Keresés

Részletes keresés

Bubus1111 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 300

Valami ilyesmit láttál?

Bubus1111 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 299

Nekem úgy tűnt a videó alapján, hogy lehetséges. De mivel eddig még nem foglalkoztam ilyesmivel csak azt tudom, hogy elméletileg a fizika törvényei szerint ez  nem lehetséges.

foveon Creative Commons License 2012.09.29 0 0 298

szerinted? :)

 

Előzmény: Bubus1111 (296)
foveon Creative Commons License 2012.09.29 0 0 297

hat ez a topik se nagyon porog...

nyaron furtam egy lukat, kb arasz magas es fel arasz szeles. rohadt vastag a fal, iszonyat volt kivesni, kegyetlen kemeny, ket betonhejbol all, kozte egetett tegla. 2nap csinaltam reggeltol estig vestem, szomszedok oromere:) lenyeg hogy most van egy szep hosszu luk. persze tiszta gocsort az oldala, igyekeztem szabalyos teglalap keresztmetszeture csinalni, de hat kegyetlen hosszu, fel meteres furoszar vege epp kier a nagy bontogepen, ugy hogy azt is felig betolom a lukba.

most jonne a tukrozes. mert azt gondoltam hogy igy mar jobb lenne mint napelemezni. meg ki kell mernem a tukroket, biztos szabalytalan alakuak lesznek. ugy gondolom hogy purhabbal kinyomom a tukor es a fal kozott, az kitolti es odaragasztja. meg valami ablak felet is kene csinalni hogy a meleg ne menjen ki. az eso nem hiszem hogy nagyon beesne, max a tukor vegere, olyan hosszu.

 

Előzmény: Barret02 (295)
Bubus1111 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 296

A videóban szereplő örökmozgók tényleg müködhetnek?

Barret02 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 295

Ilyen gondom nekem is volt,egy nagy tükörlappal oldottam meg.

Pedig van napelemmel töltött akksim:)

De így több fényt sikerült koncentrálnom!

Előzmény: foveon (293)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2012.06.15 0 0 294

Ez taszító mágnessel kiegészítve működhet?

foveon Creative Commons License 2012.06.11 0 0 293

hat ezt se ma kerdeztem:)

 

szoval ablak nagyitas eselytelen. szaloptika jo lenne de barom draga azt se tudom honnan lehetne szervalni. meg mindig a napelem fele tendalok.

letezik a fenyvezeto cso, a velux is csinal, de ekkora lukat nem tudok csinalni.

 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (292)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2012.06.11 0 0 292

Én is gondoltam rá,  de egyszerűbb és olcsóbb volt ablakot nagyobbítanunk. Esetleg valami tükrös száloptikás fényvezető rendszer is szóba jöhet számodra.

Előzmény: foveon (291)
foveon Creative Commons License 2011.09.02 0 0 291
Mesterek! Olvasgattam a totyikot es latom ertetek a napelemekhez es egyeb elektronyos cuccokhoz. Namarmost en nem de elkepzelesem azert lenne hogy mire hasznaljam...
Adott egy olyan tarsashazi lakas ahol eleg keves az ablak es ami van az se delre nez. Ezert szinte mindig vilagitani kell. Folyamatosan egnek a csillarok mezei izzokkal. Robalkoztunk energiatakarekossal de nem jott be, savos mint a fene, es a rendesebje rohadt draga. A reklamokkal ellentetben eleg hamar megadtak magukat. Volt keverve is, izzo meg cso vegyesen de visszaltunk az izzora.
namost a kovetkezore gondoltam. Feltenni valami napelemet kintre a delejt bevezetni es ledes vilagitast hajtani rola. Nem kell hogy kivilagitson mindent eleg ha rasegit a meglevore es nappal nem kell egetni az osszeset. Sot ugy gondolom hogy tarolni sem kell eleg ha direktben hajtja a ledeket. Ha besotetedik akkor meg felkapcsoljuk az osszes lampat. Kvazi a napfenyt bevezetni a szobakba. Nagy hulyeseg? Merre induljak a temaban? Minel egyszerubben kene megoldani. Napelemtablabol annyit tudnek feltenni amennyi felmegy a delre nezo falra kivulre es meg el is erem az ablakbol (mert ugy 4m magassagagba kellene tenni). Persze van meg ar szempont de ezek az alapgondolatok...
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2011.08.30 0 0 290

Annyira le van rendezve, hogy ha többet termelsz, mint a fogyasztásod, székletért vizeletért veszi át a szolgáltató, és még abból is adóznod kell.

