Keresés

Részletes keresés

Scafi Creative Commons License 2006.10.11 0 0 150

Hali!

 

Thx a valaszt!

Most olvastam csak el!

MAr megvettem az internorm passiont + 2db dimension4 -et.

Alu boritas kivul belul aranytolgy dekor.

 

Remelem bevalik!

 

Udv: Scafi

Előzmény: memorix (145)
egomez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 149

SZiasztok Fórumozók!

 

Segítséget kérnék árakat illetően.

Egy új építésú lakásba, 3 szobába 1600+580x1500mm(B-NY) +a nappaliba 580+1600x1500mm ablak(B-NY) +3részes 1800x2100mm-es teraszajtók (egy fix és egy középen nyiló B-NY) kerültek beépítésre. A tervben középkategórás, Rehau nyílászárókról volt szó, de ezek Fenstherm Panorama 2000-es tokkal, de 1,1-es üveggel vannak. Ugyanez igaz a bejárati ajtóra is. felül 2 üvegcsíkkal és oldalsó világítóval 1000x2100mm.

KB. mennyit spóroltak az építők rajtunk. Milyen különbség lehet a két típus között.

Úgy tudom a Panorama 2000 a legalapabb típus, hiába jó az üveg.

 

A segítséget előre is köszönöm!

gomez

 

Vektor007 Creative Commons License 2006.10.08 0 0 148

Hi!

Kulturáltabb gyártók a fóliát, hasonló színű dekorelemre ragasztják.

Így ha esetlegesen sérül, karcolódik, nem annyira feltünő!

A fóliát alaposan nézdd meg egy kész nyílászárón, mert a roszabb minőségűek elég lehangolóak/természetellenesek tudnak lenni.

 

Üdv.: Veki

Előzmény: gjuli80 (146)
veen Creative Commons License 2006.10.08 0 0 147

hali

az időjárástbirja de sajnos nagyon érzékeny a fizikai sérülésre ha már kész a ház nem lesz vele bajod

Előzmény: gjuli80 (146)
gjuli80 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 146

Sziasztok!

 

Új vagyok még a fórumon, de olvastam az eddigi hozzászólásokat, és gondoltam hátha tudtok nekem is segíteni.

 

Építkezünk, ablakvásárlás előtt állunk, az már biztos, hogy műanyag lesz, 5 kamrás, 1.1-es üveggel, de még típust nem választottunk. Szeretnénk kivül-belül színeset, fautánzatú fóliázottat, de nem tudjuk, hogy mennyire tartós ez a fólia.

 

A forgalmazók mind azt mondják, hogy nincs velük semmi probléma nem válik el, nem színeződik, hólyagosodik, időjárásálló, stb.... Viszont hallottunk ellene is sokmindent.

 

Ebben szeretném a véleményeteket kérni, van-e ez ügyben tapasztalatotok, ismeretetek?

 

Előre is köszi!

memorix Creative Commons License 2006.09.25 0 0 145

Ha vársz egy picit kb 20-30 évet akkor megmondom..:) 10 éve van MO az internorm és a Kömmerling is kb.

 

A gyártók ablak élet ciklusa kb 3-10 év szokott lenni modellenként...mire elévül már rég új modelt gyártanak...

 

internormnál a passion pl nincs 1 éve forgalomban....szerinted, hogy lehet erről bárkinek is nagy tapasztalata...pléne hogyan lehet jól összehasonlítani a kömmerlingel...

 

egy ablakot nem csak a profil , vasalat , légkamrák száma dönti el milyen jó...hanem a beépítés szakszerűsége is...a legszúperebb ajtó és ablak is csak ócska vas ha rosszul teszik be... és egy 3 kamrás is lehet szúper ablak ha jól működik ehez képest...

 

Amúgy minkét ablakgyártó kb 30 évet mond arra, hogy meddig lesz jó az ablakuk...szerinted melyiknek lesz igaza...

