Keresés

Részletes keresés

amplitudinis2 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 1618

Ha nem írunk szöget, akkor az 45 fok....

 

amplitudinis2 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 1617

Nagy rajz, kicsinyítve, pdf be áttéve ilyen szinte azonosnak látott vonalvastagságot ad.

 

Előzmény: Hartlein_K (1614)
amplitudinis2 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 1616

Fura egy rajz. O. Konceptnek is.

A négyzet oldalai tuti nem kellenek.

De az átlókból is a felső két félátló látszik.

Hacsak ez a csatorna nem olyan ravasz, hogy ott van egy negyedik alkatrész, egy stopfen.

Ennek ellentmond, hogy akkor a szelep alá miért kelett ott függőlegesen befúrni:-) 

 

 

Előzmény: magyarpityu (1612)
XtraP Creative Commons License 2016.05.07 0 0 1615

Szerintem amit "csap jellegű alkatrész"nek gondolsz(*), az egy közönséges (na jó ... szűkített/lépcsős) furat, amely a nagyméretű (és jobbára méretezetlen) tömb furatához egytengelyűen csatlakozik.

De ha már itt tartunk: a tömbbéli furatkereszteződésben az áthatási vonalak (a négyzet átlói) korrektek ugyan, a négyzet oldalai viszont nem létező éleket ábrázolnak, azaz hibásak, feleslegesek.

 

(*) Off:

Annyira furcsa tegezni valakit, akit tanáromként élek meg :)
Nem tanítottál, én még Füstöss tanár urat hallgattam a 70-es évek végén, de a miliő most is átjön.

Előzmény: Hartlein_K (1614)
Hartlein_K Creative Commons License 2016.05.06 0 0 1614

Szerintem hiba még:

 

- hogy a vonalvastagságok zavaróan egyformák (ezt más is kifogásolta, most látom),
- ha a hengeres alkatrészt nézzük akkor vélhetően esztergán készül, ilyenkor a hossz méreteket illik egy bázisfelülettől megadni, ami úgy szerencsés, ahogy az esztergályos meg is tudja mérni...
- szeretjük elkerülni az összeadódó méreteket, és azt, hogy kétszer van megadva egy méret (148, 25, 123)
A beszúrás is csak számolással jön ki ezt egy drehás nem szereti, de a rajztanár sem...
- nincs megadva a csap jellegű alkatrész forgástengelytől mért távolsága, sem a csap átmérője.

 

általában akkor van kész a rajz, amikor a hibák számával együtt tudunk élni. Ez a hibakeresésre is igaz...  :-)

 

HK

XtraP Creative Commons License 2016.05.06 0 0 1613

Tuttamtuttam, hogy valami le fog maradni :)

 

Igazad van, a x45° hiányzik.

Előzmény: magyarpityu (1612)
magyarpityu Creative Commons License 2016.05.06 0 1 1612

De jól összeszedted, nekem sem ártott átismételni ezt-azt :))

 

Kis kiegészítés, hogy a tengely végén az élletörés szögét is meg szoktuk adni, pl. így: 5 x 45°.

Előzmény: XtraP (1611)
XtraP Creative Commons License 2016.05.06 0 0 1611

A rajzon - nagy valószínűséggel - 3 alkatrész van. A forgástest alakú (legyen csap), az azt befoglaló tömb (benne furatokkal), és (szerintem) egy tömítőgyűrű, amely a csap fészkében ül és a kis mérete miatt tömör feketével van "vonalkázva".

 

A rajzon (ha magyar előírásokat veszünk alapul) van hiba.

A szövegmező hiányzik. Ha lenne, akkor azonnal az is egyértelmű lenne, hogy a feliratozás olvashatósági iránya valószínűleg nem korrekt. Ha a rajz 1:1 méretarányú (szövegmező híján többek közt ez sem ismert), akkor a rajzlap A4-es; ha a rajzlap A4-es, akkor annak a rövidebbik oldalán kell hogy legyen a szövegmező (mindig a 210 mm-rel osztható oldalon kell lennie); ha a szövegmező ott van, akkor viszont a méreteknek ahhoz képest alulról vagy jobbról kell(ene) olvashatóknak lenniük.

