Keresés

Részletes keresés

Dagadt_58 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 1450

Szia!

Én is kíhúztam katéter nélkül, Neked meg már nincs prosztatád, ami begyulladva összenyomná a csövet. Szerintem Neked nem kell ezzel számolnod!

Jó egészséget!

Dagadt

Előzmény: Diótörő (1449)
Diótörő Creative Commons License 2023.07.02 0 0 1449

Hát engem a kutya sem kérdezett, hogy mit is akarok. Hét hónapnyi katéter után én csak szabadulni akartam a tökömből kilógó makaróni vastagságú ereszcsatornától :-)

Jött is a teljes proszti eltávolítás ( prostatectomia vagy mi a szösz ) Mellékhatás semmi, majd mivel 5 %-a rákosnak bizonyult, ami a felszínt is elérte, jött a hormon kezelés ( Bicalutemide ), mellékhatás ismét semmi.

Aztán Onkológiai Intézet, megegyezéssel hormon elhagyva, PSA kéthavonta nézendő.

Március 0,039. május 0,4, emelkedik, tehát egy hónap múlva kell mennem. Várható a sugarazás, ami tudtommal szűkülettel járhat, amitől majrézok, mert a műtét után már volt egy hólyagnyak szűkület műtét, de ez nem volt veszélyes, katéterrel valamit kikotort a doki. Szóval az újabb katéter viseléstől félek a legjobban, fosás, sűrű pisilés jöhet, majd hordok pelenkát. Ja és közben tiprom a 74-ket. Eddig CT, MRI,csontizotóp semmi áttét, úgy hogy csak ne szóljak semmit.

Folyt köv valamikor :-)

Dagadt_58 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 1448

Szervusz!

Zárójelben megsúgom, én is azt tenném, de nekem nem volt választásom!

Jó egészséget, és jobbulást!

Dagadt

Előzmény: bazilidesz (1447)
bazilidesz Creative Commons License 2023.07.02 0 0 1447

Kedves Dagadt,

Köszönöm a megosztott információkat, kitartást és jobbulást kívánok.

Én a műtét mellett fogok dönteni, elég bíztató dolgokat olvastam a robot támogatott műtétekkel kapcsolatban.

Üdv.

Bazilidesz

Előzmény: Dagadt_58 (1446)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 1446

Szervusz!

Nem a prosztatám a probléma. Azt helyben megsütötték. Ki lehetne venni, de az már csak egy összeégett belsőség. A szervezetemben szétszóródott ráksejtek továbbélésétől tartok. Mivel volt tokáttörés, ennek valószínűsége nagy. A hormonterápia ezeket a sejteket "fogja". De ezek a sejtek előbb-utóbb kasztráció rezisztensek lesznek, és "beindulnak". Letöbbször csont-, vagy tüdőrák formájában. 

A hormonkezelés mellékhatásairól pedig olvashatsz, mind megvan. Nekem 3 évre írták ki. Kérdeztem, hogy utána a mellékhatások megszűnnek-e, remélhetőleg volt a válasz. Mondtam "azt meg is kell érnem!", erre nem volt válasz,csak csönd.

Ennyi, remélem tudtam segíteni!

Dagadt

Előzmény: bazilidesz (1445)
bazilidesz Creative Commons License 2023.07.01 0 0 1445

És ezt meddig lehet?Van mellékhatása a kezelésnek? Előbb-utóbb nem műtét lesz a vége?

Előzmény: Dagadt_58 (1444)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.06.30 0 0 1444

Szia!

Szerintem hasonló cipőben járunk, csak én Gleason 4+5-tel, helyi áttéttel. A Doki meglátta a szövettani leletet, azonnal, két kézzel egyszerre két indító hormoninjekciót nyomott a hasamba.

Fél éve kapom, (közben némi sugárkezelés), hát nem egy sétagalopp. Viszont a PSA-m nem mérhető. Valamit valamiért. 

Nem irigyellek, Neked kell dönteni. Egy tény, én még katéterszűz vagyok, és még nem kellett pelenka. És minden este otthon aludtam. 

Dagadt

Előzmény: Bazilides1 (1442)
Optimista hajótörött Creative Commons License 2023.06.30 0 0 1443

Hát egyik kezelés sem fáklyásmenet.

Mindenesetre nyertél egy pár hónapot, lehet, hogy a hormontól visszafejlődik, sztem a műtét a legdrasztikusabb.

Sajna mindegyiknek vannak kellemetlen mellékhatásai.

