Keresés

Részletes keresés

WYW Creative Commons License 2017.11.29 0 0 7805

Megnyitotta.

Frefox 57.0 (64 bites)

Előzmény: GPS (7803)
hitman Creative Commons License 2017.11.29 0 0 7804

nálam nyitja.

Előzmény: GPS (7803)
GPS Creative Commons License 2017.11.29 0 0 7803

 

Észrevettem, hogy vannak linkek, amelyeket az új FF egyszerűen nem nyit meg. Ugyanezeket a Chrome meg azonal.

 

Itt egy példa - próbáljátok ki ti is:

 

https://www.google.co.uk/search?q=shaving+horse+bench&rlz=1C1ASUT_enGB508GB535&espv=2&biw=1366&bih=705&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAmoVChMIn9ql3ePExwIVxbYaCh0Ykgtu#imgrc=gM7xmyT4-sOubM:

 

Ha nálatok nyitja, vajon nálam miért nem? Hót fehér marad a képernyő - semmi nem történik erre a linkre - miközben Chrome-ban ugyanez egy pillanat alatt bejön.

.

smith Creative Commons License 2017.11.25 0 0 7802
Előzmény: emsworth (7801)
emsworth Creative Commons License 2017.11.25 0 0 7801

Új boot HD került a komputerembe. Megmaradt benne a régi is, minden rajta van, amit valaha használtam, de az új hard disken persze nincsenek meg a Firefoxban évek alatt gyűjtött könyvjelzőim. Elfelejtettem előre kimenteni őket.
Tud valaki olyan módszert, amivel visszanyerhetem a régi bookmarkokat? Hol tárolja őket a Firefox, melyik folderben?

 

Carina_S Creative Commons License 2017.11.25 0 0 7800

A Firefox azon típusú hibáit, mint amilyenek olyanok, hogy: "Az oldalon XY parancsfájl dolgozik: fájl URL-címe és egyéb más adatai....." típusú hibapanel, azokat is a memóriakezelési hibák okozzák, vagy ezek elhárításánál inkább a rossz sütik kitakarítására és a nem megfelelő bővítmények és kiegészítők letiltására kellene ráállnom??? ---> (Az én Firefoxomnál ui. ez a hiba időről időre előkerül, ha a Firefox már hosszabb ideje és/vagy egyszerre több (3-4) megnyitott lapfüllel dolgozik.)

 

Ez nálam csak egyedi tapasztalat, vagy más is tapasztalt már ilyesféle hibát? És főleg... mit lehet tenni ellene??

Előzmény: GPS (7799)
GPS Creative Commons License 2017.11.24 0 0 7799

 

...amelyeket aztán közzétesz, és ha ezeket ezután valaki letölti hozzájuk, akkor lehet hogy memóriakezelési és egyéb hibákat eredményezhet ez a Firefoxnál.

 

A Google nem olyan rég szigorított az Play-áruházi appok publikálásán - mert az elején csak azt vizsgálták, hogy nem tartalamz-e vírust, vagy más kártevőt, de állítólag már azt is vizsgálják, hogy nem okoz-e zavart a rendszerben, vagy más appokkra nézve.

 

A Mozzilának is megvan a lehetősége, hogy csak olyan appokat engedjen be a boltjába, amit kicsit megfuttattak előtte a szakemberei és ne minden Pistike írhasson hülyeségeket FF applikáció néven.

 

Egy ilyen "Mozilla Certified" bélyegző igen jót tenne a bizalomnak.

.

Előzmény: Carina_S (7798)
Carina_S Creative Commons License 2017.11.24 0 0 7798

Szerintem a Firefox megírásnál akkor követtek el nagy hibát, amikor nyílt forráskódúvá tették. Mert ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy bárki aki bír valamennyi programozói tudással, hozzá tud írni új bővítményeket, amelyeket aztán közzétesz, és ha ezeket ezután valaki letölti hozzájuk, akkor lehet hogy memóriakezelési és egyéb hibákat eredményezhet ez a Firefoxnál.

Nem lehet hogy ezt jól sejtem?

