Keresés

Részletes keresés

Ven(t)us Creative Commons License 2008.01.07 0 0 20947

 

 

 

Gondoltam benézek:)))))

Boldog Új Évet mindenkinek!

 

Látom Csokisbácsi, ezúttal nem bízod a véletlenre! :DDDDDDDDDD 

Csokis Creative Commons License 2008.01.06 0 0 20946
Ilyenben voltunk mi is tavaly. A nappalit elválasztották a házról, hozzácsapták a nyári konyhához, és ott éltek. A mienk volt a konyha-étkező (elég nagy), meg a három háló. Ráadásul nagyon szépen (talán nem annyira "igényesen", de ízlésesen, sok natúr fával) megcsinált ház volt. Én biztos utáltam volna mindenféle vadidegeneknek odaadni. Leginkább a két kiskamasz lányt sajnáltam, akiket szintén kitelepítettek a szobáikból. Ők a garázsban - nyári konyhában, én meg olvasom a harripottereiket a teraszon. Hülye érzés, ezt szeretném idén megúszni.
Előzmény: Törölt nick (20945)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.05 0 0 20945
Igazad van, azért vannak a :))) jelek a kérdésem után.
:))
Mert ez még igy tényleg extrának számít és persze legalább 4-5-6 csillagos áron.
A Balaton partján.
Mellesleg máshol is.
Ahol én éltem, ott az volt a divat nyáron, hogy a család a garázsba (!) költözött ki a nyárra és az egész full házat mindenestől kiadták.
Ha találkoztak a vendégekkel ők kértek elnézést, hogy otthon vannak az udvarukon.
Persze az ilyen kiadott ház is tip-top volt, és rendezett gyep volt mindenhol és a kutya meg a macska odaszarhatott ahova akart, a háziak elnéző mosollyal szedték össze, - mert hát a butuska nem tudta, hogy ne kaparja ki a virágot ha ott jön rá - és visszaültették.
Vagy a h. gyerek a frissen kapott műa kardjával lekaszabolta az összes virág fejét, akkor sem teliszájú ordítás meg 10-szeres extrabónusz "dojcsemárk" kirpréselése volt a divat, hanem fejsimogatás és megmagyarázták a h. gyerek h. apjának, hogy kis csintalan.
A végén úgyis kifizették maguktól ÉS: küldték a rokonokat barátokat a tuti címre, mert tetszett nekik minden.
Ha meg nem fizették ki mert tényleg bunkó volt, hát maradt elég, mert az ilyen egész házat hazai mércével jó pézé ki lehetett adni.
De akik nem építettek az ezekből összekapart dojcsemárkból 10-20 szobás panziót, az nem volt VENDÉG-barát.
Akiket ismerek mindeniknek panziója van, ahová visszajárnak a kuncsaftok, meg teltház van, mert a szájrkelám már csak ilyen... jobb mint a Szőkekapitány a tévében....

remélem nem nagyon voltam off :)
Csokis Creative Commons License 2008.01.05 0 0 20944
Más nem. De ha végignézed, tulajdonképpen nem olyan sok ez. Kár, hogy ma Mo-on ez "keresendő extrának" számít egy kereskedelmi szálláshelyen.

Mellesleg mai termésünk egy lepisilt szőnyeg (Lina), egy lehányt szőnyeg (Nelli) és egy lehányt apa. Ezek után büntetésből megérdemeltek egy játékot. A díj egy "dönölű" Gassl Gebirgs Enzian üveg. A tartalom kb. kétharmada is benne van (ha nem a háromnegyede), de azt nem kötelező meginni. Évek óta próbálok olyat találni, aki ezt szereti, vagy legalább megissza, de nem sikerült. Vittem már tájfutó versenyre (ott igazán edzett alkoholisták is vannak), szilveszterre, de csak nem fogy. Szóval a győztes moshat vele, főzhet vele, de a flaska tényleg szép, agyagból van.



