Keresés

Részletes keresés

renegade Creative Commons License 2008.10.05 0 0 7694
Tehát akkor az a 18-200 a D5-ön lesz 18-200, mert a D5 ugyebár nem full-frame.

Nem érted. Akkor megpróbálom magyarázat nélkül, csak a puszta tényeket leírni:

A 18-200 a D5D-n olyan képet csinál, amilyet a 404si-den egy 27-300-as obi csinálna, nem olyat, mint a Cosinád. Ahhoz, hogy olyan képet csinálj a D5D-n, mint a 404si-n a Cosinával, neked egy 12-13 mm körüli fókusztávolságról induló objektívre van szükséged.
Előzmény: Tie (7693)
Tie Creative Commons License 2008.10.05 0 0 7693

"Az általad belinkelt Tamron 18-200 pont jó példa erre, fullframe érzékelős gépen ugyanis nem használható, APS-C-hez viszont fel kell szorozni, vagyis full frame érzékelős gépen kb. 27-300 mm fókusztávolságú objektívnek felel meg a látószöge."

 

Tehát akkor az a 18-200 a D5-ön lesz 18-200, mert a D5 ugyebár nem full-frame.

Úgy emlékszem, a D5 kis kitobjektíve is olyan, hogy fullframe gépen nem használható, a D5-ön viszont valóban 18mm-nek megfelelő látószöget ad, csak hát az megmurdelt. (majd szétkapom valamikor, ha hozzámkerül, hátha gatyába tudom rázni)

Előzmény: renegade (7691)
Tie Creative Commons License 2008.10.05 0 0 7692

Ízlés kérdése. Nekem a 404-esen nagyjából alapobjektívként volt fent non-stop a Cosina 19-35. :)

 

Én valahogy a nagylátót imádom, tudod, mint Capa. Ha nem elég jó a kép, nem voltál elég közel. ;)

Előzmény: renegade (7690)
renegade Creative Commons License 2008.10.05 0 0 7691
Nézegettem ezt, de nem tudom, hogy a gyújtótávolsága a digit vázhoz van-e kalkulálva, vagy hogy mennyire hajlandó pl. egy mostani, Sony Alphához való optikával együttműködni az ADI vakuvezérlés.

Ezzel az objektívvel működik az ADI. Ezt mindig ellenőrizheted a dyxum.com Lenses menüpontjában. A lényeg, hogy "D type lens" legyen.

Az objektívek gyújtótávolsága annyi, amennyi. Az nem mindegy, hogy mekkora érzékelőre képezi le a képet. Ebből következően a gyakorlatban APS-C érzékelőt használó gép esetén a gyújtótávolságot fejben mindig fel kell szorozni, hogy ahhoz a látószöghöz juss, amit a 404si-n megszoktál. Az általad belinkelt Tamron 18-200 pont jó példa erre, fullframe érzékelős gépen ugyanis nem használható, APS-C-hez viszont fel kell szorozni, vagyis full frame érzékelős gépen kb. 27-300 mm fókusztávolságú objektívnek felel meg a látószöge.

Az előbbiekből következik, hogy a 404si-n 19 mm-es fókusztávolságú objektív látószögének az 5D-n kb. 12-13 mm fókusztávolságú objektív felel meg. Ilyen a Sigma 10-20 (csak APS-C), a Sony és a Tamron 11-18 (szintén APS-C, valószínűleg azonos a kettő, a Tamron gyártja bérmunkában a Sonynak), valamint a már bejelentett, de még nem kapható Tamron 10-24 (APS-C), és a Sigma 12-24 (full frame).

Nem olcsók...
Előzmény: Tie (7688)
renegade Creative Commons License 2008.10.05 0 0 7690
ajánlották már azt az új Tamront, ami (talán) 12-24-es lesz, és akár alapobjektívnek is lehet használni