A szolgáltatónak nem érdeke, hogy te áramot termelj. az az érdeke, hogy vásárold meg az ő áramát. És 0, azaz nulla fogyasztás esetén is fizess rendszerHASZNÁLATi díjat.

Ha 0 a fogyasztás, mire használtam a rendszert???? Madárülőnek?

Előzmény: yxc432 (289)
yxc432 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 289

Ezt nem nagyon értem. Csak annyit tudsz termelni, amennyit fogyasztasz, vagy letárolsz valahova.

Ha arra gondolsz, hogy szerződést kötsz valakivel, és transzverteren keresztül visszatáplálod a hálózatra, akkor pedig mérőórát kell felszerelni, és attól kezdve minden le van rendezve.

Előzmény: t.zsolti (284)
t.zsolti Creative Commons License 2011.08.17 0 0 288

még nem érint, sajna

Előzmény: Maketheworldabetterplace (285)
t.zsolti Creative Commons License 2011.08.17 0 0 287

válasz még nem jött,  jól meggondolják

Előzmény: Törölt nick (286)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.08 0 0 286

Én ezt a kérdést nem biztos, hogy feltettem volna az Apehnak......

Előzmény: t.zsolti (284)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2011.08.08 0 0 285

Akkor fizetsz, mint a katonatiszt. :-(

Előzmény: t.zsolti (284)
t.zsolti Creative Commons License 2011.07.25 0 0 284

sziasztok!

a napelemes áram témához hozzászólnék.

feltettem az apeh-nek a kérdést kb1,5hónapja, ha többet termelek magánszemélyként mint amit elfogyasztok akkor mi a szitu mivel megujjuló ÁFA, SZJA ???, 1 hónap után jött a válasz még nem tudják de rajta vannak .

Előzmény: Törölt nick (277)
k9duli Creative Commons License 2011.07.12 0 0 283
Előzmény: k9duli (282)
k9duli Creative Commons License 2011.07.12 0 0 282

Köszönöm a választ.

 

Akkor már csak egy olyan kérdése vetődött fel bennem hogy általában az ember reggel délben délután nincs otthon amikor ugye a legnagyobb áram termelés van napelemek által viszont a fogyasztás majdnem hogy nulla.

 

Ekkor milyen megoldással éri meg napelemet üzemeltetni villanyóra szempontból?

Tehát ha nem pörög vissza villanyóra akkor hogy számolódik ki, vagy hogy nem veszik el azaz áram amit a napelemeim megtermelnek ekkor?

 

Gondolom az a síma villanyóra amikor iylenkor többletermelésnél megáll az nem jó.

Mert igazából az éri meg ami korrekten kivonja azt az áramot amit visszatermelek.

 

És azaz óra speciláis óra ha van oylan költségekben megéri kifizetni mondjuk a démásznak?

És az a költség most mennyi valaki tudja esetleg?

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.29 0 0 280

A kulcsszót és a választ is megadtad: a régi órák (egyes típusai).

 

Ezek száma elenyésző, ugyanis,  - ha jól emlékszem - 5 vagy 10 évente hitelesíteni kell az órákat, és az ilyenek lecserélték/lecserélik...... És ezek már több évtizede gyártott órák, amik iylenekre képesek lehetnek.

 

Nekem is van a pincémben egy almérő, ami tud visszafelé forogni, és saját használatra beraktam. De ilyet már nem tesznek/szerelnek fel.

 

 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (279)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2011.06.29 0 0 279

Én azért nem tenném a fejem a nyaktiló alá, ha ez lenne a fogadás ára... :-)

A régi órák képesek visszafelé is forogni.

Előzmény: Törölt nick (277)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.29 0 0 278

Alapból a napeleme nagy része nem 12V-os, ez a legritkább a kinálatokban szinte. Rendszerint nagyobb feszültségüek. Ugyebár fél voltos cellák vannak ezekben összekötözgetve a kívánt feszültség elérése érdekében, és így számos fajta/féle kapható forgalomban. Ezalatt természetesen a mono és polikristályos napelemekról beszélek, az amorf más eset.