És akkor a feladvány. Halál egyszerű: mi ez? Hogy hol fotóztam, az nem kérdés, de ha megvan a megfejtés, elmondom azt is, hogy mit csinál ott, ahol van/volt. A megfejtéseket péntek reggel tízig várom kommentben a blogomon. (Azért ott, és csak ott, mert máshová is beteszem a feladványt, és nincs kedvem utána végigsakkozni az összes megfejtést, illetve reklamációt. De a megoldást be fogom írni ide is.) Jó tippelést!
Előzmény: Törölt nick (20943)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.04 0 0 20943
más nem?

:-)))
Előzmény: Csokis (20942)
Csokis Creative Commons License 2008.01.04 0 0 20942
Randán ontopik leszek, de ahogy elnézem, a társulatot nem fogja zavarni.
Nem tudsz kiadó házat nyárra? Egy hétre kéne, és elég sok paramétenek kéne megfelelnie:
- ne legyenek ott lakó házigazdák, és csak magunk legyünk (más vendéggel nem szeretnénk osztozni a házon és a kerten)
- legyen teljesen körbekerítve (Tavaly olyan helyen voltunk, hogy hátul nem volt kerítés, Linát a harmadik szomszédból kellett összeszedni, de közben volt két méteres, nyitott akna, és harapós kutya is.)
- ne legyen úszómedence a kertben (nem akarunk egy frászban nyaralni, viszünk magunkkal felfújhatót, 20 centis vízzel)
- legyen legalább két háló, de ha három, az sem baj. (Két család menne, 3-4 gyerekkel.)
- legyen fürdőkád (Nincs kedvem esténként a zuhany alatt verekedni a csajokkal, ráadásul tavaly is rettentően élvezték a csoportos fürdést.)
- ne legyen messze a strand
- legyen felszerelt konyha (nagy hűtő, mikró, főzőlap a minimum)
- a szomszédról lehessen tudni, hogy nem seggig lerészegedő német tinédzsereknek szokta kiadni a házat
- legyenek képek, amiket előzetesen meg tudunk nézni
- ja, és ne legyen horror az ára

Mindössze ennyi! :-) De ha tudsz valamit, azt megköszönöm.
Előzmény: lellemese (20941)
lellemese Creative Commons License 2008.01.03 0 0 20941

Cukuk!:))):DDD

 

 

***♥***¤***♥***¤** *♥*** B.U.É.K.***♥***¤***♥***¤***♥***

Előzmény: Csokis (20940)
Csokis Creative Commons License 2007.12.29 0 0 20940
Előzmény: Csokis (20939)
Csokis Creative Commons License 2007.12.29 0 0 20939
Karácsonyra az angyalkák hoztak egy vieóképes fényképezőgépet.
<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/aYCtvmdoE6k&rel=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/aYCtvmdoE6k&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>
lellemese Creative Commons License 2007.12.29 0 0 20938
Fakutyázni még nem, maximum jégen kutya!:D

Jó évbúcsúztatást - boldog új évet!:))



/Itt lett volna egy kép, lábnyomokkal, mely a hártyavékony jég hátán egy-két centis hóban kereszteziok a lelli kikötő jegét! - nem nehéz eléképzelni sem!/
Előzmény: Csokis (20936)
Csokis Creative Commons License 2007.12.22 0 0 20936
Fagyott Balatont, jó fakutyázást, és rettenetes forraltborozást minden k. topiklakónak!
lellemese Creative Commons License 2007.12.19 0 0 20935
Elég lassú a reakcióidőd!:DDDDD
Előzmény: Affenpinscher (20932)
lellemese Creative Commons License 2007.12.19 0 0 20934
Lassan már itt is van!

