Keresés

Részletes keresés

aeroe Creative Commons License 2019.09.01 0 1 42801

sziasztok, mivel az érintett kinőtte, szívesen kölcsönadom a képeken látható grönlandi stílusú skin-on-frame gyerekkajakot a következő 5-8 évre, amíg a következő generáció belenő. elsősorban azokra gondoltam, akikkel már eveztem együtt, de más fórumozók is szóba jöhetnek.

a paraméterek: valami könnyű faanyagból van (már nem emlékszem pontosan milyenből), a váz csak kötözve van, csavar nincs benne. a héja a skinboats.orgfiúktól vásárolt ballistic nylon, ugyanonnan vásárolt kétkomponenses poliuretánnal van bevonva.

a hajó 407 cm hosszú, 48 cm széles, 10 kg. a beülő belső méretei 41x55 cm, a láb felé 19 cm magas. egy 180 cm magas felnőtt nagyon cuppanósan belefér, de a 42-es lábbal már kínlódás benne ülni. az ülése nincs kidolgozva, egy polifoam ülőke + egy darab polifoam csőhéj a háttámlának a legegyszerűbb megoldás. lábtartó sincs benne, mi különféle méretű labdákkal oldottuk meg a dolgot, ahogy nőtt a gyerek. mivel a hajó eléggé kacsázik, valami minimális szkeget kellene szerkeszteni az aljára (most van egy, de nincs normálisan megoldva a rögzítése). vízkiszorításnak a képen látható úszássegítő polifoam-okat tudom javasolni. adok hozzá egy cédrusból készült eszkimó lapátot is, ez 207 cm hosszú, 90 dkg.

tudom, hogy most szezon vége van, ha úgy jobb, akkor tavasszal is visszatérhetünk a témára. szélhámosok és viszonteladók kíméljenek, komolyan gondolom, hogy a hajó pár év múlva visszakerül hozzám :)

és a képek:

felülről

a beülő

előre bekukkantva

hátrafelé még alacsonyabb

alulnézet

ilyenektől marad fenn a vízen, ha borultál

aeroe Creative Commons License 2019.09.01 0 0 42800

időnként lehet balos lapátokat is kapni, pl. szezonvégi leárazásnál rendszerint a balosak maradnak meg olcsóbban

vagy szerezz be egy minden irányban szimmetrikus grönlandi eszkimólapátot, ott nem számít, hogy jobb- vagy balkezes vagy :)

Előzmény: petergabor (42799)
petergabor Creative Commons License 2019.08.30 0 0 42799

:)

A balos jobban bevált.

Első evezőnek azért vettem két részest, hogy ki tudjam próbálni mind a kettőt.

Persze (miért is ne) csak jobbosra lehetett összerakni, úgyhogy kellett egy kis lakatosmunkát végezni, hogy jobbos-balos legyen. Így viszont én is kényelmesen evezek vele és jobb kezes barátaim is.

Előzmény: Arza (42798)
Arza Creative Commons License 2019.08.30 0 0 42798

Attól, hogy balkezes vagy, még használhatsz jobbos lapátot... 

Előzmény: petergabor (42795)
Auerb Creative Commons License 2019.08.30 0 0 42797

Üdv mindenkinek!

Én is érdeklődnék az évadzáró kajakozás után, ha lehet még csatlakozni!

Kezdő vagyok, szeretnék tanulni :) egyenlőre magányosan lapátolgatok a Balaton északi partján...

Előzmény: aeroe (42785)
titulus Creative Commons License 2019.08.30 0 0 42796

Szia! A jobb kéznél valóban oválosított a nyél, így balos forgatásra szerintem nem igazán alkalmas. Esetleg a tollak cseréjével, de azt nem tudom, hogy a ragasztás mennyire oldható.

Előzmény: petergabor (42795)
petergabor Creative Commons License 2019.08.29 0 0 42795

Sziasztok!

ezt az evezőt ismeri valamelyikőtök?

https://www.decathlon.hu/evezo-kajakhoz-x500-allithato-id_8403375.html

Bal kezes vagyok, de annak ellenére, hogy a videón látszik, hogy át lehet forgatni bal kezesre is, a leírásban szereplő "Oválosodott rúdja fokozott kényelmet biztosít a jobb kéznél" mondat kétségessé teszi számomra azt, hogy bal kezesként is korlátozások nélkül tudjam használni.