Előzmény: Bazilides1 (1442)
Bazilides1 Creative Commons License 2023.06.30 0 0 1442

A Dél-pesti kórházba lenne a műtét.

De most felhívtak az onkológiáról és azt ajánlották, hogy először is legyen egy hormon kezelés. Majd egy fél év múlva meglátjuk, hogyan alakul.

Hát nem könnyítették meg a döntésem.

Előzmény: Optimista hajótörött (1441)
Optimista hajótörött Creative Commons License 2023.06.30 0 0 1441

Szia!

Jelenleg a Da Vinci képviseli a világszínvonalat.

Szerintem az a néhány hét várakozás megérné.

Melyik kórházban csinálják? Úgy tudom csak a Klinikán, az Onkológián, a Dél-Pestiben és Pécsett van ilyen.

Előzmény: Bazilides1 (1439)
Diótörő Creative Commons License 2023.06.30 0 0 1440

Újabban többen is írták itt, meg hallom máshonnan is, hogy rákos prosztit egyre gyakrabban inkább sugarazzák, miközben régi gyakorlat volt, hogy kivágni tövestől és ami bent marad, azt lehet még valamivel pusztítani.

Na most e mögött nem az van, hogy a sugár gyakorlatilag ingyenes, bejön a beteg, megkapja a sugarat és megy. Max. költség az áram, meg egy-két ember.

A műtét meg a teljes asszisztencia, meg 2-3 hét kórház stb.

Spórolnak rajtunk ? Na rajtam már nem :-)

Bazilides1 Creative Commons License 2023.06.29 0 0 1439

Sziasztok!

DA Vinci műtét időpontra várok (Gleason 3+4, PSA 7, tokáttörés jelével). A csontszkenner és PSMA PET CT eredmény negatív.

Van-e valakinek Da Vinci-s tapasztalata felépüléssel, műtéttel kapcsolatban. Sima laparoszkópos műtétre egy héten belül lenne időpontom, a Da Vinci kb. július vége vagy aug eleje. Mit tanácsoltok?

Optimista hajótörött Creative Commons License 2023.06.29 0 0 1438

Szia Sorstársam!

Hasonló cipőben járok én is.

Ezeket a kezeléseket nagy biztonsággal az Onkológián csinálják.

Nekem is két verziót említettek, de a 25 alkalmas alacsony dózisú nem volt benne.

Nálam a Brachyterápia és a Kiber kés jött szóba, mellékelem ezeknek a részletes leírását, szerintem ne a dokira bízd, hanem Te döntsd el, hogy Neked melyik a szimpatikusabb, ha ezt egyáltalán lehet mondani. Sajna a mellékhatások azonosak.

Mindenesetre a művelet előtt még végeznek egy rektális ultrahangot, ami valamilyen támpontot ad a választáshoz, ill. egyáltalán alkalmas-e proszti állapota a módszer alkalmazázásához.

https://onkol.hu/betegeknek/fekvobeteg/sugarterapias-kozpont/

Üdv és sok sikert!

Előzmény: sorstárs666 (1436)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.06.28 0 0 1437

Szia!

Fogadd őszinte irigykedésemet!

Mindent megtudsz a daganatok.hu honlapon. Brahyterápiát az Onkológián (Kékgolyó u.) csinálnak. Ahhoz be kell feküdni. Szerintem azok döntsék el mi legyen, akik mindig ezt csinálják. Nálam nem volt választás.

Dagadt

Előzmény: sorstárs666 (1436)
sorstárs666 Creative Commons License 2023.06.28 0 0 1436

Sziasztok sorstársak!

Olvasgatom a fórumot, mert én is uebben a cipőben járok. 66 éves vagyok. Kb 10 évvel ezelőtt egy más jellegű hasi UH vizsgálatkor észre vette a doki, h a prosztatám meg van nagyobbodva. Tüneteket azóta sem érzek. Kb 2 hónapja a háziorvosom tanácsára felkerestem egy magán urológiát. Meg is lett az eredménye. Ő is megvizsgált UH + tapintás és vérvétel . A PSA érték 13,7 lett. Ezt követően egyből javasolt egy biopsiát. Mondta, h nem érdemes "maszatolni" a CT, MR ... . mert ez biztosabb. Úgy is lett. A kórházban foglalt időpontot, megcsinálta. 12 mintavételből 5-ben roszzindulatú daganatot állapítottak meg, ami 3+4 és 4+3 értékűek voltak. Ennek hatására küldött CT-re, MR-re és csontizotóp vizsgálatra az esetleges áttétek miatt. Szerencsére ezek negatívak lettek.Tokon belül van a "baj".

