Ahogy láttam erről a városról nincs topic.
Mivel az utóbbi időben egyre felkapottabb lesz, remélem leszünk páran akik írnak ide és lesznek páran (velem együtt) akik olvasnak itt hasznos dolgokat!!
Hamarosan megyek Szentpétervárra. A gondom az, hogy nem tudom, hogy mennyit rubelt váltsak.
Amire kellene: sör, vodka, üdítő, kávé és Matrjoska baba.
A kérdésem: a fentiek mennyibe kerülnek egy kocsmában. Nálam a kocsma egy gyűjtőfogalom, beleértve a IV. osztályú kricsmit és az első osztályú éttermet is.
Egy hét múlva utazunk Szentpétervárra csoporttal. A Véren Megváltó templomába 9500.- ft a vezetett fakultatív program. Rákerestem és ha nem tévedek nagyot akkor 250 rubel a belépőjegy. Jól láttam kb. ennyiért lehet bemenni,mert akkor elmegyünk egyénileg?
39A Express és 39-es buszok mennek be a városba a metróig. A buszon meg lehet venni a jegyet.
Érdemes helyi telefonkártyát venni, kb 3000Ft. A citymapper alkalmazás dobja az összes lehetőséget. Még az is benne van, mikor érkezik a busz, illetve a metróban az első vagy utolsó szerelvény az optimális az átszálláshoz.
Kiválóan használható, de nem offline alkalmazás.
Tömegközlekezéshez napijegy a legoptimálisabb, 180 Rubel és nem napra, hanem 24 órára szól.
Ermitázsnál mindenképpen jegyautomata, Katalin palotába e-ticket, mert kb 800m-es a sor.
Nyevszkij prospect 44 -ben található cukrászda hátsó részében mindenképpen ki kell próbálni a málnatöretből készült innivalót (fagyis kehelyben van). A Faberge múzumról alig olvastam fórumokon, blogokon, de kihagyhatatlan, ha az ember Szentpéterváron jár.
A pelmenyi alapvetően marha, sőt "fiatal bika" hússal készül. Létezik még sertés, illetve csirke a nyugdíjasoknak, de kacsáról én még nem hallottam.
Kínai piac ugyan nincs Szentpéterváron, de van helyette az Aprakszin dvor nevű piac, ami így néz ki:
Az árusok jó része kaukázusi vagy közép-ázsiai, az árú pedig kínai és török.
A közlekedési morál csak a moszkvainál jobb, éjszakánként még a Nyevszkijen is lehet látni versengő autókat, motorosokat. De még az átlag autós is 80-nal megy a városban. Pl az Anyicskov hídnál az elmúlt fél évben háromszor is szaladt fel autó a járdára, volt külföldi áldozat is.
Van olyan nap, amikor lesz lehetőség ebédre, van olyan nap, amikor nem, akkor szendvicset tudsz vinni. Ezt előre fogja mondani az idegenvezető. Mivel a reggeli svédasztalos, mi olyan jól bereggelizünk, hogy délutánig bírtuk. Vizet csak keveset vittünk magunkkal, a meleg miatt jobb, ha az út során veszed, még ha drágább is egy kicsit. Egy kávészünet és mosdószünet mindig belefért. Egyébként este tudtok venni szendvicsnek valót és a hűtő arra elegendő, hogy egy kis felvágott és egy kis sajt beleférjen, de több nem.
Köszönöm a beszámolódat,mi július elején megyünk ugyanebbe a szállodába 4 éjszakás útra, szintén utazási irodával-amitől én is idegenkedtem kicsit(1000 út) Kérlek arra adj tippet, a programok közben van-e idő ebédelni vagy innivalót venni vagy jobb, ha felszerelkezünk reggel?
Korábban én is kerestem magyarul beszélő idegenvezetőt, de nem találtam elérhetőséget. Két idegenvezetőnek tudom a telefonszámát, és - előzetesen kért engedélyükkel - közzéteszem őket, hátha valakinek segítség lesz.
Udaltsova Ljubov (Ljuba) +7-981-194-6127
Grell Ljudmilla +7-921-419-9928
Mindketten kedvesek, felkészültek, látszik, hogy szívvel-lélekkel végzik a munkájukat.
Ljuba azt mondta, hogy nyáron nem vállal egyéni turistákat, Ljudmilla pedig azt, hogy aki jövő nyáron akar vele idegenvezetést, már most kellene felvennie vele a kapcsolatot. Azt nem tudom, hogy esetleg lehetne e csoporthoz vagy másokhoz csatlakozni, ezt ők tudják megmondani.
Mi 2019.06.05-06.09. között voltunk a férjemmel Szentpéterváron. Bár nem igazán szoktunk utazási irodával utazni, de a közbiztonság és a vízumügyintézés miatt most ezt a megoldást választottuk és egyáltalán nem bántuk meg. Mindent elintéztek, az idegenvezető az érkezéstől az indulásig velünk volt és a csoporttal mindenhova várakozás nélkül bejutottunk. Kb. 17 óra körül vége lett a programoknak és utána nyakunkban vettük a várost, így 3,5 nap alatt olyan sok mindent megnéztünk, hogy nincs hiányérzetünk. Este kb. 22.30-ig világos volt, az üzletek 22 óráig, az élelmiszerüzletek 23 óráig voltak nyitva, de este 10 után alkoholt nem lehet venni.
Azt tapasztaltuk, hogy a repülőtéren és a hotelen kívül csak kevés helyen tudnak (vagy akarnak) angolul beszélni. Az ajándékárusok és a múzeumi belépőket árulók inkább, az éttermekben dolgozók csak alig vagy max. foglalkoztatnak egy embert, aki tud a turistákkal kommunikálni. Angol nyelven sok helyen van étlap, így mutogatással boldogulni lehet.
