Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2007.11.08 0 0 72
Az első képen a legszebb szivacstököm látható. Egy másiknak megszáradt a bőre, volt is benne 50 db. fekete mag, de helyenként nemcsak megbarnult a szivacs, hanem megfeketedett és ki is lyukadt. Ez sajnos egészben nem használható. Valószínűleg a szobamacskám fogja megkapni játszani. Egy száraz szivacsot megmutattam neki, és rögtön kapott utána,csak azt nem akartam, hogy megtépje.
Ezért a legnagyobb szivacstöknél nem vártam meg míg megszárad. Letörtem az alsó végét és a fürdőkádhoz csapkodva kiráztam belőle a magokat. Ettől a bőre is meglazult, szépen meg lehetett hámozni.
A második képen száradó szivacsok láthatók. Ezekben a tökökben még fehérek voltak a magok. A mélyhűtős módszererrel lettek megpucolva.

CBNora Creative Commons License 2007.11.02 0 0 71
Már mosom a szivacsokat, egy már szárad. Még lehetne tovább tisztítani, de először mindegyiket tárolható formára akarom hozni, aztán majd egyszerre tökéletesítem. Reményeim szerint mind a tizet.
Akinek vannak kifejlett méretű, de éretlen szivacstökjei, nem érdemes várni, hogy hátha kiszárad. Itt olvastam
http://www.luffa.info/
hogy a zöldeket minél előbb meg kell hámozni, különben elrohadnak. Be kell rakni a mélyhűtőbe, aztán kiolvasztani, és úgy már meg lehet hámozni és ki lehet mosni. Azt ajánlják, hogy jó erősen csapkodjuk földhöz, úgy ledobja a héját. Ez nálam nem vált be, nagyjából kiolvasztva melegvíz alatt lecincálom a külsejét, egy darabig nyomkodva kimosom a magok nagyját, és utána inkább a fürdőkád oldalához csapkodom, így még kirepül egy csomó mag. A kád lefolyójában van szűrő. Amit szárítok, az is zöld volt, fejletlen fehér magokkal. Ahol elkezdett rohadni, azon a folton sokkal nehezebb volt kimosni, nem érdemes várni vele.
A kikészítésről itt vannak képek:
http://www.luffa.info/luffaharvest.htm
Majd le is fotózom, ma nem értem rá, egész nap a növényteleltetőt rámoltam.
PeciMaci Creative Commons License 2007.10.20 0 0 70
ó neketek, nekem sajnos nem lett semmi belőle.
CBNora Creative Commons License 2007.10.17 0 0 69
Vasárnap leszedtem a luffákat. Reggelre -6 fok lett, azt már nem védte ki a fólia. A növények megfagytak, de a termések nem löttyedtek meg. Most száradnak. 10db. lett, kíváncsi vagyok, lesznek-e valamelyikben érett magok.
CBNora Creative Commons License 2007.09.21 0 0 68

Ma reggelre -1 fok lett. Szerdán betakartam a Luffákat és a lopótököket, remélem így átvészelték. Szüretig már rajtuk is hagyom a fátyolfóliát, talán így is kapnak elég fényt. Hátha megérnek.

 

CBNora Creative Commons License 2007.09.02 0 0 67
Nézegetni való, míg érnek a szivacsaink:
http://www.cucurbit.org/family.html
A Luffa operculata különösen tetszik, jó apró, biztos hamarabb érik. Régebben nagyobb képet lehetett letölteni, eltettem képernyőháttérnek, ha valakinek tetszik, szívesen elküldöm. Erről van szó:
CBNora Creative Commons License 2007.08.23 0 0 66
A negyedikeit véletlenül töröltem.
CBNora Creative Commons License 2007.08.23 0 0 65
Én közvetlenül a fagyok előtt szeretném leszedni. Szerintem minél tovább érik, annál jobb.
Az enyémek közül a legnagyobbak ilyenek voltak aug. 4-én és ilyenek ma. Van még néhány fiatalabb termés is, sajnos a szomszédban is. A fal túlsó oldalán nincs rács, a szomszédban lévő lehet, hogy leszakad, mielőtt megérne.