 

Persze igyekeznek "szabványfeszültségek" felé haladni, amit te is leírtál - 12, 24, 48, stb - de ma már ez sem feltétlen igaz. Ahol sok napelem kell, ott rendszerint hálózatra visszatáplálásos üzem van, ott meg széles tartománya van az inverter bemeneti feszültségének. A napelemes rendszerek döntő többségét a hálózatra visszatápláló rendszerek teszik ki, így iygekeznek minél magasabb feszre felmenni manapság.


Azért ma már egy 100W-os napelem messze nem 100.000 Ft, jóval alacsonyabb, és elég baj, ha 2m2 a mérete. Ez 5 % körüli hatásfokot mutatna, amit a legrosszabb amorf cellák képviselnek (élettartamuk is igen rövid általában).

Előzmény: Mérnökjelölt (275)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.29 0 0 277

Pár gondolat, ami talán kicsit átláthatóbbá teszi a dolgot.

 

A villanyóra nem pörög visszafelé, akkor sem, ha te vissza akarsz táplálni a hálózatra. Ez mechanikailag benne meg van oldva, max egy fordulatig lehetséges.

 

Ha te hálózatban visszatápláló rendszerben gondolkodsz, akkor az elektromos szolgáltatót kell felkeresned és alaposan kikérdezned. Ugyanis ilyen esetekben egy oda vissza mérő villanyórát tesznek fel, lecserélik a korábbit.

 

Az inverterre utalással kapcsolatban.


Sokféle hálózatra tápláló inverter létezik, csak a fő kérdés, hogy mit is fogad el a szolgáltató? Mert ha veszel valamilyet, és nincs megfelelő minősítése, vagy a szolgáltató valamiért nem fogadja el, akkor hiába vetted. Akkor nem fogsz tudni velük szerződést kötni, nem fogják lecserélni az órádat, stb.


Sajnos a Sunnyboy termékcsalád csak elfogadott szinte kis hazánkban midnenhol. Holott pl van magyar gyártmányú hálózatra visszatápláló inverter is, meg még 100 féle. Hogy mi miért van elfogadva a sok közül, annak nyílván több oka van, viszont ami meg el van fogadva nagyon drága a többihez képest.

 

Nem fizeti ki ha többlet van, legalábbis ritka, hogy egy ember ennyi napelemet fel tudjon rakni a tetőre, hogy ilyen szerződést kössön - több kW-os rendszer kell ehhez. Legalábbis a statisztikailag átlagfogyasztó polgár esetében. Az alapszerződés legalábbis ilyen. Ha neked elképesztően sok pénzed van, és annyi napelemet fel tudsz pakolni, hogy többet termelj, mint amennyit fogyasztasz, akkor is kérdésessé válik, megéri-e. Ennek komoly bürokratikus útja van. Eleve csökkent áron veszik át, te kiserőműnek fogsz minősülni, Áfa fizetés, adó, stb. Szóval nem egyszerű.

 

Különböző feszültségű típusok: ennek oka elsősorban abban keresendő, hogy mekkora teljesítményű rendszert szeretne valaki telepíteni. Erre vannak mindig optimális megoldások. Tegyük fel 1000W-ot fel akarsz tennia  tetőre. Ha 12V-os rendszered van, akkor durván neked 85A fog folyni csócsban. na ezt azért lekezelni nem feltétlenül olyan triviális dolog, napi x órában. Vastag vezetékek, elég komoly kötések, drágítja nagyon az egészet, ráadásul a feszültségesés arányaiban sok veszteséget fog okozni.

Ha ugyanezt a rendszert 48V-os rendszerként telepíted, akkor az áramerősség már csak a negyede lesz, azaz 20-22A nagyságrend. Ez már kezelhetőbb, nem kell midnenféle drága szerelvény, kisebb veszteségekkel is jár, stb.

 

Elsősorban ezért vannak a különféle feszültségszintú rendszerek, de még bőven ki lehetne ezt egészíteni.


A hatásfoka az inverternek nem feltétlenül a bemenő fesztől fog függni, de valamilyen mértékben az is befolyásolja. Eme mérték nagyon kicsi, igazából nem érdemes vele foglalkozni (mármint az inverter bemenő fesz változásából adódó hatásfok változással).


