Keresés

Részletes keresés

mylyme24 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 579

Szia!

Nagyon köszi,hogy írtál! 

Még jó lenne tudnom,hogy antibiót szedjek-e....

olyan rémes,hogy míg ott voltam, nem adták meg még a fogdoki tel.számát se, hiába kértem, azt mondták, jöjjek be, ha baj van...

persze vasárnap nincsenek nyitva...

és nekem nem egyszerű mozogni, nem szaladhatok oda minden "aprósággal",  ami azért fontos, de beavatkozást nem igényel...

 

 

Előzmény: otthonülő (578)
otthonülő Creative Commons License 2012.05.13 0 0 578

Sajnálom, hogy ennyi bajt okoz az a fog, illetve a helye. Én is megjártam már régebben a szájsebészetet. Egy hétig mindennap felvágták, kitisztították, összevarrták!

Bocsi!

A kérdésedre válaszolva: én nem mosnék még fogat, még nem öblögetnék. Hagynám, hogy a szervezetem "tegye a dolgát". Vagyis hagynám gyógyulni.

Előzmény: mylyme24 (577)
mylyme24 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 577

Pénteken volt a műtét,de még mindig vérzik a seb.Adtak egy fertőtlenítő öblögető folyadékot,melyel tegnap egyszer már öblögettem.Később azt olvastam,hogy 2-3 napig nem szabad öblögetni,mert a sebet irritálja.

 

Kérdéseim:

 

Annak ellenére,hogy (kisfokú) vérzés van, moshatok már fogat?

 

Öblögessek-e azzal a fertőtlenítővel?

 

 

Előre is nagyon köszönöm a választ, elég sürgős lenne!

mylyme24 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 576

A fájdalomra Cataflamot szedtem(ezt adták műtét után). Megkérdezhetem, hogy Ön szerint kell-e szedni antibiotikumot és meddig így műtét után? Augmentinem van,azt említették...de erős, krónikus refluxom és candidám is van régóta....ezért bizonytalan vagyok.

 

Válaszát előre is nagyon köszönöm!!

mylyme24 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 575

Köszönöm a választ,bár sajnos vidéki vagyok.Egyébként nehezen kivalott, éber éjszaka ám nappali alvás után mostanra csökkent a vérzés.Sajnos én vérhigítót szedtem hosszú ideig,az lehetett a baj. Talán már rendben lesz,ha nagyon vigyázok. Persze a lyme-kórom is nehezíti a sebgyógyulást.

Előzmény: Pipicz Sándor (574)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.05.12 0 0 574

Szia! Remélem jobban vagy. Ha éjszaka valami hasonló gond adódik, akkor a Szentkirályi utcában működi Sztomatológiai Intézetben van állandó ügyelet, ott pl össze tudják varrni. 

Előzmény: mylyme24 (573)
mylyme24 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 573

Különösen azért sürgős a válasz, mert már sok vért nyeltem,lefeküdni sem merek,mert úgy még többet nyelek...nem szeretném,ha a gyomrom megelégelné esetleg...

és enni sem merek a vérzés miatt.

mylyme24 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 572

Segítségre lenne szükségem. Kivették egy bölcsességfogamat, és nem áll el a vérzés.Gézre Ráharapásos módszerrel próbálkozom,és jegeléssel.

De nem szűnik a vérzés.Több,mint 6 óra eltelt a műtét óta. Hajnali 1 óra van.Mit tehetek ? Remélem, valaki véletlenül olvassa ezt,és válaszol,mert kétségbe vagyok esve!

Előre is köszönöm!

Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.04.25 0 0 571

Nekem se jött le, hogy mi a 3 perc :)

 

Előzmény: csikkecske (569)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.04.25 0 0 570

Szia!

 

Nálam most május végéig akció van rá, 15 ezerbe kerül, egpénztárra elszámolhatod, ha van. 

Ha nem fehéredett szerinted, akkor nem kell kifizetni sem. (ilyen még nem volt, ezért vagyok ilyen bátor)

Szép napot!

 

dr Pipicz Sándor

 

http://www.facebook.com/afogorvos

http://drpipicz.hu/budapest/index_budapest.html

 

Előzmény: Dórai31 (567)
csikkecske Creative Commons License 2012.04.20 0 0 569

Nézd meg végig!

Előzmény: Jroux (568)
Jroux Creative Commons License 2012.04.20 0 0 568

Vagyis hamis a reklám? Hát ezt meg hogy?

