Keresés

Részletes keresés

ZoltánFab Creative Commons License 2018.11.27 0 0 13062

159 / 94Fehérje: teljesítve! 433 / 344Szénhidrát: túllépted 88 grammal /  24 / 83Zsír: még maximum 60 g hát eddig így néz ki, lehet , hogy még a mogyoróvaj kellene még..

Előzmény: akárkibárki (13061)
akárkibárki Creative Commons License 2018.11.27 0 0 13061

Nyugi,mert az adataid alapján nem vagy annyira túlsúlyos,mint hiszed.:)

Kell egy kis idő,hogy hozzászokj a terheléshez,de utána már könnyebb lesz.Most még az van,hogy a mozgásformákat kell elsajátítanod(ezért is dülöngéltél kitörésnél).Az éjjeli nasik meg csak rajtad múlnak.Állj ellen,hogy lásd,hogy nem a gyomrod irányít,hanem az akaraterőd.:Hajrá!:)

Előzmény: Törölt nick (13060)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.27 0 0 13060

Sajnos éjjel zabáltam. 2-2 szelet sonka és sajt bánta. 

 

Délelőtt voltam személyi edzésen egy órát, előtte 10 perc bemelegítés volt ellipter tréneren. Még mindig nagyon gyenge, és béna vagyok. Faltól falig el kellett mennem kitörésekben, többször majdnem felborultam. Szörnyen égő. Úgy érzem, sosem lesz belőlem épkézláb ember. 

 

Kaptam étrendet. Próbálom tartani. Most vacsiztam sóskát tojással. Igyexem hamar lefeküdni. Az a baj, h éjjel felkelek pisilni, és utána egyből megyek a hűtőhöz... Ez nagyon szomorú.

Előzmény: Törölt nick (13059)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.26 0 0 13059

Köszi szépen! Voltunk a Decathlonban hát... épphogy csak kicentizve lehetett vásárolni. De viszonylag olcsón megúsztuk. A lányomnak kellett venni holmikat, nekem vannak. Két gatyó, négy felső, és egy cipő volt 25 k. 

 

Itt szeretném kérni, h aki tud szurkoljon nekem/nekünk, h a sport az életünk részévé váljon, mert nagyon el vagyunk hízva, ill. mozgásszegény életmódot folytatok sajna. 

 

Két hete kezdetm el kondizni személyi edzővel, h eleinte segítsen. Nagyon gyenge vagyok. Heti kétszer van személyi edzős gyúrásom. Sajnos közbejött egy megfázás, és egyet kihagytam. Ettől a héttől kezdve szeretnék járni még plusz 2x kardiózni. Ma már voltam is. Borzalmas gyenge vok. 4 km/h-s gyaloglást alig bírtam  fél órát a futópadon, utána még rámentem az ellipter trénerre is egy 10 percre 5ös fokozaton a 25 fokozatból. 

 

Bár túlsúlyos is vagyok. 158/ 74, 47 év, elsődleges cél az erősítés lenne, mert nem bírom lihegés nélkül kisúrolni a kádat, vagy két 7kg-os szatyrot hazacipelni a piacról. Asszem a fizikai állapotom olyan 70-80 éves körül van, nagyon ramaty vagyok. Ezen felül éjjeli zabáló is vagyok. Nagyon jó lenne szabadulni ettől a szokástól. Ma próbálom meg elkezdeni, mert már ma este voltam ugye kardiózni, nem lenne jó rázabálni... Hát, majd reggel látjuk, h lesznek-e nyomok a konyhában. 

 

Lécci lécci bíztassatok!

 

Köszike! :)

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (13049)
Gerilla01 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 13058

Van az a helyzet, amikor a kizárólagos minőségi tápanyag nem megfelelő hízásra. Direkt hízás szót írtam. A gyerek 55-60 kiló. Egyszer a Scitec egyik amerikai sztárja azt mesélte az egyik szemináriumán, hogy az ilyen vékony, nehezen hízó kölyköknek nem ajánlja az állandó tiszta, szokásos testépítő étkezést, mert nem lesz meg az eredménye. 

