Keresés

Részletes keresés

MAYa Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28833
Kicsinap, szerintem igen, szokás. Réka mondjuk az ismert okból csak teát kap, de Bencééknél konkrétan tudom, hogy néha tej van, néha tejeskávé, néha kakaó és néha tea.
Előzmény: kicsinap (28818)
MAYa Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28832
Rita, nem semmi méretek, jól tartod a fiatalurat.:-) Felmerült ez a galaktozémia nálatok, vagy miért kérdezed?

Végül milyen babakocsit vettél?

A jó híreknek örülök, az őszüléssel meg még várj pár évtizedet!:-)
Előzmény: Csillagzafir (28827)
MAYa Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28831
Gratulálok!:-) Vigyázz nagyon magatokra, persze tudom, két pici gyerek mellett nehéz. Akkor megint együtt babázunk, de előre szólok, hogy ragaszkodom a két hónap korkülönbséghez a mi javunkra!:-)
Előzmény: kicsinap (28825)
Bugi néni Creative Commons License 2007.10.23 0 0 28830
Gratulálok, vigyázz nagyon magatokra, pihenj sokat!
Előzmény: kicsinap (28825)
Kriza Creative Commons License 2007.10.23 0 0 28829
Gratula! Vannak ilyen gyerekek :-))
Előzmény: kicsinap (28825)
MEGARA Creative Commons License 2007.10.23 0 0 28828
ohohooo szivbol gratulalok kicsinap!!!!!!:-)))
Előzmény: kicsinap (28825)
Csillagzafir Creative Commons License 2007.10.22 0 0 28827

Sziasztok:)

Én is gratulálok:)

 

Ha lesz időm írok egy kicsit az öt gyerekes létről:)

 

Valaki tud valami okosat mondani nekem a galaktozémiáról?

 

Amúgy Ákos Koppány fiam 6 kiló 20 deka:P És még csak 6 hetes...

Ruhákban 68-as:P

 

Sikerült normális babakocsit is szereznem:)Azt hiszem eladni sem lesz szívem.

A munkáim is beindultak. és a lakásprojekt is úgy tűnik sínen van...

 

A nagyok kamaszodnak, én meg őszülök:P

No, a többit később mert teregetnem kell.

 

 

 

 

 

henn Creative Commons License 2007.10.22 0 0 28826
Hát - gratulálok! Valójában kicsit irigyellek is, bár én még (vagy egyáltalán?) nem vagyok kész harmadik gyerekre, de egy részem furcsa mód meg igen szeretné. Mondjuk engem nem a terhesség riaszt (az eddigiek nagyon kellemesek voltak) hanem a kisbabakor. Tudom, hogy nálad más káposzta, de én továbbra is azt mondom, ne aggódj, csak pozitívan! Több esetet is ismerek ismerőseim / rokonaim körében, amikor a harmadikat hordta legtovább / legkevesebb problémával az anyuka.

Megkérdezhetem, hogy mi volt az a kettős védelem?

Látod, ahhoz képest, hogy nem is olyan régen komolyan azon aggódtál, hogy kettő se fog összejönni! :-)
Előzmény: kicsinap (28825)
kicsinap Creative Commons License 2007.10.22 0 0 28825

Sziasztok!

 

Ha már máshol lebuktam, akkor úgy "illik", hogy veletek is megosszam, mi is nagycsaládosok leszünk.:-) A baba május 30.-ra várható (de jó is lenne, ha csak akkor érkezne meg!), egy kis kommandós, aki dupla védelem ellenére beköltözött lakhelyére.

 

Kicsinap

llb Creative Commons License 2007.10.16 0 0 28824
Maya,
köszönöm szépen! nagyon jól hangzik, majd megmutatom az Uramnak is, neki se ártana....

llb
Előzmény: MAYa (28823)
MAYa Creative Commons License 2007.10.15 0 0 28823
Llb, nagy nehezen végre megtaláltam, hogy hol olvastam erről a speciális sóterápiáról:

http://www.nana.hu/index.php?apps=cikk&cikk=18161
Előzmény: MAYa (28789)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2007.10.13 0 0 28822
Gondolom, igen.
Mondjuk még nem kértem tőlük ANTSZ igazolást:)
Lajtos hűtőkocsival hordják a tejet, túrót, tejfölt. Számlát ad, korrektül minden terméken rajta van a neve, cím, elérhetőség, csomagolás dátuma stb.
(kivéve a tejen, azt mindenki a saját flaskájában viszi)
Szerintem biztonságosabb, mint pl. Dédiéknél, ahol a szomszéd megfeji a tehenet, és onnan hordják. Na, az tuti nincs bevizsgálva.
(Én ettől független iszom azt is, ha ott vagyunk.)

