Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 467
wazze, hát az nem kizárólag Szilvásy volt?
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (466)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2006.12.29 0 0 466
Bocs: az MSZMP Társadalomtudományi Intézetében. :)

Re Debreceni: Ha Gyurcsány azzal hencegett volna, hogy ő és Szilvásy hajtották végre a Nagy Vonatrablást, akkor most azt is a bűnlajstromához írnád?
Előzmény: Törölt nick (461)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 464
naja, rendkívül szimpatikus a hölgy...:))))
Előzmény: Profán Béni (462)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 463

Egye meg a fene Kövért is meg Lendvait is, Orbánt is meg Gyurcsányt is! Meg az összes többit is aki kizárólag magával meg a zsebével van elfoglalva!

Tudod?

:-(

 

 

 

Előzmény: Profán Béni (462)
Profán Béni Creative Commons License 2006.12.29 0 0 462

Főcenzor volt? Nem. Szántszándékkal mondják, hogy főcenzor volt? Szántszándékkal. Tehát hazugság. Ja, kb. ugyanolyan kategória, mint a 23 millió román. Ronda, de a szakmába belefér. Csókolom a kisztihandját annak, aki kitalálta.

 

Asszem Kövért nem pont az intézeti munkahelye miatt kommunistázzák le (pedig ez se volt semmi papedli, rögtön az egyetem után, Aczél et. személyes aláírásával), hanem a mentalitása miatt. Amely mentalitás Lendvaira szvsz nem jellemző.

Előzmény: Törölt nick (461)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 461

Egyébként is csak azért lehet főcenzorozni, mert az átkos legfelsőbb politikai apparátusában volt a munkahelye, mert ez tény.

Ennyi.

 

Kötél Laca le volt kommunistázva, (pedig utálom szegényt) mert az MSZP Társadalomtudományi INtézetében volt aspiráns. Lendvai az MTA valamelyik hasonló helyén volt ugyanígy aspiráns és a népi írókat "kutatta".

 

Gyurcsány maga írja le, (ill. meséli el Debreczeninek) hogy csinált Kövérből Köteles Lacát, hogy kerálta a 23 millió román beözönlését, és senki nem okolja őt ezért, mert már akkor is hazugsággal operált.

 

 

 

 

Előzmény: Profán Béni (459)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 460

De bizony odaírta, hogy "mint mindig". Pedig messze nem mindig volt így.

 

Domokos: "... a kézirat sorsát most sem a kiadó döntötte el, hanem - mint vitás esetben mindenkor - a minisztérium, illetve a Kiadói Főigazgatóság maszkja mögött a Pártközpont illetékesei."

 

Úgy látszik másképp értelmezünk egy mondatot, de ezen tényleg nem érdemes hajbakapni -

 

 

Lendvait illetően meg "legyen neked jazz", e tekintetben is másképp ítéljük meg az ugyanazt -

 

Előzmény: Profán Béni (459)
Profán Béni Creative Commons License 2006.12.29 0 0 459

Na és, ezzel hova akarsz kilyukadni?

 

Sehova máshova. Ez 1 tény. Valaki 1* kitalálta, hogy "Lendvai főcenzor", jól szól, de nettó hazugság, aztán az 1*ű mezei fórumozótól a Pajzán tanáráig mindenki ezt szajkózza a "jobboldalon". Így működnek. Szvsz pontosan azért ragaszkodnak hozzá, mert Lendvai az idők során egész jól beletanult a demokratikus viszonyok közötti politizálásba, és még szoci viszonylatban is kevés gázos megnyilvánulása van, antidemokratikusra meg nem is emlékszem. Míg ellenben azok, aki főcenzorozzák, esetenként...

 

Nem akart MINDENT a pártközpontra kenni, nem is tett ilyet.

 

De bizony odaírta, hogy "mint mindig". Pedig messze nem mindig volt így.

 

De - különösen, ha jól dolgozott - igenis segített a döntés előkészítésében. 

 

Lendvai 84-től 89-ig dolgozott a kulturális alosztályon. Ez egyrészt a rencer végső lazulásának ideje volt, főleg a vége felé, amikor ő alosztályvezető lett, és már gyakorlatilag mindent ki lehetett adni. Másrészt az évtized közepe: Aczél háttérbe szorításának ideje, amikor egy ideológus csapat próbálta kezébe venni az irányítást. A döntéseket pedig a 85-86-os időszak nagy botrányaiban (Csurka, Tisztatáj) nem a kulturális alosztályon "készítették elő" (az adatösszehordás értelmében), hanem a III/III. ügyosztályon.

 

Előzmény: Törölt nick (457)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 458

Foglakozom én is a gondolattal, hogy megöngyilkolom a nickemet, mondjuk eccer beszólok valami súlyosat a Barátságos moderának.