GPS Creative Commons License 2017.11.21 0 0 7797

 

Nem is annak vettem, hogy befolyásolni akarnál - csak arra akartam rávilágítani, hogy ez az új verzió jól működik - még "iparszerű" felhasználásra is.

 

Más kérdés, hogy akadnak akik nagyon csalódottak - pl. valamelyik kolléga írta itt, hogy bár nagyon jó vasa van (jobb mint az enyém) - mégse tud szót érteni az új FF-al, mert gyalázatosan szuperál nála.

 

Ilyenkor vetődik fel a dilemma, hogy vajon tényleg mellényúltak-e a Mozillánál - avagy a fejlesztés jó, csak valami helyi problémát kéne megvizsgálni, amiért ilyen gyalázatosan megy.

 

Ha itt többen állítják , hogy jó (magamat is beleértve) - akkor tényleg érdemes utánanézni a saját gépen - mert lehet olyan gubancok vannak rajta, amelyek más alkalmazást is negatívan érinthetnek.

 

(Ugyanakkor én voltam az, aki szóltam, hogy kevés RAM mentén, az új verzió nem megy jól - vagyis egyszerűen nem tud rendesen működni.

Szerintem 4G RAM alatt nem érdemes ráállni - de  8G-al garantáltan jól megy).

.

Előzmény: Usulkjt001 (7796)
Usulkjt001 Creative Commons License 2017.11.21 -1 1 7796

:D Azt hiszem félreértettél. Én csak megfogalmaztam egy véleményt. Nem volt szándékomban, hogy lebeszéljelek az új Quantumról. :)

 

Természetesen, ha úgy érzed, hogy megkönnyíti és meggyorsítja a munkád, hát ki vagyok én, hogy megcáfoljalak?

Egy szó, mint száz semmi bajom azzal, hogy használod és elégedett vagy vele. :) A munka amúgy is más mint az otthoni szórakozás. Nyilván ha az embernek van egy határidős feladata és szeretné azt elvégezni, akkor egy böngésző kinézete nem igazán játszik.

 

Én is elvagyok vele itt a munkahelyen. Igazából nem nagyon érdekel, hogy milyen kinézete, munka közben én se tudok ezzel foglalkozni.

 

Szóval sok sikert a munkádhoz!

Előzmény: GPS (7795)
GPS Creative Commons License 2017.11.20 0 0 7795

 

Hát te tudod. Részemről észre sem vettem az új dizájnt, annyira nem érdekel, hogy hogy néz ki. Nálam inkább a használhatóság és a teljesítmény számít.

Ami a kémkedést illeti, azt meg magasról leszarom - hisz nem csinálok olyasmit, ami miatt bujkálnom kellene bárki előtt is.

 

Akkor ilyen paranojás-alapon először is a telefonomat kéne kidobjam a kukába - de nem teszem, mert annál sem zavar, ha látják az égiek, hogy most pont a Penny-be, avagy a Lidl-be mentem-e mustárt venni a virslihez.

 

Egy biztos: ha amit felsoroltál a régi FF-ot tudja - akkor ez legalább 2x úgy tudja.

 

Részemről nem játszadozok a böngészőkkel - hanem kenyeret keresek velük. Így hát (vélhetően) nem a levegőbe beszélek.

Anno, ugyanezen a fórumon azt is elpanaszoltam, amikor valamelyik verzió gyalázatosan szarul működött - de ez most nem az az eset.

.

Előzmény: Usulkjt001 (7794)
Usulkjt001 Creative Commons License 2017.11.20 -2 1 7794

Chrome-ot se használok, Kb annyira kémkedik az ember után mint a Windows 10. Köszönöm nem kérek belőle. Régi Rókát használok, nem érdekelnek a frissítéseik. Lassú persze, de nem érdekel, otthonra nekem ennyi is elég. A sebesség különbség, amit a Quantum produkál nem éri meg, hogy egy ilyen ocsmányságot bámuljak otthon is.