Előzmény: csikkecske (566)
Dórai31 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 567

Szerintetek a fogfehérítést szeretnék Budapesten hova menjek?Köszi

csikkecske Creative Commons License 2012.04.15 0 0 566

Megnéztem -kicsit másképp fest a dolog!

Előzmény: Jroux (565)
Jroux Creative Commons License 2012.04.15 0 0 565
Előzmény: csikkecske (564)
csikkecske Creative Commons License 2012.04.15 0 0 564

Ezt hol olvastad? Kicsit részletesebben írnál róla?

Előzmény: Jroux (563)
Jroux Creative Commons License 2012.04.15 0 0 563

Sziasztok!

 

Ezt olvastam:

 

Egyfázisú implantátum.

Ezzel a forradalmian új módszerrel az implantátum behelyezése gyors, kényelmes, vér- és fájdalommentes. A hiányzó fog 3 perc alatt pótolható, amely azonnal terhelhető.

 

 

Ezt ténylegesen hogyan vitelezik ki, hogy nincs szájsebészeti műtét?

 

 

Üdv.: Jroux

csikkecske Creative Commons License 2012.04.01 0 0 562

Ha nem kell használni, akkor nem vész.

Előzmény: hopepe61 (561)
hopepe61 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 561

A műanyag rész kiolvadna"- ha ezt mondta , akkor az nem igaz. Olvadásról szó sincs kapcsok nál.  Az , hogy minek hirdeti magát, mindenkinek szive-joga a környezete-páciensek- úgyis itéletet mondanak róla előbb-utóbb.

 De azért szokod már.?

Előzmény: csikkecske (560)
csikkecske Creative Commons License 2012.03.30 0 0 560

Nos, én laikusként ugyanezt gondoltam - még az 1 meghagyott fog miatt is reklamáltam annak idején.

Amikor meg kérdeztem, nem lehet-e a kapcsot feljebb helyezni, azt a választ kaptam, hogy akkor a műanyag rész kiolvadna, tehát nem lehet.

És ez az orvos szupernek hirdette magát!

Előzmény: hopepe61 (559)
hopepe61 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 559

Természetesen a szájpad' felőli "támasztékot" nem a fog alsó harmadába illik mintázni,, de mit csinálhatunk? a kolléga úgy gondolta. A rágófelszínen a 2 fém "lapka" rágófelszíni támaszték,- süllyedés -gátlónak szolgál.Bár 1 fog esetében vitatható a szerepe, mivel idővel a környezete sorvadása miatt, egy billenés-pontként fog viselkedni.És plusz terhelést kapva , végsősoron a fog lazulásához, kihullásához vezet.Szóval mintmár írtam-/azt hiszem/ ebben az esetben 1 db fog , a felső fogsorban, inkább hátránnyal mint előnnyel jár. --- / én kidobatnám- kidobattam volna- mit kelljen még vacakolni vele. Nem is tart semmit, fájhat is, pénzbe is került,-kerül még majd-- kivele. Teljes fogsor mindig használhatóbb-/stabilabb/, mint a te eseted.

Előzmény: csikkecske (558)
csikkecske Creative Commons License 2012.03.29 0 0 558

Azzal van a baj, ahogy és ahol a protkó a foghoz csatlakozik. A belső (szájpadlás felöli) kapocs - szerintem - nagyon lent van, egészen a fog alján, néha meg még alá is ér egy picit. Plusz az a 2 fémlapka a koronán! Így elég nehéz rágni ezen az oldalon, csak pépesíteni tudok valamennyire, és marad a másik oldal, ill. a középen való rágás.

Szerinted ez így normális?

Előzmény: hopepe61 (557)
hopepe61 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 557

Mit csinál a protkó?  Billeg, szorítja a fogad, nyomja az inyed,- mit nem csinl jól?

A fogtechnikus a protkóhoz nyúl/csiszol,pl./ nem a fogadhoz.? Próbáld elérni, hogy a doktor úr/nő- foglalkozzon veled. Ha az sem segít, kérd vissza a pézt:. Semmi esetre se menj máshoz, hogy az igazítson rajta, mert , 1: más munkájához én sem nyúlok, hozza helyre az aki csinálta, 2:ráfoghatják, hogy az a másik rontotta el, és elveszítheted a "garanciát". És te se csiszolgasd. Ha végképp elmérgesedik a helyzet, mindenütt van kamara, / ipar- orvosi, stb./, oda lahet fordulni. / békéltető testület/.

