Keresés

Részletes keresés

bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.08 0 0 9431

A stúdiótechnikában (nem a 'tsúdiótechnikában!) szép is lenne, ha mindenből kéne még ekkora tartalék! Nem 'filléres', a pécsi vásárban 10-20 ezerért megvásárolható berendezésekről van szó, hanem félmillás, többmillás berendezésekről. Igaz, hogy amely szolgáltató ilyen szintű berendezéseket megengedhet magának, ott nem jelenthet gondot egy-egy plusz berendezés megvásárlása sem,  de racionális megfontolások, logisztikai tényezők, tapasztalat, stb szabnak határt annak, hogy ki mennyi cuccot visz el mondjuk egy koncertre.  Egy berendezés attól profi, stúdió, hogy a paramétereit nagy üzembiztonság mellett, akár 0-24 üzemben is biztosítja... ha meg hibajelenséget produkál, a többségük a moduláris felépítés miatt relatíve gyorsan javítható, a hibátlan részegység cseréjével. 'Problémás üzem' lehet egy koncert, egy élő műsor, egy közvetítés, stb. Itt észszerű valamekkora 'túlbiztosítás... no, de itt nem is a karakoszörcsögi falunapok mulatós háttérzenéjének a biztosítása kerül veszélybe egy berendezés meghibásodása által.

Előzmény: somytomy (9430)
somytomy Creative Commons License 2019.08.08 0 0 9430

Az ilyen véletlenszerű hibák miatt kell egy tartalék, de három már túlzás. Elég kis valószínűséggel hibásodik meg mindkét CD-lejátszó egyszerre, ha meg mégis, akkor ott más baj van...

Előzmény: Hang-mérnök (9418)
Mono SE Creative Commons License 2019.08.08 -4 1 9429

lötyi nem tud űrhajókat csatlakoztatni a kétkerekű szamárkordéihoz, mert nincs hozzá se kábele, se agya ;)

Előzmény: bumeráng77 (9428)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.08 -1 0 9428

Maszterelés okán jutott eszembe... bár főlötyit kérdezném a témában, de félek, hogy nem olvas engem (vagy valamiért nem reagál).

Szóval most vettem egy TC Electronic 96K Finalizer-t meg egy Aphex204 aural excitert. Kérdezném, megütik -e a fölötyis 'stúdió mércét' ? LOL

Előzmény: Mono SE (9425)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.08 -1 0 9427

Manapság (jó ideje) körberöhögik azt, aki valamilyen rendezvényen CD -ről (pláne MD -ről) akarja a talpalávalót prezentálni.

Előzmény: Hang-mérnök (9418)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.08 0 0 9426

'Hagy' = hadd.

5 diplomával azért már figyelni kéne az ilyenekre. De meg merem kockáztatni, hogy ehhez 1 diploma sem kell. Elég, ha az ember az általános iskolában odafigyelt... de ha bizonytalan, akkor megnézi a helyesírás szabályait tartalmazó kisokost... vagy minimum el kezd gyanakodni, hogy valami nem oké, ha a szövegmezőben piros aláhúzást lát.

Előzmény: Hang-mérnök (9418)
Mono SE Creative Commons License 2019.08.08 -3 1 9425

maszterelni??? mi az anyám pi#ájával maszterelne bármit is ez a majom, azt se tudja, eszik-e vagy isszák ;Pp

Előzmény: tibtiborkaba_new (9424)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.07 -1 1 9424

SOLO keverő? Bruhaha. Apuskám, a studió keverő ott kezdődik, hogy SSL vagy Neve. Van egy Studer szalagosod (amiről büszkén hirdetted itt is, hogy szétfaragtad), na bumm, akkor már studiód van?

 

Akkor nekem is studióm van, mert van egy EMT studiólemezjátszóm. Ja, van még 2 Thorens studiólemezjátszóm is. Van egy Micro Seikim, amilyet pl a dorogi lemezgyár stúdiójában hsználtak. Van egy csomó Russco lemezjátszóm, azokat kizárólag stúdiókban használták. Épp újítódik fel egy Gates studiólemezjátszó, annak 40 centis tányérja van, hogy le tudja játszani a transcription lemezeket, amiket kizárólag stúdiókban használtak. Ilyet a te kommersz Pioneered nem tud, mi?

 

Van 2 pár Altec studiómonitorom. Nem ám pécsivásáros búcsúshangszórók.

 

Akkor most nekem stúdióm van?