 

Ha sok pénzed van akkor lehet venni internorm bejárati ajtót, de úgyanegyi pénzért találsz hasonló műszaki tartalmút de ólcsóbban...csak keresni kell...csak sok kokkler mondja, hogy az ővé jó...

 

Az internorm a leghangosabb marketing szempontjából és ez meg is láttszik az árraiban is... ha nap mint nap csak azt súlykolja, hogy ő a legprofibb akkor elhiszed? Mindegyik ablakgyártó megesküszik, hogy a saját terméke nagyon jó...addig mig meg nem veszed...a későbbi garanciás ügyintézést nehezebb lemérni...

 

Mindkét termék jó..neked kell eldönteni melyik jobb...nincs statisztika a meghibásodásokról és a beépítő cégek szakszerűségéről...amit egyes gyártók és cégek nem is szeretnének...ezért nehéz a választás...

 

pl ha aluminiumot veszel az általában nem vetemedik...mig a műanyag és a fa jobban képes rá...azonban a fémek drágábbak mint a fa és a műanyag....

 

Akikkel beszélgettem mindkét profilt dicsérték...dönts el melyik a jobb...

 

hosszútávon a jól működő ajtónál és ablaknál nincs jobb...

 

 

 

 

Előzmény: Scafi (144)
Scafi Creative Commons License 2006.09.24 0 0 144

Hi!

 

Szvsz hosszutavon egy Internorm jobban megeri mint egy kommerling?!

Na es mit szolsz(szoltok) az internorm aluminium ajtokhoz?

500.000ft alatt nincs is! Megeri? (hosszutavon)

 

Thx...

memorix Creative Commons License 2006.09.21 0 0 143

Az érzés...:) (Marketing...a csapból is az internorm jön lassan...meg minden fórumon...) Az internormot a márkakereskedőik építik be. Akik általában arra vannak kényszeritve, hogy lehetőleg csak internorm nyilászárókat forgalmazzanak...igy elegendő tapasztalatuk van beépítés terén...a beépített dolgokra 1-3 év garit adnak...ami nem küszöbb garancia...gondolom a kommerlingnél is tapasztalt emberek vannak...

 

Igazából a kettő között a vasalat a különbség és a dizánj....az internorm saját vasalattal rendelkezik a kommerling pedig veszi...mindkét márka jó...eltérés  van az ablak üveg befogatásban, hőhidhatásban...érdemes az összehasonlitásnál az U vagy K (höszigetelési értékeket), kamrák számát is összehasonlitani...csak azonos ablakokat érdemes összehasonlitani....sokszor csak ezt irják, hogy 4-16-4 az ablak üvegről nem mindig adják meg a K vagy U értéket...igy egy 1,3 -s üvegezésű ablak már jelentősebben olcsobb lesz mint egy 1,1 általában....nem útolsó sorban azért izlés dolga is melyik tettszik...no meg a pénztárcájé...:))

 

Igazából, hogy a VW vagy a Mercédes-e jobb az csak izlés kérdése...a kommerling egy picit olcsóbb...persze azért lehet alkudni mindenhol...:))))

Előzmény: Scafi (142)
Scafi Creative Commons License 2006.09.21 0 0 142

Hali!

 

Koszi, hogy hozzaszoltal!

Azt meg tudnad nekem mondani miben tobb vagy jobb egy internorm egy kommerlingnel? Vagyis mi a kulonbseg!?

 

Thx...

Előzmény: memorix (141)
memorix Creative Commons License 2006.09.20 0 0 141

Nekem internom passion lesz + aluminium redőnyök...most hozzáadják "ingyen" az aluminium boritás a nyilászárókhoz...

 

A kömmerling nem igazi kömmerling hanem premier aluplas igy inkább a premier aluplastot ajánlanám igy nincs felár a matricáért...