 

A menet jelölése teljesen feleslegesen van megtört vonalon (ez elvileg nem is szabályos lehetőség; a mutatóvonal nem lehet a méretvonal folytatása).

 

A méretszámok mérete nem egységes (pl. a két átmérő 40-es megadás betűmérete sem egyforma).

 

Az R1 megadásához a segédvonal (a körív) teljesen felesleges, sőt, a szokatlansága miatt kifejezetten zavaró.

 

Az egytengelyűség tűrésébe nem kell az átmérőjel.

 

A csap kitörésében hiányzik a vonalkázás.

 

A vonalvastagságok szerintem nem korrektek. Rossz a kép minősége, biztosat nem tudok, de elvileg a vastag és a vékony vonalak vastagságaránya legalább 2:1 kell hogy legyen; szerintem ezeknél nincs annyi: a vékony és a vastag vonalak helyenként meg sem különböztethetők.

 

A pontvonal pontjainak (meglepő módon) nem pontoknak, hanem rövid szakaszoknak kellene lenniük.

 

 

A felületi érdesség gyűjtőfogalom; mérőszáma lehet az Ra és az Rz is. Előbbit átlagos érdességnek hívjuk, utóbbit egyenetlenségmagasságnak. A rajzon előírt legfinomabb "felületi érdesség" tehát az Rz 6 és kész.

(Az Ra és az Rz között van kapcsolat, de pontos matematikai összefüggés nincs. Hagyományos forgácsolt felületeknél az Rz körülbelül 5-szöröse az Ra-nak, de a konkrét érték ezer dologtól függ. Gugli a barátod.)

 

 

Előzmény: Petko89 (1610)
Petko89 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 1610

Szeretnék pár kérdést feltenni.

Remélem tudtok segíteni.

 

Hány db alkatrész van a rajzon?

 

Van-e hiba  a rajzon?

 

Melyik a legfinomabb előírt felületi érdesség?

A felületi érdesség jele az Ra de az Rz értékkel kapcsolatba van ha jól gondolom.Erről a rajzról lenne szó.

Köszönöm a segítségeket.

amplitudinis2 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 1609

Tedd fel. Es a taratalomjegyzéket. Meg a szószedetet is.

Köszi.

 

Előzmény: rolamik (1608)
rolamik Creative Commons License 2016.01.30 0 0 1608

ELADÓ Ritkaság !!!!

Herrmann Miksa  GÉPELEMEK    1924 !!!!!!!

"524 szöveg közé nyomott ábrával, két rajzmelléklettel és  számos táblázattal"

 

Tökéletes állapotban

 

Ár: 8.000 HUF

 

kérésre küldök képet

 

rolamik@hotmail.com

 

 

amplitudinis2 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 1607

Egy multidiszciplináris csoportot érdemes ilyen oldalakra beregisztrálni.:-) 

 

amplitudinis2 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 1606

Ezt úgy lehet megállapítani, hogy a rendszer kiírja, mióta nem lépett be aki regisztrált.

Szóval nem sikeres a magyarok részvétele.

Ebből következik néhány dolog éppen.

 

Előzmény: amplitudinis2 (1605)
amplitudinis2 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 1605

Mármint a magyarok.

 

Más oldalakon például az indiaiak viszik el a legtöbb munkát.

Előzmény: amplitudinis2 (1604)
amplitudinis2 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 1604

https://www.freelance.de/Freiberufler

 

Itt keress például.

De van még több oldal is.

 

Például ilyen oldalakon alulreprezentáltak a gépészmérnökök.

 

Itthon ilyen nincs.