 

Mondjuk kíváncsi lennék mit produkálna az 4G memóriámmal, ha megnyitnék 5 fület, abból kettő videócset lenne, egy meg youtube, a másik kettő meg teszem azt valami jó kis weboldal, mondjuk a WB és a WGN America hivatalos fórum oldala.....

 

De sosem fogom megtudni. Viszont néhányan máris panaszkodtak, hogy ilyen extrém igénybevételnél úgy omlott össze, ahogy az annak rendje és módja. De mint mondtam számomra ez csak elméleti kérdés.

Előzmény: GPS (7793)
GPS Creative Commons License 2017.11.20 0 0 7793

 

Kolléga! Én munkavégzésre használom a browsert - szakfordító vagyok és néha "élő" anyagból fordítok, direktben, a netről.

Pl. termék-katalogusokat sok tíz, (néha száz) termékkel egy-egy oldalon.

 

No, meg kell mondjam neked, hogy vannak oldalak, ahol amikor Chrome-ban egy terméket ki kell nyissak, akkor azt csak Ctrl-al teszem (új ablakba), mert sima Back-el a Chrome-ban katasztrófa kivárni, amig minden egyes "Vissza"- parancsra újból betölti a sok francos terméket.

Mint ha sosem látta volna azokat (holott 2 perce voltak kint a képernyőn).

 

Az új FF viszont, ugyanazt az oldalt egyből behányja, mint ha hátul készenlétben állna a betöltésre és csak a parancsra várna. Nagyságrenddel gyorsabb a Chrome-nál.

 

De mondok mást: elég csak az Index portálon kinyitni egy lap alján lévő anyagot, aztán Vissza parancsot adni. Chrome-ban végig kell nézni, ahogy egyenként, újból betölt mindent (mint ha sose látta volna) - szemben a FF-al, amelyik valahonnan cache-ből dobja be ugyanazt, egy szemvillanás alatt.

 

Hidd el, jól megy az új FF - bizonyos értelemben jobban, gyorsabban mint a Chrome.

 

Más kérdés, hogy nagyon szereti a memóriát - mert pl. a barátnőm szerény-memóriájú gépén nem teljesít jól - viszont nekem 8 GB RAM-om van, ezzel úgy megy, mint a golyó.

Nem is tudom, hogy ezt lehet-e még fokozni, mert gyakorlatilag instant jönnek be az oldalak, kb. mint ha a vincseszterről kérném.

 

Jaa, 100/50 Mbites, Digi-netem van... ha ez számít.

.

 

 

Előzmény: Usulkjt001 (7792)
Usulkjt001 Creative Commons License 2017.11.20 -1 1 7792

Munkahelyemen frissült a Firefox az új Quantumra.

Undorítóan néz ki. Cserébe lassúbb még mindig, mint az a retardált chrome. Ezért nem érte meg a felhajtás. Egy rakás sz..r lett. Munkahelyen mindegy, de otthon inkább használom a régit, letiltottam amúgy is frissítését. Látván ezt a förmedvényt, jól tettem. Köszönöm Mozilla, hogy ti is ezt az ocsmány Win10 stílust vettétek fel.... ezzel elvágtátok magatokat előttem. Pás Róka!

tigerbacsi Creative Commons License 2017.11.19 0 0 7791

Köszönöm, hogy egyáltalán foglalkoztál a problémámmal. Most újraraktam a hálókártya driverét, de semmi változás.

Előzmény: pimre (7790)
pimre Creative Commons License 2017.11.19 0 0 7790

Sajnálom, ezek szerint rossz irányban kerestem a megoldást. így már fogalmam sincs.

Előzmény: tigerbacsi (7785)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2017.11.18 0 0 7789

Simán :)

 

Tetszik ez az új dizájn mindenesetre, és valóban gyorsabbnak is tűnik...

Előzmény: GPS (7788)
GPS Creative Commons License 2017.11.18 0 0 7788

 

Ezt csinálta velem is - amikor első nap az istennek se tudtam alapértelmezésbe tenni...másnapra meg berakta magát egyedül, anélkül, hogy hozzányultam volna.