Talán ha a tollát is át lehetne tenni az ellenkező oldalra, de ezt kétlem.

Sajnos a helyi áruházban csak rendelésre van, így nem tudom megnézni.

Péter

Dráozagrav Creative Commons License 2019.08.29 0 0 42794

Köszönöm az infókat!!!

petergabor Creative Commons License 2019.08.29 0 0 42793

Köszönöm.

Érdekelne a szezonzáró. Az emailem nyilvános.

Előzmény: Fourty (42792)
Fourty Creative Commons License 2019.08.29 0 0 42792

Szia!

A programszevező a magát Pyrus Tengerikajakos Baráti Társaságként definiáló, laza közösség zárt, csak meghívás után elérhető oldala. Ott egyeztetjük konkrétan a túrák, közös evezések részleteit.

Ha résztveszel pár közös kajakozáson és megismerünk, Te is kaphatsz elérést az oldalhoz.

Általánosságban itt mindíg jelezzük a következő közös evezésünket. Ha szeretnél résztvenni valamelyiken, adj egy emailcímet és annak az evezésnek a részleteit valaki megírja neked.

Előzmény: petergabor (42790)
morrgo14 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 42791

Tyu-Tyu-2 listáját folytatva:

- ahova gyalog sem lehet bemenni oda vízen sem.  Ld. erdőtörvény előírásai, pl Gemenc

http://gemenczrt.hu/aktualis/hirek-aktualis/erdolatogatasi-korlatozasok-szeptemberben/

(egyre gyakrabban és egyre hosszabb időre van kizárva a nem fizetős közönség)

- fokozottan védett területek

Előzmény: Dráozagrav (42788)
petergabor Creative Commons License 2019.08.28 0 0 42790

mi az a "programszervező" és hol található?

Előzmény: aeroe (42785)
TyuTyu-2 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 42789

Viheted ahova akarod de az evezes az mas szitu :-)

Par pelda:

-vannak tablaval jelolt helyek ahova nem mehetsz (HSZ tablait atnezni!!! Ez kicsit hasonlo mint az utakon levo tiltasok tablai.)

-vannak magantavak
-vannak idoszakos tiltasok (pl Tisza-to bizonyos reszei...)

-vannak kulon engedely koteles vizek (pl.: Heviz patak)

-vannak altalanos tiltasok (pl.: Velencei to bizonyos resze)

Szoval nem art tajekozodni a tervezett tura elott az adott teruletrol.... kiindulasi pont a HSZ es ezek utan az NKH aktualis tiltasai. (https://www.nkh.gov.hu/web/hajozasi-foosztaly1/hajosoknak-szolo-hirdetmenyek)

Ha mindent tudsz a hivatalos oldalrol, akkor jonnek a terepet jol ismero turazok tapasztalatai kiegesziteskent.

TyuTyu

Előzmény: Dráozagrav (42788)
Dráozagrav Creative Commons License 2019.08.28 0 0 42788

Én arra gondoltam,hogy van e álltalános szabály vagy oda viszem a kajakomat ahova csak szeretném.

TyuTyu-2 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 42787

Igen.

Ha esetleg tenylegesen valaszt szeretnel kapni kerdesedre, jo lenne tudni hol, mikor szeretnel kajakozni...

TyuTyu

Előzmény: Dráozagrav (42786)
Dráozagrav Creative Commons License 2019.08.28 0 0 42786

Sziasztok szeretnék választ arra a kérdésre hogy van e tiltás bármilyen vizterületen kajakozásra?

aeroe Creative Commons License 2019.08.28 0 0 42785

készüljetek a szezonzáróra, a programszervezőre kiírva!

Rollende Landstrasse Creative Commons License 2019.08.27 0 0 42784
Előzmény: Rollende Landstrasse (42783)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2019.08.27 0 0 42783

A könyvespolcomon van egy útleírás: Gumikajakkal két tengerre. Két egyetemista kalandjai, 1971-ben jelent meg. A Pálma gumigyár külön az ő igényeik szerint épített egy gumikajakot. Nagyon dicsérik, ami nem is csoda, hiszen az akkori körülmények között tényleg használható lehetett. Kajakoztak vele a Drinán, Neretván, aztán a javított változatával megjárták a Rhone-t is Franciaországban. 

