Keresés

Részletes keresés

Breki1 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2594

Na pont ezekről beszéltem, ez teljesen korrekt énis így gondolom.

 

A kerékpáros dolgot is ilyenkor én imkább óvatosan átmegyek a másik sávba és elengedem őket akkor is ha jelentősen lassítani kell.

Előzmény: upsz. (2593)
upsz. Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2593
Ma hab a tortán. Apuka sétáltatja a gyereket. Kisfiú föl-le szaladgál fehér csikkal elválasztott biciklisávon azt Sztk előtt. Jönnek a kerékpárosok apuka rá se hederít. A gyerek sem továbbra is föl -le szaladgál a kerékpárom elött. Ha nem fékezek elütöm erre a gyerek nevet. 6 éves lehetett vagy 5 . Nem tanították meg a szabályokra és apuka meg nem is foglalkozik vele, hogy esetleg elütik a gyerekét. Zárójelben hozzáteszem a gyereket sajnálom ő ártatlan. A szülőnek meg kénne tanítani, hogy az életben vannak szabályok amit be kellene tartani.

Arany János u. régen parkoló volt , most kerékpárút de a legtöbb gyalogos nem foglalkozik vele. Hatalmas sárga festék kerékpár képpel, de sokan nem ismerik fel vagy egyáltalán nem foglalkoznak velük. Mert , hogy a táblát nem ismerik fel oké kerékpárút. Gondolták hátha a képet felismerik egy sárga kerékpárral. Hát úgy néz ki azt sem. Nem egyszer volt hogy a gyalogos gondolt egyet és átsétál a kerékpárúton , utána a fűvön és úgy a autóúton. Lényegtelen 5 méterre van a zebra. És esetleg körül kellene nézni. Igy ütöttem el majdnem egy nőt.

De a kerékpárosok sem semmik. Csik alatt kettő kerékpáros fér el. Ami úgy hogy egy szemből jön. De rendszeresen van , hogy nem tudnak a kerékpárosok libasorban haladni. Mert dumálni kell. Nem egyszer volt , hogy jönnek egymás melllett én szemből jövök és közben gyalogosok is. Ilyenkor nem tudom azt várják , hogy a szemből jövő kerékpáros repüljön vagy a gyalogos repüljön. Ha dumálni van kedvük vagy libasorban vagy álljanak félre. Mért nem lehet kulturáltan szabályokat betartva közlekedni.

Egy hónap és őssz . Jönnek a sötétedő esték. Meg lehet nézni hány kerékpárosnak lesz lámpája . 10-ből 5--nek kb. Nem kerül sokba. És ha két kerékpáros ütközik 20 km sebességnél , csúnya vége lehet. Kicsit hosszabban sikerült a leírás.

Egy zárszóként.

Mindenkit hazavárnak. OKosan ésszel közlekedni....
Filemon79 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2592
Én is.
Ha kerékpárral közlekednék a kerékpárúton, akkor felelőtlen volnék? Potenciális veszélynek tenném ki a gyerekemet a gyerekülésben ülve? Nem. Miért nem feltételezhető, hogy - egyéb okok miatt, amit nem kívánok még egyszer részletezni, de ezen a fórumon visszakereshető - a kerékpárúton szabálytalan módon babakocsit tolva, ám szabályosan jobbra tartva közlekedek, kanyarodás előtt gondosan szétnézek, egyébként pedig a lehető legkisebbre összehúzva magam, gyakorlatilag zavarkeltés nélkül, gyorsan végighaladok a kerékpárút egy kb. 20 méteres szakaszán? Ha így balaeset ér, vagy a gyerekemet, vagy egy kerékpárost, az csakis a kerékpáros hibájából történhet - persze elítélni engem fognak, hiszen én voltam rossz helyen.