:-)

 

Előzmény: Profán Béni (455)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 457

Pozsgaynak például teljesen szabályos cenzori jogköre volt hosszú évekig, mégse nevezte senki főcenzornak.

 

Na és, ezzel hova akarsz kilyukadni?

"Nálunk nincs cenzúra, nincsen cenzori hivatal, de szelekció van" (Aczél Gy.) Folytassuk az orwelli hagyományt és nevezzük Lendvait szelektornak? Az jobban fog esni, ha egy ex-szelektor papol demokráciáról? De még ha csak papolna, azt megbocsátanám. De azt a velejéig gusztustalan hazudozást, amit ez a curlingbajnoknő előad...

 

Továbbra is azt mondom, hogy Domokos kavar, amikor mindent a pártközpontra akar kenni.

 

Nem akart MINDENT a pártközpontra kenni, nem is tett ilyet.

 

 

Ha a KF-nél valamiben nem voltak biztosak és konzultáltak (ilyen eset nem volt túl sok), akkor se a kis hal Lendvaihoz mentek, hanem Kornideszhez vagy Knopphoz.

 

Persze, hogy nem Lendvaihoz mentek. De hogy - teszem azt - Kornidesz miként döntött, vagy milyen javaslattal továbbította a problémát (fölfelé), vagy hogy a halmozódó problémák tükrében milyen átfogó javaslatot tett a kulturpolitika ilyen vagy olyan aspektusában a módosításokra, és hogy végül ennek eredményeként kit tiltottak vagy tűrtek jobban vagy kevésbé, abban Kornidesz (vagy az éppen aktuális KB oszt.vezető nagyon is támaszkodott az igavonó barmaira. Nem Lendvai döntötte el, ki lehet-e adni Szolzsenyicint vagy Skvoreckyt. De - különösen, ha jól dolgozott - igenis segített a döntés előkészítésében. 

 

 

Jellemző a néphagyomány erejére a tényismerethez képest, hogy a Jobbik pünkt a pártközponti osztályvezető-helyetteseknél húzta volna meg diszkvalifikációs vonalat, gondolom, különös tekintettel Lendvaira. Csakhogy Lendvai nem volt ovh.

 

Igen, hülye seggek. Elfelejtik, vagy meg sem értették, hogy a rendszerváltás (én még annak hívom, ki tudja meddig) kompromisszummal ment végbe. De ettől még csöndben kéne maradni "baloldalon" (lófasz az, nem baloldal), ha valaki az al-szelektort főcenzornak nevezi, ugyanis sokkal közelebb áll az igazsághoz, mint eltussolni, mi is volt annak az al-szelektornak a dolga.  

 

Előzmény: Profán Béni (435)
Profán Béni Creative Commons License 2006.12.29 0 0 455

Dehát te is mondtad, hogy nem volt főcenzor. És amit bemásoltál, az sem bizonyítja azt, amit nem mondasz. Akkor meg minek? Tiszta belterj. Már itt se vagyok.

 

off
Asszem még írok egy sírfeliratot a saját topikomhoz, oszt jónapot. "Itt nem jó mulatni."

Előzmény: Törölt nick (449)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 454
"....annál rosszabb a tényeknek...."
Előzmény: Törölt nick (453)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 453
Akkor én is hiába gugliztam....
Előzmény: Törölt nick (452)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 451

Melyik a jobbos lózung?

 

Előzmény: Törölt nick (450)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 449

Ha most visszamész, hogy én hogy kerültem a Lendvai ügybe majd rájössz, hogy pixy unos untalan feltett, szerinte valótlanságokat állító más kartácsaknek segítve, a gugliztam néhány internetes hivatkozásta kérdéseire. Lendvai esetében éppan a saját parlamentnti honlapon levő önéletrajzát.

 

DE nem nem tudtam, hogy ő is már a felsőbbrendűek kasztjába került és támadhatalan.

 

Előzmény: Profán Béni (448)
Profán Béni Creative Commons License 2006.12.29 0 0 448
Hát, sok tekintetben zavartalan a folytonosság. De én nem Lendvaival kezdeném a listát.
Előzmény: Törölt nick (447)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 447

Nem mentegetni akartam őket, Orbán se tartozik a kedvenceim közé még most sem.

 

Az viszont egyre biztosabb, hogy rendszerváltás nem volt.