Hallgasd ezt:

http://youtube.com/watch?v=juHOYZ2R6t4


Ha elég jó hangulatba hozott, olvasd ezt:

Imádom Lellét! Itt karácsonyra mindenki mindenkit meglep. Köszöntők ezreit olvashatod, hallgathatod.
A legkedvesebb a polgármesteri köszöntő a helyi lapban. Idecitálom a belőle a legjobb mondatot:

/új bekezdés/

"Meg kell keresnünk ritkán használt szavainkat és bátran ki kell mondanunk azokat..."

/a folytatásban remény és örömsugárzás, világ békétlenségének tompítása, stb/


Nos, azóta tényleg, szinte sosem használt szavakat mormolva járkálok a lakásban: ütvefúró, algoritmus, kézenfekvő..:D

Tényleg, sokkal jobban érzem már magam!XD
Csokis Creative Commons License 2007.12.03 0 0 20933
Akkor kedvcsinálónak még egy Lőwy Árpád:

A CSEH OROSZLANHOZ

(Melyet a pilseni városház tornyán tavaly pingáltak ki újra: vörös test, kettős arany farok.)
Pilsen, 1908, május 27.

Tompa Mihály után szabadon.

Dicső barom, te imponálsz nekünk,
A sors ilyen csodát nem tett velünk!.
Neked két farkat adott a végzeted:
Nekünk csak egy volt, az is elveszett.
Előzmény: Affenpinscher (20932)
Affenpinscher Creative Commons License 2007.12.03 0 0 20932

Kiszaradt a tollam hegye, de annyira jo volt latni a verseket, hogy lehet keresek egy ceruzat es beinditom azt az ongerjeszto folyamatot, ami versirasra sarkall...

 

Szoljatok, ha tudtok kovetni... :)

lellemese Creative Commons License 2007.12.03 0 0 20931
Addig még kicsit többet kell aludni, mint 2....   sőt, több, mint 22!:)
Előzmény: Csokis (20930)
Csokis Creative Commons License 2007.12.03 0 0 20930
Adjon Isten minden jót, ez új esztendõben.
Jobb idõt, mint tavaly volt, ez új esztendõben.
Jó tavaszt, õszt, telet, s nyárt,
Jó termést és jó vásárt, ez új esztendõben.

Adjon Isten minden jót, ez új esztendõben.
Zsíros esõt, kövér hót, ez új esztendõben.
Jó kenyeret, szalonnát
Tizenkét hónapon át, ez új esztendõben.

Adjon Isten minden jót, ez új esztendõben.
Drága búzát, olcsó sót, ez új esztendõben.
Bõ aratást, szüretet,
Egészséget, jókedvet, ez új esztendõben.

Adjon Isten minden jót, ez új esztendõben.
Tele hordót, csak a jót, ez új esztendõben.
Tele hombárt, tele csûrt,
Tele erszényt, tele szûrt, ez új esztendõben.

Adjon Isten minden jót, ez új esztendõben.
Vegye el mind a nem jót, ez új esztendõben.
Mitõl félünk védjen meg,
Amit várunk legyen meg, ez új esztendõben!
Előzmény: lellemese (20928)
Csokis Creative Commons License 2007.12.03 0 0 20929
Ó, azok a rózsaszín plüssatuk! Csak a nejem meg ne tudja, mert lesz nemulass!
Előzmény: Affenpinscher (20927)
lellemese Creative Commons License 2007.12.03 0 0 20928

 

E kies oldal nekikeseredő honfiai és honleányai:) Nélkületek tényleg kietlen lenne szép városom, Lelle!:(

 

Még kettőt alszunk, és nagy estére nyugoszunk! A csizmáitok szépen kifényesítve az ablakpárkányaitokon kell sorakozzanak.

