Keresés

Részletes keresés

ILDIKONL Creative Commons License 2012.04.10 0 0 2346

 

Ezen a tortan nem vmi jol latszik a csokis maz, de talaltam egy tuti jo maz receptet piszkenel. Zselatinos es szep tukorsima lesz.Ami az igazi csokitoppingot illeti, az mindig torekeny ha vagod meg meleg kessel is. Ennel gyonyoru puha. Beleszerettem hihi Itt a cim: http://piszke.blogspot.com/2011/08/csokis-ribizlihabos-torta.html A maz cimu resznel. NALAM, 3db zselatin lap kellett. A papusnak keszits vmi naggyon fini tortat.hihi HA szereti a sort es formatortat akarsz, ajanlom a soroskriglit. A "fiuknak "mindig felragyog ha ilyesmit latnak.hihi

ZsuR Creative Commons License 2012.04.10 0 0 2345

Ha dolgozik neked, akkor jo! Ne aggodj miatta, hogy mas mit gondol.  Nem minden kesz etel ellenseg :)).

 

En meg nem csinaltam... igaz mostanaban a hagyomanyos ertelemben vett tortat is regen.

Fogok... jon a Papus szuletesnapja, meglepem egy szep es nagy tortaval :))

Előzmény: ILDIKONL (2344)
ILDIKONL Creative Commons License 2012.04.10 0 0 2344

ZSUROM, most az egyszer csalodni fogsz. En Oetker yoghurt v turo "Naturel "tortaport hasznaltam ehhez. A 400ml viz helyett en tetszes szerinti izt adok e+ 500ml Natur vagy gyumis Yoghurtot vagy turot+ 200ml tejszint felveres nelkul, casak ugy"" .

Nem kell szamolgatnom, gramoznom a zselatint, hidegen is dolgozik"" Nekem itt gond a zselatinpor beszerzese, csak lapzselatint kapok, azt meg aztetgatni stb. Ilyen tortakhoz primanak tartom!...es Oetker jo minosegu. Adhatsz a 400ml viz helyett meg HERO markaju fagyiszoszt.Nagyon finom et EZ is jo minosegu cucc. Ha keves az idom igy keszitem a Yoghurt v. turo tortakat. Ritkan veszek porokat vagy nem.Ebben megbizok mert tobbszor keszitettem mar.

ZsuR Creative Commons License 2012.04.10 0 0 2343

Erdekel ez a joghurt krem - leirnad? 

Előzmény: ILDIKONL (2342)
ILDIKONL Creative Commons License 2012.04.10 0 0 2342

Szia ZSUR!

Mivel egeszseges a krem/Yoghurt, sajat preselesu friss narancs/ hat ezert. Nem nehez es finom is.

ZsuR Creative Commons License 2012.04.10 0 0 2341

Nem sporoltal a kremmel! :))  Jol nez ki!!!

Előzmény: ILDIKONL (2340)
ILDIKONL Creative Commons License 2012.04.09 0 0 2340

Ilyen lett a torta. 28cm atmeroju es marcsak 4 szelet van.Ki ker meg?

 

Vanessa... Creative Commons License 2012.04.09 0 0 2339

bocs, igazad van! 5dl a tej!!!!

Előzmény: Bubo.Bubo. (2338)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.04.09 0 0 2338

nem sok a 2 dl tejhez a 2 cs pudingpor? ahogy elképzelem, ez már a fövés elején kőkemény lesz...

Előzmény: Vanessa... (2337)
Vanessa... Creative Commons License 2012.04.09 0 0 2337

Atombiztos sárgakrém:

 

 

Hozzávalók:

 2dl tej, 2ek vaniliascukor, 2 cs vanilias pudingpor, 15dkg kristalycukor, 4db tojas.

 

Elkészítés:

A pudingport a tej 3/4-vel és a 4 tojás sárgájával simára keverem. A tojásfehérjéket a cukor 2/3-val kemény habbá verem. A maradék tejet és cukorral, a vaníliás cukorral felforralom és ráöntöm a pudingkrémre, és jól összekeverem, és összefőzöm. Leveszem a tűzről és hozzákeverem a tojásfehérjét úgy forrón, mert így a felvert fehérje megfö az alapkrémben. Még melegen a kisütött lapra simítom és a tetejére teszem a másik lapot, amit elötte kockákra felvágtam. Képviselöfánkba is szuper.