Viszont ez az étrend nulla egy valóban nehezen hízó alkat számára. Ennél sokkal többet kell enni, ha nem csak egy kezdeti 2 kilót akar magára szedni.

Előzmény: Törölt nick (13053)
kb100 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 13057

szia!

 

ennyi alapján ezt így senki nem mondja meg, hogy neked ez mennyire lenne rendben.

 

viszont itt: https://kaloriabazis.hu/ érdemes összeadogatni a kajádat. ha belövöd heti 300gr hízásra, a megfelelő makrókkal, akkor az szerintem bőven elég, nem kell sehova sem kapkodnod :)

Előzmény: ZoltánFab (13050)
Misku32 Creative Commons License 2018.11.25 0 0 13056
Misku32 Creative Commons License 2018.11.24 0 1 13055

Nem olyan gáz ez , bár a fehèrje kevés!De ezt sem fogja betartani ugyhúgy tökmindegy!

Előzmény: Törölt nick (13053)
ZoltánFab Creative Commons License 2018.11.24 0 0 13054

Szia, melyik nem felel meg? Csak mert a kenyér is teljes kiőrlésű búzalisztből van ami tudtommal rendben van.

Előzmény: Törölt nick (13053)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.24 0 0 13053

Szia!

 

Ez a tömegnövelő étrend összeállításod nem felel meg a testépítő követelményeknek. Nem azon van a hangsúly, hogy sokat egyél naponta, az izomnövelés érdekében, hanem az étrended jó minőségből álljon és ne szemétből. Ugyan is a tskg szerint kell kiszámolni a naponta bevitt  fehérjét, valamint a szénhidrát bevitelt, és így tudni fogod, hogy ezekkel együtt. mennyi kalóriát viszel be naponta. Csak ezekben az esetekben van esélyed az izomtömeg növekedéshez, ha megfelelően jó minőségben állítod össze az étrended.

Előzmény: ZoltánFab (13050)
akárkibárki Creative Commons License 2018.11.24 0 0 13052

Na,örülök neki,hogy újra belevágsz.Kitartást hozzá!:)

Annyit egyél,amennyit bírsz és még egy keveset,mert nem kell az elhízástól tartanod...:)

Előzmény: ZoltánFab (13050)
m61019andras Creative Commons License 2018.11.24 0 0 13051

Sziasztok.

Szokott valaki rendelni a Stillmass oldalról?

Én már évek óta rendelek, de most nem jön be az oldal.

 

 

ZoltánFab Creative Commons License 2018.11.23 0 0 13050

Sziasztok!

 

Nos megint elkezdtem edzeni. Étrenddel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Reggel kb. 70gr zab, délelőtt 250gr teljes kiőrlésű kenyér(szendvics), 1 menzás kaja, edzés alatt bcaa(nem vettem csak megmaradt), edzés után fehérje+2banán+zab(esetleg szerzek be majd mogyoróvajat), és azután 2 étkezés 2x100gr rizs (300g csirkemell) majd este 100g túró. Ez így rendben lenne?

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (13049)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2018.11.19 0 0 13049

Decathlon?

Előzmény: Törölt nick (13048)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.17 0 0 13048

Sziasztok! Tudom, h ez pasi szekció, de megkérdezem, hátha... Nem tudjátok hol lehet olcsó, normális, nagyméretű női fitness ruházatot beszerezni? A cipő, és a személyi edző, meg a kondi bérlet nagyon sok lóvé egyszerre, így ruházatra már csak kevés futja, mégis szeretnék normálisan kinézni, de sajnos rettenetes túlsúlyos is vagyok... 46osnál nagyobb méretet sehol nem találok. :(

recefyce Creative Commons License 2018.11.02 0 0 13047

Az kimaradt, hogy 51mm-es lyukkal.

recefyce Creative Commons License 2018.11.02 0 0 13046

Szerintetek honnan éri meg leginkább gumírozott súlytárcsákat venni?

Mármint újonnan...

BBosss Creative Commons License 2018.11.02 0 0 13045

Olyan 2 percet pihenek kb. 

