Keresés

Részletes keresés

cordula2 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 42
Szia, csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az én gépemen van de mégse használom mert nagyon-nagyon lassú.
Előzmény: *Niksi* (40)
36évi Creative Commons License 2006.11.12 0 0 41
Menj át a KÖTÉS-FOLT-VARRÁS-SZÖVÉS HOBBY topikba, ott rákereshetsz a varrógép zóra. Rengeteg jótanács, gépek kivesézése történt meg az utóbbi időben.
Előzmény: *Niksi* (40)
*Niksi* Creative Commons License 2006.11.01 0 0 40

Sziasztok!

 

Varrógép vásárláshoz szeretnék segítséget kérni.

Nekem egy alap Brother gépem van, e helyett szeretnékolyat, amivel komolyabb dolgokat is meg lehet varrni, legyen overlock programja például.

De mivel más típusú géppel nem varrtam nem tudom melyiket érdemes megvenni.

Köszönöm előre is annak a segítségét, aki tud segíteni.

yali Creative Commons License 2006.09.26 0 0 39

Kedves Mindenki:)

 

Szeretnek bekapcsolodni a topic eletebe ha lehet.

35 eves vagyok, egy 16 eves es egy 2 eves fiu anyukaja. Nagyon szeretek varrni, mellette kotni, horgolni himezni.

Varrni ruhanemut elsosorban a picinek szoktam, de szeretnek magamnak is varrni, de haziruhan kivul meg nem volt merszem masba belefogni. Ezenkivul persze egyszerubb dolgokhoz is hozzafogtam, mint fuggony ,picinek baldachin, agynemu huzat, stb..

 

Ugye nem zavarok? :)

36évi Creative Commons License 2006.09.08 0 0 38
:) nincs mit.
Előzmény: magneska (37)
magneska Creative Commons License 2006.09.08 0 0 37

Szia 36évi!

 

Meg is találtam.

 

Köszönöm a segítséget!

 

Ági

Előzmény: 36évi (36)
36évi Creative Commons License 2006.09.08 0 0 36
Szia!
Kötés-foltvarrás-szövés-hobbi topikban, de már elég rég, keress rá a hozzászólásra.
Előzmény: magneska (35)
magneska Creative Commons License 2006.09.08 0 0 35

Szia!

 

És melyik oldalon ajánlották ezeket?

Előzmény: Crazy_Daisy (34)
Crazy_Daisy Creative Commons License 2006.03.25 0 0 34

Köszi szépen, ajnálottak a másik topicban egy honlapot, ott van képes leírás remélem össze fogom tudni hozni. :)

Még egyszer köszi a választ. Jó éjt!

 

kétbalkéz Creative Commons License 2006.03.24 0 0 33
Szerintem ehhez nem kell különösebb szabásminta. Ha varrtál már korábban, akkor könnyen meg tudod tervezni egy papíron, méreteket kiszámolod és megvarrod olyan formájúra, amilyenre szeretnéd. Persze így csak viszonylag egyszerű dolgok készíthetők el, de csak egy kis fantázia kérdése.
Előzmény: Crazy_Daisy (32)
Crazy_Daisy Creative Commons License 2006.03.23 0 0 32

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Kutya vagy cica alvóhelyet szeretnék varrni, de sehol nem

találok ehhez szabásmintát vagy pontos leírást.

Ha tudtok ilyesmit akkor írjátok meg légyszives!

 

Előre is köszönöm.

