Keresés

Részletes keresés

alu-sas Creative Commons License 2007.09.04 0 0 689

Azaz?

 

Erről semmit nem tudok, de érdekelne.

Előzmény: karbonhívő (688)
karbonhívő Creative Commons License 2007.09.04 0 0 688
Azon tűnődök már évek óta ráérő időmben, azaz amikor egyedül tekerek, hogy hol tartana vajon a kerékpár-technika, ha a UCI-ban lébecoló vén agyalágyultak nem viszik tévútra, bizonyos váztípusok és alkatrészek betiltásával.
gyuri62 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 687
Ezt én úgy szeretném megnézni ! :)))
Előzmény: bindera (686)
bindera Creative Commons License 2007.09.04 0 0 686
esetleg fond be
ez a legszimpatikusabb megoldás:)))))
Előzmény: Schnitt (683)
gyuri62 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 685
Ez tökéletesen megfelel az elméleti kerékpáros topik szellemének, akár jelmondatként is fel lehetne varrni az elméleti csapatzászlóra :)
Előzmény: Törölt nick (684)
Schnitt Creative Commons License 2007.09.03 0 0 683
Alternatív megoldások:
- Olló
- kábelkötegelő
- zsugorcső
- konty
- 1 mach felett leszakad a levegőréteg mindenről -> csökken a közegellenállás
de vigyázni kell, hogy a hangrobbanás idején ne legyenek a közeledben


esetleg fond be
Előzmény: bindera (673)
gyuri62 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 682

- Uram, szokott Ön magában beszélni?

- Dehogy állok én szóba egy ilyen hülyével !

Előzmény: Istyu48 (680)
bindera Creative Commons License 2007.09.03 0 0 681
Álmomban két macska voltam és játszottam egymással. :))))
Előzmény: gyuri62 (677)
Istyu48 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 680

- Uram, szokott Ön magában beszélni?

- Igen, ugyanis szeretem az illedelmes társaságot!

 

:))

Előzmény: kivi (679)
kivi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 679
- Uram, nem zavarja ha magamban beszélek?
- Nem, dehogy.
- Magához meg ki szólt?!
Előzmény: nazabiker (678)
nazabiker Creative Commons License 2007.09.03 0 0 678
Én és Én meg az Irén:)
Előzmény: gyuri62 (677)
gyuri62 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 677

Te meg ne gizdáskodjál már annyit kisgyerek !

Olyan vagy mint az egyik Rejtő könyvben a nagy Levin!  Senki sem tudja miért nagy, de mindenki elhiszi neki :))

Előzmény: igazi országútikerékpáros (672)
Friczy Creative Commons License 2007.09.03 0 0 676
:))

Volt nekem a jelenleginél jóval hosszabb szakállam is (pl. kb. négy hete), de a fél kiló erős túlzás, hacsak nem volt olyan szőrzete, mint amit idén nyáron láttam Zemplénben. Egy túrázó pasasnak volt akkora ősz szakálla, hogy szerintem lobogó szélben a nadrágszíjába tűrhette :)
Előzmény: gyuri62 (675)
gyuri62 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 675
Bár nem tartozik közvetlenül a kérdéshez, de szőrzettel kapcsolatban hallottam egy nagyon optimista mondást tegnap, nyaralásból néhány kilóval nehezebben visszajött kollégától : "nem baj, megborotválkozom, az is fél kiló"   :))  
Előzmény: bindera (673)
Friczy Creative Commons License 2007.09.03 0 0 674
Hát, ha elveszett, akkor nincs más hátra: vissza kell menni megkeresni. :)
Előzmény: bindera (673)
bindera Creative Commons License 2007.09.03 0 0 673
a szombati Gerecse? túrán a teljesitményem kb 1/3 része elveszett,mivel nem tudtam megoldani mit is tegyek lobogó fürtjeimmel.Érdekes módon a probléma inkább csak emelkedőkön felfelé és széllel szemben jelentkezik.
Mivel most a hét végén készülök egy hosszabb kiemelt versenyre,nagy szükségem lenne arra az 1/3 erőre.
valami jó megoldásra lennék kiváncsi.
igazi országútikerékpáros Creative Commons License 2007.09.03 0 0 672

Szia Ricsimo!

 

Természetesen "kapiskálom" ahogy kóstolgatsz, tökéletesen átjön:))

Ha elolvasnád végig a topikot, ismernéd az előzményeket, ismernéd személyesen az ide írogató cimborákat, akkor nem kellene magyarázkodnom ezügyben..

