Keresés

Részletes keresés

Niracska78 Creative Commons License 2015.03.27 0 1 3644

Mai képek :)

robida Creative Commons License 2015.03.26 0 0 3643

Elképzelhető, hogy volt nálatok néhány éjszakai fagy, és a virágokat megcsípte. 

Előzmény: norika85 (3642)
norika85 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 3642

Sziasztok! Nyílik a magnóliám de néhány virága sajnos barnán nyílik ki,nem az egész csak a széle! .-( Mi lehet a baj? Délután lefényképezem! Előre is köszönöm! 

wieder Creative Commons License 2015.03.09 0 0 3641

Nagyon fontosak a helyi klimatikus viszonyok pár kilométeren belül is  pár fok sorsdöntő lehet. Így pl. hogy dombon van a kert. Remélem minden rendben lesz vele és szép nagy virágzó fa lesz belőle.

Előzmény: Lady Gyöngyös (3639)
Mediterránum Creative Commons License 2015.03.08 0 0 3640

Zalában is ültettek Olasz fajtákat vannak 10 éve kiültetettek is !  3-4 méternél nem nöttek nagyobbra!

Előzmény: Lady Gyöngyös (3639)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2015.03.08 0 0 3639

Itt Mátészalkán is vannak elég szép méretű Grandiflórák! De mind védett helyen! Mi dombon lakunk egyébként is ..szóval próba szerencse! 

Előzmény: wieder (3638)
wieder Creative Commons License 2015.03.06 0 0 3638

Azért azt vedd figyelembe, hogy ott a nyírségben vannak a leghidegebb telek. Lehet hogy 2-3 évig szépen fejlődik , de elég egy átlagosnál komolyabb hideg betörés és már annyi is grandinak.  

Nem mindegy, hogy hol lakik az ember, Pécs környékén sok  10-15 méteres örökzöld magnoliát láttam, de mandulafenyőt, európai ciprust és kiültetett kenderpálmát is szép számmal.

Mediterránium zalában lakik és az is valóban egy kis mediterránium (nomen est omen) és olyan növényeket tart kint, amiről az ország több pontján álmodni sem mernek.

Lady Gyöngyös Creative Commons License 2015.03.06 0 0 3637

http://www.dmkert.hu/diszfak/dd_blanchard_orokzold_nagyviragu_liliomfa#

 

külföldi cikkek is ezt írják róla mindenesetre nagyon várom, hogy mit produkál az idén! 

Előzmény: Lady Gyöngyös (3636)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2015.03.06 0 0 3636

ha megnézed google-ban a képeket tényleg csodaszépek a D.D. blanchardok ..de itteni kertészetből van DM kert..

A tied is nagyon szép fajta!! de nekem kifejezetten tetszik hogy a levele bársonyosan szép barna ...lehet kérek a tiedből is 1 db majd írok priviben! 

Előzmény: Mediterránum (3634)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2015.03.06 0 0 3635

+ 1 kérdés! ezek a kicsikék mennyit nőnek 1 évben ideális esetben jó talaj, öntözés stb ..

Előzmény: Lady Gyöngyös (3633)
Mediterránum Creative Commons License 2015.03.06 0 0 3634

25 éve szabadban telel semmiféle fagykárt nem szenvedett!

Egy nagyon szép magyar fajta! Hatalmas fává nő hazánkban is! Minek kell külföldről hozni?

Igaz senkinek sem kell nagyon!!!

Lady Gyöngyös Creative Commons License 2015.03.06 0 0 3633

Nagyon szép ..már régebben is megcsodáltam a képeidet! De úgy tudom, hogy ilyen módszerrel genetikailag nem azonosak az anyanövénnyel? ez is szép kompakt kicsi levelű változat élőben is ugye?...

Visszajelzéseid vannak a növényekről? Télállóság? Védett a kertünk de Nyíregyháza környéke nem éppen a déli rész ..

Előzmény: Mediterránum (3632)
Mediterránum Creative Commons License 2015.03.06 0 0 3632

Én 25 éve hoztamMagnóla gr. magot Isztambulból! A fa már 15 méter magas rengeteg virágot és termést hoz!

Nagy mennyiségben szaporitom!