Nyilvánosan

 

 

 

 

Előzmény: fémépít (1596)
Munkatársat keresünk Creative Commons License 2015.11.17 0 0 1603

A 100%-ban magyar tulajdonú, Európa TOP 40 ortopédiai cége közé tartozó egri központú Sanatmetal Kft. (www.sanatmetal.com) csípő és térd protézisek, traumatológiai, gerinc és fogászati implantátumok és műszereik minősített gyártója és innovatőre, pályázatot hirdet az alábbi pozíciókra:

 

- fejlesztőmérnök

- gyártástechnológus

- minőségirányítási mérnök

- mérnök asszisztens

 

Beleillesz a csapatba, ha:

  • lelkesedsz az új feladatokért,

  • szereted a csapatmunkát,

  • siker és eredményorientált vagy,

  • bármely helyzetben feltalálod magad,

  • jól beszélsz angolul.

Jelentkezni önéletrajz elküldésével lehet az alábbi email címre: mjakab@sanatmetal.hu

 

 

 

Kurama the Fox Creative Commons License 2015.11.14 0 0 1602

Üdvözlet! :)

Gépészmérnöknek tanulnék jó ötlet az én koromban? Mindig is szerettem rajzolni, vagyis inkább tervezni. Szakmai rajz órán amit az asztalossághoz tanultam én voltam a legjobb az osztályban. 

Nem tudom sokat a gépészmérnökségről, de úgy tudom hogy a szakmai rajz, a gépek, alkatrészekkel van összefüggésben. 

Nos én most 27 éves vagyok, úgy tervezem hogy 1 évig tökéletesítem az angolom, 2 év alatt leteszem az érettségit és utána megyek főiskolára/egyetemre. 

Az érdekelne, hogy az én koromban érdemes lenne-e belevágni? Sokat gondolkoztam mit tanuljak és ennél kötöttem ki. Persze a kereset se másodlagos. Eleinte a programozáson gondolkoztam, de úgy érzem ez jobban érdekelne. Azonban a korom miatt félek kicsit, hogy hátrány lenne. Vagy itt a tudás számít nem a kor mint a programozásban vagy mint a szépségiparban? 

Belefogjak? 
Ha elvégzem lesz munkám vagy csak egy papírom amivel nem tudok mit kezdeni?

55pista Creative Commons License 2015.10.29 0 0 1601

Szeretném kérdezni ismeri e valaki a HECKERT tipusú keletnémet gyártású lefejtőmaró gépet ? Ferdefogazást szeretnék végezni vele és ahhoz kellene segítség .

t gabor Creative Commons License 2015.10.14 0 0 1600

A hőkezelés szakdolgozatos kérdésemet miért kellett törölni???

 

Na mindegy...  Máshogy kérdezem.

 

Indukciós kéregedzésbe kezdtünk bele. Ebből írom a szakdolgozatot. Volt CQI-9 audit, a csapatban és a munkában benne voltam. A gépet is én "finom" állítottam be, a program már meg volt , de finomítanom kellett rajta. Nem szeretnék sok számítást az érdemi részbe. De szerintetek miből szóljon ez a rész? A beállításról, ami igazából kísérletezgetések, és ezt összekötni mérésekkel és szövetszerkezet vizsgálattal?

 

Véleményeket szeretnék kérni.

 

Előre is köszönöm!

fémépít Creative Commons License 2015.05.21 0 0 1596

Ha még nem késő, AutoCAD-ben lehet rőla szó. Nyomdai minőségű fekete-fehér PDF-et is tudok belőle.

 

Előzmény: ujtag8802 (1594)
titi1.2.1. Creative Commons License 2015.05.02 0 0 1595

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem,szerintetek hogyan lehet a leggyorsabban egy pohár levest felmelegíteni?

Pl. mikrohullám vagy vízforraló

 

Köszi

ujtag8802 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 1594

Sziasztok!

 

Valaki tud nekem ajánlani egy embert, aki jól eltudna készíteni egy műszaki rajzot, Solid Edge vagy SolidWorks-ben? Esetleg AutoCAD. Szakdolgozathoz kell, de munka mellett kevés időm van rá, plusz megfelelő teljesítményű gépem sincs hozzá. Amúgy magam megrajzolnám.