A rendszerfesz már erősebb befolyásoló tényező sok szempontból is.

 

Mindenesetre ajánlom figyelmedbe a napenergiás topicot:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9055259

Előzmény: k9duli (274)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2011.06.29 0 0 276
Mérnökjelölt Creative Commons License 2011.06.10 0 0 275

Alapból a napelemek nagyrésze 12 voltos. Esetleg több sorosan kapcsolt 12 voltos részből áll így jön ki a 24, 48 Elvileg létezhetne 36 is de olyat sose láttam. A feszültség elvileg független a hatásfoktól. Nagyobb feszültséget általában a nagyobb teljesítmény miatt használunk, hogy ne terheljük túl nagy átammal a vezetékeket. Vagy azért mert az akkuhoz/ inverterhez/ fogyasztóhoz métetezünk.

 

Azt azért jobb ha tudod hogy a napelem drága, 100 wattosra pl a 100 000 Ft,  még reális ár és 2 négyzetméter is meglehet a mérete. Ugye 1200 watthoz 12 darab kell. vagy akksi, kiegészítő áramkörökkel (töltésvezérlő, visszatöltés ellen védő std). Magyarország nagyrészén nincs 2000 napsütötte óra, tehát egy napelem csak az árát a 100000FT-ot (50 ft/kWh mellett) nem egy év alatt hozná meg. Kiindulva egy átlag ház fogyasztásából, nem termelnek annyit a napelemek hogy a különbözet pozitív legyen, inkább csak arról szól hogy kevesebbet kell fizetni.

Előzmény: k9duli (274)
k9duli Creative Commons License 2011.04.08 0 0 274

Én arra lennék kíváncsi hogy régebben olvastam hogy nemteljesen mindegy hogy a napelem rendszer amit kiépítek hány V-os(tehát hogy 12 vagy 24 vagy 48 vagy még milyenek vannak?). Mert hatásfoki különbségek vannak.

 

Na most ez érvényesül hogyha veszek mondjuk egy power jack grid tie 1200w invertert?

Mert ebből az inverterből is látok különböző feszültségű tipusokat. Melyik a jobb?

Arról is olvastam hogy elvileg suny boy invertereket fogadja el az áram szolgáltató illetve fizeti ki ha többlet energia van. De ezeket a más márkákat 1500kwh alatt is elfogadja viszont csak mint visszapörgetve  villanyórát, a többlet energiát nem fizeti vissza.

Ezt jól tudom?

 

 

Tehát a hatásfoka az inverternek növekszik ha nagyobb feszültségű áramot táplálok bele?

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 273

Hello.

 

Sok sok kérdésem lenne. Sajnos nagyobb nagyon gyenge vagyok fizikából (is) viszont kombinációban és kézügyességben jó.

Számomra nem tiszta az áram (A) erőség a feszültség (V) és teljesítmény (W) közötti összefüggés és akkor még a Hz-ről nem beszéltem.

 

Azért érdekel mindez mert egy áram fejlesztőt hoznék létre. Egyenlőre elméletben próbálom összerakni de kevés a tudásom az infóm és bár sok minden fent van a neten gyakorlatilag egy videót láttam ami be is mutat valamit ténylegesen ( ) amit értek és meg is tudom építeni. A többi bemutató amit a nyelv miatt nem is értek és az egész akár egy trükk is lehet. Sajnos 30 éves koromra jól megtanított az élet milyen pitik az emberek és hogyan hazudoznak össze vissza.

Elvem amilyen kicsiben olyan nagyban. Illetve ahogy egy villan motor fogyasztó úgy fordítva is működik áram fejlesztő is. Kisfiam kapott egy játékot egy szélkereket amire egy led lámpa van kötve egy üvegre lehet feltenni úgy van kialakítva egy kismotor hajt a szélkerék (http://nunu.hu/szelmalom-generator ) az áttétel miatt eléggé erős szél kell de nem ez a lényeg.  Amúgy egy ilyet is találtam ( http://www.kopefajatek.hu/bolt/tudomanyos-felfedezo-jatekok/forgho-teteju-generator-keszito-keszlet.html )

A fő problémám az ha csinálok egy szerkezetet ami mondjuk 1000 fordul percenként hogyan tudom az energiát hasznosítani. Legyen egy kis polák generátorra amit rákötök. De állítólag ha már fogyasztót teszek rá akkor belásítja a forgást. Én ugyan nem látom be miért viselkedne így de elképzelhető számomra.