Most itt tartok. Tüneteim annyi, h vizelet 1-1 alkalommal 2-3 dl lehet ahogy saccolom. Elakadás soha nem volt, éjszaka ha este10 körül elintézem, akkor kibírom reggelig. Hogy a gyulladásokat elkerüljem, minden nap megiszok 1,5-2 l vizet, h a vizeletem egészen víztiszta legyen, (öblítem a hólyagot) Konzultáltam a dokival az eredmények ismeretében a további lehetőségekről. Ami kpl proszti műtét vagy sugár lehetséges. A sugárnak 2 típusát ismertette: az egyik 25 esetes alacsonyabb dózísú, de nagyobb területet átfogó, a másik valami prosztatába beültethető, 4-5 alkalmas intenzívebb valami, amit pontosabban tudnak pozícionálni és csak Pesten csinálják. Igazából ezt nem is értettem. Erről tudtok e valamit? Vagy esetleg átesett e már ezen valaki? Melyik kórházban lehetséges ez, milyen mellékhatásai, esetleg veszélyei vannak?

Jó egészséget mindenkinek,

üdv.

Dagadt_58 Creative Commons License 2023.06.26 0 0 1435

Szia!

Én BKV-ztam. (Pesti vagyok.) Pisilés otthon, azután ott elötte, azután otthon. Az összes bevásárlóközpont összes wc-jét felfedeztem. Túléltem, és már minden OK! (Kopp-Kopp).

Dagadt

Előzmény: Bekecs68 (1430)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.06.26 0 0 1434

Szevasztok!

Nem mindegy kinek mennyi van még a prosztatájából! Én ma voltam vérvételen, így, hogy totál szétlőtték a prosutatámat, <0.09 érték jött ki. Nem az érték számít! Amíg csak nagyobbodásra gondolták a dokik,  a 7 érték is belefért. Akinek teljesen kivették a 0.0 az igazi. 

A gyors növekedés az igazi probléma. 

Dagadt

Előzmény: Diótörő (1431)
Diótörő Creative Commons License 2023.06.20 0 0 1433

Egy hónap múlva kell mennem PSA-ra, akkor majd meglátjuk.

Nyilván jönnek a sugarak:-(

Előzmény: Bekecs68 (1432)
Bekecs68 Creative Commons License 2023.06.18 0 0 1432

Mit mondott a doki?

Előzmény: Diótörő (1431)
Diótörő Creative Commons License 2023.06.11 0 0 1431

Ezt nem értem, itt volt, akinek 0,12-re is sugarat adtak, Te meg " csak " a tízszeresére kapod ugyanazt?

Na én holnap megyek a dokimhoz és meglátom, mit kapok a 0,4.emre.

Előzmény: Bekecs68 (1430)
Bekecs68 Creative Commons License 2023.06.11 0 0 1430

Üdv! Nagyon tanulságos amit leírtál a kezelésről - lehet előtte állok, hét éve volt tokon belüli rák miatt laparoszkópos eltávolításom. Vagy négy évig 0.008 volt a PSA-m majd három éve elkezdett hat havonta nézve emelkedni, 2020.10.05.: 0.18   2021.03.25.: 0.24  majd három havonta lett ellenőrzés, átlag 05. és 0.1 emelkedés, legutóbbi 2023.04.26.: 1.23 .

A doki kiírt csontszken, MRI, CT vizsgálatokat góckutatásra. kb egy hónap múlva lesz kész mind, aztán onkoteam, aztán .....valószínű ahogy olvastalak sugár lesz nekem is.?

A 35 nap -  az jó sok. Egymást követő napokon kell menni?   40 km -re kellesz bejárnom. Ahogy olvasom szédelgés is van, tehát valakinek vinnie kell? A mellékhatásokat - vizelés, hasmenés - hogy tudtad megoldani hazáig? 

Bocs a sok kérdésért, de megpróbálnék felkészülni rá - megy a para - 

Köszönöm előre is ha válaszolsz!

Előzmény: Dagadt_58 (1428)
Diótörő Creative Commons License 2023.06.09 0 0 1429

Kösz szépen a válaszodat. Hát nem lesz egy üdülés, de talán nem kell majd ismételni.

Előzmény: Dagadt_58 (1428)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.06.09 0 0 1428

Szervusz!