10-24 lesz. Alapobjektívnek nem használnám, tekintve a 36-os véget.
Előzmény: Gezagyerek (7689)
Gezagyerek Creative Commons License 2008.10.05 0 0 7689
Úgy tűnik, hogy akik kipróbálták és a tapasztalataikat meg is írták a Dyxumon, azok nincsenek annyira oda ezért az utazózoomért: http://www.dyxum.com/lenses/detail.asp?IDLens=192
És ráadásul az is 27-es a digitális vázon.
Ha digitálison valóban nagylátó objektív kell, akkor az egy kisebb vagyon (jó, ha nem is vagyon, de minimum drága). Én most használok egy 3.5/14-es Sigmát, nagyon tetszik. Ha minoltás általános egyenértékesben gondolkodunk, akkor két nagyon jó állapotú Beercant lehet kapni az áráért.
Többen ajánlották már itt a Sigma 10-20-ast (sajnos ritkán kapható használtan, egyszer bolond fejjel nem vettem meg 75-ért), vagy ajánlották már azt az új Tamront, ami (talán) 12-24-es lesz, és akár alapobjektívnek is lehet használni (gondolom, 100 ezer felett lesz az ára).
Előzmény: Tie (7688)
Tie Creative Commons License 2008.10.05 0 0 7688

Sziasztok.

 

Régóta minoltás vagyok, van egy kis 404si a táskában, meg mellette az 5D.

Annak idején a 404-hez vettem egy Cosina 19-35-ös optikát, amit imádok, de sajnos ez az 5D-n inkább 30-50mm-nek felel meg, és néha hiányolom nagyon a 18 körüli nagylátót, az 5D kis kitobija meg nincs meg (megdöglött, elkallódott, stb).

 

Van valami utángyártott objektív, ami ezen a digivázon 18 körülinek működik, vagy direkt ehhez készült annak idején? Nézegettem ezt, de nem tudom, hogy a gyújtótávolsága a digit vázhoz van-e kalkulálva, vagy hogy mennyire hajlandó pl. egy mostani, Sony Alphához való optikával együttműködni az ADI vakuvezérlés.

 

Mert nagyon vágynék ám valami 18-100 körüli optikára, mert a 404-es alapja, ami 35-70, az azért elég lencsefőzelék. :)

 

Mit tudtok ajánlani?

apca Creative Commons License 2008.10.03 0 0 7687
Ugyan hagyd! Nem érti a problémád.
Ő amolyan "forgóajtós magyar."
Előzmény: renegade (7686)
renegade Creative Commons License 2008.10.03 0 0 7686
Ha a kép felét ki kell vágnod, mert a másik fele haszontalan, akkor nem tudsz fényképezni.

Köszi, ez nagyon rendes volt tőled. De azért azon elgondolkodnék a helyedben, hány olyan madárfotó készült már, amit telével viszonylag távolról készítettek, mert a madárka valahogy nem akart modellt állni a fotós orra előtt. Aztán a fotós vágott, mert nem tehetett mást. Egész véletlenül pont azt írtam a -- részemről szándékolatlan -- vitánkat elindító hozzászólásban, hogy természetfotós pályázaton szerepelt a feltétel, miszerint vágni szabad, de a beadott képnek mindenképpen legalább 6 megapixelesnek kell lennie. Lehet, hogy a pályázat kiírója már fotózott messziről madarat?
Előzmény: Free Bird (7685)
Free Bird Creative Commons License 2008.10.03 0 0 7685

Hiába turbózol fel egy 6 megapixeles képet 12 megapixelre, az információ 6 megapixelnyi lesz benne, és ez a képen is valamilyen szinten látszani fog. Ha utána kivágsz belőle egy 6 megapixelnyi részt, abban meg 3 megapixelnyi információ lesz.

Ha a kép felét ki kell vágnod, mert a másik fele haszontalan, akkor nem tudsz fényképezni. Ezt a módszert akkor szokták használni, ha egy meghatározott,- vagy több egyforma méretű képet kell készíteni. Ha a képnek kb. 5-10%-a hulladék, a maradékot visszaméretezed, nincs isten, aki érzékelni tudja az átméretezést.

Ez nem csalás, apóca, hanem egy egyszerű képmódosító eljárás.

De azt teszel amit jónak látsz, természetesen. Én csak segíteni akartam.

Előzmény: renegade (7684)
renegade Creative Commons License 2008.10.02 0 0 7684
Azt senki nem tudja megállapítani, hogy mitől változott a pixelszám.

Nem érted. Azért fognak kivágni, mert a kép nem elég részletes. Hiába turbózol fel egy 6 megapixeles képet 12 megapixelre, az információ 6 megapixelnyi lesz benne, és ez a képen is valamilyen szinten látszani fog. Ha utána kivágsz belőle egy 6 megapixelnyi részt, abban meg 3 megapixelnyi információ lesz.

