Keresés

Részletes keresés

darklight Creative Commons License 2006.10.12 0 0 95
Igen tavaly vizsgáztam, vannak korongos cuccaim is, és szeretnék ezzel is foglalkozni, de az igazat megvallva a szobrászkodás közelebb áll hozzám... :-)
Előzmény: csema (93)
darklight Creative Commons License 2006.10.12 0 0 94
Amit eddig tudok: a lényege az, hogy az agyagpépet össze kell keverni papirpéppel. Az égetésnél a papir kiég belőle, apró, lyukacsos szerkezetet alakítva ki, ami erőssé teszi. Előnyök: kiégetetlen állapotban is rendkívül masszív, erős, nehezen törik. Ezért viszonylag nagyobb cuccokat is lehet belőle csinálni biztonsággal. Állítólag kiégetve kb. ugyanolyan jellemzőkkel bír mint a "normál" agyag, szinte megkülönböztethetetlen csak persze jóval könnyebb. És ami külön nyalánkság: már megszáradt cucchoz is oda lehet ragasztani, sőt a zsengélt tárgyhoz is odaragad és így is kiégethető!
Én most kisérletezek vele, egyelőre azt látom, hogy könnyű vele szobrászkodni, egészen hajlékony formák is kialakíthatóak, nem törik, repedezik. Egy kis darabot már megszárítottam, azt tényleg elég kemény lett.. Ha lesz kész cucc belőle majd felrakom ide...
Előzmény: csema (92)
csema Creative Commons License 2006.10.12 0 0 93

Ezek szerint fazekasságból vizsgáztál? És vannak korongozott tárgyaid is?

Szerintem lenne igény a kidolgozott tételekre, legalábbis részemről. Bár én nem vizsgázom, de 1szer még az is megtörténhet. Amit lehet, a témával kapcsolatban, gyűjtögetek.

Előzmény: darklight (89)
csema Creative Commons License 2006.10.12 0 0 92
Papíragyag? Sajnos én még nem, de engem is érdekelne, ha valaki be tudna számolni róla.
darklight Creative Commons License 2006.10.12 0 0 91
Papiragyaggal dolgozott már valaki? Van róla tapasztalat? Én most probálgatom, de még nincs kiégetett cucc belőle...
darklight Creative Commons License 2006.10.12 0 0 90
A teáskanna meg a bögre nagyon bejön!
Előzmény: csema (81)
darklight Creative Commons License 2006.10.12 0 0 89
Az igazat megvallva, akkor kezdtem felrakni őket, amikor vizsgáztam.. azóta kissé megakadt a dolog. De ha tényleg van rá érdeklődés, akkor megerőltettem magam és felpakolom a többit is... :-)
Előzmény: csema (85)
csema Creative Commons License 2006.10.11 0 0 88

Jó neked, hogy szakmunkásképzőben megtanultad rendesen az alapokat! Én munka mellett, heti 4 órában járok tanárhoz, de így nagyon nehéz, idő hiányában, lassan haladok. Egyébként én is rugós korongon tanulok. Fazekasmunkáimról nincsenek képeim, de majd készítek. Azért van 1-2 ami már egész jól megy. Most pl: aromalámpákat készítek, hátha az ismerőseim körében el tudok néhányat adni. (sokba került a kemence, itt lenne az ideje, hogy bevétel is származzon!)

Te hol, kinél tanulsz most? (ha nem titok)

Szépek a rakutárgyaid is! Láttam már korábban ezeket a képeket, és meg is akartam kérdezni, hogy a váza milyen máz. Így már értem. Tetszik!