Ez naponta 2 Gray, tehát 35-ször kell befeküdni. A Gray egy érdekes egység, mert dózisnak mondják, de az egységre eső elnyelt sugármenyiséget jelenti, (elnyelt Sievert/egységnyi szövet, amennyire ki tudtam következtetni) ezért a dózis a rákos szerv méretétől függ. Azért kell 35-szőr menned, mert ha egyszerre megkapnád, talán már a koporsódat is vihetnéd egyben.

Dagadt

Előzmény: Diótörő (1426)
Diótörő Creative Commons License 2023.06.09 0 0 1427

Ja és két hónap alatt 0,09-ről felment 0,4-re, az ha jól számolom még gyorsabb növekedés, mint a Tied.

Úgy hogy minimum ugyanannyi kezelésre számíthatok.Fene megette, az ember mennyire várta a nyarat, erre rámegy a sok kezelésre és ki tudja, hogy mi jön ezután.

Diótörő Creative Commons License 2023.06.09 0 0 1426

Kösz szépen kimerítő válaszodat.

Csak én tudatlan a 70 Gy-t nem értem , mert 35 nap alatt ez napi kettő kezelést jelent?

A mellékhatások sem lehetnek kellemesek. Nekem Érdről kellene naponta bemennem, de hát házhoz biztos nem hozzák a cuccot :-)

Mennyi ideig tart egy kezelés ? Kell jattolni, egyáltalán elfogadják, mert már voltak kellemetlen eseteim ez ügyben.

Előzmény: ptca (1425)
ptca Creative Commons License 2023.06.08 0 0 1425

A "daVinci műtét" igazából egy robot asszisztált műtét. NEM robot műt természetesen hanem továbbra is az orvos "csak" a dokit egy robotizált, fejlett technológiát használó szerkezet (ez a daVici robotnak hívott szerkezet) segíti.
Tulajdonképpen ez is olyasmi mint a laporosztkópos műtétt csak technikailag sokkal jobban támogatja a dokit a "robot".

A leglényegesebbek:

- a doki kényelmes ülő helyzetben,3D-s  monitoron keresztül műt, akár 4-5 órás műtétet is végig tud csinálni erős megterhelés nélkül (lényeges! Mert ahogy fárad úgy egyre gyakrabban hibázhat)

- a műtéti területett 3D-ben akár 10-szeres nagyításban látja a doki
- a müszerek mozgatását a robot ellenörzi/felügyeli tehát nem történhet olyan hogy a doki véletlen elrántja a kezér és ezzel egy centis nem kívánt metszést ejt
- a finom mozgatások és a 3D-s nagyitott látvány segitségével igen precizen végezheti el a doki a szövetrészek eltávolítását és minden egyéb akciót (ez például az idegszálak megkimélésénél is nagyon fontos!)

- jóval kisebb a vérvezteség a műtés során

- jóval rövidebb lehet a szükséges korházi tartózkodás és gyorsabb lehet a felépülés

stb.stb. (A NET-en sok infó található a daVinci robotról - Google: keress a "daVInci robot"-ra.

üdv

Előzmény: Diótörő (1421)
ptca Creative Commons License 2023.06.08 0 0 1424

A PSA-nak nem csak az abszolut értéke hanem a "növekedés dinamikája" is lényeges. Az én PSA-m 0.04-ről 3 hónap alatt nőtt 0.12-re, vagyis 3-szorosra ami felvetette annak lehetőségét hogy bizony növekszenek a maradék rákos sejtek.
A doki mondta h lehet nem csinálni semmit....várjuk/figyeljük hogy mi lesz...vagy elkezdjük most mindjárt a sugárkezelést megelőzve a további esetleges növekedést. Én az utóbbit választottam.

Tegnap ért véget a kezelés. 70 GY-t kaptam 35 nap alatt.
A mellékhatások meglehetősen kellemetlenek. Vizelési nehézségek, égető féjdalom általában vizelés befejeztével, hasmenés, szorulás, gyengeség ilyesmi...Ezek többsége még mindig megvan. A doki azt mondta hetek kellenek ahhoz hogy rendbe jöjjön (addig is gyulladáscsökkentőket szedek)

Előzmény: Diótörő (1420)
Diótörő Creative Commons License 2023.06.06 0 0 1423

Tudod, akinek rákos prosztatája van, az nem kísérletezhet ilyesmivel, csak esetleg párhuzamosan.

Az meg hogy egy ilyen xy világhírű professzor azt mondja - de senki más - hogy ezt meg azt kell tenni, azzal tele van a net. De ettől még lehet benne valami talán.