Úgy, hogy elő a mosolyt, hegyezni a pennákat: meg kell írnotok a listát, ha eddig meg nem történt volna: mit szeretnétek kapni tőle!:)

Tilos a kérvényben megemlíteni:

- élő állatot

- a főnökre/anyósra szórandó átkokat

- hallucinációt vagy allergiát okozó szereket

- előléptetést

- sok pénzt

- a bölcsek kövének titkát!:)

 

 

 

Ahhoz pedig, hogy pezsdüljön Lelle: nem kell más, mint egy erős fogadalom mindegyikőtök részéről: mától mindennap felnézek erre az oldalra, és kedves vagy éppen vicces sorokkal erre buzdítok valamennyi idelátogatót!:)

 

 

Én, aki nickemben hordozom  városom nevét is, még egy szép verset is idepöttyintek, köszöntve ezzel az Adventet, az ünnepi készülődéseinket és Benneteket!:)


 

Rónay György: Advent első vasárnapja

 

 

Amikor a fák gyümölcsöt teremnek,
tudhatjátok, hogy közel van a nyár.
Tűzre dobhatsz, Kertész, mert nem terem meg
korcs ágaimon más, mint a halál?
Amikor jelek lepik el a mennyet,
álmunkból kelni itt az óra már.
De ha hozzám jössz, pedig megüzented,
angyalod mégis álomban talál.
Meg akartál rajtam teremni, rossz fán;
Nem voltál rest naponta jönni hozzám.
Ajtóm bezártam. Ágam levetett.
Éjszakámból feléd fordítom orcám:
boríts be, Bőség! Irgalom, hajolj rám!
Szüless meg a szívemben, Szeretet!

 

 

Affenpinscher Creative Commons License 2007.12.03 0 0 20927

Aztaqutyamegamacska, tiaztanjolmegleptetek, azthittemenvagyokazegyetlen, akivisszanezidenehanapjan, deajelekszerinttevedtem!

 

Olyan jo lenne, ha nem csak koszongetnenk egymasnak, hanem verseket is irnank, meg olvasnank, meg rosszalkodnank, meg pluss satuznank, meg minden :)

 

Csokis, gyerunk, kapd el a Lelle hajat ;)

 

 

Csokis Creative Commons License 2007.12.02 0 0 20926
Húzzuk már meg Lelle gyerek haját, hátha kijön a víz alól!
kutasbrigi Creative Commons License 2007.11.30 0 0 20925

:DDDD

oksa! benne vagyok!

Előzmény: Men Edzser (20924)
Men Edzser Creative Commons License 2007.11.30 0 0 20924
Most, hogy belegondolok a virtuálisan együtt töltött szép napokra, csinálhatnánk belőle egy remek kis sorozatot a sex enddö sziti mintájára :) chat enddö Lelle névvel :)
Előzmény: kutasbrigi (20923)
kutasbrigi Creative Commons License 2007.11.29 0 0 20923

Szia Drága Meni!

 

Látod, a dolgok már csak ilyenek........időnként még benézek.........

Előzmény: Men Edzser (20922)
Men Edzser Creative Commons License 2007.11.29 0 0 20922

Az élet már csak ilyen.....a dolgok változnak....kopnak....cserélődnek.....elmúlnak.....

De van, mi sosem kopik el: a benzinkút édes illata, a költők fanyar humora, a szerelem remegő moraja, a tékozlók megtört mosolya...

Csokis Creative Commons License 2007.11.23 0 0 20921
Átadom az illetékes elvtársnőnek, köszi!
Előzmény: kutasbrigi (20920)
kutasbrigi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 20920

:))))))))))

 

 

ja, és a torta állatira tetszett

Előzmény: Csokis (20919)
Csokis Creative Commons License 2007.11.23 0 0 20919
Olvastam, hogy olvastad. Rendes tőled, köszi!
Előzmény: kutasbrigi (20918)
kutasbrigi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 20918

Csokis Bácsi!

Olvastam a blogodat.......és fogom is!

 

 

Ja , apropó csajok!

Remélem még éltek és virultok!sajnálom, hogy így elkopott ez a kis csapat.:(

Előzmény: Csokis (20916)
kutasbrigi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 20917

:)

Gratulálok! Így ismeretlenül is!

 

Előzmény: siófok35 (20915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!