Te pedig vélhetően az a fajta kerékpáros vagy (netán éppen AZ), akivel a minap találkoztam a nagy posta előtti zebránál. Állt az illető a posta oldalán a kerékpárosok, babakocsisok, kerekesszékesek, nehezen közlekedők számára kialakított le-felhajtó résznél, és elmélyülten beszélgetett. Végignézte, ahogy én felszerencsétlenkedem a babakocsit a járdaszegélyre, felszerencsétlenkedik mellettem egy idős asszony, és ő még mindig elmélyülten beszélgetett. Na, ilyenek vagytok, Ti kerékpárosok. Mint a babakocsisok, autósok, gyalogosok, vagy bármilyen rendű és rangú ember. Van köztetek normális és nem normális. Nem célom kategorizálni, helyezd be magad a szerinted megfelelő "kasztba".
De továbbra is azt mondom: van olyan szituáció, amikor az ember rövid mérlegelés után a szabálytalan, ám pillanatnyilag előnyösebb verziót választja - pl. babakocsival a kerékpárutat.

Amint azt mondottam (írtam) volt: van már szerencsére egy épkézláb babakocsink, úgyhogy engem már nem üthetnek el a kerékpárúton. Korábban pedig megúsztam.
Előzmény: Breki1 (2590)
Breki1 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2591

Ja a témával kapcsolatban annak a b állatnak aki meg azzal szórakozik, hogy a körházi résznél rajzszögeket szór ki az útra meg feldugnám mind a fenekébe.

 

 

Mivel előtte a zebrán mentem át melőtt észrevettem, lehet, hogy az autóútra szórta

a zebránál.

 

Egyszer futnék össze vele mikor csinálja.

Breki1 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2590

aham és a véleményemet fent tartom

 

attól hogy ezek szerint gyereked van még nem tologathatod bárhol

és felelőtlenség a gyekekkel szemben is mert így veszélynek teszed ki.

 

 

Filemon79 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2589
Ezt a témát egyszer itt már kifejtettem, úgyhogy most inkább nem időznék vele. Te meg nyilván teli vagy gyerekkel, autód nincs, bébiszittered nincs, és baromira felelősségteljes szülő vagy - velem ellentétben. :D
Előzmény: Breki1 (2587)
Filemon79 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2588
Köszi, igazából én sem tudom, de kiindulópontnak ez jó lesz.
Előzmény: Fishtax (2586)
Breki1 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2587

Na a babakocsi föleg nem kerékpárútra való.

 

Ezenkívül felelőtlenség is.

Előzmény: Filemon79 (2581)
Fishtax Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2586

Talán rájuk gondolsz, de közelebbi hivatkozást én sem találtam:

 

http://www.szeki.hu/sz102/sz102569.htm

 

robi

Előzmény: Filemon79 (2585)
Filemon79 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2585
Van Szekszárdon egy szervezet(?), akik amatőr írókat, költőket karolnak fel, ill. esélyt adnak a bemutatkozásra. Egyszer a Szekszárdi Vasárnapban olvastam róluk, de elfelejtettem a nevüket. Esetleg tudja valaki?
Filemon79 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2584
Bocs, elsőre nem jelent meg.
Előzmény: Filemon79 (2583)
Filemon79 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2583
Ez így nem igaz, mert én csak gyalogos vagyok, mégis figyelek mindenkire. Biciklisre, autósra, gyalogosra, babakocsisra... Ez beállítódás kérdése. Én úgy szeretek élni, hogy ne zavarjak senkit.
Előzmény: Törölt nick (2580)
Filemon79 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2582
Ez így nem igaz, mert én pl. csak gyalogos vagyok, mégis figyelek biciklire, autóra, gyalogosra, babakocsisra... Szerintem ez beállítódás kérdése. Én úgy szeretek élni, hogy ne zavarjak senkit.
Előzmény: Törölt nick (2580)
Filemon79 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2581
Viccet félretéve: néha könnyebb a kerékpárúton gyalogolni, és a biciklisek sem mindannyian szentek. Tudnék mesélni.
Mindenesetre február óta (amikor vettem egy normális babakocsit) engem nem láthatnak kerékpárúton gyalogolni, úgyhogy nem vagyok érintett.
De tény, hogy a legtöbb ember figyelmetlen és nagy ívben tojik a szabályokra. És nemcsak a kerékpárúton, hanem az élet minden területén.
Előzmény: Filemon79 (2579)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2580
Aki kerékpározik az tudja, hogy figyelni kell. Igen, ebben van valami. A csak gyalogos nem figyel a bringásra. Az autós aki szokott gyalog menni, átengedi a gyalogost stb.
Előzmény: Filemon79 (2579)
Filemon79 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2579
Mert a gyalogosok idióták és bunkók, csak a biciklisek becsületesek és épelméjűek. Fokozottan igaz mindez a női gyalogosokra és a férfi kerékpárosokra. :D
Előzmény: Törölt nick (2578)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2578
Na de várj, az még hagyján. Ahol a parkolókat leszedték, ott is. Pedig ot aztán már nem is tudja emgindokolni a gyalogos, hogy miért megy rá.