 

Köszönöm!

Állás keresési tanácsa Creative Commons License 2015.04.07 0 0 1593

Kivitelezési koordinátor/projekt menedzser (villamos mérnők, vagy épületgépész)

 

A munkakör betöltőjének feladatai:

 

- Projektek teljes körű ügyintézése, műszaki felmérés, ajánlatadás, alvállalkozók

  koordinálása, ügyfelekkel való tárgyalás, kapcsolattartás és Ajánlatkészítés

- Megrendelés/szerződés jóváhagyása

- Projekttervezés és szervezés, feladatkiosztás

- A projekt teljesítésének ellenőrzése

- Projekt teljes körű dokumentálása, projektzárás

- Kiviteli- és időütemterv megvalósításának felügyelete

- Szakmai ellenőrzés

 

Feltételek:

- Felsőfokú szakirányú végzettség (villamos mérnők, épületgépész)

- Alapszintű épületgépészeti- és villanyszerelés ismeretek

- Angol nyelv tárgyalóképes ismerete és használata

- B kategóriás jogosítvány

- Erkölcsi bizonyítvány

- Műszaki beállítottság

- Tárgyalóképes kommunikatív készség

- Magas szintű problémamegoldó készség

- Határozottság

 

Előny:

- Értékesítői tapasztalat

 

Munkavégzés helye:

- Budapest

 

Jelentkezés az állásra:

 

A fényképes pályázatokat, az iskolai végzettséget igazoló okiratok másolatával és a fizetési igény megjelölésével kérjük, küldje el. Köszönjük

 

Amennyiben pozíciónk felkeltette Ön, rokona, barátja, ismerőse érdeklődését, küldje el önéletrajzát a maria.fekete1@upcmail.hu címre

amplitudinis2 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 1592

Akkor a törzset tudod rövidebbre készíteni.

A váll ezzel alcsonyabbra kerül.

 

Előzmény: ftommy_hun (1590)
amplitudinis2 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 1591

Onnan kellene indulni, hogy mekkora a munkatér.

A " váll" az hanyadik szabadságfok? A3

akkor ennek van egy tere valóban az összes pozició, ami nem érhető el.

Mondjuk  gömb. Ezt akarod minimális értéken tartani.

Ami elérhető az az effektor végpontja leír egy gömböt.

A kettő gömb alul egy hengerben, alul felül valamilyen traktrix forgatásával adódó forgásfelület ami csatlakozik mindkét gömbhöz és a törzs fordításából adódó hengerhez. Nagyjából.

Ha a törzshöz oldalról van a kar beszerelve a karban a hajtómű, azon kívül a motor.

Ez semmiben nem zavarja az effektor mozgását. Sőt jó messze van a motor az effektor végpontjától, ami jó.

Nem értem mitől lenne magas, ha ez az A3 tengely vizszintes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ftommy_hun (1590)
ftommy_hun Creative Commons License 2015.03.29 0 0 1590

Túlságosan magas lenne és szeretném ha alacsonyabbra kerülne a váll. 

Előzmény: amplitudinis2 (1589)
amplitudinis2 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 1589

200 mm mitől sok?

 

Előzmény: ftommy_hun (1588)
ftommy_hun Creative Commons License 2015.03.29 0 0 1588

Sziasztok!


Szeretnék tőletek tanácsot kérni. :)

Egy egyetemi projekt keretében egy humanoid robotkar tervezésén dolgozom, azonban villamosmérnök hallgató révén a gépészet nem áll olyan közel hozzám. A megoldandó probléma a kar törzsének meghajtása és a vállhoz való illesztése lenne. Meghajtóként egy nyílt hatásláncú léptetőmotoros hajtást szeretnék használni lépéstévesztés detektálással és bolygóműves áttétellel. Ezzel az az egyetlen probléma, hogy a motor tengellyel párhuzamos hossza nagy, tehát ha direkt módon szeretném vele a kar vállát meghajtani, akkor nagyon magas (200 mm) szerkezetet kapnék. Ennek okán érdeklődnék, hogy milyen fogaskerék avagy más nyomatékközvetítő áttétellel lehetne úgy megoldani a feladatot, hogy a szögtartása és az illesztésből származó hibája lehetőleg nagyon kicsi legyen 90 fokos síkfordítás mellett? Sajnos erre vonatkozó egyetemi jegyzetet nem találtam az interneten hosszas keresgélés után sem. Megelégszem ajánlott irodalommal is, nem szükséges a konkrét megoldás. :)