 

Jó, mondjuk nincs 17 darab kazettásom, amiket az életben nem használtak stúdióban. MD-m az van, de nem vetemednék arra, hogy az MD-t stúdiókészüléknek nevezzem.

 

Amúgy most már igazán mutathatnál legalább egy felvételt, amit a legendás stúdiódban rögzítettél, masztereltél.

Előzmény: Hang-mérnök (9419)
btamas70 Creative Commons License 2019.08.07 -3 0 9423

Előzmény: Mono SE (9421)
tere Creative Commons License 2019.08.07 0 0 9422

Látom, faszom... :D

Előzmény: Mono SE (9421)
Mono SE Creative Commons License 2019.08.07 -4 1 9421

hát az értelmiség, bazmeg, nem látod? 

Előzmény: tere (9420)
tere Creative Commons License 2019.08.07 0 0 9420

Hát te meg ki vagy? :D :D

Előzmény: Hang-mérnök (9418)
btamas70 Creative Commons License 2019.08.06 -3 0 9417

"megrendelés"

 

De megnézném azt a szerencsétlen lúzert, aki Öntől rendel tsúdiómunkát... a mindent felülmúló, überbrutál élmény persze a "teljesítés" folyamatának megtekintése lenne:):)))

Előzmény: Hang-mérnök (9412)
exhighand Creative Commons License 2019.08.05 -1 0 9416

Ez egy tök jó topic. Olyanok a lakók, mint a légpuskásban.

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.05 -1 0 9415

No, ha ténylegesen studióberendezéseid lennének, ami nincs (mert amire a pécsivásárban azt mondják, hogy az, az attól még nem az), akkor tudhatnád, hogy az igazi studióberendezéseket eleve úgy tervezik, hogy megfelelő karbantartás mellett (ami nem a 12 évente letakarítjuk, ahogy te szoktad) hibamentesen és rendkívül stabilan működnek, ezért nincs szükség egyátalán "4-5-6-os túlbiztosításra".

 

A studiótechnika baromira nem arról szól, hogy halmozzunk fel minél több lomot, mert mi van, ha valami beszarik. Megnézném azt a stúdiót, amelyik milliókat beruház, csakhogy legyen 5-6 tartalék. Nem kicsit lennének lököttek.

 

Persze ha valaki szarból (kommersz hifi) akar várat illetve "tsudiót" építeni...

 

Ezt mondjuk mindenki tudja, aki találkozott már ilyesmivel, de te csak szájkaratéban meg tranzisztorkarakterisztikában vagy erős...

:D

 

Amúgy csodálkozom, hogy minek a túlbiztosítás, hiszen állítólag te igazi aranykezű mestermérnök vagy, akinek a készülékei nyilván az utolsó csavarig fel vannak újítva sajátkezűleg, valamint fejlesztve, tuningolva, karbantartva, hát hogy fordulhat elő nálad, hogy minden beszarik, és csak a 6. kazettásmagnó menti meg a "tsudió" renoméját?

 

:DDDDDDDDDDD

Előzmény: Hang-mérnök (9412)
somytomy Creative Commons License 2019.08.05 0 1 9414

Mondjuk mérnöki szemmel nézve én nem tartanám jó jelnek, hogy egy berendezésre három-négy-öt tartalék jut. Vagy a pénz áll feleslegesen a tartalék eszközökben, mert az ötödikre már évtizedenként egyszer van szükség, vagy tényleg kell, de akkor meg mit mutat ez az eszközpark műszaki állapotáról? A zeneiparban tényeg ekkora rohanás lenne, hogy egy stúdióban nem elég egy hidegtartalék a TMK meg a véletlenszerű meghibásodások áthidalására?

Ötszörös túlbiztosítás, repülőgép meg atomreaktor ehhez képest semmi...