Régen volt ott parkoló...már alig emlékszem rá. Sokszor alig lehetett elférni a bénán parkoló autók miatt a járdán. Nagyon gáz volt. Most viszont jó lett azzal, hogy végre kitessékelték a gépjárműveket onnan.

Előzmény: PETYUS (2577)
PETYUS Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2577
> még az Arany János utcában is rámennek a gyalogosok :)))

Ott rá is fognak menni mindaddig, amíg azt a járda alá benyúló szenespincét meg nem szüntetik, hogy a járda szintjét levihessék a megfelelő magasságra és a lépcsőt lebonthassák.
Én is rámegyek, de figyelve, hogy ne adjak esélyt a kerékpárosnak arra hogy elüssön. ;O)
Előzmény: Törölt nick (2576)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2576
Jajj Robi. Ne tudd meg én hány közlekedési ülésen elmondtam már. Tudod mi változik...Semmi. Elmondtam, hogy ott kell mutatványozni a Kórháznál 8 órakor, mikor jönnek a mamák. Az volt rá a válasz, hogy jajj msot a rövid szakasz.

Aztán jött az, hogy befoltozták a Tartsay út melletti kerékpárutat. Megépítjük rengeteg pénzből és leszakad. Nevetséges.

A Garay előtt még Istenes. Ott reggel van gáz, mikor jönnek a buszokról az emberek. Végülis ott ez egy kompromisszumos megoldás volt. Megértem...máshogy nem lehetett olcsón kihozni. Az egyetlen ami mellbe vágó, hogy még az Arany János utcában is rámennek a gyalogosok :)))
Előzmény: Fishtax (2572)
Breki1 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2575
Nem mindenki, de a többség igen.

Tapasztaltam is és a reakcióból is látható volt.

Egyébként se az a megoldás szerintem hogy gyerekeket pl az országútra rakunk biciklizni, ez csak az esetben működhetne ha jelentősen szélesítenék a jelenlegi autóutakat, hogy a kerékpárosoknak is legyen rendesen hely én ne a forgalomban kamionok között kelljen pl Szálkára kimenni.

Előzmény: Fishtax (2574)
Fishtax Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2574

A külön vezetett kerékpárút esetében a gyalogosok még csak-csak megszokják idővel, hogy az nem az ő terepük, de a járdán legfeljebb csak generációk alatt, az meg egy embernek nagyon sok idő!

 

Azt, hogy Szegeden mindenki betartja, nehezen hiszem, de az biztos, hogy ahol többen bringáznak, ott a nem kerékpárosoknak is előbb a tudatába vésődik, hol van/nincsen keresnivalója.

 

robi

 

 

Előzmény: Breki1 (2573)
Breki1 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2573
Nemcsak erről van szó

Pl a Gimnázium oldalánál teljesen külön van a járda és a kerékpárút

Erre mit látok:

Első hetekben rajta parkoló autókat, de úgy ám, hogy ki se lehessen kerülni.
Rajta sétálgató gyalogosokat, szintén úgy, hogy nem lehet mellettük elmenni
és még nekik áll feljebb, közben pár méterre a járda tök üres.