kétbalkéz Creative Commons License 2006.03.19 0 0 31
Köszi, ha fent járok legközelebb, megnézem!:-)
Előzmény: bors_menta (30)
bors_menta Creative Commons License 2006.03.17 0 0 30
Én annak idején a Wesselényi utcánál (4-6-os vili megállója) vettem a menyasszonyi ruhámhoz az anyagot. Ők selyemben elég jók (nekem törtfehér santung kellett). Van még egy jó méteráru az Oktogonnál is. De az interneten találsz kifejezetten menyasszonyi ruhákra spec. boltot, bár azoknak horror az ára. De legalább tájékozódni lehet.
Előzmény: kétbalkéz (27)
kétbalkéz Creative Commons License 2006.03.16 0 0 29
Igen, én sem találom túl drágának, viszont rámegy még a postaköltség is, de nem is ez a legnagyobb probléma. Csak néhány bankkártyáról fogadnak el utalást, ha jól tudom. Tehát csináltatnom kellene egy nemzetközi fizetésre alkalmas kártyát is.:-(((( Te már rendeltél esetleg tőlük vagy más külföldi cégtől? Mennyire érthető a leírás? Nem is a nyelvvel lenne gondom, hanem azzal, hogy néha még a magyar leírásban szereplő szakszavakat sem értem:-(((( De nekiveselkedem a könyvnek, amiről raktam fel képet, hátha okosabb leszek!:-)))
Előzmény: Napernyő (28)
Napernyő Creative Commons License 2006.03.16 0 0 28
Megnéztem az eredeti Vogue szabásminta hirdetését, ott írja, hogy a ruha selyemből, a bélés szaténből van, ezek persze minőségi anyagok kell,hogy legyenek, és nem műszálasak. Sajnos sokszor nekem is gond a beszerzési forrás, mert én sem Bp-en lakom. Nem tudnád megrendelni az eredeti szabásmintát? Most le is van értékelve, 16,5 dollár. A rajzon jobban látszik a szabásvonala, főleg a háta.
Előzmény: kétbalkéz (27)
kétbalkéz Creative Commons License 2006.03.16 0 0 27
Köszi:-)) Igen, én is úgy látom, hogy van egy alapruha, egyenes szabású szoknyával, merevített felsővel, és ezen van egy "felsőruha" réteg. Csak én valahogy úgy látom, hogy a muszlinnál kicsit nehezebb anyag lehet, talán annyira nem is áttetsző, de mindenféleképpen jó esésű anyag. Sajnos jártam már néhány méteráruban, és anyagot is nehezen találtam hasonlót, hát még halvány zöld színűt!!:-(((( Én ugyanis ilyen színből szeretném, krémszínű virágokkal. Viszont én Miskolcon lakom, és bár van választék, attól tartok, nem elég nagy:-((( Pesten gyakran járok. Tudtok ajánlani esetleg valami jó méteráru boltot?
Előzmény: bors_menta (26)
bors_menta Creative Commons License 2006.03.16 0 0 26

A kép alapján nekem muszlinnak tűnik, a felsőrésznek pedig biztos vmi keményebb anyag az alapja, ezen van a muszlin. De a vékony tiszta selyem is tud hasonló esést produkálni.

Előzmény: kétbalkéz (25)
kétbalkéz Creative Commons License 2006.03.15 0 0 25
Köszönöm a tanácsokat!!! Én is valami hasonló módszerre gondoltam, ezt fogom kipróbálni.
Viszont szerinted milyen anyagból lenne jó megvarrni ezt a ruhát? Ugyanis anyagismeretben eléggé a béka segge alatt vagyok:-)))
Előzmény: Napernyő (24)
Napernyő Creative Commons License 2006.03.13 0 0 24

Ez a ruha csodás! A legkönnyebb úgy megoldani az ilyen bonyolultnak látszó szabásmintát, ( ha nincs hasonló kész minta, amit kicsit át tudnánk alakítani ilyenre), hogy venni kell valami nagyon olcsó, az eredeti anyag eséséhez hasonló anyagot. Pl ebben az esetben valami könnyű géz, molinó, flokon is jó. Némi családi , barátnői segítséget igénybe véve feltűzzük , férceljük magunkra. (Egy jó szűk ruhát, pólót kell felvenni és arra. Ha elérted a kívánt hatást. a felesleget levágod, és kész a szabásminta. Ezt persze igen gondosan kell csinálni, és utána meg is kell varrni. Ha még kell alakítani, azon lehet.  Ezt nagyon gondosan kell csinálni, mert az eredeti anyag árán ilyen gyönyörű ruha esetében nem szabad spórolni. Jó anyagot kell venni.

Egyébként ezt a módszert követi nem  is egy nagy tervező is!