Lady Gyöngyös Creative Commons License 2015.03.06 0 0 3631

Sziasztok!! Lassan de itt a tavasz! Nagyon régen szemezgetek az örökzöld magnóliával de a sima gallisoniensis fajta nem igazán tetszik! Megjött a DM kerttől a D.D. Blanchard fajta az USA-ban a legjobb fajtának számít! állítólag -27 fokig bírja...majd kiderül! A másik kedvencem a Little GEm ő igazi kicsi kompakt bokor lesz. 

Van valakinek ilyen fajtája csak már nagyobba? Tavaly az európai körútjáról Dlusztus Miklós hozott pár nagyobb Blanchardot de végül csak haszon nélkül tudta eladni 60.000ft 120cm voltak. Állítólag a szaporítóanyag beszerzése miatt drága! 

wieder Creative Commons License 2014.12.13 0 0 3630

Elég régen írtak ide (ami azért nem csoda) Majd március végén április elején :)

Ősszel rátaláltam a sárga színre és ezeket vásároltam meg.

 

 Sunsation magnolia

 Yellow bird Magnolia

 

 Goldstar magnolia

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 3629

A por alatt szemcsés amorf anyagot kell érteni.

1 evőkanálnyit szoktam egy 12 literes kanna vízbe tenni . elkeverve fekete kávé szerű löttyé válik.

 

A vasszulfát lóf@s*t sem ér.

Előzmény: wieder (3628)
wieder Creative Commons License 2014.08.25 0 0 3628

Vaskelát por formában, na ilyet sem láttam még (eddig csak oldott formában) de ez csak az Én hiányosságom. Én vasgálicot szoktam venni 5 kg. 1600-1800 Ft. persze a vaskelát tökéletesebben szívódik fel, jobban használ, mint a vas szulfát. Mi van a használati utasításban, mennyi vizzel kell feloldani?

Előzmény: Törölt nick (3627)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.24 0 0 3627
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 3626

nem tudom, hogy lehet-e

 

ha olyasmi, mint nálam voltak (raktam fel képet nemrég), akkor úgy csináld, ahogy én anno.

 

a gomba elleni szer neve biztos, hogy topsin volt.

Előzmény: arcsi1993 (3625)
arcsi1993 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 3625

Telefonról fel lehet tölteni egyáltalán?

Mert megnyomom a feltölt gombocskát... :-( 

Előzmény: arcsi1993 (3624)
arcsi1993 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 3624

Az ígért képek..

tunderlala-3 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 3623

kálium-szulfát, köszönöm, felírtam... nem árt a hortenziáknak sem, őket azért nem lehet úgy betakargatni, mint a rózsákat földdel felkupacolva. értük nem aggódom soha, még nem volt fagyás rózsán nálam soha, mert mindig magasan kupacolom őket.

itt hidegebb teleken rendesen hideg tud lenni, a tavalyit kivéve nem is nagyon emlékszem olyan télre, ahol a -20-at ne közelítettük volna, még ha csak pár napra is, de előfordult ennyire hideg hosszabb időszak is, 10-14 napon keresztül. a leghidegebb -28 fok volt, mióta itt lakunk... ez egy völgy, a végében hatalmas tóval, a hegyekből lezúduló hideg levegővel, patakmeder az utcánk végig... úgyhogy nem kímél minket a hideg általában, és a magnóliák még nagyon pindurkák, értük aggódom.

 

majd csinálok nekik "sátrat" is napraforgószárból, az is csak véd valamennyire.

 

a tavalyi extra enyhe tél után én idén nem sok jóra számítok, most jön majd a böjtje.:(

Előzmény: wieder (3622)
wieder Creative Commons License 2014.08.06 0 0 3622

Gyakorlatilag szerintem semmilyen növényt nem kell augusztusban nitrogénnel ellátni, pont azért amit Te is írtál, hogy erősödjenek meg a hajtások a tél beáltáig.

Összel el lehet látni káliummal (bár nekem soha semmilyen elfagyások nem voltak lombhullató magnoliáknál, csak örökzöldeknél)

Mindenképpen  kálium szulfátot keress, vagy patentkálit. Mindkettő a káliumnak a kénes vegyülete (szulfát) ami ráadásul talajsavanyító is, amit a magnolia igencsak értékel. A kálium nitrát nem jó , bár jóval olcsobb, talán ha a harmada árban, de erre a növényre csak a másik való.