Minden járműben van valami kompromisszum. Az ő eretükben a sérülés-állóság volt az elsődleges szempont. Akkor még nem léteztek PE hajók. Volt üvegszál, meg favázra feszített vászon. Esetleg rétegelt falemez. Egy koccanás velük, és vége a túrának. A gumikajak viszont sokkal olcsóbb volt, és egy tapasszal mindent meg tudtak javítani. Ez volt a fő szempont, és ezért kompromisszumként hátrébb sorolták a terhelhetőséget, a stabilitást, a sebességet. Gyerekkoromból emlékszem, hogy szinte minden sportüzletben volt Pálma gumikajak. Még a Pogány madonna autós üldözésében is leesik egy az egyik Lada tetőcsomagtartójáról (53. percben).

Azóta sokkal jobb hajók vannak. Gyorsabbak, erősebbek, ütésállók. Lehet vágyni a gumikajakra, de az olyan dolog, mint veterán autóval végig csinálni egy európai utat. Régen is utaztunk Ladával, Moszkviccsal, Skodával, de elfogadtuk, hogy szerelni kell. Még a nyugati autókhoz is hozzá kellett nyúlni az út mentén. Nos, ma már a gumikajak is ilyen. Eljárt felette az idő. Legalábbis utazási célra már vannak jobbak. Sokkal, de sokkal jobbak.

Előzmény: qrzor (42782)
qrzor Creative Commons License 2019.08.26 0 0 42782

Nono! A sit-on-top csak annak öntökönszúrás, aki nem arra veszi, amire való. Ezerszer kiveséztük, mi mindenre jó, amit a tengeri kajak nem tud. (társas - gyerekes - háziállatos bícselés, páros napozás, sznorkelezéshez depózás az Adrián, pecázás stabil tutajról, villantás a strandon, peckes séta a lángosos előtt vonszolva stb. :-)

A gumikajakra nem létezik épeszű magyarázat. Pedig a Taurus is gyártotta a vietnámi baráti hadsereg részére. Talán a az ukrán-határszéli cigarettalogisztikusok tudják még előnyösen használni, de csak a terepszínűeket.

Előzmény: Beka621 (42781)
Beka621 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 42781

Lassú

Szélérzékeny

Kényelmetlen

Nehézkes

Mindegy, aki a saját kárán akar tanulni....  Ezt az utat többen bejárták már a fórumon. (Én sem nagyon oszthatom az észt, én is megvettem abbak idején a sitontopot :-))))))

Előzmény: Boarhunter (42778)
Boarhunter Creative Commons License 2019.08.26 0 0 42780

Kösz!

Mondtam neki, béreljen egy "igazit" a Balatonon AZTÁN utána próbálja ki a decás cuccot, úgy érezni fogja a különbséget.

De tartok tőle, nem annyira tanácsot mint inkább megerősítést várt. Azt meg nem kapott...

Előzmény: Rollende Landstrasse (42779)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2019.08.24 0 0 42779

Lassú. Szűk. A háromszemélyesbe nem fér három ember. Persze, be lehet préselni, de akkor röhögés és borulás lesz a vége. Többen írták itt, én is: strandjáték. Esetleg gyors vízre, vadvízre. Minden vizes lesz benne, mert áttört alja van. Balatonra alkalmatlan rendes kajakozásra. Velencei Decathlonban elviheti egy órára kipróbálni.

Előzmény: Boarhunter (42778)
Boarhunter Creative Commons License 2019.08.24 0 0 42778

Sziasztok!

Egy kedves barátom érdeklődött nálam a felfújható kajakokról. Próbáltam lebeszélni de nem vagyok elég ékesszóló, tudnátok gyorsan nyolc-tíz ellenérvvel segíteni?

Balatonra kellene neki, partmenti csavargásra... Ráadásul többszemélyest (2-3?)szeretne.