Előzmény: kétbalkéz (19)
Napernyő Creative Commons License 2006.03.13 0 0 23
Elég sokat használtam régen ezt a könyvet, akkor jó volt, pl. megvarrtam a címlap ruhát is, onnan volt ismerős. Az alap dolgok most is  jók benne, de a szabásvonalakkal az a baj, hogy mivel a divat sokszor nagyot változik, ezért az arányok (pl. vállszélesség, bőség ) miatt nem biztos hogy ezek alapján a mai szemnek is jó modellt , mintát lehet belőle készíteni. De zsebmegoldásokhoz, gallérhoz és egyéb technikai részletek megoldásához feltétlenül jó. Én legtöbbet a burdából tanultam, ma is abból varrok elsősorban. Van egy elég régi "Szabás -varrás burda módra " könyv az is jól használható, sok kép (érthető ) segít, esetleg antikváriumban talán fellelhető.
Előzmény: kétbalkéz (21)
Napernyő Creative Commons License 2006.03.13 0 0 22

Sziasztok!

 

Nagyon régóta varrok, elsősorban magamnak. Szivesen segítek tanáccsal, ha tudok, és én is biztos kapok majd ötleteket!

Jó munkát , jó szórakozást!

Éva

kétbalkéz Creative Commons License 2006.03.10 0 0 21
Köszi, oda is benéztem. Remélem, valahonnan csak megszerzem.
Nekem ez a könyv van meg. Ez is jó szerintetek?
Előzmény: bors_menta (20)
bors_menta Creative Commons License 2006.03.10 0 0 20

Szerintem 1-2000 Ft-nál nem lehet több. De biztos kapsz értesítést. Esetleg nézz körül a bookline.hu-n is.

Előzmény: kétbalkéz (18)
kétbalkéz Creative Commons License 2006.03.07 0 0 19
Egyébként ezt a ruhát szeretném megvarrni magamnak! Tudom, nagy fába vágtam a fejszém, de van valakinek tippje, hogyan nézhet ki a szoknyarész szabásmintája???
kétbalkéz Creative Commons License 2006.03.06 0 0 18
Előjegyeztettem a könyvet internetes antikváriumban, mert sehol sem találom:-((( De nem írták, mennyi lesz. Tudtok mondani egy kb. árat?
kétbalkéz Creative Commons License 2006.03.04 0 0 17
Köszönöm a tanácsot! Hol tudnám ezt a könyvet beszerezni? Esetleg antikváriumban? Vagy internetes könyvesboltban próbálkozzam?
Nagy fába vágtam a fejszémet, mert nyár végén férjhez megyek. Másodjára. Elhatároztam, hogy magamnak varrok egy ruhát, nem menyasszonyit, hanem inkább olyan estélyi félét. Ráadásul lesz két koszorús lányom is, nekik is varrok majd. Addig sokat gyakorolok, hogy jól menjen a varrás!:-)))
Előzmény: tallina (15)
Kangarooo Creative Commons License 2006.03.03 0 0 16

Sziasztok!

 

Tényleg nagyon jó ez a kabát! :o)

Örülök, hogy kezd egy kicsit elpörögni a topik. :oD

Előzmény: kétbalkéz (14)
tallina Creative Commons License 2006.03.03 0 0 15

Szia,

jó ez a kabát. A pontos varrást csak gyakorlattal tudod elsajátítani, a szakirodalom az apró kis fogásokhoz kell. Próbáld valahol megszerezni azt a könyvet, amit bors_menta ajánlott, a Neue Mode-nak Szabás-varrás ABC-jét. Én is csak ajánlani tudom, mert abban minden benne van, amit tudni kell. Én is gyakran előveszem, mert mindig elfelejtem, hogyan kell pl. egyszegélyes zsebet csinálni. Jó régi könyv, még a 80-as évek végéről van meg nekem. Még egy tanács, ha elfogadod így kéretlenül: ha valami nem sikerül, ne hagyd úgy: bontani, bontani ... ha nem, elégszel meg az összetákolással.

Jó munkát!

Előzmény: kétbalkéz (14)
kétbalkéz Creative Commons License 2006.03.03 0 0 14
Ezt például most varrtam magamnak, tavaszi kabát, belül meleg kötött anyaggal.
kétbalkéz Creative Commons License 2006.03.03 0 0 13
Sziasztok! Én is varrogatok egy ideje, hobbiszinten, magamnak és a páromnak, de varrtam már barátnőimnek is. Magamtól tanultam meg, illetve én is a Burdából, de az az igazság, nem varrok olyan pontosan és szépen, ahogy kellene, ezért én is elhatároztam nemrégiben, hogy alaposabban beletanulok. most én is a neten keresgélek, de nem sok mindent találtam eddig. Ha valakinek lenne ötlete, szívesen fogadnám!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!