Persze amúgy sem kell, mert hogy megboldogult Hofi Géza művész ur mondotta volt:

 

" Aki érti, érti, aki nem érti az meg rágódjon rajta:  mit mondott, mémonta ?!"

 

A "Meddig tart még" című világirodalmi gyöngyszem pedig kedvenc olvasmányom, nem tudok úgy eleludni, hogy bele ne lapozzak, majd áhitattal a párnám alá ne rejtsem, úgy hogy hátrább az agyarakkal, mert megátkozlak..........

 

 

 

 

Előzmény: Ricsimo (670)
Ricsimo Creative Commons License 2007.09.02 0 0 671

Az alábbi kérdés itt nem OFF!

 

Olvassátok el a topic cím alatt, annak célkitűzéseiben foglaltakat Smore-tól! :-)

Ricsimo Creative Commons License 2007.09.02 0 0 670

Igazi outi! Szia!

 

A télen Szentendrén sétáltam egy este.

Odajött hozzám két öregúr, és tiszteletteljesen megkérdezték, elolvasnék-e egy könyvet, ha odaadák nekem.

Mondtam: az attól függ...

Megmutatták a könyvet, egy fúrótorony képe volt az előlapon, mellette a szöveg, Meddig Tart Még? Gondoltam az olaj. Érdekelt a téma, elfogadtam, hazavittem.

 

Otthon az első amit elolvastam belőle az volt, hogy a földön egyes-egyedül Jehova tana az IGAZI, az üdvözítő.

 

A földön legalább 2000 vallás van!

Ki meri ezt állítani?

Akkor a többi micsoda? Hamis, ál, vacak, ócska, talán nem is vallás? 

 

Kapiskálod az analógiát?

 

Üdv:

R

 

 

Előzmény: igazi országútikerékpáros (634)
jsipos007 Creative Commons License 2007.08.26 0 0 669
Először majdnem rákérdeztem, mi volt az eredeti szándék: koros vagy koszos, utána rájöttem. :-)
Előzmény: Sutam (668)
Sutam Creative Commons License 2007.08.26 0 0 668

"Hagyd a crossbringát, mi vagy te, valami satnya túrista?"

 

Khmm! Khmm! Nem leszünk így jóban! ;-)

 

Kikérem magamnak, hogy az én félversenyemtől (kosos cygnus, nem ám valami holmi akármi ;-) nincs sok jobb gép ezen kerekségen! ;-))

Előzmény: alu-sas (655)
vizus Creative Commons License 2007.08.25 0 0 667
Érdekes volt végigolvasni a topicot, az egészséges önbecsülés egórohamait, a higgadt, patikamérlegen kiegyensúlyozott igazságkereséseket, meg ami a kettő közé esik.

Néhány dologról szó sem esett, annyira egyértelmű, merthogy ez a topic a kerékpárról szól, akkor minek odaírni, hogy aszongya: „a kerékpárút használatában bennünket akadályozó tanyabájkos Mari néni esetleg valóságos Verne hős, Armstrong kishúga egy aszfalton tipegő idősebb divathölgyhöz képest, hogy a húsz kilós csomagoddal kétszázadik kilométered felé közeledve melletted elvillanó, diadalmasan hátranéző falusi kissuhanc nem lesz feltétlen bemattult tekintetű, kocsmaasztalhoz ragadt roncs ( és az már tényleg nagyon mesze esik, hogy nem tudhatjuk, hányadik csatájába rokkant bele matára fakult felebarátunk ), vagy hogy férfilelkünk legmélyebb titkait ismerő barátunk esetleg kézilabdás, vagy „Úr Jézus ne hagyj el!” - hegyibiciklis.

Itt a topicon kerékpározásról van szó, az életben viszont először mindig az emberről, emberi minőségről. Az utcán gyalogosan szembehömpölygő százegynéhány kilós hölgy zavart, lesütött szeméből ( plusz kieg információk, úgymint öltözködés, testbeszéd, stb.) levesszük, hogy nála igen kevés elemére bukkannánk értéklistánknak, de megengedjük, hogy esetleg igazi önfeláldozó családanya, tanár, egyedül az étkezés örömeiben képtelen a minimális önfeladásra. Megengedjük, ha nem is hiszünk benne túlságosan.

