Creative Commons License 2015.01.04 0 0 3489

Szia.

 

Köszi, de nem valószínű.

Nagyobb méretűek között mondhatni csak különleges példányokat gyűjtök, de ritkán.

Ennek meg hiányzik a jobb visszapillantója ami annyira nem probléma, de lévén még az autómentős példányomra is kell kerítsek egy jobbos tükröt.

Előzmény: lemezesember (3487)
MIHI Creative Commons License 2015.01.04 0 0 3488

Sziasztok! A 1330-as Mini cooper rendőrautó nincs valakinek felesleges, vagy nem tudtok olyan boltot ahol van még az archívumban? Köszi!

lemezesember Creative Commons License 2015.01.03 0 0 3487

Ha érdekel 2500ft az ára.
Holnaptól szerdáig Pesten leszek  a Róbert Károly körút környékén,akár el is tudom vinni.

 

Előzmény: FERENSZ (3481)
FERENSZ Creative Commons License 2014.12.31 0 0 3486

:) Mindenkinek Sikerekben Gazdag, Boldog Új Évet Kívánok! :)

Előzmény: exeogyuri (3485)
exeogyuri Creative Commons License 2014.12.31 0 0 3485

Mint az egykori topikindító MazdaGazda kései "jogutódja", ezúton kívánok nagyon boldog Új Évet kívánok mindenkinek.

 

Azoknak is, akiket a barátomnak tudhatok és azoknak is, akik - bocsánatkérésem ellenére - még mindig az ellenségüknek tekintenek.

 

Szerencsére előbbiek vannak többen, de természetesen utóbbiaknak is minden jót kívánok!

 

FERENSZ Creative Commons License 2014.12.31 0 0 3484

Aaaaaz igeeeeen :)

Előzmény: rambala (3482)
lemezesember Creative Commons License 2014.12.31 0 0 3483

Ehhez van egy merci kamionom!Majd lövök képet is!

Előzmény: FERENSZ (3481)
rambala Creative Commons License 2014.12.30 0 0 3482
FERENSZ Creative Commons License 2014.12.26 0 0 3481

SIKU Vw Transporter (interRent):

 

 

Márk barátom egyik alkalommal posztolt pár eladó járgányt a face-en, és szerencsére még pont időben érdeklődtem.

Egy 1:43-as modell is szóban volt már – vagyis pontosabban börzei átvétellel lebeszélve – aztán megláttam ezt.

Mondjuk ezzel elsősorban továbbpasszolási terveim voltak, de elvégre is ha megtartom se baj mert jó áron jött :D

Egyedül azt sajnálom a Transporter példányoknál, hogy nem a beömlős SIKU kerékkel hozták ki – kivéve a sárga Deutsce Post-os változatot – mivel azzal sokkal jobban tetszik, ami persze megvan.

FERENSZ Creative Commons License 2014.12.20 0 0 3480

SIKU Mercedes 208:

 

 

Egyik alkalommal láttam egy hirdetést a fórumon melyben szerepelt egy ilyen piros példány.

Már majdnem megvettem, de szerencsére előtte kértem képeket róla.

A tetején volt egy kis horpadás az nem lett volna probléma számomra, de elől hiányzott a teljes hűtőmaszk-lámpa berakás így viszont nem kellett, csak max mint kerékdonorként tudtam volna hasznosítani.

 

Viszont egyik alkalommal Botond küldött egy-két képet amin egy másik eladó hirdetett járgányokat és említettem hogy a piros 208-as érdekelne.

Persze kértem erről is külön képeket, mert az ember ugye szereti látni hogy mit vesz.

 

Eltelt egy kis idő, majd meló közben kaptam egy hívást, miszerint már nála van a kis járgány.

Egyik nap kicsit előbb is indultam el, és beugrottam a kicsikéért.

 

 

Gyurival pedig szóba került egyszer hogy jó lenne egy közös kép az eddig már meglévő példányokkal, így kérésének eleget téve előszedtem mindegyiket egy közös csoportkép erejéig :D

(A fehér utánfutós Holiday Inn-es még egyszer megvan, persze saját dobozában)

 

 

Érdekes hogy ennyire elszaporodott nálam ez a típus a különféle változataival.

Egyedül azt sajnálom ebben a példányban, hogy hátulra nem csinálták meg a kis függőleges lámpáit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!