Jó de akkor még csak 12V van mitomén mennyi A és Hz. Hogy lesz nekem ebből háztartásban használatos áram. Olyat is olvastam, hogy 12 vagy 24 v jön létre a V de átalakítva megy a vezetékekben majd a háztartásokban használatos gépek java részénél vissza alakítatják (pl telefon töltő, párologtató, stb) vagyis elvileg nagyon sok dologhoz jó lenne a 12V  de nem tudom mi mindenhez még ami nem működne amúgy az autós szivar gyújtóról. Illetve az sem biztos jó egy az egyben hisz a generátor az aksit tölti (úgy tudom nagyobb erőséggel /de hogy mi a nagyobb azt már ne kérdezd/ V? A? ) nincs nagy kedvem kipróbálgatni pár gép tönkre menése által. Nézegetem én a ráirt adatokat a gépeken a dugónál akár vagy ha van táp ott de teljesen kínai nekem.

Egyébként nem zavarna ha autó izzóval világítanék J a refi aszem 75 Watt. kb 700 az izzó és a tompított lehet kis fény a refi a nagy valamint eléggé strapabírónak gondolom lévén van autóm sokat használom sokat ég az izzó. Na erről ennyit. Ezzel még a bojler nem fog működni…… Néztem invertert ( mondjuk itt: http://www.panelectron.hu/belfoldi_arlista.htm ) 100W árban jó. Da egy hajszárító 1300 W-os a bojler meg ha jól tudom napi 1kW vagy a hűtő annyi….. van 1200W-os de hát….na most böngésztem még. Pajernél van inverter ami 100W de 5000W is lehet (http://fenykapu.free-energy.hu/pajert/index.htm?FoAblak=../pajert6/HazInverter.html ) de én nem értem ezeket. Transzformátorok, primer izé meg szekunder, mos-fet meg tranzisztorok….kivagyok. És akkor még elkalandozik, Pl: Kétféle típusú vasmag van. A hagyományos szögletes E-I vasmag és a torroid alakú vasmag. Az utóbbi használata előnyösebb, mivel ott a hatásfok eléri a 95 %-ot is, míg az E-I alakú vasmagok hatásfoka jóval 90 % alatt van. Ekkora teljesítményeknél ez már nagyon sokat jelent. A hatásfok a mágneses fluxus akadályoztatása miatt olyan alacsony az E-I alakú vasmagoknál. Ezt a következő ábrán is láthatod. Nyersen fogalmazva NEM érdekel hány fajta van és hogy melyik a nem jó! Torroid kell és kész! Így se értem aki meg igen az gondolom szintén tudja, ha meg nem, se lényeges!

Közben olvasom tovább az oldalt és van kaszkádos inverter is ami még olcsóbb és tukép nekem teljesen jó lenne pl vízmelegítésre felőlem aztán mehet az éjjel nappal ha ingyé van de ha pl lenne konyhám akkor a fritut melegíteném vele amíg kell azt kikapcsolom ha nem. Gondolom ki lehet iktatni a fritu ki bekapcsoló paneljét. De a legjobb vagy egyszerűbb a fűtésre rányomni, mint mondjuk olaj radiátor aszem az 2000W. Had menjen az éjjel nappal! No de hogyan vagy honnan veszek ilyet? Kitől? 2000W 13500 Ft anyag költség megépíteni nem tudom vajon a munka díja mennyi lehet?

Amúgy nem értem miért 48V –al példáz : A következő táblázatban egy 48 V bemeneti feszültséggel rendelkező négykaszkádos feszültségnövelő áramkör kaszkádjainak az áramait és feszültségeit láthatod. Mikor inkább 12V lenne a jó ahogy irja is: A transzformátor arra kell, hogy az alacsony, 12-48V-os bemenő feszültséget 220 V-os hálózati feszültséggé alakíthassuk. De feszültséget növelni nem csak transzformátorral lehet, hanem úgynevezett feszültségkétszerező kaszkádokkal is, melyek diódákból és kondenzátorokból állnak. Most komolyan szívat?