Aztán az életben másodsorban sportemberekrőlvan szó, ebbeli minőségeikről, ahol az emberi és a sportbeli minőségek megint csak sokfélék lehetnek. Hogy miképp értékeljük ezeket, az persze a mi helyzetünktől is függ. ( Más és más lehet a véleményünk, ha abszolút kezdőként, nyeretlen kétévesként, országos élmezőnytagként, az uralkodó letaszítására készülődő trónkövetelőként, vagy koronás királyként ülünk az öltöző padján ( emelgetjük egymás mellett a súlyokat, tesszük meg huszadszor is egy félmagas labdával az edzésen az illetőt a jobbszélen ) a megfigyelés alanyával szemben.

Mindezekről felesleges lenne itt beszélni. Mindannyian tudjuk ezeket. Már, ha odafigyeltünk, ha megtapasztaltuk a különböző pozíciókat, ha megéltük mi az kottából tanulni egy sportágat kitűnő szakemberek által ( e sorok írójánál az atlétikáról van szó), milyen az, ha magad jössz rá fél év alatt arra, amit a szakszerűen felkészített már az első hétvégén lazán teljesít (Az összes többi, illetve a foci valahol a kettő között.) Milyen az ha adottságaidnak tökéletesen megfelelő, illetve ha azoknak tökéletesen ellentmondó, ámde iskolai érdekből felvállalt sportágban „iparkodsz”.

Arról sem nagyon érdemes itt beszélni, hogy mi ez a telhetetlenség, ez a teljesítményhajsza, mennyit építhet, mennyit rombolhat rajtunk, mikor lehet védőfal, és mikor zár karámba, magánzárkába, mert ennek is egy általában vett „ mi a sport” topicon a helye.

 

Ami az elméleti kerékpáros ( mostanában inkább: „Az országúti kerékpáros elméleti környezete ) kérdéseket illeti, érdekes dolgok jöttek fel, magam nagyon messze vagyok az országúti kerékpáros fogalmától, megyek földúton, hegyen, csomaggal, azt se tudom milyen biciklivel ( a Turisztot, meg a Csepel Schwint jegyeztem meg utoljára mint nevet), de, ha már ilyen jókat derültem, meg gondolkodtam a bejegyzéseken, gondoltam, nem árthat, ha teszek egy olvasói bejegyzést: „ Igen, igen, országúti urak és hölgyek, jól teccenek mondani: bicajozni jó!”

alu-sas Creative Commons License 2007.08.25 0 0 666
Szarból nem lehet várat építeni, azaz kutyából nem lesz szalonna. :))
Előzmény: Kate74 (665)
Kate74 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 665
köhm...köhm....azért ezzel az utolsó mondattal vitában szállnék, kapni kaptál, de el is fogadtad?:-)
Előzmény: alu-sas (660)
Kate74 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 664
most nem azééé de neki nem kell olvasgatni a fórumot min. 2 évig?:-)))
Előzmény: alfer (649)
kerdojel Creative Commons License 2007.08.24 0 0 663
Miután mindenki számára nyilvánvaló, hogy az igazi outis csak és kizárólag Look pedálokat használhat, egyértelmű, hogy alu-sas sem igazi outis. Az igazi outis csak egy idea, képtelenség lenne megfelelni neki.
Előzmény: Törölt nick (650)
alfer Creative Commons License 2007.08.24 0 0 662
Mondjuk, ha igazán bele akarnánk mászni ezekbe a lelki dolgokba, nagyon valszínű, hogy kiderülne, neked van igazad abban, hogy magától jön. Jah! Ez így igaz a kerékpározásban, meg sokminden másban is. Így van, neveltetés és egyén kérdése.
Előzmény: alu-sas (660)
alu-sas Creative Commons License 2007.08.24 0 0 661
Hopp, egy "t" lemaradt a végéről. Akkor itt van: t
Előzmény: alu-sas (660)
alu-sas Creative Commons License 2007.08.24 0 0 660
Persze, én sem akarok, ez magától jön. Megjegyzem szerintem másoknál is, csak nem sokan vallják be. Persze nem mutatom ki, azért kaptam rendes neveltetés.
Előzmény: alfer (659)
alfer Creative Commons License 2007.08.24 0 0 659
Majd igyexem! De lenézni nem akarok senkit, esetleg az tölt majdan el büszkeséggel engemet egyszer majd, ha én is hasonló tanácsokat tudok adni leendő kerékpárostársaimnak. Addig mondjuk még egy-két liter víz le fog folyni a Dunán.
Előzmény: alu-sas (655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!