Gyerekorvosunk szerint sokkal egészségesebb, mint a bolti tej. Ott eleve már a csomagolóanyag is hagy némi kívánnivalót maga után...

Persze rábeszélni senkit nem akarok. Esetleg, ha körbekérdezősködsz a dokinál, a tejesnél, ismerősöknél stb.
Előzmény: Lappantyú (28821)
Lappantyú Creative Commons License 2007.10.13 0 0 28821
találnék én, nem is lenne ez nehéz ügy, de egyszerűen nem vagyok elég bátor. régen, mikor még nem volt gyerek, néha vettem ilyen tejet a páromnak, illetőleg főzni, de mióta a sarj issza főleg, nem merek. vagy ez hülyeség részemről? ezek bevizsgált, biztos minőségű dolgok?

nyuszibogyó :)))))))))
Előzmény: Pipacsvirág14 (28820)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28820
Nem, nem defektes, hanem fiúúú:)))
Egyszerre csak egy dolgot. Félelmetes, hogy már ilyen zsebdugó korban is mennyire megmutatkozik a különbség.
Pötty VAGY könyvet néz VAGY eszik (gyömölcsöt, néha szendvicsfalatkákat adnék neki így) VAGY mesét néz. De hogy egyszerre nézzen és rágjon, na, azt aztán már nem.
Úgy kell rászólnom, hogy rágjál, kis tündérkém. Különben a mese/könyv végéig a szájában lenne a falat:))

Pötty is tejet iszik reggel, napközben is van, hogy kér, vacsorára mindig. VAgy nyuszibogyót reggelizik tejjel. De tej nélkül nincs nap. Mi eltartjuk a tehenészetet, az tuti. (Én is imádom.)

Lappa: esetleg ha találsz vhol a környéketeken friss tejet? Mármint házi tejet. Felforralva nagyon sokáig jó.
Előzmény: Kriza (28814)
kicsinap Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28819
Amúgy meg azért jó látni, hoyg a cumisüveg másoknál is megvan még.
kicsinap Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28818

Amúgy az oviban szokás reggelire kakaót inni? Mert éppen tegnap jutott eszembe, hogy még sosem ivott kakaót Ajna.:-)

kicsinap Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28817
Köszi. Valami ilyesmire gondoltam én is. Csak azért kérdeztem, mert egy ismerősnél is hasonló gond van, mint Mayáéknál, és ő a kisebbiknek sem nagyon ad tejterméket (akinek nincs baja).
Előzmény: GoldenEye (28805)
kicsinap Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28816

Többször próbáltuk már, mert pl. boltban nem volt más innivaló, csak ilyen kis dobozos szívószálas, aztán volt itthon valami gyönyörű Micimackós, na azzal már majdnem, csak az olyan kacskaringós volt, sokat kellett szívni, aztán sima szívószál, nem igazán megy. Pedig azt gondolnám, hogy tök ugyan olyan, mint a cumit szívni.:-) AZért időnkétn elő szoktuk venni.

 

Na nálunk azt hiszem inkább a férjem a nagy időhúzó, én komolyan olyan ideges tudok már lenni, ha időre kell mennünk, én pikk-pakk elkészülök, ő meg mint egy hercegkisasszony.:-)

Előzmény: Lappantyú (28804)
mamua Creative Commons License 2007.10.11 0 0 28815
"gyökkettővel gabonapelyhet eszik" - ez jó duma:)))))

kicsinap, Levi se tudott szívószállal inni, aztán egyszer csak igen. a rutin meg az évek, ugye:) szóval próbálgassátok csak.
de amúgy szerintem sem téma a cumisüveg, lehet, hogy ovis korában már nem akarja, addig meg hadd igyon belőle. (Levi is még reggel-este cumisüveg, és nem lassú, az a pár perc, amit elvesz az idejéből reggel, belefér mindenhogyan - óvoda előtt is.)
Előzmény: Lappantyú (28804)
Kriza Creative Commons License 2007.10.11 0 0 28814
Istenem, ez a mondat a reggeli szöszölésről annyira jól esett... akkor nem defektes a hatévesem, hogy nem tud tévézés közben mást csinálni, hanem kezében zoknival bambul :-) Köszi, hodográf, kösziköszi :-))))

Előzmény: hodográf (28807)
llb Creative Commons License 2007.10.11 0 0 28813
HOgy megy a bölcsi Olivérnek, Goldie?
Előzmény: GoldenEye (28812)
GoldenEye Creative Commons License 2007.10.11 0 0 28812