Előzmény: Profán Béni (445)
marmota Creative Commons License 2006.12.29 0 0 446
Lendvaiéknak? Sztem nem is volt. Vagy puha.
Előzmény: Törölt nick (443)
Profán Béni Creative Commons License 2006.12.29 0 0 445
Fel teccik cserélni az okot az okozattal. Nem azért van lőve rájuk, mert orbánisták, hanem Orbán karolta fel őket azután és azért, hogy/mert túlmérezetezett és nem túl demokratikus ambícióik meghiúsulásából eredő, idegtépő sértettségük (Pozsgay), a beltenyésztett tengerimalacokét alulmúló intelligenciájuk + bolseiviki előéletükhöz képest túlzott szereplésvágyuk (Szűrös), illetve alvilági kapcsolataik és látványos korruptságuk (Pintér) miatt kiestek még az egyébként nem túl igényes szoci pixisből is.
Előzmény: Törölt nick (438)
Rákattantam Creative Commons License 2006.12.29 0 0 440
Szedik elő a naftalinból a pufajkát.
Előzmény: Törölt nick (433)
marmota Creative Commons License 2006.12.29 0 0 439
Az elvtársak má' csak ilyenek, nincs az a tény, amit ne tudnának elmaszatolni. Most meg pláne küzdeniük kell, reformkényszer van..:-)
Előzmény: Törölt nick (437)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 438

Persze, mert ők orbánisták lettek, így már lehet lőni rájuk.

:-(

 

Előzmény: Profán Béni (436)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 437

Idéztem az önéletrajzából.

Idéztem az eü-min vagyonbevallásából.

Idéztem Kóka helikopter vizsgáját, majd utaltam a Légügyi Hatóságra mikor odacsapta.

 

Erreföl nekem kell mentegetőznöm és magyarázkodnom....

 

.....hogy tudatlan vagyok Lendvai személyes munkáját illetően, valamint a pártállami rendszer működési és elynomó struktúrájának teljes körű ismeretével.

....hogy a résztulajdon egy fegyvercégben még akkor ha többségi tulajdon, már nem veendő számab mint fegyvercég tulajdonos.

...hogy Kóka nem is jár helikopterrel, nem is vizsgázott, nemis csapta oda, mert nem hoztam a topicba a tulajdoni lap másolatát vagy a bérleti szerződést.

 

 

Asszem visszavonulok innen...

:_(

 

 

Előzmény: Törölt nick (434)
Profán Béni Creative Commons License 2006.12.29 0 0 436
A helyzet az, hogy Lendvainál szerecsenebb volt Pozsgay, Szűrös vagy példának okáért Pintér Sándor. A szerecsenséget nem lehet méretre szabni... Itten csak pár téves infót igazítunk helyre.
Előzmény: Törölt nick (433)
Profán Béni Creative Commons License 2006.12.29 0 0 435

Mondjál nyugodtan jogkört, mert ez az a fajta cenzúra, amelyikről volt paragrafus. Pozsgaynak például teljesen szabályos cenzori jogköre volt hosszú évekig, mégse nevezte senki főcenzornak. Továbbra is azt mondom, hogy Domokos kavar, amikor mindent a pártközpontra akar kenni. Ha a KF-nél valamiben nem voltak biztosak és konzultáltak (ilyen eset nem volt túl sok), akkor se a kis hal Lendvaihoz mentek, hanem Kornideszhez vagy Knopphoz. Jellemző a néphagyomány erejére a tényismerethez képest, hogy a Jobbik pünkt a pártközponti osztályvezető-helyetteseknél húzta volna meg diszkvalifikációs vonalat, gondolom, különös tekintettel Lendvaira. Csakhogy Lendvai nem volt ovh.

Előzmény: Törölt nick (430)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 433

Kezdem magam úgy érezni, hogy megint disszidálnom kell.

 

Azt a szerecsenmosdatást ami az utóbbi időben folyik mindenütt, álmomban nem hittem volna, hogy valaha is tapasztalok, a rendszerváltás 17-ik évében.

 

Már nem is tagadják, sőt nem is szégyellik.....

 

Előzmény: Törölt nick (430)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 431

Eszem ágában sincs, hiszen én csak egy piszkos disszidens vagyok.

 

Előzmény: Törölt nick (426)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 430

Én sem mondom, Domokos sem, hogy ne lett volna "öncenzúra". De remélem sejted, hogy az ún. öncenzúra se magától támadt fel a kiadói lelkekben.

Nyilván a Kiadói Főigazgatóságnak is volt saját mozgásköre (szándékosan nem írok hatáskört.) Viszont Pixy úgy állítja be, mintha köze sem lett volna a Pártközponthoz. 

Ami sok, az sok.  

 

 

Előzmény: Profán Béni (428)
Profán Béni Creative Commons License 2006.12.29 0 0 429
Nem vettem észre, hogy ez ügyben vitatkoztál volna a topik címszereplőjével.
Előzmény: Törölt nick (427)
Profán Béni Creative Commons License 2006.12.29 0 0 428
Amúgy Domokos téved, illetve mosdat, mert egy csomó kéziratot pl. a magvetős Kardos rekkentett el önhatalmúlag, óne pártközpont. Kömben a Kortárs főszerkesztői sem a a politikai bátorságukról voltak híresek.
Előzmény: Törölt nick (419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!