Előzmény: kentaur99 (87)
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 87

Jaj,nem is válaszoltam egy kérdésedre!Alacsony tüzűt,de mindent ki akarok próbálni.Rakut is csináltam már egy4 db-tfönn vannak azok is,de hogy ne kelljen keresgélned:

-ezek csak próbák voltak,de majd szeretnék egypár komolyabbat is alkotni evvel-

...pont ezeknél némelyik kép elég homály...
Előzmény: csema (81)
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 86
Szakmunkáson végeztem a fazekast,aztán sokáig felé sem szagoltam.Ott tanultam korongozni,rugós,pados, fa korongozón.Aztán most kb egy éve elhatároztam,hogy jó lenne ezt csinálni.de sokat felejtettem,az oktatásom hiányos volt,így elmentem tanfolyamra.Most ott tartok,hogy önfenntartó hobbi,de nagyon szeretném csak ezt csinálni,de az még odébb van:-(Még sokat kell tanulnom,fejlődnöm.
Előzmény: csema (83)
csema Creative Commons License 2006.10.11 0 0 85
Szia! A Te műveid is nagyon tetszenek, gratulálok és köszönet a "fazekas tételekért". Nagylelkű, hogy közzéteszed!
Előzmény: darklight (73)
csema Creative Commons License 2006.10.11 0 0 84
Ja! Köszönöm a dicséretet, kedves tőled! De minnél jobban elmélyülök a kerámiában, annál inkább azt érzem, hogy mennyire nem tudok még semmit...
Előzmény: kentaur99 (82)
csema Creative Commons License 2006.10.11 0 0 83

Nem hiszem, hogy ez a technika rakunál működne, illetve, van némi hasonlóság, de nincs szükség engóbra, mivel a redukció során a repedések feketék és ezáltal jól láthatók lesznek.

Te mióta foglalkozol kerámiával? Nagyon tetszenek a tárgyaid! Hol tanultál korongozni?

Előzmény: kentaur99 (82)
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 82
Túlhaladtál a hobbiszinten az biztos!!!Nagyon jók!Főleg a kanna tetszik.A repedezős máznál,ugyanazt a  sima frittelt mázat használom,amit te is a rakunál,ha repedezettet akarsz.Rakunál is bejönne szerintem...érdekes lenne,annyi,hogy utána engób,és kiégetni mégegyszer,úgytudom rakusba még senki nem csinált ilyet.
Előzmény: csema (81)
csema Creative Commons License 2006.10.09 0 0 81

Leginkább korongozom, illetve tanulok. Nemrégiben vettem egy kemencét, úgyhogy mázakkal kezdek ismerkedni, kisérletezgetni. Néhányszor rakuztam, amibe teljesen beleszerettem. Megpróbálok néhány képet küldeni.

Te magas, vagy alacsonytüzűt égetsz? Nagyon tetszik az a mázazás, amit engób-máz-engób sorrendben vittél fel. Arról lehet tudnom, hogy milyen máz? :-)

Előzmény: kentaur99 (79)
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 80
Üdv!Várjuk a képeket!
Előzmény: Sissymama (76)
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 79
Örülök,hogy jöttél!Mióta érdekel,és mit szeretsz csinálni?
Előzmény: csema (77)
firkafix Creative Commons License 2006.10.08 0 0 78

Szia!

Először tallózás... , feltölt, és beszúrni se felejtsd el a kiválasztott képet!