A szállásunk a Hotel Oktyabrszkaja volt, amely a város központjában található. A szállodában le kellett adni az útlevelet, amit a távozáskor adtak vissza. Egy kicsit zajos volt, de olyan fáradtak voltunk, hogy bennünket nem zavart. A szobában minden nap takarítottak és cserélték a törölközőket. A szobában volt forraló és egy kis hűtő is, amelybe az ásványvizünket le tudtuk hűteni. A reggeli svédasztalos volt, bár minden nap ugyanaz, de többféle péksütemény, kenyérféle, sütemény, palacsinta, kávé, tea, hideg és meleg tej, üdítők, kása, szirnyiki (finom túrógombóc), lekvárok, méz, müzli, saláták, gyümölcsök, felvágottak, sajtok, tükörtojás és tojásrántotta, virsli is megtalálhatóak voltak a kínálatban. Bár a szállodában sok szoba van és sokan is szállnak meg ott, több helyen is ki vannak téve az ételek, így nincs várakozás.
Sok mindent megkóstoltunk az utunk során. Voltunk önkiszolgálóban és étteremben, cukrászdában, pékségben és fagyizóban is. Ettünk borscsot (céklaleves), szoljankát (3 féle hússal készült zöldségleves) és hallevest, palacsintát vörös kaviárral, palmenyit (kacsahúsos töltött tészta), halas tálat és kijevi csirkét (kaporral töltve), többféle pirogot (sós és édes töltelékkel töltött kelt tészta). Mindenbe tesznek kaprot és a tejfölt ismerik (tejszínnel nem találkoztam), amely szerintem tömörebb (feltehetően zsírosabb) és ezáltal kevésbé vizes, mint nálunk. A sütemények egy része nem volt olyan jó, de volt köztük finom is. Amit sajnálok, hogy Stroganoff bélszínt nem sikerült enni, mert az étteremben - ahova az utolsó napon beültünk - elfogyott a gomba, így nem tudtam meg, milyen az eredeti orosz recept.
Kínai vagy bálás üzletek nincsenek, saját iparuk van, és szép az áruválaszték. A vodka, a kaviár, a matrjoska babák, a borostyán, a kézzel festett lakozott dobozok és a fa dísztálak a fő ajándéknak való termékek, de persze itt is megtalálhatóak a csokik, a teák, a mézek, a hűtőmágnesek, a pólók és a bögrék is. Visszatérő motívum a macska is, dísztárgyakon, sálakon, pénztárcákon stb. Az árak kb. olyanok, mint nálunk. Mi eurót vittünk, azt váltottuk be, de szinte mindenhol lehetett bankkártyával fizetni.
Szentpétervár számomra pozitív csalódás volt, egy rendezett, tiszta, virággal és parkokkal teli város, ahol az emberek nem türelmetlenek, nem idegbajosak, nem lökdösődnek és nem tapossák egymást. Bár 5,5 millióan élnek a városban, a dugóktól és néhány dudálástól eltekintve szerintem semmi gond nincs a közlekedési morállal. Lendületesen vezetnek, de karambolt vagy összetört autót nem láttunk. Sok a lámpa, de ahol nincs, ott is át lehet menni, csak egy kicsit határozottnak kell lenni, de volt olyan is, hogy átengedtek. Rossz arcú emberekkel nem találkoztunk, de természetesen a táskánkra azért ügyeltünk. Az utak és a járdák nem kátyúsak, észlelhető a rendőri jelenlét, de nem ijesztő. Mivel a második világháborúban a várost jelentősen megrongálták, rengeteg épületet felújítottak és restauráltak, így nagyon szép állapotban vannak, falfirkát nem igazán láttunk. A város tele volt fiatallal. Nagyon sokan dohányoznak, de csikk nincs szétdobálva. Talán egy hajléktalannal és egy kéregetővel találkoztunk. Mivel csak rövid ideig van nyár és világos, élvezik az emberek, hogy a szabadban lehetnek, zajlik a fieszta, az utcán zenélnek, jó a hangulat, így állítólag éjjel egy óra előtt senki nem fekszik le aludni, persze úgy könnyű, hogy kb. reggel 4 órától éjjel 22.30-ig világos van és utána sincs korom sötét, így a csillagokat sem látni ebben az időszakban. (Télen csak 11-15 óra között van csak világos, de meglepetésemre az idegenvezető szerint akkor sincs sokkal kevesebb turista.)
Van metró, villamos, troli és busz is a városban. Mi csak a metrón utaztunk, megnéztük a legszebbnek tartott megállókat. Az állomások között nagyon nagy a távolság és mélyen is vannak.
Sziasztok! Elég a szentpétervári reptéren a telefonos wizz-air applikációból a boarding card vagy papír alapon kérik? Csak kézi poggyász esetén is kell menni check-in pulthoz? (Egy fórumozó ezt írta 2018.07 hóban)
A Konstantin palotát&parkot csak előreváltott jeggyel és vezetett túrával lehet megnézni vagy ott a helyszínen is lehet jegyet venni és egyénileg is lehet barangolni?
Mi még később fogunk utazni, de szeretnék előre felkészülni. A vízumbeszerzés bürokráciáján és bonyodalmasságán (meghívó vagy tourist voucher) és pénzlenyúlásán való ledermedésem bár lassan, de kezd elmúlni..
Viszont nem találtam még infot arról, hogy van-e pl. 3 napos közlekedési bérlet-kártya? Ha van, azt esetleg előre online meg lehet vásárolni?