 

 

ILDIKONL Creative Commons License 2012.04.09 0 0 2336

Kellemes Husveti unnepeket kivanok mindenkinek!

GYONYORUEKET sutottetek es keszitettetek! Ne haragudjatok hogy eltuntem csak ugy "multkor de nem engedett irni ill. betenni ez a NET ide. /???/ 4x is irtam es mind elszallt az eterbe.

Szivesen megcsoriznam ezeket a gyonyorusegeket!!!! En errol vagyok hires. hihi Igazi "gomboc Arthur vagyok. Nalunk a szokasos magyar husveti reggeli van, sajat keszitesu fonott kalaccsal /tejszines, Limaratol/ 1 kg lisztbol 2db gyonyoruseges es finom.

Ebed: Erdei gombaleves, pipilepegetok fuszeresen zoldsegekkel sutve, petrezs. kr.+ tejfolos fokhagymas ubisalata. Essss egy naaagy taligakerek/ 28cm/ csokitorta narancsos-yoghurtos kremmel es zselatinos csokis toppinggal. Ez utobbi meg a huroben csucsul, varja a vendegeket. /csalad/ Ma meg sutok vmit mert nekem mindig viszket a cidrizom hogy vmi ujat "kene "kesziteni. Van 1 virag alaku sutocsovem/?/ amit meg nem probaltam ki. Lehet hogy sutok meg egy ket szinu csokis kalacsot benne. Majd megirom hogy sikerult.

Sziasztok! Sok locsolot hogy el ne hervadjunk!

ZsuR Creative Commons License 2012.04.08 0 0 2335

Nagyon megkoszonnem a kremes receptjet!

 

A citromos nem szalakalis - egy egyszeru vaj-liszt-cukor alap, amit elore megsutok es ra a tojas-cukor-citromle-liszt keverek, amivel meg sutni amig megszilardul valamennyire. Egyszeru, finom.

Előzmény: Vanessa... (2334)
Vanessa... Creative Commons License 2012.04.08 0 0 2334

En is csinnaltam citromos szeletet az iden. Szalalkalis a tied is? Kremest egyebkent egyszeru csinalni. Van egy atombiztos receptem a kremhez, ha gondolod, egyik nap beirom ide. A tesztaval nem szoktam veszödni, egyszeruen veszek hajtogatott vajas-levelest tesztat es kisutöm, aztan szepen betöltöm.

Előzmény: ZsuR (2333)
ZsuR Creative Commons License 2012.04.08 0 0 2333

Az nem kremes... sajnos.  Citromos kocka... 

 

Nem csinaltam meg soha kremest, lehet meg kellene probalni...

Előzmény: Vanessa... (2332)
Vanessa... Creative Commons License 2012.04.08 0 0 2332

Nekem kimondottan tetswzik, hogy nem teljesen sima a tortad teteje! es az a kremes..... alig varom, hogy utazzunk haza Mo-ra es egyek a paksi cukraszda hazikremeseböl. Nem sok sutit csinalnak ott jol, de az mindig kifpgastalan, meg a meggyespitejuk:)

 

Előzmény: ZsuR (2331)
ZsuR Creative Commons License 2012.04.08 0 0 2331

Ugyes vagy!  Nekem nem volt maradek - sot a ganache is gyurott lett a tortan... de az ize persze jo volt...

Előzmény: Vanessa... (2329)
Vanessa... Creative Commons License 2012.04.08 0 0 2330

 Nagyon kellemes husvetot Minden Kedves Topictarsnak es csaladjanak:)

Vanessa... Creative Commons License 2012.04.08 0 0 2329

Maradt a megrendelesre keszult malnatortabol piskotam es sajnaltam kidobni. Igy lett egy maradekos torta:))))

ZsuR Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2328

Nem csinalok eloetelt... a fott sonka kell, remelem jo lesz, meg soha nem foztem csontos sonkat...  aztan egy uj etel is lesz, sult baranycomb.  a koret a szokasos, krumpli - de nem fozom sonkaleben, tul sok a fustolt iz, hanem egy "scallop potato"-t csinalok, amit csak ossze kell rakni es be a sutobe.