 

http://www.premierablak.hu/trend-line.php

 

Útobbi az olcsóbb , mind a kettő jó...

 

van rehau is az sem olyan rossz ablak profil...min 1,3 -s üveget vegyél az 1,1 még ennél is egy picivel jobb... a többit a pénz dönti el...ha kérsz az www.internorm.hu oldalon katalogust ott az üvegekről bövebb információt találsz...nincs kedvem ide bekörmölni...

 

http://www.internorm.hu/cps/rde/xchg/internorm_hu/?rdeLocaleAttr=hu

 

 

ha sok pénzed van akkor dimension ha nincs passion ha még annyi sincs premier... kérj mind a háromra ajánlatot...nem kell félni szép nagy összeg lesz az internormé... pl lehet premier a bejárati ajtó + WC ablak... a többi internorm...lehetőleg BKNY...

 

Előzmény: Scafi (140)
Scafi Creative Commons License 2006.09.20 0 0 140

Hello!

 

Ablakvasarlas elott allok.

2 marka kozott varialok!

Kömmerling es az internorm.

Ki mit ajanlana az ar es a "tudas" tekinteteben melyik a nyero?

Esetleg van valakinek konkret tapasztalata valamelyikkel?

 

U.I: meg gondolkodom egy olyan variacioban, hogy a wc es furdo ablak lenne csak az olcsobb kömmerling es a tobbi internorm! Szoval megeri-e a penzet az internorm?

Ja es abbol is milyet erdemes venni tobb fajtat lattam!? (pl passion, dimension)

 

Ja es meg valami hatha ebben is tud valaki segiteni!

Mit jelentenek a kovetkezok es mi a jo!?

8vsg-14arg-6 low-e k=1.1

 

 

Thx: Scafi

Axióma Creative Commons License 2006.08.30 0 0 139
kulfoldon vagyok, irj mar legy szives egyet a nick-emnel megadottra, jovo heten tudok valaszolni, ok?
Előzmény: Vektor007 (137)
Csigu73 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 138

Kedves Mindenki!

Új vagyok ezen a topicon. Szeretnék segítséget kérni! A tél előtt szeretnénk még ablakot cserélni családiházunkon. Műanyag ablakot szeretnénk és kaptunk egy ajánlatot Deceuninck Zendow 5 kamrás műanyag profilrendszerű ablakra, melyet itthon gyártanak Vecsésen, Aubi vasalattal. Kérlek írjatok, ha van ezekről a márkákról valamilyen tapasztalatotok. Végigolvastam az egész topicot, de ezekről nem találtam semmi infot (vagy nagyon keveset).

Köszi előre is a segítséget

Vektor007 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 137

Hi!

Szerintem elgépelted a címet, mert nem kaptam!

Üdv.: Veki

Előzmény: Axióma (136)
Axióma Creative Commons License 2006.08.28 0 0 136
Inkabb email, kuldtem egyet az itt megadottadra.
Előzmény: Vektor007 (135)
Vektor007 Creative Commons License 2006.08.27 0 0 135

Hi!

 

Hát szerintem is az üveg a ludas a dologban.

Mikor én az ablakokat vettem, kihangsúlyozták, hogy tükröződésmentes, teljesen fehér üveg.

Üdv.: Veki

Előzmény: Tonyboy (133)
Tonyboy Creative Commons License 2006.08.27 0 0 134

Rendben.

Szaftosabb részleteket hol tudnánk megbeszélni??

Msn vagy hol?esetleg ha msn- akkor itt a címem: sunz_of_man@hotmail.com

Köszi.

Előzmény: Axióma (132)
Tonyboy Creative Commons License 2006.08.27 0 0 133

Köszi a segítséget!!Estefele megnézzük a gyertyás dolgot remélem beválik.

A másikra tudsz megoldást, hogy mitől színesedhet az ablak három hét elteltével??

Tehát ha oldalról vagy szem,ből nézed olyan mintha olajfoltos, szivárványos lenne az ablak.

