Keresés

Részletes keresés

v_peti Creative Commons License 2015.06.09 0 0 10818

Szóval összefoglalva a lényeget, a szalagos magnók eltűnése után, és a nagykapacitású memóriák megjelenése előtt csak profi eszközökkel lehetett hosszabb hangfelvételeket rögzíteni. Nem véletlen, hogy a szalagos magnókat profi szinten nem szorította ki a kazettás, csak a digitális tárolók.

v_peti Creative Commons License 2015.06.09 0 0 10817

Valahogy sokan mégiscsak maradtak a kazettánál a laptopos korszakban is. A 90-es években még korlátozottak voltak a lehetőségek. 1 perc 1MB Wav, a 90-es évek elején meg olyan 20 megás vinyók voltak csak, a közepén meg 500-1000 megásak. Szóval azért egy laptopba, ahová eleve kisebb vinyó fért csak nem sok anyag fért volna rá. Stúdióba, ahol az akkori legnagyobb 10-540-1G-2G-s vinyókból persze belefért egy nagyobb házba 3-5 darab, így ott nem lehetett gond.

Tanárképzőn a 90-es évek közepén az oktatástechnológia-tanár által bemutatott digitális diktafon is csak pár percet bírt. Talán 10-et?

Meg akkor kezdtek terjedni a telefonhoz a digitális rögzítők, de ugye a telefonba is a normál kazetta 2x45 percet, a mikro meg gondolom csak 2x15 percet bírt.

Előzmény: Jahno (10816)
Jahno Creative Commons License 2015.06.09 0 0 10816

Ja, az kimaradt, nem mondtam, hogy nem igaz, csak nem láttam olyat és pislogok, mert nekem a DAT sosem volt hordozható cucc. Érdekes.

 

Beszédet megnéztem, 2007-ben kisipari körülmények közt 200+ órát rögzítettem egyhuzamban képpel hanggal... Pár évvel később már sok kamera, napi 10 óra, miazmások. Ehhhh, kurva bonyás egy laptopot vagy digit felvevőt kitolni az elmúlt sok évben. 10 éve voltam egy kvázi elmaradott stúdióban, ott is feküdt a merevlemezes rögzítő a sarokban és sorolhatnám reggelig.

Előzmény: v_peti (10811)
Jahno Creative Commons License 2015.06.09 0 0 10815

Öszödi beszéd? Lúzer KGST-s gecik bazmeg. Jobbat nem tudok rá mondani, most megnéztem a dátumot, akkor már 24-100 órás nagyságrendeket rögzítettem egyhuzamban, vagy sok sávot képpel/hanggal, meg amit el bírunk képzelni. Ráadásul minimális tömörítéssel, mert a kép natív DVben ment, 14 giga/óra, csókolom. Hangot meg hagyjuk már, kisipari kivitelem is komolyabb volt ennél. Ráadásul sok cucc még nálam is el van rakva, most tömörítgetem és rakom el, vagy éppen törlöm és nem is akarok róla hallani, hátha rámmozdul a maffia :-D

 

Meg kell néznem a dátumokat, hátha csak az idő szépíti meg az emlékeket...

Előzmény: v_peti (10811)
v_peti Creative Commons License 2015.06.09 0 0 10814

120 perc? Azaz 60 egy oldalra? Nem kevés az az analóg 90 perces (45 perc/oldal) kazetta helyett?

Előzmény: ***RS*** (10812)
v_peti Creative Commons License 2015.06.09 0 0 10813

Gondolom, hogy alapból nem diktafont volt, de arra a célra már régóta kellett valami, amire lehet 45 percnél hosszabb anyagot is rögzíteni egyhuzamban.

Előzmény: ***RS*** (10812)
***RS*** Creative Commons License 2015.06.08 0 0 10812

Viszont DATot csak külső táposat láttam és aktatáska méretben.

A többség ilyen volt. De voltak kicsik is. kb tablet méretű is volt (Casio, Tascam) és walkman méretű is. (Sony, AIWA)

A DAT igen hosszú műsort tudott rögzíteni, standard módban (48kHz/16bit) 120 perc ment egy D120-as kazettára. Felezett üzemmódban kétszer ennyi ment rá. DE alapból nem diktafonnak készült.

Előzmény: Jahno (10810)
v_peti Creative Commons License 2015.06.08 0 0 10811

Mitől volt aktatáska méretű a dat? Nem igaz, hogy nem volt diktaton méretű, ha magnósrádió méretű volt. Mi volt rajta annyira nagy?

 

Amúgy nálam az verte ki a biztosítékot, amikor pl. az őszödi beszédből kimaradt egy rövid idő, a kazettafordítás miatt, meg egy előadáson, ahol részt vettem, a szervezők rögzítették a hanganyagot, és ott is csak közönséges magnókazettát használtak. Holott ilyen esetekben a XXI. században már korszerűbb technikát várna az ember. Szerencsére azóta az SSD-k ára annyit zuhant, hogy már egy mobilba is kellő mennyiségű infó belefér. Amikor 1993-ban a számctech teremben öröm volt a 20 megás gépenkénti vinyó a korábbi suli XP-hálózata (HDD nélkül, floppyval), és a vinyó kb. discman méretű volt, míg most a 32 (64) Gigás kártya csak ujjpercnyi méretű.

