Olimpián csak egyéni (természetesen összetett) van.
Egyéb versenyeken osztanak csapatérmeket, három versenyző teljesítményét összeadva. Persze ennek feltétele, hogy a selejtezőből (amely "négytusa", lovaglást nem tartalmaz - olimpián nincs, mert ott egyből döntő van) mind a három, csapatban benevezett versenyző továbbjusson (egyszer megtörtént, hogy a magyar csapat úgy lett aranyérmes, hogy ez senki másnak nem sikerült). Továbbá van az ettől függetlenül megnevezett váltóverseny.
Amúgy van már más lehetőség is öttusában a többszámos részvételre, a váltóverseny. Itt tényleg összteljesítmény számít, nem keverednek a riválisok és a csapattársak, és külön rendezik. Csak azt egyelőre nem sikerült felvetetni az olimpiára.
Amúgy meg legalább kompenzált valamit abból, hogy az öttusázók nem tudnak olyan módon többszámosak lenni, mint az úszók, a kajak-kenusok vagy a sprinterek.
Súlyemelésben olimpián kívül van hasonló, a fogásnemenkénti értékeléssel.
akkor nem lennének. egy teljesítményért két arany? na ne már
én a NOB helyében "sajnáljuk, hülyeséget csináltunk, elnézést kérünk az összes többi sportág versenyzőitől" megjegyzéssel utólag visszavonnám azokat az érmeket
Fábián, Mizsér, Móna István stb. például enélkül nem lennének olimpiai bajnokok. De Balczó is csak egyszeres lenne háromszoros helyett, és nem volt olyan alkalom, amikor aranyban duplázott (éremszerzésben igen).
akkor is érdemesebb úgy megközelíteni, hogy "a rövidebb táv"
sífutásnál variálták ezt agyon a 90-es években, és ott ráadásul még a két stílust is össze-vissza változtatták. ott is célszerű úgy nézni, hogy rövidtáv - középtáv - hosszútáv (plusz bejött az összetett és a sprint, amelyek alapvetően eltérőek)
Amúgy a súlycsoportok csökkentése óta elég szubjektív, melyiket melyik utódának tekintjük.
A bokszban a mostani 52-56 közötti súlycsoportot éppúgy hívhatták volna pehelysúlynak is (amely addig 54-57 volt), mint harmatsúlynak (korábbi határa 51-54). De akár azt is megtehették volna, hogy a kislégsúly elnevezést eltörlik, a 49 kg lenne a légsúly, 52 a harmatsúly, 56 a pehelysúly.
Más sportágakban néhány évtizede már nem is használják hivatalosan a súlycsoportneveket, csak a súlyhatárokat. Maximum újságírói, szurkolói szóhasználatban vagy nyilatkoztokban fordul elő, hogy súlyemelésben ólomsúlynak, birkózásban nehézsúlynak mondják a felső kategóriát, de a többi már ott sem nagyon használatos.
- a 2010/12-ben a versenyprogramban már nem szereplő számok közül melyiket rendezték meg korábban a legtöbbször? melyik az első - mondjuk - öt ezen a listán?
a súlycsoportos sportágakat és a rotáció miatt most kimaradó vívás csapatversenyeket ne vegyük figyelembe (egyébként az ökölvívás pehelysúly vezeti a listát)
ez egyben indikátora is annak, hogy miért a foci és a kosár a két legnépszerűbb csapatsport: az egyik azért, mert ott mindig a jobb nyer, a másik azért, mert az meg tök random