Így is kínai ha meg még találnék embert aki megépíti lehet Ö se tudná ez alapján hogy lenne teljesen jó.

Azt is írja a 100W lehet többet csinálni de én úgy vettem ki nem hozzá épít az ember hanem az alapján csinálni erősebre vagyis ha veszek egy 100W-ast se tudom turbózni azt azért bele is írhatta volna vagy elve hanyagolj a 100 ast

Tudom, hogy kicsit ellenszenvesnek tünök de ez a csucs: (A többi alkatrész rajzát itt nézheted meg) : 注目のキーワード【PR】

 

Na ez már igazán kínai…..bocs nem kínai Japán….. J http://www.interq.or.jp/japan/se-inoue/e_ckt30_4.htm

Szóval bazira beszélünk valamiről de valójában semmiről.

 

Elmondom én hogy gondolnám ezt:

Kell egy áram termelő : Fogsz egy  (pl) Suzuki generátort. Sok van bontóból olcsón veszed.

Vagy, bármi mást ( napelem, stb) ami áramot termel ami van neked amit be tudsz szerezni.

Vagy esetleg így: olyan áram forrásra van szükséged ami 12V, 5A, stb ilyenek a : G, K, L és a szuzuki generátor J . Itt meg itt, ilyen helyeken juthatsz hozzá megveheted. Vagy ezt kikeresi az ember megnézi hol kap mennyiért,stb

A meghajtásához kell: Szél turbina, mágnes motor, vízturbina, stb. X fordulatszám kell

Megépítési útmutató: itt meg itt: xxxx

 De az én verzióm a mágneses így: X átmérőjű tárcsa (beszerzési hely) , x fajta mágnesek (besz hely), állvány, stb.

Kell egy inverter: ha folyamatos áram használat van X fajta kell, itt meg itt vagy ilyen helyeken készítetheted mert készen venni boltból drága. Ha változó a terhelés akkor Y kell azt meg itt és itt készítetheted el vagy ilyen műhelyeket keres fel. A kapcsolási építési rajzokat nyomtasd ki vidd magaddal. Kb x Forintba fogy kerülni. 200X.-ei adatok alapján. Árat azért jó írni hogy képben legyen az ember, nehogy átvágják vagy még többe jönne ki a végén. És az sem mindegy mikoriak az adatok!

Na ha ez megvan fogod azt összeépíted és használod.

Vagy lehet kompletten egy kipróbáltat beírni. Ami működik, használható. Nem feltétlen ingyen, mindenki pénzből él! De valami kézzel foghatóbb írás kellene ami egyrészt hiteles(ebb) másrészt egy laikus is egyszerűen felfog nem ezer képlet és halott linkek.

Aki ilyet tud az írjon nekem vagy linkelje be az oldalt.

Például ilyesmire gondoltam: http://aeco.hu/napkollektor-hazilag/  Ö nem a levegőbe beszél meg képleteket nyomat hő/liter vagy átfolyási sebesség/hő érték és nem ír az ingadozásokról meg minden másról…..Tisztán világosan érthetően le van irva mi kell, hogyan kell összerakni és mire kell figyelni.

 

lengyelpiac Creative Commons License 2010.12.28 0 0 272

Bizonyosan meg lehet csinálni, más kérdés, hogyha 2 ütemű a robogó, akkor kétlem, hogy tetszene neki az ötlet!

Előzmény: Amperes (271)
Amperes Creative Commons License 2010.12.27 0 0 271

Helló mindenkinek! 

 

Egy olyan kérdéssel fogdulok hozzátok hogy:

kivitelezhető egy HHo generátor egészen kicsiben, egy 50ccm3 robogóba, anélkül hogy valami kárát látná a dolog?

Lényegében valami nagyon kicsire gondoltam, olyan gyógyszeresdoboz méretüre.

 

Köszönöm.

lengyelpiac Creative Commons License 2010.11.22 0 0 270

az a baj a jelenlegi részecskegyórsítókkal, hogy a részecske tangenciális sebességvektorát növelik csak meg közel c -re. holott egy 3ds térben a szabadságfokok száma legalább 3. laikusként arra gondolva,hogy ha a vt =~c és vr =~c => ve=~ 21/2 c =~1.42c >> c, így megsérülne az ált rel elméletet, melyszerint a határseb c.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!