Keresés

Részletes keresés

frodo555 Creative Commons License 2006.10.28 0 0 540
Jó hírem van: jelentős mértékben csökkentek a fájdalmak, de azért mindenképp kivizsgáltatom magam.
Előzmény: afintha (538)
gyuriqa Creative Commons License 2006.10.27 0 0 539

kösz az infot, akkor nem hagyom ki a CTt. Kicsit a mellékhatásokatól és kockázatoktól tartok, de majd valahogy megbírkózok vele.

 

Köszi a segítséget.

Előzmény: afintha (538)
afintha Creative Commons License 2006.10.27 0 0 538
Akkor tudogyogyasz es gastroenterologus a kovetkezo lepes.
Előzmény: frodo555 (537)
frodo555 Creative Commons License 2006.10.27 0 0 537
Bocsánat: ékelt szívhang. EKG-n voltam, azt mondta az orvos, hogy normális. Igaz a pulzusom 90 volt, de a vizsgálatnál nagyon izgultam:).
Előzmény: frodo555 (536)
frodo555 Creative Commons License 2006.10.27 0 0 536
Meghallgatott. A jegyzeteibe azt írta, hogy éket szívhang és kaptam egy adexor nevű gyógyszert.
Előzmény: afintha (535)
afintha Creative Commons License 2006.10.27 0 0 535
Egyaltalan- meghallgatta a tudodet es a szivedet???
Előzmény: frodo555 (532)
afintha Creative Commons License 2006.10.27 0 0 534
Tudogyogyaszt, kardiologust es gastroenterologust lenne erdemes felkeresned minel surgosebben.

EKG keszult?
Mellkasrontgen?
Előzmény: frodo555 (532)
afintha Creative Commons License 2006.10.27 0 0 533
Szerintem itt a kerdes nem az, hogy hogyan probal teged megnyugtatni ay ideggyogyasz, hanem hogy mi van a szakmai protokollban leirva.

A protokoll leirja, hogy zavartsag, nyugtalansag, posttraumas amnezia, imsretlen eredetu neurologiai tunetek eseten a beteg a kozepes rizikoju csoportba tartozik, es ekkor CT vizsgalatot KELL vegezni.
http://agazat.eum.hu/eum/agazati.news.page?pid=DA_165982

Szerintem.
Előzmény: gyuriqa (531)
frodo555 Creative Commons License 2006.10.27 0 0 532

Sziasztok!

 

Kb. 5 napja mellkasi fájdalmakat éreztem. A fájdalmak szabálytalan időközönként jöttek, kiváltó okára nem jöttem rá. Eleinte tüdőre gyanakodtam, hiszem hétvégén jól eláztam foci közben (légzési nehézségeim nincsenek, nem köhögök). Szerda délutánra a tünetek megváltoztak és állandósultak. Akkor fáj, ha nyelek (érdekes, evés közben nem fáj, étvágyam és emésztésem normális), kb a szegycsont alsó harmadától indul és a gyomorszájig tart az erős belenyilalás. Ha ülök, akkor kevésbé érezni. Futás után pedig nagyon erős volt. Aludni csak az oldalamon tudok.

Mi lehet?

 

Orvosnál voltam, mondta hogyha jövő hét keddig nem múlik el, menjek vissza...

Azt hiszem meglátogatok egy másik orvost is.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!  

gyuriqa Creative Commons License 2006.10.25 0 0 531

Teljesen egyet értek veled, de a CT még 2 hét mulva lesz, a fejre esés pedig már több mint 3 hete volt.  És ezért merült fel bennem, hogy nem ehez lehet köze.+  az ideggyógyász is azt javasolta, ha helyre jönnék ne menjek el, mert egyrészt ő biztos benne, hogy nem ilyen jellegü a problémám, csak a megnyugtatásomra írja fel, és szerinte erre a sugármennyiségre sincs szükségem.

Ettől függetlenül ráérek és, ha indokolt, akkor részt veszek ezen a CTn, csak kicsit félek tőle.

Előzmény: afintha (530)
afintha Creative Commons License 2006.10.25 0 0 530
Szerintem fejtetore eses utan a CT-mellekhatasok mennyiseget meghaladja a CT altal nyerheto informacio osszessege.
Előzmény: gyuriqa (528)
gyuriqa Creative Commons License 2006.10.25 0 0 529
Nem túl káros az egézségre?
Előzmény: gyuriqa (528)
gyuriqa Creative Commons License 2006.10.25 0 0 528
Nincs túl sok mellékhatása?
Előzmény: afintha (527)
afintha Creative Commons License 2006.10.25 0 0 527
CT-re el kell menni, az allapotod javulasanak orulok.
Előzmény: gyuriqa (526)
gyuriqa Creative Commons License 2006.10.25 0 0 526

Képzeld, kedd reggel óta napról napra jobban vagyok. Látászavar megszünt, szétszórtság teljesen, szinte tökéletesen érzem magam.