Előzmény: Hang-mérnök (9406)
csárlisín Creative Commons License 2019.08.05 -10 0 9413

idefigyelj, papagésa! :O

hogy stílszerű legyek: nem a diploma teszi az embert (hangizémérnököt) :O

neked lehet, állításod szerint, öt, de lehetne akár egy raklappal is, mit értél el vele , itt?

te vagy a főlötyi, odióland udvari bolondja :O

talán majd valamelyik sóderklubos lát fantáziát a posztjaidban és haknizik majd velük, lehet , hogy én

leszek az..

tökmindegy! egy biztos, a közönség , úgy mint itt is , dőlni fog a röhögéstől :O

Előzmény: Hang-mérnök (9412)
csárlisín Creative Commons License 2019.08.04 -10 0 9411

porfogó, harapófogó, macskafogó stb. a végletekig lehet fokozni.

hidd el, papagésa! a legtöbb cuccosod ,bezony csak a port fogja.

tudom, mert nekem is volt nagyszámú készülékarzenálom , és a legtöbbet szinte már csak kötelességből

kapcsoltam be.

 most is van olyan készülékfajta amiből több is van, de különböző típusúak.

az , hogy tartalékban is van készülék, ami azonnal bevethető a kiesett helyére, azt aláírom , jó dolog.

ezt nemrégen megtapasztaltam, amikor egy naponta használt készülékem meghibásodott és csak 1 db

volt belőle.

szerencsére , másnap már pótoltam is, úgyhogy nem volt nagy kiesés.

sajnos, murphy törvénye itt is érvényesül, mert a készüléked pont akkor fog bexarni, amikor éppen

nem tudod másikkal helyettesíteni. :O

 

Előzmény: Hang-mérnök (9406)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.03 -1 1 9410

Ühüm, szóval ha valaki 10 évvel ezelőtt hülyeséget mondott neked, akkor az szentírás. Javaslom tanulmányozni a Shure vagy Ortofon hangszedők adatlapját. Még a kifejezetten DJ felhasználásra szánt hangszedők is maximum 5 grammal működnek, ajánlott a 4 gramm. 

 

Csakhogy mégegyet idepukkatsak, idézet Degrell László könyvéből, 3.2 fejezet, A hangszedők jellemző adatai:

 

"Hi-Fi követelményeknek megfelelő hangszedők üzemi tűnyomóerő-mértéke nem haladhatja meg a 3 centinewtont. (A cN az erő SI-rendszerbeli mértékegységének századrésze, értéke 2%-on belül megegyezik a korábban erőegységként használt ponddal.) A 3 cN egyáltalán nem túlzott követelmény, ugyanis számos hangszedő alkalmas ma már 1 cN tűerővel való torzításmentes lejátszásra."

 

Te azért hallgasd csak 8 grammal, te nagyonokos, néha azért fújd le a port a lemezről, amit a tű kivés belőle.

:)

Előzmény: Hang-mérnök (9407)
btamas70 Creative Commons License 2019.08.03 -3 0 9409

"lüke tudatlanokkal tele az ország - világ- fórum: olyan fickókkal, akik értenek is hozzá ...  no Ővelük érdemes beszélni is, mert lehet Tőlük tanulni. De Ön nem tartozik ezen körbe, már megbocsásson !!!!! Kicsit sem lenne a csapat tagja !"

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (9405)

 

Tudom, h -hálistennek- jól meg teccett rám sértődni, de most kivételképpen hadd kérjek főlökötti megerősítést: ugye én sem tartozom a fentebb vázolt ökörkörbe?;))

Előzmény: Hang-mérnök (9407)
btamas70 Creative Commons License 2019.08.03 -3 0 9408

"visszaolvasna úgy 4-5-8-10 évet"

 

Elemében lévő főlütyitől 3-4 posztot visszaolvasni is embert próbáló feladat, másszóval az abszurd humornak is van a határa!;P))

Előzmény: Hang-mérnök (9407)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.03 -1 0 9405

Vajon hány 20 Forintost kellett a shellre ragasztani, hogy a legendás studiólemezjátszó Pioneeren be tudjon állítani 8 gramm tűnyomást? Még az EMT-n is 5 gramm a maximum...

 

:D

Előzmény: btamas70 (9401)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.03 0 0 9404

A pongyola fogalmazásért (tűnyomás) ezúton kérek elnézést... de a hang-mérnök úr hátha így érti, miről gagyarászok.

Előzmény: bumeráng77 (9402)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.03 0 0 9403
Előzmény: bumeráng77 (9402)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.03 0 0 9402

Már azt hittük, a pöri-noki-koviubi kombotól esetleg 8 napon túl gyógyuló gyomorrontást kaptál :D

De megnyugodtam, hogy 'csak' pénzt kerestél, hogy fussa az évi 25 milla felett a 'minőségi analóg' hangzásra.

 

Én azt próbálom megfejteni, hogy melyik 'SH(S)URE' tű igényel 8g tűnyomást? A jelenleg kaphatók közül is az SC35C motyó emelkedik ki a nagy átlagból (0,75g-1,5g...illetve 1,5g-3g) a maga 4-5 grammjával.