 

Kis önjáró böngésző ez :-)))

.

Előzmény: Fáradt Vándor (7787)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2017.11.18 0 0 7787

Fene se érti, mikor visszaültem a géphez, már jó volt...

Előzmény: Fáradt Vándor (7786)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2017.11.18 0 0 7786

Sziasztok!

 

AMióta az új (57-es) Firefox települt, nem hajlandó egy videomegosztóról sem lejátszani a képet csak a hangot...  valami tanácsot tudna valaki adni? Visszaolvastam, de nem leltem erre vonatkozóan tanácsot. KöszönöM!

tigerbacsi Creative Commons License 2017.11.18 0 0 7785

nem változott semmi. azóta ki sem lett kapcsolva a gép.
a gép az hp 250 G5 + 4 GB (összesen 8 DB ddr3-as memória) amin egy eredeti win 10 64 bites ketyeg. üresjáratban a proci 2 % kihasználtságú még a memória 20 % környékén ugrál. Ám bármit is akarok megnyitni elsőre mindig ,,A kapcsolódás sikertelen,, -re fut. aztán vagy sikerül a következő két alkalomra betölteni vagy nem. Ám ha váltok wifimre akkor nincs gond.


Ebben van még plusz 4 GB ddr3-as memoria.
http://www.toplaptop.hu/laptop/hp_laptop/hp-laptop-250-g5-1ka00ea-ezust.html

Előzmény: pimre (7783)
Motorola. Creative Commons License 2017.11.18 0 0 7784

Megerősítem. Négy gépen használom, eddig minden gyors és tökéletes.

Előzmény: lufi77 (7780)
pimre Creative Commons License 2017.11.18 0 0 7783

Más nem változott? Milyen operációs rendszered van? És 32, vagy 64 bites? Ha 64-es, akkor van-e legalább 4 GB memóriád a gépen?

Előzmény: tigerbacsi (7782)
tigerbacsi Creative Commons License 2017.11.18 0 0 7782

Persze nagyon gyenge itt a net a munkásszállón. kapunk 250 kapcsolatis szálat gépenként. Mindig is nagyon lassú volt itt a net, de az új Firefox-szal még lassabb. Mobilwifivel tényleg hasonló eredményeket lehet elérni amit írtál, de előtte azon is gyorsabb volt.

Előzmény: smith (7779)
lufi77 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 7781

Szia!
Nekem is ez volt a bajom, de segítettek.

- Profilmappádba létrehozol egy Chrome nevű mappát
- Notepad-be bemásolod ezt:
https://prohardver.hu/tema/mozilla_firefox_2/hsz_52382-52382.html
- elmented userChrome.css néven, majd bemásolod a Chrome mappába
-elindítod a Firefoxot

Előzmény: arlo (7762)
lufi77 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 7780

Akkor nálatok van baj, mert sokkal gyorsabb lett.

Előzmény: tigerbacsi (7778)
smith Creative Commons License 2017.11.17 0 0 7779

Na ne komolytalankodjunk már. Fácse 2, rosszindulatúan 3 másodperc, gmail az oldalsáv nélkül 4, azzal együtt 6 másodperc.

Nálad valami súlyos egyéb baj van a hálózattal, vassal és/vagy.

Előzmény: tigerbacsi (7778)
tigerbacsi Creative Commons License 2017.11.17 0 0 7778

Tény, hogy dizájnos. de eddig ez az egyetlen pozitívum. Huh lehet türelmetlen vagyok, de a facebook betöltése kb 2 perc. Cégnél egy gmail eltartott majd 1 percig. egy sg pedig itt 1 perc, bent kb 1,5 perc volt. áhhh várj vele még szerintem.

Előzmény: Soká (7777)
Soká Creative Commons License 2017.11.17 0 0 7777

Én egyelőre nem hagytam, hogy frissüljön, de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

Előzmény: tigerbacsi (7775)
smith Creative Commons License 2017.11.17 0 0 7776

Ellenkezőleg, jelentősen gyorsult... :-)

Előzmény: tigerbacsi (7775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!