Persze lehet, hogy bennem van a hiba. Nem szeretem azt nézegetni, hol a kiskapu. Ha egyszer az a feltétel, hogy a képből lehet ugyan vágni, de 6 megapixelnek mindenképpen maradnia kell belőle, akkor én biztosan nem fogom szoftveres úton felturbózni csak azért, hogy vághassak belőle. Akkor nem adom be a képet, vagy veszek egy nagyobb felbontású vázat. (Inkább az előbbi. Nem vagyok Krőzus, viszont van családom.)
Előzmény: Free Bird (7683)
Free Bird Creative Commons License 2008.10.02 0 0 7683

Azt senki nem tudja megállapítani, hogy mitől változott a pixelszám.

De ha előírás a képmódosítás mellőzése, akkor a képvágás is tilos.

Ha nem bízol ebben a módszerben, akkor meg a kép komponálásánál szíveskedj a legoptimálisabb képkivágást beállítani és akkor nem kell vágnod!

Előzmény: renegade (7680)
JULES Creative Commons License 2008.10.02 0 0 7682
Nekem is 505Si-m volt (van). Nagyon szerettem, 5D-t meg akkor vettem amikor már a Sony megvette... Az 5D mindenesetre többet tud mint én... :O)
Előzmény: Gezagyerek (7676)
Gezagyerek Creative Commons License 2008.10.02 0 0 7681
Csak hogy mennyire jól eltalált gép a régebbi: persze, több a Sony A300 4 megával, de hogy megkapjam azt a zajszintet, amit az 5D tud, többször fordult már elő, le kellett méreteznem a képet 6 megapixelesre.
Vagyis 6 megás felbontásnál nem vernék az újabb belépőszintű vázak a pár évvel ezelőtti gépet.
(Az már csak a történetiség kedvéért érdekes, hogy több gyártónak évek kellettek ahhoz, hogy végre belepakolják a vázaikba mindazt, ami az 5D-ben már benne volt: említhető itt a szenzormozgatásos stabilizálás, vagy az oldalra forduló menü a portréállásnál avagy a 'szemre induló' fókuszálás... )
renegade Creative Commons License 2008.10.02 0 0 7680
Több részletet nem fog mutatni

És mivel a zsűri nem hülye, kivág a képpel együtt.
Előzmény: Free Bird (7679)
Free Bird Creative Commons License 2008.10.02 0 0 7679

Vagyis ha D5D-vel csinálod a képet, nem vághatsz.

 

Aztán ugyan miért nem? :)))))

Bármelyik képedet át tudod alakítani akár 10-20 Mp-sre is. Nem kell hozzá különösen komolyabb képszerkesztő program sem, megteszi az Office-hoz adott MS Photoeditot is.

Az átméretezés funkcióban pixel alapon megadod, hogy hányszor hányas legyen a fotód, vagy annak egy része. Több részletet nem fog mutatni, de megnő a mérete és akkor már megfelel a nem túl bölcs pályázati kiírásnak is.

Előzmény: renegade (7677)
Gezagyerek Creative Commons License 2008.09.30 0 0 7678
Pályázati kiírás - ebben az esetben csere, jogos.
Ezzel együtt a legtöbb amatőr számára a net a közzétételi hely, az a kiállítás. A családi és hobbifotósnak pedig ott a 10X15-ös nyomtatás. Erre még jó néhány év múltán is kiváló lesz a KM 5D.
A Fotozz.hu oldalon is kitűnő fotók vannak fent KM 5D-vel, főként makrók és természetfotók.
(Van egy A300-as Sony vázam is. Biztos van, akinek fontos, de például az ellenfényes felvételeknél a kissé agyonreklámozott kompenzációs funkció (persze biztos van, aki használja), az ellenfényes fotóknál méretes parasztvakítás. És ilyeneket ki lehet még találni (arcfelismerő rendszer és társai), teszik is majd azok, akiknek ez a dolguk.
Előzmény: renegade (7677)
renegade Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7677
És egy sor olyan hobbifotós, amatőrfotós funkciót lehetne mondani, amire nem is kell jobb váz, mint a D5D, csak hát ott a mindenki agyát szépen átmosó marketing, ami eladja nekünk a felesleges funkciók sokaságát.

A múltkor olvastam valamelyik természetfotós pályázat kiírását. Szerepelt benne az a feltétel, hogy a benyújtott képen a vágás engedélyezett, de legalább 6 megapixelesnek kell lennie.