Milyen lemezek lejátszásához használsz 3g -nál nagyobb tűnyomást? 78-as normál lemezekhez? Mert a 'minőségi zene' nem a normál lemezeknél kezdődik :D (bár hallottam egész korrektül szólót is).

 

Most akkor van stúdiód? Ahol 'minőségi zenét rögzítesz'? Mit rögzítesz? Vinyl-t MD -re? MC -re? 'Stúdiómagnóval' szalagra? Nézőpontom szerint ez sem stúdió.

Előzmény: Hang-mérnök (9399)
btamas70 Creative Commons License 2019.08.03 -3 1 9401

"elmentem pénzt is keresni"

 

No és még mit teccett keresni? Talált is?:) Talán jobb lett volna, ha egyszerűen elsüllyed, amennyi csacskaságot összehordott mostanában.

 

" "SHSURE" tűvel és 8 grammos nyomatékkal"

 

Miután túlléptünk az állítólagos mérnökök ökörkörében szóra sem érdemes apróságon, mely szerint a nyomaték mértékegysége nem gramm, továbbá itt nem nyomatékról, de nem is tömegről, hanem tűnyomó erőről vagy röviden tűerőről szokás beszélni, el teccik árulni a "tudatlankáknak", melyik Shsshhhure hangszedő tűjére engedélyez a gyártó 8 gramm ~ 80mN nyomóerőt? A legtöbb típus felfüggesztése úgy kifeküdne tőle, mint Lötyibátyi lemezjátszót ténylegesen használó, olyat nem csak jépégén látott olvasói a röhögéstől. Arról pedig, hogy a szokványos LP-ket (értsd: nem Maxi Single) és a kőkorinál kifinomultabb tűprofikokat mennyire viselné meg a rémtörténet, egy diplomás vadbarommal aligha lenne értelme diskurzust folytatni. Csókacsalád!:):)))

Előzmény: Hang-mérnök (9399)
somytomy Creative Commons License 2019.08.02 0 0 9400

"a 40-50 db ( CD-MD-DAT-Stúdiószalalagosok-és kazettások garmadája"

Minek? De komolyan, hány magnót, MD- vagy CD-lejátzót lehet tényleg rendszeresen használni? Szerintem formátumonként kettőt-hármat, a többi csak porfogó. Ha meg minden nap más eszköz szól, akkor még napi egy zenehallgatás mellett is egy-egy eszköz évente tízszer sem kapcsol be. Mire jó ez?

Ahogy a "dakota" közmondás tartja, egy seggel nem lehet két lovat megülni.

Előzmény: Hang-mérnök (9399)
exhighand Creative Commons License 2019.07.29 -1 0 9398

Az LGT lemez, az inkább egy ritkaság volt itthon. Hidd el a mai profi bakelit játszók 12 gramm körül mennek, mert ennyi kell ahhoz, hogy ne ugráljon a tű, akkora manapság a hangerő.

De nem ez a lényeg a hozzászólásomban.

Előzmény: Törölt nick (9397)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.22 0 0 9397

A vinyl ( PVC-PVA ) hanglemezeket igen pongyola "bakelitnek" nevezni, a discos használatra szánt pick-upok ajánlott beállítandó tűereje inkább max 4 g, ami azért a 6-15 g-tól messze van. Maxi-single lemezt pedig nem csak discozásra gyártanak, emlékezz csak az LGT "óriás kislemezére". 

Előzmény: exhighand (9396)
exhighand Creative Commons License 2019.07.20 -1 0 9396

A discóban használható bakelites lemezjátszók tűereje nem 10mN ( 1 gramm), hanem 6-15gramm-nak megfelelő. Ezen kívül az ilyen lemezek, bár méretre úgy néznek ki mint a normál, de ezek 45-ös fordulatú lemezek, amiken nincsen agyonkorlátozva a barázda amplitúdó. Egy komoly diszkós rászánja a pénzt a kifejezetten diszkóra gyártott lemezekre ( 10 db azonosra szezonban), már csak azért is, mert némely mix-ek nem is jelennek meg máson, ma sem.


A hangosítós tudást és cuccot nem szabad összekeverni az audiophile holmival, különösen a diszkós cuccot nem szabad. Az egyik alkalmatlan a másik szerepre. És nem a rezonancia miatt elsősorban.

Előzmény: Hang-mérnök (9377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!