Előzmény: Jahno (10810)
Jahno Creative Commons License 2015.06.08 0 0 10810

Diktafonban régen szalagos volt, én meg már nem is tudom mióta memóriásat használok. Abba mikrofont és vonaljelet is be lehet vinni, viszont ezekre is voltak megoldások, csak drágán. Flash azért régebben poénzbe került és erősen kellett tömörítani is, hordozható digit felvevő jó volt. Ezek szerint júzerre gondoltál, aki a padban ül, én azzal most hirtelen nem bírtam azonosulni, mert gondoltam vegye fel a Tascam a gépteremben és kész :-D

 

Erre nekem annó a minidisc tetszett, főleg azért, mert szükség esetén helyben gyorsan lehetett vágni és felszabadult az üres hely. Pld. előadás végén az elejét lecsípni, satöbbi. Szalagosnál eleje bukó, ha végén tekergetem akkor csak az akku merül és úgyis elbaszom. Minidisc drága is volt, nem fehér embernek való. Passzolom a kérdéskört és idő biztos csak megszépíti az emléket, nekem júzerként nem sok szükségem volt rá, amikor kellett, akkor meg már Roland, Edirol, Tascan különböző ilyenolyan cuccai simán elérhetők voltak, dktafonom meg 100 órás nagyságrendeket bír rögzíteni.

 

Viszont DATot csak külső táposat láttam és aktatáska méretben.

Előzmény: v_peti (10809)
v_peti Creative Commons License 2015.06.08 0 0 10809

Oké, de az profi stúdióknak volt jó. De egy egyetemi előadás vagy konferencia hanganyagának a rögzítéséhez egy diktafon méretű szerkezet célszerű, és nem egy aktatáska méretű, így a DAT okés lehet, míg a merevlemezes rögzítő már túl nagy.

 

Előzmény: Jahno (10808)
Jahno Creative Commons License 2015.06.08 0 0 10808

Persze.

Előzmény: v_peti (10807)
v_peti Creative Commons License 2015.06.08 0 0 10807

Hangfelvevőkre gondolsz? Vagy mire?

Előzmény: Jahno (10805)
v_peti Creative Commons License 2015.06.08 0 0 10806

A DAT szerintem nem az érdeklődés hiánya miatt bukott el. Ahol hanganyag rögzítésére van szükség (pl. konferenciákon esetleg egyetemi előadásokon), ott gyakorlatilag ez lehetett volna az egyetlen értelmes megoldás a 45 percenként fordítgatott kazetta helyett. A elején és a végén lévő üres szakasz miatt, a duplakazettás/duplafelvevőfejes diktafonnal sem lehetett folyamatos felvételt készíteni. Na meg ahol régi hanglemezeket archiváltak. Vagy DJ-k stúdiótechnikában. (Akkoriban a számítógépek még nem voltak annyira nagy teljesítményűek.) lSzóval a lakosságinál nagyobb kereslet lehetett volna rá a profi és a félprofi és a profi felhasználók között, így érthetetlen, hogy elbukott. :(

Előzmény: ***RS*** (10804)
Jahno Creative Commons License 2015.06.07 0 0 10805

Kinek mi a közelmúlt, mert azért merevlemezes felvevők is akadtak, akár több sávon is.

Előzmény: v_peti (10800)
***RS*** Creative Commons License 2015.06.07 0 0 10804

A döntő szót a vásárlók mondják ki!

Előzmény: v_peti (10800)
***RS*** Creative Commons License 2015.06.07 0 0 10803

Sajnos a fizikai hordózóknak bealkonyult, ezt be kell látni. R-DAT, DCC, VHS, Betacam, Compact casette, Minidisk mind a múlt ma már.

Előzmény: v_peti (10800)
***RS*** Creative Commons License 2015.06.07 0 0 10802

Én amerikai honlapokon látok ilyeneket. Mindent kezelnek, DVD-RAM , DVD, Blue-Ray (egyszer írható és többször írható) -RW, +RW. DE a Panasonic idehaza nem árulja őket.

Előzmény: v_peti (10801)
v_peti Creative Commons License 2015.06.07 0 0 10801

HDD-s Blu-ray felvevőket mennyire gyártanak?

Előzmény: ***RS*** (10799)
v_peti Creative Commons License 2015.06.07 0 0 10800

Eléggé nagy baj, hogy nem fejlesztik. Egy másik érdemtelenül elkaszált találmány a digitális magnó (DAT) volt. Holott egészen a közelmúltig (nagy kapacitású digitális diktafonok) nem volt egy értelmes eszköz hanganyag egybefüggő 45 percnél hosszabb rögzítésére!!! (Szalagos magnó alacsony fordulatszámon, duplakazettás szinkronizált magnó, VHS audiósávja, egyik sem praktikus megoldás.)