Kellett nektek elköltöznötök! Itt mindenhol van fél literes tej :DDD

Előzmény: Lappantyú (28809)
Bugi néni Creative Commons License 2007.10.11 0 0 28811
Iskola tej: mintha 2-3 éve lett volna ilyen kampány, de csak közintézményekben, tehát boltban nem árusították. Pedig én annyira szerettem, erről most eszembe jutott a poharas tejszín és kakaó - jajj, de régen volt!
Előzmény: GoldenEye (28805)
Bugi néni Creative Commons License 2007.10.11 0 0 28810

Mintha MAYa is említette volna, hogy Rékának csinálnak majd vmi felmérést, ami alapján megmondják, hogy milyen kalcium pótlásra lesz szüksége. AMjd jön, ha elmúlik az írás undoritisze és elmondja, hogy konkrétan mi van náluk :-)

 

Bogyó már ehetne tejterméket, de továbbra sem tetszik neki a tej, beleszagol a pohárba és közli, hogy abból nem kér, de nem kell neki a kakaó, karamellás tej és tejeskávé sem. Joghurtot is csak ritkán hajlandó megenni. A sajtok közül nagy kedvence a szlovák füstölt sajtgombolyag. Túrós dolgokért sincs még oda, csak a túró rudit szereti. Az egyetlen, amit igazán imád, az az Actimel. Remélem, hogy azért még bővülni fog a listánk, mert eleinte semmi nem kellett neki, aztán szépen lassan egyre több dolgot hajlandó megkóstolni.

 

A cumisüveg leváltására nem is próbálok meg ötletet adni, mert szépen, udvariasan mindent elutasítanál vmilyen indokkal. ;o) Ismered az alternatív lehetőséget, 1-2 havonta próbálkozzatok Ajnánál valamelyikkel. Viszont ha ragaszkodik az üvegéhez, akkor bőven megvárhatjátok vele az ovis beszokást és ha már túl van a nehezén, lehet újra próbálkozni nála.

Előzmény: GoldenEye (28805)
Lappantyú Creative Commons License 2007.10.11 0 0 28809
minimális tejet teszek a kávémba, kábé fél decit, vagy még annyit sem, egy löttyintésnyit.

fél literes tejjel nem az a gond, hogy drágább, hanem hogy nem kapható. :) vagy csak nagyon kevés helyen és sajnos a mi környékünk nem tartozik azok közé, ahol igen. félliteres féltartós van, de hát az még szörnyűségesebb szerintem, mint a dobozos. kicsi tej is milyen jó lenne nekünk, de hát az sincs itt a sarki boltban és/vagy a piacon.

ez nekem tényleg egy feloldhatatlan probléma, ha tudnád, mennyit törpöltem már rajta! :))
Előzmény: GoldenEye (28805)
llb Creative Commons License 2007.10.11 0 0 28808
kicsinap,
Lili is cumisüvegezik még reggel, a kakaóját issza meg belőle.(kb 2 hónapja hagyta abba a tápszert). én nem igazán foglalkozom még vele hogy elvegyem a cumisüveget, szerintem ez sem tart sokkal tovább mintha pohárból inná meg az italt, és neki ez a reggeli cumisüveges kakaó ivás még egy rituálé, ami nélkül nem indulhat a nap :) (ezt még a kiságyban megkapja, így én tudok a nagyobbal vagy magammal foglalkozni míg meg nem issza)
(amugy én titokban nagy lyukat csináltam a cumira, így dől a lé, gyorsan végzünk :))

llb
Előzmény: kicsinap (28800)
hodográf Creative Commons License 2007.10.11 0 0 28807
Hát, én sokszor-sokhelyen elmondtam már, a 12 évesem ha a mamától indul reggel, akkor a kakaóját szertartásszerűen a babakori csőrös poharából issza meg. Mert neki ez olyan jó játék. Én meg nem vagyok hajlandó ebből gondot csinálni. Amíg atomjaira nem hullik az a pohár, csinálja. Majd ha elköltözik a barátnőjéhez, nem viszi magával ;-))))


És igen, a reggeli szöszmötölés életkorfüggetlen. Discoveryt néz, és zoknival a kezében bambul.
Előzmény: Lappantyú (28804)
elsőcsoda Creative Commons License 2007.10.11 0 0 28806

berci tejet iszik reggel. de nem is ez a lényeg, hanem hogy 1-2 héttel ezelőttig az aventes csőrösből itta:-)) jó sokáig bírta! :-) de egyszer csak elkezdett orrán-száján ereszteni, ezt megmutattam neki,  elmondtam, hogy ez már rossz, nem lehet megjavítani majd együtt kidobtuk. azóta viszont egy verdás palackból nyomja:-) szóval pohár nem kellett, hiába próbáltam. mondjuk más kérdés, hogy ebből is gyorsan megissza és nem mi vagyunk a kiséret hozzá, hanem egy sárga párna:-)

hátha valami ötleted lesz ettől, azért írtam le.