Na szóval úgy értettem, hogy kb. 5 gyakorlatot végzek 1 izomra, 3-4 sorozatszámmal, 8-12-s ismétléssel (ahogy kijön a lépés, ha birom a 12-t akkor aké, de van hogy 8 után már nem tudok kinyomni pl. ).

Remélem így már tiszta. :)

 

Edzésfelosztásom kb. ilyen: 

- Mell - Váll (has)

- Biceps - Triceps (has)

- Láb - Hát (has)

 

Edzések között pedig 1-1 nap pihenő így jön ki egy olyan 6 napos ciklus. 

 

Olyan 9 hónapja edzek, de már elötte is csinálgattam, csak nem olyan gyakran.

 

@ZaphodBeeblebrox

Kösz, majd elolvasom őket.

Előzmény: akárkibárki (13043)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2018.10.31 0 1 13044
Előzmény: BBosss (13042)
akárkibárki Creative Commons License 2018.10.31 0 2 13043

Kevered a sorozatszámot az ismétlésszámmal.Mint írod:egy gyakorlatból csinálsz 12 ismétlést és ezt összesen 4-szer(ez a sorozatszám).Mellnél amiket írsz,abbó összejön a 15 sorozat(a 4 gyakorlat össz sorozatszáma).De mellnél a ferde tolódzkodás mit jelent?

Nem írtad le,hogy mennyit pihensz 2 sorozat között,mennyi ideje edzel stb.Minden ember más,de én belepusztulnék ennyi sorozatba.Hogy néz ki különben az edzésfelosztásod?

Előzmény: BBosss (13042)
BBosss Creative Commons License 2018.10.30 0 0 13042

Nem, nem csinálok 15-20-at!! 10-12 ismétlést csinálok 1-1 izomra. Ezt azonos gyakorlatból 3-4x és olyan 5 gyakorlatot.

Tehát pl. mellre:

- 4x12 fekvenyomás

- 4x12 kinyomás kézisúlyzóval

- 4x12 pec-deck géppel gyak

- 3x12 ferde tolódzkodás (ez főleg tricepsre)

 

Súlyokat meg úgy választom, hogy ezt a 10-12 pont el tudjam végezni velük. Igen ha csak +1 kg tennék rá, akkor lehet, hogy pont 9 tudnék csinálni - nem a felét - , de csak azért írtam azt a számot, hogy érthető legyen :) Tehát súlyokkal elvileg nincs gond, mert nem arról van szó, hogy csak lobálom a karomat kissúlyokkal és azért nem érzek utána semmit mert ebből lenne hiány...

 

Igen, soknak tűnik nekem is. Amúgy mint írtam ez az 5 gyakorlat pl mellre ilyen felosztásban nem tudom sok e, mivel legtöbb helyen összeolvasottak alapján az, túl sok edzés 1-1 izomra, viszont ha kevesebbet csinálok meg akkor nem fárad el az izomom.

 

Kérdés, hogy most akkor valamit rosszul csinálok? Kevesebb pihenés kellene vagy mi lehet a baj? 

Előzmény: akárkibárki (13041)
akárkibárki Creative Commons License 2018.10.30 0 1 13041

Még a szakértőknél sem egységes,hogy hány naponta érdemes edzeni egy izmot,arról nem is beszélve,hogy minden ember regenerációja is más.Szóval ne parázz!:)

"annyi súllyal végzem, hogy 8-12 -t pont meg tudjak csinálni, ha növelném a súlyt, akkor max 4-6 ismétlés lenne meg"-Ezt mondjuk nem értem,mert ha növeled mondjuk 5 kilóval,akkor már nem csökkenhet a felére az ismétlésszám.:)De ha jól értem,akkor kb.15-20 sorozatot csinálsz egy izomra?Az nekem bazira soknak tűnik...

Előzmény: BBosss (13040)
BBosss Creative Commons License 2018.10.30 0 0 13040

Sziasztok!