Ismét szarul alszok, mint régen :D Lehet ez hosszú hétvégés pihenés kellett?

A CT még kvian írva, még nem merem lemondani.

Mi a véleményed?

Előzmény: afintha (525)
afintha Creative Commons License 2006.10.25 0 0 525
nem eszik - hanyingere lesz - meg inkabb nem eszik.

ez egy onerosito kor.

ezt megszakitani csak evessel lehet.
Előzmény: bambi20 (524)
bambi20 Creative Commons License 2006.10.25 0 0 524
Köszi a segítséget! Mondtam neki, hogy egyen valamit reggel, de miután felkel nem tud még enni, egyszerűen nem éhes! Úgyhogy kávéval indítja a napot! Sajnos!
Előzmény: afintha (523)
afintha Creative Commons License 2006.10.20 0 0 523
javaslom, hogy egyen valamit reggel. a kave mar ilyen fiatal korban tonkre tudja tenni a gyomrot (is).

gastoenterologushoz erdemes elmenni.
Előzmény: bambi20 (522)
bambi20 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 522

Szia!

Reggel nem eszik semmit! Vagy a fogmosás közben jön rá a hányinger vagy a kávé után! Hasmenése nincs! De hányni sem szokott! Ezek a tünetek kb. 1-2 hónapja! 23 éves a párom!

nem értem mi lehet! Most mondjuk már legalább egy hete nem volt baja! Egyszer csak előjön!

Előzmény: afintha (521)
afintha Creative Commons License 2006.10.18 0 0 521
Eszik-e valamit a parod reggel? eves elott, vagy utan van hanyinger?
Hasmenes?
Miota vannak ezek a tunetek?
Hany eves a parod?

Gastroenterologushoz kellene elmenni.
Előzmény: bambi20 (520)
bambi20 Creative Commons License 2006.10.17 0 0 520

Tisztelt cím!
Olyan kérdésem lenne, hogy a páromnak reggelente hányingere szokott lenni! Főleg fogmosás közben, illetve a reggeli kávé után! De nem mindig! Csak már elég kellemetlen, hogy sokszor nem érzi jól magát reggel, öklendezik, de nem szokott hányni!
Mi lehet ennek az oka és mi erre a megoldás?
Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel:


                                               Zsombok Éva

bambi20 Creative Commons License 2006.10.17 0 0 519

Tisztelt cím!
Olyan kérdésem lenne, hogy a páromnak reggelente hányingere szokott lenni! Főleg fogmosás közben, illetve a reggeli kávé után! De nem mindig! Csak már elég kellemetlen, hogy sokszor nem érzi jól magát reggel, öklendezik, de szokott hányni!
Mi lehet ennek az oka és mi erre a megoldás?
Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel:


                                               Zsombok Éva

gyuriqa Creative Commons License 2006.10.14 0 0 518

Ideggyógyász végig vizsgált, de semmit nem talált, azt mondta CT-t csak a megnyugtatásomra írja ki.

 

Vérnyomásom picit mindíg is alacsony volt. Most májusban kerültem el a kardiológiára ott egy shönt áramlást találtak a szivemben, de tulajdonképp a magas (90-100)  pulzusra kaptam a belockot. Decemberbe kell visszamennem.

Havonta kell EKGre és vérnyomás mérésre járnom aháziorvoshoz( ehelyett ezt nekem egymentős ismerősöm csinálja), EKGm semmit nem változott május óta, és a vérnyomásom is 110/80  75-85 közti pulzusszámmal.

 

Dekoncentrált nem voltam régen, a perifériás látsommal alkalmanként volt gond, voltam egy vizsgálaton még nyáron, azt mondták, hogy tökéletes a látásom, és a stressz okozza(hatja) és ők is betalockot adnának rá...

 

Szerintem a feledékenységet az okozza, hogy szarul vagyok és magamra figyelek és idegesít.

 

Mintha az utóbbi kétnapban picit jobban éreztem volna magam. Nem tökéletes, de mintha...

Citromfű teával mérgezem magam reggel és este.

 

 

Előzmény: afintha (516)
afintha Creative Commons License 2006.10.13 0 0 517
Ha folyamatosan fogysz es nem tudsz beszelni a hasi fajdalomtol,. akkor valami nincs rendben.