Előzmény: kicsinap (28800)
GoldenEye Creative Commons License 2007.10.11 0 0 28805

Lappa - és te sem iszol a kávédban tejet?
Lehet akkor fél literest venni, frissen, igaz az relatíve drágább. De egyébként én is mostanság gondolkoztam el azon, hogy vajon iskolatej van-e még? Tudjátok a klasszik 2dl-s dobozos. :)) Szerintem nincsen, én évek óta nem láttam.

kicsinap - hát, nem egészen így van, ahogy írod. A tej (laktóz) érzékenyeknek bizony nagyon kemény fehérje és kalcium pótló diétát kellene, hogy kövessenek ahhoz, hogy valóban egészségben nőjjenek fel. Nyilván nem fognak krónikus betegségbe esni, de fehérje-hiányuk lehet simán. Ami, ha nagy mértékűvé válik, mondjuk nem önmagában, hanem esetleg valami más, egyébként kezelhető betegséggel együtt, akkor bizony komoly problémákat okozhat.

A lényeg az állati eredetű fehérje elegendő bevitele, mivel azok tartalmaznak olyan összetevőket, amelyek az emberi szervezet számára elengedhetetlenek, mert ő maga nem tudja az semmiből sem szintetizálni. És kizárólag állati eredetű fehérjék tartalmazzák ezeket az összetevőket (esszenciális aminosavakat) olyan mennyiségben és olyan arányban, ahogy erre szükségünk van. Laktóz-érzékenyeknek kiváló a hús, hal és a tojás, mint állati eredetű fehérje-forrás, a tojásnál azonban vigyázni kell a koleszterinre ill. a magas koleszterin-tartalmú húsoknál is. Ezért kell étrend, hogy ezek egyensúlyban legyenek.
Aki pedig nem fogyaszt állati eredetű fehérjét, mert vegán (azaz se hús, se hal, se tej, se tojás), annak aztán nagyon-nagyon oda kell figyelnie a fehérje összetételre és bevitelre.

tápszer téma - ehhez nem igazán tudok hozzászólni. Szerintem lehetne még egyszer próbálkozni a tejjel, ha legutoljára egy éve tettétek, aztán meg egyszerűen meg kell vele beszélni, mint bármi mást, ti ismeritek őt, ti tudjátok mik a trükkök, ti tudjátok mivel lehet őt motiválni. Ti tudjátok mennyi idővel előtte kell elkezdeni az adott dologról beszélést, hogy lehet rávenni, hogy próbálja ki...
Nálunk ilyen kardinális helyzet még eddig nem adódott, úgyhogy tapasztalatom nincsen.
Előzmény: Lappantyú (28799)
Lappantyú Creative Commons License 2007.10.11 0 0 28804
adjál neki olyat, amit tutira nagyon szeret, bármit, na jó, ne kólát vagy kávét. :) és olyankor, amikot tényleg szomjas és ne pohár-szívószál kombóban, hanem mondjuk dobozból.
egészen biztosan tud majd. Peti egyéves korában tanult meg kábé :))
valószínűleg nem nem tud szívószálazni, hanem inkább csak nem akar. :)

ahogyan nyilván tudna tápszert pohárból inni, csak nem akar. így én azt gondolom, hogy neki a tápszer: cumisüveg. és mivel nyilván nem fog élete végéig tápszert inni, hát amíg azt iszik, igya cumisüvegből, egyszer majd úgyse kéri valamelyik miatt, vagy a cumisüveg miatt, vagy a tápszer miatt. és akkor majd ihat reggelihez tejet vagy teát vagy kakaót vagy vizet akármit pohárból, kábé, mint te és készenvan. :)

reggeli lassú indulás: tökmindegy, hogy mi, de valami lassítóprogram úgyis kell nekik. ajnának ez a cumisüveg lesz, de szerintem mindnek van valami, valamivel ők lelassítják-megállítják a reggeli pörgést. Peti minimaxot néz minden áldott reggel, miközben gyökkettővel gabonapelyhet eszik. és ezen nem lehet változtatni, mindegy, hánykor ébredtünk. :))
Előzmény: kicsinap (28802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!