Vagyis ha D5D-vel csinálod a képet, nem vághatsz. Aki tehát pályázni akar a képeivel, jobban jár, ha vesz egy nagyobb felbontású gépet. Én nem szoktam pályázni, tehát megtartom, amíg el nem romlik. Addig inkább objektívekre gyűjtök...
Előzmény: Gezagyerek (7676)
Gezagyerek Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7676
Kissé besült ez a valamikor szép napokat megélt fórum... Elég nagy volt itt a forgalom.
Pedig milyen jó váz ez az D5D, minden alkalommal rácsodálkozom, amikor a kezembe kerül. Több nagy cég is csak pár év késéssel tudta belerakni mindazt, ami ebben a vázban már benne volt.
És egy sor olyan hobbifotós, amatőrfotós funkciót lehetne mondani, amire nem is kell jobb váz, mint a D5D, csak hát ott a mindenki agyát szépen átmosó marketing, ami eladja nekünk a felesleges funkciók sokaságát.

Aztán volt egy újabb rácsodálkozásom a napokban, amikor megkaptam az egyik fórumtárs Minolta Dynax 5-ös filmes vázát. Az is tudott mindent, ami fontos volt, már 2001-ben, amikor kiadták. Például a fókuszpontok megválasztását, az ADI vakuvezérlést stb. Csak éppen nem szerzorra, hanem filmre rögzített... de nagyon jó kis gép.

(Más: ma már ott tartunk, hogy 50-ért is hirdettek az Apróneten D5D vázat. Hát ha még kicsit lejjebb mennek az árak, akkor veszek egyet a nagyobbik gyereknek is, kiváló tanulógép lesz, objektívet meg bármikor tudok adni neki...)
pharsan Creative Commons License 2008.08.22 0 0 7675
"Igazi bátorsággal" (félek, de legyőzöm) áltam neki a szenzor tisztításnak. Most utólag kijelenthetem, kár volt ennyire tartanom a dologtól. Az eredmény magáért beszél. Megfelelő körültekintéssel, átlagos kézügyességgel a feladat végrehajható.
A megfelelő méretű körte fecskendő beszerzése nagyobb feladat volt.
pharsan Creative Commons License 2008.08.21 0 0 7674
Köszönöm
Előzmény: Törölt nick (7673)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 7673
Menü gomb -> Utolsó szervízkulcs ikon -> 3. menüpont -> Clean CCD -> Yes /No...

Jut eszembe, nincs valakinek felesleges eredeti 5D mattüvege eladó?
Előzmény: pharsan (7672)
pharsan Creative Commons License 2008.08.20 0 0 7672
Please help!

Eddig nem kellett, most igen, nagyon. Nem emlékszem az 5d-n hogyan kell előállítani az érzékelő tisztítási állapotot.
swift85 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 7671

Sziasztok!

 

http://products.lowepro.com/product/Inverse-100%20AW,2100.htm

 

Ismeri, használta valaki ezt a cuccot?

Ha igen mennyire praktikus ill. kényelmes?

 

Bálint

 

Salvataggio Creative Commons License 2008.08.12 0 0 7670
Sziasztok!

Tudtok olyan progit, amivel PC-ről USB-vel lehet vezérelni az 5D-t?
prakolcza Creative Commons License 2008.08.12 0 0 7669
Eladó egy Konica-Minolta 5D típusú digitális fényképezőgép + AF DT 18-70 F3.5-5.6 D kitobjektiv, szép hibátlan állapotban mindkettő, + pótakku, doboz, leírás, töltő, CD, kábelek, stb.., itthon vásárolt, minden papírjával gépváltás miatt.
Megtekinthető Bp. vagy környékén egyeztetett helyszínen.Ár:57e T:20/9302 464
swift85 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7668
Nincs mit. :)
Előzmény: kalasnikov (7667)
kalasnikov Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7667
köszönöm
Előzmény: swift85 (7665)
fecskea1 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7666
Megnyugtattál...
Előzmény: swift85 (7664)
swift85 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7665

 

http://www.popphoto.com/cameras/4724/camera-test-sony-alpha-700-vital-statistics-page3.html

 

Ezen az oldalon konkrétan rajta van. (Bocs azt hittem komplett teszt érdekel. Én csak azt az oldalt küldtem amin az A700 teszt link rajta van.)

Előzmény: kalasnikov (7662)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!