Előzmény: csikkecske (556)
csikkecske Creative Commons License 2012.03.28 0 0 556

hopepe61!

 

Csak úgy érdekességképpen: ismét voltam kontrollon, mert az istennek se akar működni az egy szem megmaradt fogam környékén a protkó. A fogorvost nem is láttam. Az asszisztense (aki állítólag fogtechnikus volt) nézegetett, és mondta, ez így jó.

Teljesen ki vagyok akadva! Egy halom pénzt fizettem a dokinak, de csak addig foglalkozik velem, míg húzza a fogaimat, meg mintát vesz. Ráadásul úgy tudom, csak a doki nyúlhat a számba.

Ezentúl, ha gondom lesz, nem is megyek hozzá, hanem keresek egy fogtechnikust, hogy igazítson ezen-azon.

Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.03.22 0 0 555

Szia!

 

Az alaplemez ugyanaz, a fogsorba tett fogak lehetnek többfélék. Sima akril, kompozit, vagy akár kerámia is. OEP-re készülő fogsor esetén természetesen a legalapabbat kapod, de privát fogsor esetén is gyakran, ezt le kell előtte tisztázni. 

Elkészítési idő: a fogorvos díját OEP-es fogsor esetén az állam fizeti helyetted, ez ma kb 6000 forint. Emelett az OEPes munka a technikusnak is bruttó árbevétel, szeretik a munkafázisokat nagyon nyújtott határidőkre vállalni. 

Előzmény: csikkecske (554)
csikkecske Creative Commons License 2012.03.21 0 0 554

Köszi! Így már világos.

 

Még csak a minőséggel kapcsolatban: az én fogdokimnál kétféle protkófog volt: sima akril és vmi tartósabb német fog. Na erre kérdeztem, hogy a körzeti fogorvos csak egyfajta alapanyaggal dolgozik vagy ez orvosfüggő.

Előzmény: hopepe61 (553)
hopepe61 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 553

Akkor pontosabban: 1:

Attól, hogy így a fogorvos nincs " motiválva".

2 erre válaszoltam a minőséggel .

3A fogtechnikust teljes árban ki kell fizetni. Az OEP már nem térit  semmit.Ha minden igaz.Még a közgyógyellátottaknak is fizetni kell.

Előzmény: csikkecske (549)
svajda Creative Commons License 2012.03.21 0 0 552

!Vigyázat csaló! Több áldozata is van már annak a csalás-sorozatnak,

amelynek elkövetője fogorvosként hirdeti magát. Dupla, sokszor tripla árat számol fel az áldozatainak, pl. 4 fogászati csap helyett 8-at számol, miközben a higiéniai viszonyok is többszörös fertőzés veszélyt jelentenek. A neve Szentmiklósi Péter, Fogászat + Fogtechnika, I. kerület, Hattyú utca 16. fsz. 1. Figyelem, Vigyázat!, fogászati csalás.

csikkecske Creative Commons License 2012.03.20 0 0 551

Bocsi! De nem olvastad végig a kérdéseimet, vagy én fogalmaztam rosszul!

Előzmény: hopepe61 (550)
hopepe61 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 550

Tényleg nem  érted mitől hosszabb a z elkészítése?

A minőségről:a fogsorokat vagy acrylból /kemény-v. un, puhánmaradó -, vagy fémből, vagy fém+acryl-ból készülnek.-Az alaplemezek.-Erre kerülnek a fogak.A" legegyszerűbb" acryl fogsorok is bőven teljesítik a kihordási időt-/5-7-év/, tehát attól nem kell félni, hogy minőségben "nem jók".Egyébként a  MINŐSÉG- a fogsorok esetében nemcsak az anyagáról szól, hanem a kivitelezésről. A legszuperebbnek kikiáltott anyagból is lehet nagyon-nagyon rossz -"gyenge minöségű" fogsort is készíteni, és a "gyengébbnek kikiáltott -ból is kiválót. Tehát ne a fogsor anyagától féljetek, hanem a készítőének a tudásától.

A természetes sorvadás úgyis gondoskodik arról, hogy egy fogsor meddig használható,-legyen az milliós, vagy csak pár ezres. ha a sorvadás mértéke olyan, akár 1-2-év után mindkettőt kidobhatják.

Előzmény: csikkecske (549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!