Spupulbajnok Creative Commons License 2019.08.20 0 0 42777

Szia! Előre bocsátom, hogy nem vagyok egy tapasztalt kajakos, de a Balatonon már nem egyszer fordult elő velem, hogy induláskor tükörsima volt a víz, fél órával később pedig tarajos hullámok kaptak a hátukra. A tengeri kajakkal ez nem jelent problémát, még élvezi is az ember. Szerintem tényleg csak oda nem való, ahol nem fér el. Az ágyúval verébre hasonlat helyett inkább olyan, mint SUV-val menni bevásárolni: kényelemben, biztonságban utazhatsz és tuti elfér benne minden. Cserébe nehezebb leparkolni mint egy Matizt.

Előzmény: peterrovid. (42776)
peterrovid. Creative Commons License 2019.08.19 0 0 42776

Köszönöm a hozzászólásokat! A napokban többekkel beszélgettem, és történt egy pálfordulás is. Párom jelezte szándékát, hogy velem tartana ezeken a túrákon, így kétszemélyes kajakot keresek, de olyat, amit egyedül is kényelmes használni. 

Amit kinéztem először, (Seayak) eléggé ágyúval verébre kategória, a tengeri kajakozás az Adria olyan részén történne, amely inkább Balatonként viselkedik (Privlaka partjai), így felesleges ezt a kategóriát belőni.

jelenleg az Aquarius Pro Tour 470 amit ajánlottak, nekem pedig még az RTM Ocean Quattro Seaspray tetszik, bár ez a sit-on-top valamiért nem tűnik biztonságosnak. Mik a tapasztalatok?

TyuTyu-2 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 42775

Szia,

Prijon Seayak 520 HV jo valasztas lehet es nezzed meg a Seabird Victory HV-t is.

Mindketto baratsagos (bar mas jellegu) hajo, ami kielegiti az igenyeidet.

Volt alkalmam mindkettovel menni en a Prijon Seayakot jobban kedvelem, de elismerem a masik gyorsabb ill. jobban reagal az elezesre. A Prijon viszont kenyelmesebb..

TyuTyu

Előzmény: peterrovid. (42773)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2019.08.16 0 0 42774

A Seayak tökéletes választás. A hazai ipar támogatása értékelendő, de sajnos az itthoni kajakok üvegszálasak (ha tévednék, valaki javítson ki!), a Rába sziklás, zúgós, sekély medréhez pedig jobb a strapabíró, fröccsöntött hajó. Oka van annak, hogy a vadvízi evezésből kikoptak az üvegszálas hajók. A Priyonba meglepően sok csomag fér, szóval a rövid túrákhoz bőven elég lesz.

Előzmény: peterrovid. (42773)
peterrovid. Creative Commons License 2019.08.16 0 0 42773

Sziasztok! Tudom, tudom, olvassak vissza... Olvastam, de mégsem lettem okosabb :)

Szeretnék kajakot venni. Rába-parton lakom, ezért itt használnám legtöbbször, de szeretnék lemenni vele a Balatonra, Dunára és tengerre is. Alkalomszerű, inkább sportolós evezésekre, nem egész napos túrákra.

Na most, 195 cm magas vagyok, 95 kg, átlagos, inkább sportos testalkattal. Nem széles a csípőm, 33/34-es derekú farmert hordok (ha ez több infó volt a kelleténél, bocsánat :)

A cucc amit bepakolnék, 10 kg-nál nem lenne több.

Kinéztem egy modellt, a Prijon Seayak, csak nem tudom elég lenne-e.

Illetve érdekelne magyar gyártó kajakja is, hamár az is megfelelő minőségű, inkább itthon költeném el a pénzem.

Köszönöm a hozzászólásokat!

Üdv

Péter

Beka621 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 42771

A tengeri kajak. Erre készült.

Egyszer egy Balaton-átevezésen több mint féltávig fej-fej mellett mentünk egy portyával, egész amíg meg nem jött az északi szél, jó közepes hullámokkal. Na akkor hozta ki a tengeri az előnyét. Rég kikötöttem, felkötöztem a hajót, mire a srác kiért. Pedig szerintem jobb evezős volt nálam.

Előzmény: papfipapfi (42762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!