Előzmény: Bojtosnyuszitappancs (64)
Bojtosnyuszitappancs Creative Commons License 2007.08.21 0 0 64
 Arról szeretnék érdeklődni, hogy mikor lehet leszedni a luffa termését? Mikor érett? Meg kell várni, hogy bebarnuljon, vagy még zölden kell leszedni és utána kiszárítani? Idén vetettünk először és szépen nőnek a kis luffák, csak nem tudjuk mi a további teendő. Valaki légyszi válaszoljon,mert már jó nagyok és lassan lehet, hogy szüretelni kell. Köszönöm!!!
PeciMaci Creative Commons License 2007.08.01 0 0 63

hát nekem még mindig semmi :((((

szerintem nem is lesze belőle :(

Előzmény: PeciMaci (62)
PeciMaci Creative Commons License 2007.07.28 0 0 62

én passzolok

nekem még m indig nem virágzik.....

Előzmény: CBNora (61)
CBNora Creative Commons License 2007.07.23 0 0 61

Az előző képeken mutatott termős bimbók végül nem nyíltak ki, de most már van 2 db ígéretes terméskezdemény. Kb. egy hete nyílt a virág. Előtte már kinyílt két termős virág egy másik növényen, azok nem fejlődtek tovább. Mit gondoltok, meg fognak tudni érni? Mennyi idő kell virágnyílástól a termés éréséig?

Szép a növény, de elég büdös. A rovarok szeretik, tele van hangyákkal. Éppen nézegettem a növényeket, mikor az egyik virágon egy darázs megölt egy méhet. Sokáig szorongatta, a potrohával szurkálta(?), a fejénél rágcsálta vagy nyalogatta, aztán leejtette a döglött rovart, és elkezdett mosakodni. Közben jött egy másik méh is, nem zavartatta magát a lezajló dráma miatt, matatott egy kicsit a virágban és továbbállt.

CBNora Creative Commons License 2007.06.22 0 0 60
Megjelentek a termős bimbók is, némelyik szépen növekszik, talán lesz belőlük valami.
Egyébként szerintem kicsit pajzánul néznek ki ezek a bimbók.

PeciMaci Creative Commons License 2007.06.17 0 0 59

de jó :)))

nekem meg éppenhogy 2 levélkéje van : ((((

Előzmény: CBNora (58)
CBNora Creative Commons License 2007.06.12 0 0 58
Kinyílt egy porzós virág. De tényleg lasan nő.

PeciMaci Creative Commons License 2007.06.09 0 0 57
nagyon lassan nő : (((((
covycovy Creative Commons License 2007.05.30 0 0 56
Igen, az üregekben.
Előzmény: PeciMaci (53)
PeciMaci Creative Commons License 2007.05.29 0 0 55
na végre kikelt!!!!!
Előzmény: PeciMaci (54)
PeciMaci Creative Commons License 2007.05.15 0 0 54

hány nap alatt kel ki?

PeciMaci Creative Commons License 2007.04.28 0 0 53

a magok azok a szivacsos rész és a külső héj között vannak?

mert nem látszik a fotókon

Előzmény: covycovy (46)
PeciMaci Creative Commons License 2007.04.28 0 0 52

tegnap elültettem őket

kiváncsi vagyok rájuk.

CBNora Creative Commons License 2007.04.26 0 0 51
Három kicsi Luffa. Április 7-én lett betéve csírázni 5 db. mag, mostanáig ezek keltek ki. A maradék 2 magot kidobtam, 3 növény elég.
covycovy Creative Commons License 2006.12.28 0 0 50
Nem palántáltam, egyből ment a földbe!
Előzmény: PeciMaci (49)
PeciMaci Creative Commons License 2006.12.28 0 0 49

akkor nem palántázod.

Előzmény: covycovy (48)
covycovy Creative Commons License 2006.12.25 0 0 48
Majd csak akkor, ha kellően felmelegszik a föld. Bár elég hosszú az érés ideje. Az idén 8 termést hagytam meg, de csak kettő volt (ez látható) ami rendesen beérett.
Előzmény: PeciMaci (47)
PeciMaci Creative Commons License 2006.12.25 0 0 47

Ügyi vagy!!!

Gratulálok!!!!

MIkor veted el a magokat ???

covycovy Creative Commons License 2006.12.23 0 0 46

Luffa kikészítése képekben

 

covycovy Creative Commons License 2006.11.25 0 0 45
Ok!
Előzmény: PeciMaci (44)
PeciMaci Creative Commons License 2006.11.25 0 0 44

megjött!!!

köszön szépen!!!!!!!!!!!!

covycovy Creative Commons License 2006.11.04 0 0 43
Itt olvashatsz róla...........

http://www.edenkert.hu/index.php?menu=cikk&cikkid=980
http://www.kertpont.hu/uj/kertpont.php?menu=cikk&CId=631
Előzmény: kolalee (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!