Előzmény: Sissymama (76)
csema Creative Commons License 2006.10.08 0 0 77
Sziasztok!  Újonc vagyok a fórumon, kerámiával foglalkozom hobbiként!  Örülök, hogy létrejött ez a fórum, nagyon kevés olyan hely van, ahol kerámiával foglalkoznak. Jó, hogy itt tapasztalatot tudunk cserélni!  :-)
Sissymama Creative Commons License 2006.10.07 0 0 76
Ha valaki elárulná, hogyan kell képet felrakni, szívesen mutatnék néhányat a munkáimból.
Sissymama Creative Commons License 2006.10.07 0 0 75
Üdvözlet mindenkinek az ujonctól!
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 74
Na ezt nem gondoltam volna...van még mit tanulni.-)
Előzmény: darklight (73)
darklight Creative Commons License 2006.10.06 0 0 73
Utánanéztem... elvileg mázatlan mindegyik. Valami "bíbor agyag"-ból (purple clay) készítik őket, ami állítólag csak azon a helyen nő... :-)
Olyanok ezek mint a pipák és a dohány esete: elvileg mindegyikbe mindig csak ugyanazt a fajta teafüvet rakod, így mindig ugyanaz az aroma járja át...
http://www.yixing.com/
Előzmény: kentaur99 (72)
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 72
Szerintem az alsó kivételével mázazva vannak,csak matt mázzal.Nem szeretik a rideg,csillogó mázakat.Főleg teaszertartáshoz,mivel "habarják"a teát,az pedig csilingelne,megzavarva a szertartást.(ezért találták ki a rakut)Ami azt illeti ezek valóban túristáknak való tömeggyártások.(jó a szemed)de sajna a hagyományörző mesterek a netet se szeretik,én legalábbis nem találtam galériát.Még próbálkozom,lehet,hogy rossz helyen keresem...azért ezek is tükrözik valamennyire a kúltúrát,érdekesek.
Előzmény: darklight (70)
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 71
Nos igen,vannak úgymond családi kannák4-5-6főre főzhető benne tea,és van vendégkanna,amibe 1-2 személyre,a megkülönböztetett vendégre főznek.Meg azt se kell elfelejteni,hogy ők nem 2dl-es bögrével isszák a teát.És nem is azt a vizes könnyű kis teát isszák,amit mi,ami a teának csak a forrázata.Max egy decit isznak,de az tömény,benne van a finomra őrölt tea is legtöbbször.Azt hiszem ha ebből innál literszám fejreállnál.-) Ezek már "európaisított"kannák,de szerintem ezek is max fél literesek.
Előzmény: firkafix (68)
darklight Creative Commons License 2006.10.05 0 0 70
De hogy mondjak valami fanyalgót is: azt sejtem, hogy ezeket futószalagon gyártják... azért az egyedi cuccokat többre értékelem, mégha saját készítésű "bénaságok" is.. de persze ez csak a saját ízlésem... :-)
Előzmény: kentaur99 (67)
darklight Creative Commons License 2006.10.05 0 0 69
Nekem az tetszik ezekben a japán cuccokban, hogy nincsenek mázazva. Érdekes, hogy a kannákon mennyire meglátszik a teaivási szokások különbözősége...
Előzmény: kentaur99 (67)
firkafix Creative Commons License 2006.10.04 0 0 68

Jujj, de szépek ezek a kannák!

Láttam egy kb 20 darabos gyűjteményt egy barátnőmnél, eccer majd le kéne fotózni. Azok számomra meglepően kicsik, talán 1 decisek. Ezek is kicsik? Érdekes teakultúra, én literszámra főzöm a teát....nekem kicsi lenne.

Előzmény: kentaur99 (67)
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 67
Egyenlőre elfogytak a képek,addig rakok majd be képet egy barátom munkáiról.De akár dumálhatnánk is,ha erre jár valaki.Pl találtam pár jó képet kínai teáskannákról.Engem elbűvöl a kínai,és japán tea kúltúra,ugye milyen gyönyörűek?Megcsinálok majd egy két ilyen szép formát...legalábbis megpróbálom.
kentaur99 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 66

Ez egy elég időigényes technika,valami frtanciás neve van,most nem jut az eszembe.Az a lényeg,hogy leengóbozod egy szinre(itt fehér)kiégeted,rákerül egy frittes máz,ami szépen hajszálrepedezikaz égetés során,ez átlátszó,úgyhogy ekkor még nem látszik csak közelről,leöntöd egy híg szines engóbbal(ezen piros)és még egyszer kiégeted.Elég kényes,mert a mázra engóbozás során,és után csak belül érhetsz a tárgyhoz,mert azonnal lejön ugye.Meg ha vízállót akarsz, belül sima máz kell.A mázról lejön,a repedésekbe meg szépen beleég,és kész a szép erezet.Macerás,meg háromszori égetés,de megéri,most akarok egy feketét csinálni,fehér erzettel,csúcs lenne.

Előzmény: darklight (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!