Előzmény: Optimista hajótörött (1422)
Optimista hajótörött Creative Commons License 2023.06.05 0 0 1422

Sziasztok Sorstársak!

Diótörő "hízása" inspirált erre a hozzászólásra, amellyel semmiképpen nem szeretnék vitát generálni, főleg olyat nem, ami a manapság dívó jó szokás szerint a végén anyázásba torkollik. Egy olyan új szemléletet szeretnék bemutatni a rákgyógyításban, ami még Amerikában is újdonságképpen hat, és szembemegy az eddigi  ortodox szemlélettel (rögtön műtét, sugár, kemo, stb,) Ne felejtsük, Semmelweiss-t is eretneknek bélyegezték, pedig azóta beigazolódott az elmélete, és ma már alapvetés a higiénia a kórházakban. /legalábbis elméletben :-)/

Ez esetben is egy pofon egyszerű terápiáról van szó. Az utóbbi időben elég mélyen beleástam magam a rák körül kerengő információkba, és ennek során beleütköztem dr. Thomas Seifried, a Bostoni Egyetem professzorának videóiba, melyekben az általa felfedezett elméletet taglalja. A dolog lényege, hogy kutatásai során rájött, hogy a rák főleg nem genetikus, hanem metabólikus betegség, azaz szorosan összefügg a táplálkozással. Szerinte ugyanis a ráksejtek – ellentétben az egészséges sejtekkel – nem a véroxigén ellátáson keresztül szerzik be energiájukat, hanem fermentáción keresztül. Ennek lényege, hogy a fermentációt a szénhidrátok, cukrok táplálják, glükóz és glutamin formájában. Nem vagyok sem orvos, sem biológus, ezért nem bonyolódok részletekbe, mindenesetre az tény, hogy ha megvonjuk ezeket az anyagokat a szervezettől, a sejtek mitokondriumaiban ketonok keletkeznek, amik kiváltják a cukrok szerepét, tehát a ráksejtek nem jutnak elég táplálékhoz, és elhalnak. Magyarul, ki kell őket éheztetni.  Ennek a módszere pedig a ketogén diéta. Erről már magyarul is van egy csomó cikk, főleg mint divatos fogyókúra, de esetünkben nem ez a lényeg.

Azt viszont már sok orvosi cikkekben is olvastam, hogy a ketonok jótékony hatással vannak az agyi működésre is, kúraszerűen javasolják alzheimer, demencia, SM kezelésére, valamint ugyancsak jótékony hatással van a magas vérnyomásra, sőt a súlyfelesleg redukálására és a vércukor szint beállítására. A ketogen diétáról sok cikk van magyarul is, nézzetek utána. A YouTube-on vannak videók páciensekkel, akik tumorokat, áttéteket elimináltak ezzel a módszerrel. Nem azt akaorom mondani, hogy most már álljon le az orvostudomány a hagyományos invazív módszerekről, de mielőtt előkapják a kést vagy a sugarat, érdemes lenne egy próbát tenni ezzel is. Persze ehhez megfelelő kontroll vizsgálatok is kellenek, megfelelő orvos partnerrel egyetemben, aki ezt felvállalja. Na ebben vagyok egy kicsit szkeptikus, ismerve a magyar viszonyokat. Még Amerikában is rengetek ellenzője van Seifried profnak.

Én mindenesetre már 10 napja belefogtam a diétába, semmi kenyér, édesség, gyümölcs, csakis jó zsíros húsok, némi zöldséggel – az sem mindegy, hogy milyen – és máris érzem a hatását. Beállt a vérnyomásom, eldobtam a vérnyomás csökkentőt, fogytam 2 kilót, és éjszaka is ritkábban kell kimennem.  Úgy gondoltam, majd nyár végén megyek kontrollra, csináltatok PSA-t és ha sikerül MR-t. Majd meglátjuk, mindenesetre hinni is kell benne, számomra meggyőzőek voltak az esettanulmányok.

Kicsit hosszúra sikeredett ez a poszt, még egyszer mondom nem vitát szerenék nyitni vele, csupán megosztani néhány információt, amiből mindenki azt tesz hasznossá magának, amit jónak lát.

Jó gyógyulást mindenkinek!

Előzmény: Diótörő (1420)
Diótörő Creative Commons License 2023.06.05 0 0 1421

Ja és ha van kedved, pár sorban írd már le légy szíves, hogy mit is jelent ez a daVinci műtét.

Előzmény: ptca (1414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!