Fott tojas - a feher mellett "pickled eggs" is lesz, az egyik ceklaval, a masik savanyu eros paprikaval.

 

No meg zold salata... valami egyszeru, friss, tavaszias...

Előzmény: Vanessa... (2327)
Vanessa... Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2327

Tormakremes lazacsonka es hagyomanyos sonkatekercs, töltött tojasok rakkal  vagy sonkaval, franciasalata. Ezek lesznek a hideg etkek es persze a fött-fustölt sonka melle. Meleg etelkent fuszeres tarja roston, petrezselymes ujkrumpli es paradicsom salata mozarellaval. Szoval ennyi. Termeszetesen sok retek, paprika es himestojas:) Ti?

 

Előzmény: ILDIKONL (2326)
ILDIKONL Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2326

Elszallt az iromanyom! Most a nyuszit vagy a rokat sepruzzem erte??

Koszonom a recepteket! En valami yogrurttortara gondoltam vagy tojaslikoros cslillagtortara??Vmi ilyesmit keszitek majd. Ti mit foztok?

Vanessa... Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2325

Jol hangzanak:) Nekem sanszos, hogy sutnöm kell meg egy fonott kalacsot, mert lassan elfogy:))))

Előzmény: ZsuR (2324)
ZsuR Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2324

Nem is tudom... eppen ebben a pillanatban mondtam Papusnak, hogy nem tudom mit sutok.

 

Csinalok egy keksz tekercset, nagyfiam kedvence, es nem is tudom mikor ettunk utoljara...

Azt hiszem egy citromos kockat fogok... hamar kesz, es azt meg a kicsi szereti :)).

Előzmény: Vanessa... (2323)
Vanessa... Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2323

Te mit sutsz husvetra? 

Előzmény: ZsuR (2322)
ZsuR Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2322

Akarmit is csinalsz - biztos, hogy szep is lesz no meg jo is...! :))

Előzmény: Vanessa... (2321)
Vanessa... Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2321

Igazabol, egyetlen dolgot fogok legközelebb valtoztatni: A tepsi meretet. Nagyobb tepsiben fogom sutni, hogy ne kelljen ket helyen is toldanom. Meg az sem art, ha kicsit vekonyabb lesz. De gyakran fogom alkalmazni, mert nagyon dekorativ es szepen egyben is tartja a tortat.

Előzmény: ZsuR (2319)
Vanessa... Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2320

Kedves egeszsegedre:))) Es Neked is Kellemes Hiusvetot:))))

Egyuttal itt egy isteni sutirecept:

http://fincsi.hu/recept_cikkek/65/Ket_omlos,_kremes_sutemeny_Husvetra

 

En a citromosat csinaltam es mondhatom, hogy valami isteni:) Ami meg nem hatrany, hogy gyors es nem komplikalt. Sutöttem meg ma egy nagyanyam fele fonott-foszlos kalacsot es ket adag pogacsat is:) Sonka a fözöleveben szepen hul... szoval... Lassan husvetodik:)

Előzmény: ILDIKONL (2318)
ZsuR Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2319

Nagyon jo az otlet - te meg nagyon ugyes vagy, hogy ilyen szepen atvetted!!!  

Előzmény: Vanessa... (2317)
ILDIKONL Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2318

Sziasztok!

Lanyok, mindenkinek : Kellemes husveti unnepeket kivanok es sok locsolot Hetfovel! Kellemes-szerencses sutest es fozocskezes!

VANESSA, en joool megcsortam a tortadat hallod Eeee! hihi Hat, iigen, igy jar aki orizetlenul hagyja ezt a gyonyoruseget!

Sziasztok!

Vanessa... Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2317

darabjaiban kostoltam csak, ugy finom volt. Megrendelesre keszult:) Az oldala ami erdekes. belinkelem, ahol talaltam a receptet hozza. Kölszönöm a dicserö szavakat:)

 

http://piszke.blogspot.se/2011/11/sargabarackos-fehercsoki-mousse-es.html

Előzmény: ZsuR (2316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!