Előzmény: ***RS*** (10799)
***RS*** Creative Commons License 2015.06.07 0 0 10799

Azért avult el, mert láthatóan már nem fejlesztik. Bár a Pana legújabb Blue-Ray felvevői még támogatják például a DVD-RAM formátumot, már nem gyártanak ilyen lemezt. Amúgy én is nagyon szeretem, főleg a szerkesztő funkcióját, ami egy nagyon kellemes szolgáltatás. Az egyetlen probléma ami előfordul, hogy a törölt részeknél a lejátszás egy pillanatra megáll. A kép és hangminőségük is nagyon jó.

Előzmény: v_peti (10797)
Ati_66 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 10798

Szia!

 

Mi a gondja?

Ha HDD meghalt arra nem igazán van gyógymód, akkor kuka.

 

Ha a lemez írás olvasás akadozik és hibaüzenete van, akkor lehet menthető a tápegység kondik cseréjével.

Előzmény: zgyorik (10795)
v_peti Creative Commons License 2015.06.05 0 0 10797

Miért elavult? A médiaboxokban az USB csak dísznek van, és a műsor sem szerkeszthető rajtuk. Úgyhogy a DVD-felvevő a jobb cucc. Sajnos a technikai fejlődés túl gyorsan elsodorta. a VHS kapott ca. 20 évet, ez is megérdemelt volna annyit.

Előzmény: ***RS*** (10794)
Bomc Creative Commons License 2015.06.04 0 0 10796

Ha nem ismeri fel a lemezt és csak kattog, akkor kuka...én is így jártam

Ezért nem szabad HDD nélkülit venni

 

Előzmény: zgyorik (10795)
zgyorik Creative Commons License 2015.06.01 0 0 10795

Sziasztok.Nagyon fontos lenne,ogy ha van esetleg köztetek olyan személy aki ért a Panasonic Asztali DVD felvevőkhöz az kérem írjon mert nagy szükségem lenne egy kis segítségre egy DMR-EH50-es típusú lejátszóval kapcsolatban.Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.

 

***RS*** Creative Commons License 2015.05.29 0 0 10794

A DVD felvevők, még a HDD-vel ellátott példányok, is tulajdonképpen már elavultnak tekinthetőek. Már nem nagyon fejlesztik őket, de vannak még a piacon különféle típusok.

 

Nekem két Panasonic felvevőm is van, az egyik már több mint 10 éves. Teljesen megbízhatóak, és a velük készült lemezekkel sincs semmi gond.

 

amiket kezelnek felvételre:

- DVD-RAM (nem minden típus)

- DVD-R

- DVD+R

- DVD-R DL

- DVD-RW

- DVD+RW

 

Egyébként igen sokoldalú berendezések, sok szolgáltatással. (mintavétel konverzió, vágás, részleges törlés, fejezetek létrehozása stb) Régi analóg felvételek DVD formátumra konvertálásra jól használhatók, némi javítás is lehetséges (TBC, digitális fésűszűrő)

 

DVD-RAM beszerzése itthon már nem lehetséges.

Előzmény: Rudika31 (10793)
Lorena Gy Creative Commons License 2015.05.10 0 0 10792

Szia!

Légy szíves írjál nekem egy E-mailt,mert a Tiéd  titkos: bathorylorena@gmail.com( szeretnék kérdezni valamit)

Előzmény: dr spiler (10745)
Jahno Creative Commons License 2015.05.08 0 0 10791

Nekem digizőn is múlt, van amire nem lehetett átmásolni újrakódolva sem a felvett adást. DVDfelvevő rendre eldobta, viszont van külső cuccom az nem sokat aggódik a másolásvédelem miatt.

Előzmény: Noxin (10790)
Noxin Creative Commons License 2015.05.08 0 0 10790

Ha kódolt adást vettél fel, akkor nem valószinű, illetve talán akkor ha olyan eszközben játszod le, amiben benne van a kártya. Az LG médialejátszó felvett kódolatlan anyagát simán lejátszotta a Windows, a kódoltat nem.

Előzmény: dr spiler (10788)
***RS*** Creative Commons License 2015.05.08 0 0 10789

Van pár eladó DVD-RAM lemez.

 

Panasonic védőtokos egyoldalas 4,7GB, bontatlan, 1500ft/db:

 

 

FUJI 5-pack, 4,7GB, védőtok nélküli, új, bontatlan, 7500 ft/5db:

 

dr spiler Creative Commons License 2015.05.08 0 0 10788

Szóval nem biztos hogy működik,remélem a tv re csatlakoztatható külső vinyóról lelehet majd szedni ha mindkét DVD felvevőm egyszer tönkre megy.

Előzmény: Jahno (10787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!