Megkérdeztünk egy ablakost és azt mondta, hogy szar az üveg.

Előre is köszi.

Előzmény: Vektor007 (131)
Axióma Creative Commons License 2006.08.26 0 0 132
Engem szivattak meg, tavalyi tenyek, amik alapjan nem mondhatjak hogy ragalmazok:
A fonok baromira elerhetetlen, at van iranyitva a titkarnore. A titkarno meg mindenre azt mondta hogy nem tehet semmit, ill. volt amire azt mondta, hogy neki kell az allasa. Allandoan halogattak, ebbol lett szerzodes felmondasa (a beepitesi hatarido elotti napokban, mikor 1 ho kesest igertek, okt.15 = futesszezon helyett...). Eloszor visszaigertek a foglalomat (aldom az eszemet hogy csak 5%-ot kaptak, igaz sajnos nem gondoltam bele, hogy mi lehet a hatterben ha ezt elfogadja egy ekkora projektre), majd egyre kesobbre igerte, majd kuldott egy tok szabalytalan szamlat ami szerint o ezt jogosan leszamlazta. Nem tudom, mikor evulnek el az ilyenek, ha kicsit kilatszom a jelenlegi dolgaimbol akkor nekikugrok ugyveddel, ilyenek ne eljenek a piacon. Meg csakazertis, mar ujabb aldozataik is vannak. Raadasul sajnos a kornyeken sok az idos, es sorban mennek hozzajuk, mivel ugye Rehau-val hirdetik magukat (azota en is megtanultam, hogy jo keret-alapanyagbol meg keszulhet rossz ablak is, osszefugges nincs, marmint nem mondom hogy rosszat arulnak, mert egyebkent nem dolgoznak benne csak megrendelik es beepitik - annyi biztos, hogy mashol gyarttatnak egy ideje, nem a Confectornal ahol korabban, Conf. erkelyajtonk van es az eddig ugy tunik profi).
A korabbi tarsashazunkban csoportos cseret csinaltak. Itt beepitesi minoseggel nem voltak kifogasok (ill. ami volt azt tenyleg megcsinaltak pl. nalunk nem szaradt meg estig a purhab es ugyan 2x szolni kellett de jottek es levagtak, igazitottak), de valami kart csinaltak a haz valami vezeteken elismerten, amit csak ugy tudott kifizettetni a haz, hogy jogilag muvelt a kozos kepviselo, es igy jo szerzodes volt + nem adta oda addig az utolso reszletet mig a javitast ki nem fizettette.
Zaftosabb reszletek maganban ha erdekel.
Előzmény: Tonyboy (130)
Vektor007 Creative Commons License 2006.08.26 0 0 131

Hi!

Az 1.4-es üvegen fémbevonat található.

Égő gyertyával lehet "ellenőrizni".

Ha a gyertyát az üveg elé tartod, keresdd meg a tükörképét. Négyet kell látnod, mert a két üvegfelület mindkét határfelületéről visszaverődik a fény. Ha a második tükörkéo más színű, (a fémgözölt felületről más színű fény verődik vissza) az üveg fémbevonatos, tehát 1.4-es, vagy jobb (argontöltet).

Üdv.: Veki

Előzmény: Tonyboy (129)
Tonyboy Creative Commons License 2006.08.26 0 0 130

ÉS, hogy valaki tud-e valami pontosabbat errő la cégről.

Előre is köszönöm!

Tonyboy Creative Commons License 2006.08.26 0 0 129

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék.

Ismerősömnek most cseréltek ablakot a régit műanyag ablakokra.

Az lenne a kérdésem, hogy honnan tudhatjuk meg, hogy K=1,4 vagy K=2,8.

A másik kérdésem pedig, hogy mitől lehet az, hogy az ablakok szivárványosnak látszanak, ha kinyitod és oldalról nézed, de simán becsukva is látszanak rajta színes csíkok, még mosva sem voltak az ablakok hozzásem votl nyulva a beszerelés óta.