Előre is köszönöm a segítséget. :)

amplitudinis2 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 1587

fél y varratként keresd, pl zártszelvényt síklapra hegesztesz hegesztési hézaggal. Itt kb,  0.5-1 mm a hézag.

 

Mennyire lehet varratokat síkra köszörülni?

Hát nyilván a síkig érdemes a domborúra hegesztett varratott síkba köszörülni.

 

A magyar szakmai nyelv eléggé vizuális. 

 

A varattal támasztott követelményeket az összehegesztendő anyagok minőségéhez választott hozaganyagot 

tartalmazó hegesztőpálca anyagminősége és bevonata, ennek alkalmazhatónak kell lennie  a hegesztési eljáráshoz

( huzal feltekerve, elektróda, pálca....) határozza meg. A szilárdsági követelményeket pedig próbahegesztéssel és törési 

kisérlettel, keménységméréssel, metszettel, annak mikroszkópos vizsgálatával, salak és zárvány.... stb

illetve szilárdsági méretezéssel határozzák meg.

Az van , hogy a szabvány most Európai Uniós szinten változott. Azt lesz kötelező alkalmazni.

Abban vannak képletek is szilárdsági méretezéshez. Valamikor volt itt szó róla. Az van , hogy mérnökkamaránál indítanak erre tanfolyamot. 

Az nem olcsó. Ajánlatos letenni a vizsgát. De BSC minimum kell hozzá. Ez hegesztett acél épületszerkezetekhez kötelező.

 

Mondjuk egy Bosch munkaasztal összehegesztéséhez ez nem kell. 

Hegesztett egyedi gépvázak, nagyméretű hegesztett álló vagy mozgószerkezetekhez kevés.

Ott szigorúan a gépészmérnöki gyakorlatban alkalmazott szilárdsági méretezés és igen gondos kivitelezés

annak minőség ellenőrzése a lényeg. Minősített hegesztő hegesztheti.....

 

 

Szerintem ha nagyon beleásod magad akkor még hegesztő szakmérnök is lehetsz.

Az mostanában nagyon keresett főleg acélszerkezetépítés, építkezés, hidak, stb.

 

 

 

 

Előzmény: gepesz99 (1586)
gepesz99 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 1586

Sziasztok! 

 

Új tagja vagyok a fórumnak, és pár szakmai kérdéssel fordulnék hozzátok, már ha aktív a fórum... Röviden magamról: gépészmérnök hallgató vagyok, nagy az érdeklődésem a szakma iránt, szabadidőmbe tervező szoftverekkel ismerkedek illetve a saját autóm szerelésével.

 

A fórum visszaolvasását elkezdtem, így igyekszem olyan kérdéseket feltenni, amiről korábban nem esett szó. 

 

Jelenleg ami számomra tisztázandó azok a hegesztési varratok. Szakirodalomból ismeretesek a típusok, de a gyakorlati alkalmazhatóság érdekel. Ezalatt azt értem, hogy mekkora anyagvastagságnál milyen varratot célszerű használni, vagy akár milyen különbségek vannak a tompavarratok között... Példagyanánt egy 20x20x3-as zártszelvény keretet, amiknek a sarkukon 45 fokos letörés van,  milyen varrattal célszerű elkészíteni? Illetve mennyire lehet a varratokat síkra köszörülni, a köszörülés milyen hatással van a varrattal szemben támasztott követelményekre?

 

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat ! 

 

Üdvözlettel: 

 

Tibor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!