 

Neten azt olvastam "izomnak 1 hét regenerálódás kell...aki egy izmot meg tud kétszer edzeni egy héten nem használ elég súlyt, nem csinál elég ismétlést".

 

Ez tényleg így van? Ezeke szerint valamit rosszul csinálok? Pl. melledzés esetén 5-6 gyakorlatot is megcsinálok 3-4 ismétlésekkel 

pl. 4x12 fekvenyomás, 4x12 kézisúlyzós konyomás  stb... ami elvileg már egy edzés alatt is több lenne az ajánlottnál, de ennek ellenére csak így fárad el az izom.

 

Másik, hogy szinte soha nem kell egy hét a regenerálódáshoz. Ez megvan 2 nap alatt.

 

(Ha valaki azt mondaná, hogy kevés a súly, ez nálam nem kőbevésett 12-s ismétlés, annyi súllyal végzem, hogy 8-12 -t pont meg tudjak csinálni, ha növelném a súlyt, akkor max 4-6 ismétlés lenne meg).

 

Van tippetek mit csinálok "rosszul" ? 

 

Előre is kösz. 

recefyce Creative Commons License 2018.10.25 0 0 13039

Tudnátok ajánlani jó minőségű kompressziós harisnyát?

Remélem van itt olyan, aki használ ilyesmit sportoláshoz...

ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2018.10.25 0 0 13038

Vagy váltogathatja is a módszereket hétről hétre.

 

Nekem pl. - úgy néz ki - az válik be, hogy egyik héten osztott edzést csinálok, mindennap más izomcsoport, míg másik héten egész testes edzést.

 

Néha variálok a gyakorlatokkal is. Pl. van mellre 6-7 gyakorlat. Ebből mindig kiválasztok 4-5-öt amit csinálok. Vannak fix gyakorlatok, pl.: Fekvenyomás rúddal, 45 fokos padon fekvenyomás. A többi 3 viszont éppen akkor dől el (melyik gép/hely szabad, milyen erőnlétben vagyok, mennyire vagyok fáradt, mit csináltam már régen, stb.)

 

Persze a "beválikot" önmagamhoz viszonyítom, nem máshoz.

 

Sokan itt követik el a hibát, hogy máshoz akarják mérni magukat és ez komoly frusztrációt okozhat ami kihathat a fejlődésre is akár...

 

ZB

Előzmény: kb100 (13037)
kb100 Creative Commons License 2018.10.22 0 1 13037

Semmi es senki nem surget erre, legfejlebb te onmagadat amikor tukorbe nezel. Ketsegtelenul azert ennek is vannak veszelyei: alulertekereled, vagy felul. de meg mindig sokkal kevesebb amikor ugy erzed: basszus... most mar tobb mint fel eve alul mulom onmagamat. ilyenkor erdemes barmilyen, az altalad legjobbnak tartot sporthoz visszaterni.

 

Egy tok varatlan jo kozerzet nem igy fog radtorni, amiutan romma sportoltad magad: hogy hello, en vok a jokozerzet, csak mert sportoltal. Ez sporttal eltoltott 30-40 ev ilyen-olyan munkaja. Csak csinald (semmi kozom a nikehoz).

 

Mondanam, hogy a tulededzettseg tipikus tunetei. Siman lehet, de ha csak felgozzel is (pont eleg lenne), kezdj valamit magaddal.

Előzmény: ZoltánFab (13035)
akárkibárki Creative Commons License 2018.10.22 0 0 13036

Majd azért írd meg,ha újra belevágsz.:)

Előzmény: ZoltánFab (13035)
ZoltánFab Creative Commons License 2018.10.20 0 0 13035

Nem egyszerűen elment tőle a kedvem. De lehet lassan elkezdem megint.

Előzmény: akárkibárki (13034)
akárkibárki Creative Commons License 2018.10.13 0 0 13034

Becsajoztál,igaz?:)

Előzmény: ZoltánFab (13033)
ZoltánFab Creative Commons License 2018.10.13 0 0 13033

Szia!

 

Hát, visszafelé haladtam sajnos... Június óta nem voltam.

Előzmény: akárkibárki (13032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!