Olyan mintha olajfoltos lenne vagy szivárványos.

Sajnos most olvasom először ezt a forumot és láttam, hogy a Pretz-Therm KFT.vel ne csináltasson senki semmit.Hát az imserősöm azzal csináltatta és nagyon megis szívta.

Beépítették, de baj volt a párkánnyal is a takaró léccel is.És ígértek nekik ajándékba fali tükröt is.

Aóta már voltak itt javítani, de a szerelő káromkodott meg csapdosott, mert mondták neki, hogy mik a hibák meg ilyenek.

És tegnap vették észre ezt a zsivárvány foltokat vagy olajfoltokat.

És itt van ez a cég Békásmegyeren a HÉV Csillaghegy felöli oldalán.

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm.

IWAS Creative Commons License 2006.08.26 0 0 128

Köszönöm a választ!

 

Örülök, hogy ragaszkodtam a homokfúvott üveghez. Látom, hogy nagyon sokféle katedrál típusú üveg van, de igazából egyik sem tetszik. Új viszont számomra a "savmaratott" üveg (szerintem ezek nagyon szépek). A weboldal nagyon igényes, hatalmas üvegválasztékkal.

Előzmény: Vektor007 (127)
Vektor007 Creative Commons License 2006.08.26 0 0 127
Előzmény: IWAS (125)
Vektor007 Creative Commons License 2006.08.26 0 0 126

Hi!

Katedrál üvegből rengeteg fajta létezik.

Google a barátod. "katedrál üveg" és a képeket válaszdd.

Fantázianevekkel lehet általában azonosítani őket.

 

pl.

KREPI

DIAMANTE
KLEIN (felhő)
KURA
MARINE (óceán)
TWIST
CSINCSILLA (fehér)
CSINCSILLA (bronz)
MOZAIK (fehér)
MOZAIK (sárga)
KÖR

 

Üdv.: Veki

Előzmény: IWAS (125)
IWAS Creative Commons License 2006.08.26 0 0 125

Sziasztok!

 

Tudna valaki feltenni egy éles digitális képet vagy egy linket "katedrál" üvegről?

Amikor minap megrendeltem az ablakokat, és a fürdőszobába homokfúvott (egyenletesen homályosított) üveggel kértem, a hölgy mondta, hogy kérhetném katedrál üveggel is, ami olcsóbb. Csak elképzelésem van a katedrál üvegről, de nem láttam még. 

remote access Creative Commons License 2006.07.21 0 0 124
Köszönöm, már meg is találtam, azt hiszem a RENO lesz az.
Előzmény: schwab (123)
schwab Creative Commons License 2006.07.21 0 0 123
A wymar-nak van csökkentett tokszélességű profilja, és az Aluplast is kijött az ötkamrásából a sík profillal (kb 1 cm-vel keskenyebb)
Előzmény: remote access (117)
veen Creative Commons License 2006.07.09 0 0 122

hali

mint mondtam-irtam egy itteni cég is hozatja be az ablakokat lenygelből,én ezzekel találkoztam és mondtam el a tapasztalataimat,

A maco vasalat tényleg jó és gratula az új ablakokhoz

 

 

Előzmény: Vektor007 (121)
Vektor007 Creative Commons License 2006.07.08 0 0 121

Hi veen!

 

Megrendeltem a Oknoplast ablakokat.

Tényleg nem drága.

De meglep amit irsz, mert éppen hatalmas állítási (3D) lehetőségekkel bíro MACO vasalattal szállítják.

A gyárról néztem képeket, hááát, nem egy sufni. (www.oknoplast.com)

Ár-minőségben igen-.igen jónak találtam, és rengeteg kiegészítő rendelhető a nyílászárókhoz.

 

Üdv.: Veki

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!