Szegeden egyszer véletlenül kicsit ráléptem a kijelölt kerékpárútra a pont arra haladó kerékpáros eléggé erősen rám kiáltott, hogy ez kerékpárút takarodjak onnan.
És teljesen igaza volt ott be tudják tartani figyelnek erre az emberek.
Előzmény: Fishtax (2572)
Fishtax Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2572

Gyűjtsetek még össze pár ilyen véleményt, és csokorba kötve juttassátok el az önkormányzat illetékeseihez, akkor talán megértik, miért nem jó ötlet a járdán vezetni a (közlekedési célú) kerékpárutat. A kerékpár jármű, az úton van a helye, ahol a közlekedés többi résztvevője is sokkal kiszámíthatóbban mozog, jobban be lehet látni a forgalmi szituációkat. A járdát hagyjuk meg a gyalogosoknak, a két sárga csík úgyis csak "szamárvezetőként" működik a szemükben.

 

robi

Előzmény: Breki1 (2571)
Breki1 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2571
A kerékpárúton nyugodtan mászkálóknak üzenném, hogy fogják már fel végre, hogy a kerékpárút nem a gyalogosoknak van, direkt kijelölve.

És sokszor még nem is úgy mennek, hogy szegény biciklis elmehessen tőlük.

Meguntam már, hogy állandóan szólni kell tegnap felraktam egy csengőt a versenybiciklimre.

Erre tegnap jövök biciklivel a központi patika előtti kerékpárosúton két nő simán sétálgat a zöldséges után, de úgy hogy nem nagyon lehet elférni mert biztos akkor ugrik ki oldalra ha elmegyek mellette a nekünk fent tartott úton.

Csöngetek egyet jelezve, hogy jövök erre a hülyéje mi az ami leesett felkiáltással balra ugorva elkezd a földön keresgetni. Hát még szerencse, hogy már lassítottam.

DE volt már olyan is, hogy megy a gyalogos a Lidl-től befelé a gyalogos részen én előzném a kerékpáros oldalon erre csak úgy hirtelen gondolja magát és körbenézés nélkül hirtelen úgy gondolja átmegy a túloldalra a zebrán erre simán elémugrik a kerékpárútra, hát anyáztam is rendesen.
upsz. Creative Commons License 2010.08.04 0 0 2570
Köszi. Pár éve nagyon jó kis rockkoncertek voltak. :-)
Előzmény: Törölt nick (2567)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 2569
Nem lesznek itt semilyen "napok"

http://www.babitsmuvhaz.hu/index.php?action=showevent&datum=2010-08-20

Ez egy jólszituált városi ünnepségnek néz ki :)
Remélem itthon leszek.
Előzmény: Törölt nick (2568)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 2568
Szent István napok? Újfent ilyen is van. Na fene.

Az Istvána királyról én is tudtam, de most az augusztus 20-ai ünnephez kapcsolódik majd egy kisebb fesztivál is?
Előzmény: Törölt nick (2567)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2567
Szépen haladsz az oldaladdal csak így tovább! :-)

Ha már Szüreti fesztivál... én egyedül vettem csak azt észre, hogy idén már csak egyetlen "nagy koncert" lesz a programon? Az is az R-GO.
Meg még szüreti előtt lesz a Szent István napok, én láttam rosszul vagy tényleg megint az István a király lesz előadva?
Előzmény: upsz. (2566)
upsz. Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2566
Elkészült az új flashem. Közeledik a szüreti fesztivál itt Szekszárdon. Ebből az aprópoból született az új flashem.:-)

http://web.t-online.hu/nagytaszi/flash.html

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2565
Egyszer minden elmúlik :)
Szép lesz az új tér, de azért a butik megmarad az emlékünkben. Anya, na, végyél már valamit, anya, anya :))
Bármikor elmentem mellette emlékeztem a kirakati sorra, a sok csecsebecsére. Bár csak halovány emlékeim vannak róla.

http://teol.hu/tolna/kozelet/orokre-eltunt-a-multunk-egy-kis-darabja-319707

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!