Ez viszont minden savanyú talajt szerető növénynek igencsak jó megoldás. ( japánjuharok, hortenziák, magnoliák)

Előzmény: tunderlala-3 (3621)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.08.04 0 0 3621

én is erre gondoltam, bár nem vagyok annyira otthon magnóliában, mint rózsában, de a rózsákat pl. ilyenkor már nem szabad tápozni, mert akkor nem tudnak beérni a hajtások télire és könnyebben elfagy az egész növény akár, hiába van felkupacolva földdel a tövénél... nehogy a magnólia is hasonlóan viselkedjen.

 

annyira örülök neki, hogy ilyen szép lett, a tavalyi után ez szinte csoda... na majd most jön be egy -25 fokos tél és azért adja meg magát, akkor a kardomba dőlök.:((

 

olvastam régebben, hogy szoktak káliumot adni a fagyérzékeny növényeknek, mert akkor jobban viselik a fagyot, ellenállóbbá válnak.

 

szoktatok adni? milyet, és hogyan és mikortól kell?

Előzmény: wieder (3620)
wieder Creative Commons License 2014.08.04 0 0 3620

Ne tuningold ilyenkor már. Ez tényleg szépen rendbe jött   

Előzmény: tunderlala-3 (3619)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 3619

ezt pedig most fényképeztem:)

 

 

és "annak ellenére" ilyen gyönyörű, hogy idén egyáltalán nem kapott semmiféle tápot... hanyag voltam:(

 

szerintetek adhatok még nekik wuxalt és keserűsót, vagy most már ne tuningoljam őket így augusztusban?

tunderlala-3 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 3618

enyéim így néztek ki

Előzmény: arcsi1993 (3617)
arcsi1993 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 3617

Holnap délután rakok fel képet, sajnos szegényke nagyon megsinylette, tavaly tavasszal vásároltam kb 1m magas volt gyönyörű színe volt. Szépen fejlődött egészen augusztusig mikor is munka miatt elutaztam Szegedről. 1 hét után kaptam egy képet róla... Had ne kelljen mondanom totálisan szétégett a föld feletti része. Úgy voltam vele nem bántom tavaszig, hátha... Kora tavasszra csak egy kis kb 3cmes csonk állt ki a földből, teljesen reménytelennek láttam, majd idén áprilisban, nagy örömömre, kihajtott, azóta nemsokat gyönyörködtem benne. Elköltöztünk rengeteg meló volt a házzal nem volt időm vele foglalkozni, de eljött az ideje, remélem még nem késő.

 

Köszönöm a segítséget előre is.

 

 

 

Előzmény: tunderlala-3 (3616)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 3616

tavaly voltak ilyenek a szintén 30-40 centis magnóliáim, sikerült őket helyrehozni, a növényvédelmisben adtak tanácsot, hogyan.

 

mivel a levelei erősen vashiányra utaló tüneteket mutattak annak ellenére, hogy tápoztam rendszeresen... plusz elszáradtak, először vassal és keserűsóval próbálkoztam, de sem belocsolás, sem permetezés hatására nem javult a helyzet.

akkor azt mondták (mivel tavaly nagyon esős tavasz volt), hogy lehet, hogy a gyökereket gomba támadta meg, ezért nem tudja gyökéren keresztül a tápanyagot felvenni a növény, muszáj a gyökereket gombásodás elleni szerrel kezelni, plusz menjen továbbra is a vas és a keserűsó, és ha valóban gyökérgombásodás volt a probléma, akkor max. egy hónapon belül látványos javulást kell látnom.

 

nem kellett egy hónap, 2 héten belül gyönyörűen elkezdtek zöldülni a levelek.

 

a gyökérgombásodás elleni szer talán Topsin volt, de a nagyesküt nem merném letenni rá, lehet, hogy rosszul emlékszem....

Előzmény: wieder (3615)
wieder Creative Commons License 2014.08.02 0 0 3615

Kép valóban jó lenne, de ahogy leírtad, hogy  30-40 cm-es növény és száradnak a levelei... nos, szerintem így látatlanban, annak annyi.

Valószínű valami gyökeresedési probléma lehet nála (túl locsoltad, keveset locsoltad) és emiatt halnak el a gyökerei, barnulnak és száradnak a levelei. Az meg csak hab a tortán, hogy a csigák is rágják, de abba azért nem szabadna belepusztulnia egy egészséges magnoliának.

Nekem vannak most magnolia magoncaim (tavasszal keltek ki, oda is keveredett egy két csiga mert megrágták a leveleiket, de azok vidáman hajtanak tovább,  ( pedig csak kb. 10cm-esek)  haragos zöld leveleik vannak

Előzmény: arcsi1993 (3614)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!