Belgyogyasz, sebesz, nogyogyasz mind latott mar?
Előzmény: drpassat (511)
afintha Creative Commons License 2006.10.13 0 0 516
Az jo, ha latott ideggyogyasz.

CT-re el kell menni mindenkeppen.

Vernyomasodat ki tartja karban? Belgyogyasz/kardiologus mikor latott utoljara?


"Piszkosul dekoncentrált vagyok, perifériás látásom szar, nem tudok figyelni olyan dolgokra ami kiesik a látómezőmből. ÉS feledékeny is vagyok..."

Korabban is rossz volt a periferis latasod es a memoriad?
Előzmény: gyuriqa (515)
gyuriqa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 515

Szia közben visszamentem a balesetire, lehívtak egy ideggyógyászt. Megvizsgált, szerinte nem a sérülésből kifojólag van a probléma.

Azt mondta, megnyugatásomra kiír egy CTt, de ha jobban lennék inkább ne menjek el, nem igazán tartja indokoltnak, csakmegnyugtatásra.

Sokkal inkább vérnyomás problémára gondolnak, és egy egésznapos vérnyomás mérést tartanának indokoltnak.

Betalock Zok ot szedek, magas pulzusra, mondjuk eddig nem volt vele gondom, de most ez elgondolkodtató...

CT 3-4 hét, addig még meglátjuk mi lesz.

Az is érdekes, hogy amikor elkezdtem szarul lenni másnaptól ment a hasam, és ha nem szedek széntabletátt akkor megye... Ez is érdekes...

 

Ha vírus probléma, akkor miért hullámokban tör?

Ha vérnyomás, akkor miért mérek mindíg jó értékeket? Pulzust is rendben találom...

 

Nem tudom mi lehet, van ötleted?

Kösz hogy válaszoltál.

Előzmény: afintha (514)
afintha Creative Commons License 2006.10.12 0 0 514
neurologushoz es belgyogyaszhoz kellene elmenned surgosen.
Előzmény: gyuriqa (512)
gyuriqa Creative Commons License 2006.10.11 0 0 513
Közben folyamatosan dolgozok, ülő munkát végzek. Számítógép előtt ülök.
Előzmény: gyuriqa (512)
gyuriqa Creative Commons License 2006.10.11 0 0 512

Sziasztok

 

Lenne egy kis problémám és tanácsot kérnék.

 

Multhét hétfőn bicajozáskor fejtetőre estem, elég durva esés volt, de néhány arci horzsoláson kivül nem volt azonnal jele. Nem ájultam el, tudam bicajozni.

 

Másnap(kedd) este elkezdtem émelyegni és kóvályogni, igazából nem vettem komolyan azt hittem időjárás változás miatt van. Szerdán még konditerembe is elmentem, de nem javult a dolog. Ja igen meg erős hasmenés jött rám.

Hullámokban tört/tör rám és émelygek, olyan mintha szédülnék, de nem szédülök. Másnaposság érzéshez tudom hasonlítani.

 

Csütörtökön meguntam elmentem baleseti sebészetre, röntgen +tetanusz. De semmi érdemlegest nem találtak. Azt mondták pihenés és egyhét mulva háziorvosnál jellentkezni.

 

Igazából megnyugodtam, de állapotom nem nagyon javult, hétvégn mentős ismerősöm megnézett, szerinte semmi köze az eséshez, hanem szerinte vírus, vagy egy gyógyszer (betalock zok) okozza. Nem tudom.

 

Ha fejemet lerakom az ágyra és nem mozdulok semmi bajom, ha sietek megyek valahova semmi bajom. Ha a lakásban kóválygok, főzök ilyesmi akkor érzem magam szarul.

 

Piszkosul dekoncentrált vagyok, perifériás látásom szar, nem tudok figyelni olyan dolgokra ami kiesik a látómezőmből. ÉS feledékeny is vagyok...

 

 

Szerintetek agyrázkódás? Mit csináljak, hogy elmuljon?

drpassat Creative Commons License 2006.10.10 0 0 511

 Üdv. ultrahang 3 alkalommal készült különböző helyeken. Minden OK.

Ct-t nem javasolt az orvos, azzal indokolta hogy nagyon káros lehet más szervekre és inkább hagyjuk ha szeretnék tudni gyereket nemzeni.

kolonoszkópia és gasztrológiai vizsgálatokon is részt vettem.....

Budapesten lakom a VI. kerületben.

Köszi a figyelmet.

Előzmény: afintha (510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!